Olej na řetěz řetězové pily než vyměnit

Existuje řada možností, jak nahradit drahý olej pro řetězové pily, 10 nástrojů, které nelze použít

Aby vaše řetězová pila pracovala efektivně a účinně, musíte používat správný olej na řetězy. Životnost stroje je ovlivněna výběrem spotřebního materiálu. Jak vyměnit olej v řetězu, pokud si nemůžete dovolit drahé alternativy?

Alternativou je mazivo, které má dobré adhezní vlastnosti. Směsi s nízkými hodnotami adheze urychlují opotřebení stroje, protože spodní část tyče zůstává nenamazaná. Existují také některé zakázané varianty řetězových pil.

Volga Oil M-8V

Univerzální motorový olej. vhodný nejen pro automobily s benzinovými a naftovými motory, ale také pro řetězové pily. Výrobek známý jako Avtol obsahuje minerální základ a multifunkční přísady. Levná alternativa pro použití při teplotách pod bodem mrazu.

 • Vynikající hodnoty přilnavosti;
 • Vysoká tepelná odolnost;
 • prodlužuje životnost stroje;
 • bod mrazu. 25-35 stupňů pod nulou.

Význam pro řezací mechanismus

Olej na řetěz elektrické řetězové pily maže několik částí pilového mechanismu najednou:

maznice Zdroj dm-st.Viz také: Adresář firem, které se specializují na terénní úpravy všeho druhu

V ideálním případě by mělo mazivo proudit pomalu a po částech. v pravidelných intervalech. Nejprve se dostane do drážky vodicí lišty a poté se rozprostře po vodicích lištách a celé ploše a zubech ozubeného kola. Olej tak snižuje třecí síly mezi hnací a vodicí částí.

olej, řetěz, řetězové, pily

Při přechodu z elektrického na kapalinou poháněný model má uživatel často otázky, jaký olej má naplnit pro mazání řetězu řetězové pily. je přijatelné použít dříve používaný pro analogový s elektrickým motorem? Výrobci odpovídají kladně.

Jediné, s čím se spotřebitel může setkat, je nutnost ručního mazání. některé modely stále nemají automatický mazací systém. Pokročilejší modely jsou naopak vybaveny speciálním čerpadlem s možností regulace průtoku vody.

Vezměte prosím na vědomí! Většina elektrických modelů, které jsou vybaveny olejovým čerpadlem, nemá funkci pro nastavení průtoku maziva. Z tohoto důvodu lze otázku, jak napájet řetězový olej elektrické řetězové pily. který použít pro konkrétní použití. vyřešit pouze výběrem látek s různou viskozitou.

Elektrická pila s automatickým přívodem oleje do frézy Zdroj liderstroyinstrument.viz

Řetězový olej

V ostatních případech je možné vyměnit olej na mazání řetězu za jiný než použitý olej. Je tu však ještě jedna nuance. Častou otázkou uživatelů je.“Proč je spotřeba řetězového oleje vyšší než u benzinové směsi?? Jejich spotřeba je vzájemně propojena?“Je třeba si uvědomit, že výrobci řetězových pil vypočítávají spotřebu oleje pro mazání řetězu tak, že vyplňují své vlastní údaje. Spotřeba jakéhokoli jiného oleje může být vyšší nebo nižší.

U mnoha řetězových pil, počínaje poloprofesionálními řetězovými pilami, je možné nastavit průtok oleje pro mazání řetězu. To se provádí nastavením výkonu olejového čerpadla.

Pokud takové nastavení není, jedná se o nastavení z výroby. Jak zkontrolovat, zda je spotřeba oleje v řetězové pile dostatečná?? Spusťte motorovou pilu, přidejte plyn a najeďte s ní na prkno, kmen nebo jiný vodorovný povrch. Částečky řetězového oleje by měly při běhu řetězu odlétávat a zanechávat tenkou, rovnoměrnou olejovou stopu.

Kdy používat olej na řetězy

Použití speciálních olejů pro mazání řetězů je opodstatněné v následujících případech:

 • Vaše nová řetězová pila je v záruce, a abyste ji udrželi v dobrém stavu, musíte používat oleje doporučené výrobcem řetězové pily. Pokud dojde k jeho poruše, např. olejového čerpadla, nelze jej v případě nehody opravit. To je důležité zejména u drahých profesionálních řetězových pil.
 • Respektujete životní prostředí a nechcete ho zbytečně znečišťovat. V tomto případě jsou vhodné oleje s předponou „bio“.
 • Při práci při kritických teplotách.

Zde je několik olejů od různých výrobců, seřazených podle ceny, ekologičnosti a objemu nádoby.

Olej na řetěz řetězové pily

 • Řetězový olej NanoTec Standard. Vhodné pro provoz při teplotách do.20 °C.
 • Lepicí olej NanoTec Premium. Pro práci v.30 stupňů Celsia.
 • Řetězový olej od renomovaného výrobce strojů a zařízení ENKOR. Kapacita 1 litr.
 • A poslední v této kategorii je olej Champion. Nádoba o objemu 1 litr.

značkové oleje. pro použití podle doporučení výrobce.

 • Olej Makita
 • Olej Makita Biotop.
 • Bio lepicí olej Husqvarna.
 • Olej na řetězy Oregon 1 litr.
 • Olej STIHL Bio Plus.
 • STIHL 1 litr oleje

Velkokapacitní olej může ušetřit na nákupu. Nezbytné pro společnosti s velkým objemem práce.

Nejjednodušší volbou pro mazání řetězu a lišty je často jednoduchý olej M-8 nebo M-10. Vlastnosti oleje splňují všechny požadavky.

Při nízkých teplotách je nutné používat olej s nízkým bodem tuhnutí. jinak může dojít k poruše olejového čerpadla.

Kritéria výběru strojů

Otázka, jak nahradit značkový řetězový olej, který není na trhu dostupný, je v mnoha okrajových regionech žhavým tématem. Podle odborníků jsou výrobky oblíbených značek STIHL a Husqvarna v základních vlastnostech shodné. Motorové a řetězové oleje těchto výrobců se osvědčily ve všech ohledech.

Vzhledem k nabízenému sortimentu si spotřebitelé mohou vybrat dražší řetězový olej nebo jeho levnější protějšek. Kromě značkových výrobků zahrnuje tato řada také oleje Enkor, Nanotek Standard a Nanotek Premium, které si zachovávají své vlastnosti při teplotách až do 5 °C.30°С.

Minerální verze olejů jsou zastoupeny značkami Makita a Makita Oregon, shodné mazací vlastnosti mají organické oleje pro řetězy Makita Biotop, STIHL Bio Plus, které se prodávají v baleních od 1 do 25 litrů.

Profesionální pilaři obvykle dávají přednost značkovým mazivům stejné značky. Důsledné používání jedné značky oleje vám umožní poznat jeho schopnosti a využít je naplno.

olej, řetěz, řetězové, pily

Mazivo pro řetězové pily je v současné době k dispozici od následujících oblíbených výrobců:

Nejprodávanější maziva jsou od německé společnosti STIHL. Tři oblíbené odrůdy:

 • ForestPlus. se zvýšenou přilnavostí, pro teploty až do 5 °C.15 °C.
 • BioPlus. biologicky odbouratelný, vhodný pro studené starty až do15 °C.
 • SynthPlus. umožňuje řezání při teplotách pod bodem mrazu až do.25 °C.

Užitečné informace! Při rozhodování, který olej pro motorovou pilu je nejlepší, když existuje několik různých směsí, je třeba vědět, že látky stejného typu, ale různých značek, je přípustné míchat. Dlouhodobé skladování směsi se však nedoporučuje. Míchání různých typů olejů, např. syntetického a minerálního oleje, a to i od stejné firmy, není povoleno!

Výběrová kritéria

Olej pro elektrickou řetězovou pilu nebo její benzínový ekvivalent doporučujeme vybírat podle následujících kritérií:

 • Výrobek nesmí vykazovat žádné zjevné oddělování frakcí nebo kalů.
 • Specifikace musí být certifikovány výrobcem.
 • Výrobce musí být registrován a mít sídlo.
 • Před nákupem konkrétního oleje je užitečné přečíst si recenze skutečných uživatelů produktu.

O oleji pro řetěz řetězové pily nelze rozhodnout bez praktické zkoušky. V ideálním případě by při provozu se 100% zatížením nemělo být cítit přehřáté dřevo a motor by neměl vykazovat známky přetížení.

Jak nahradit drahý originální olej a vyplatí se to?

V situacích, kdy nelze použít původní olej, jej lze nahradit motorovým olejem. Levné motorové oleje, jako je Autol nebo dieselové verze maziv, nejsou vzhledem ke svým sníženým adhezním vlastnostem vhodné pro trvalé použití.

Někteří majitelé navzdory doporučením stále používají analogy a dávají přednost častější výměně pneumatik a řetězu, ale každý se může rozhodnout sám. U tohoto oleje nelze pozorovat žádné negativní účinky na mazací systém. slouží pouze k ochraně lišty před třením o řetěz.

Žádné dodávky ropy do řetězce. Jaké jsou příčiny?

Ne vždy je možné ihned zjistit, že řetěz řetězové pily nedostává olej. Známky nedostatečného mazání:

 • hladina v nádrži neklesá;
 • Řezání je obtížné a je z něj cítit hořící dřevo;
 • Z hrotu lišty řetězové pily nevytékají kapičky oleje.

Pokud je v olejovém systému závada, je třeba zjistit její příčinu. Problémů je velmi málo. ucpání, prasknutí hadice nebo porucha olejového čerpadla.

Nečistoty a třísky obvykle ucpou přívodní potrubí oleje. K narovnání problému stačí profouknutí vzduchem nebo otření jemným drátkem. Nádrž na olej má vlastní vnitřní filtr. U normálního oleje je ucpání nepravděpodobné, ale u použitého oleje je ucpání docela možné. Musí být vyčištěny.

Olejová hadice může být poškozená nebo zcela prasklá. Poškozené místo je možné dočasně utěsnit, ale spolehlivější je nahradit ho novým.

A nejzávažnějším problémem je porucha olejového čerpadla. Příčiny mohou být různé. opotřebení zubů šnekového převodu, zaseknutí beranu a další. Není snadné vyjmout čerpadlo a vyměnit vadný díl svépomocí. Volat servisní středisko je bezpečnější a jednodušší.