Rozměry rámu pro přestavbu motorového kypřiče na minitraktor

Při rozhodování o tom, jak z minitraktoru udělat motorový kypřič, je důležité si uvědomit, že ne každý model je pro tento účel vhodný. Existuje několik jednoduchých pravidel, která vám ušetří čas, námahu i peníze:

  • Výroba minitraktoru na základě motoru o výkonu 4-5 koní je marné cvičení, nesplňuje očekávání.
  • Čím je model těžší, tím lepší je trakce kol.
  • Koupit drahý model a pak ještě koupit drahý modul pro přestavbu, abyste nakonec postavili domácí minitraktor z motorového rumpálu. je jednodušší a levnější koupit tovární model minitraktoru najednou.

EPIDEMIE ZLA ve vašem osobním životě

Přetvořit minitraktor z motorového kypřiče vlastníma rukama je lepší na základě modelů těžké třídy: mají větší hmotnost a výkon je dostatečný. Také zpočátku, ještě ve fázi návrhu, je třeba rozhodnout o motoru z motorového traktoru. Ačkoli tato otázka není tak zásadní a minitraktor lze vyrobit jak na bázi benzinových, tak dieselových kultivátorů, ale dieselový motor je úspornější a má vyšší účinnost.

Minitraktor z kultivátoru Oka

Sázecí stroje Oka jsou vybaveny dvourychlostními reverzibilními převodovkami a řetězovými reduktory. Výkon motoru dosahuje až 9 litrů.с. Traktory pro kutily z Moto-bloku Oka mohou být vybaveny dvoudílným rámem a systémem pohonu všech kol 4×4. Motor je umístěn v přední části rámu a shora je zakryt standardní kapotou. Poloviny rámu jsou spojeny univerzálním kloubem z nákladního automobilu.

V zadní části rámu je namontována převodová skříň. Přední a zadní náprava jsou poháněny vývodovými hřídeli, které jsou poháněny standardními řetězovými převody.

Montáž brzdového a elektrického systému

Po montáži motoru se pustíme do montáže neméně důležitého uzlu minitraktoru. brzdového systému. Nové brzdy pro podomácku vyrobený stroj můžete zakoupit v obchodě nebo použít standardizované díly z osobního automobilu.

Nejprve určete polohu (podle schématu uspořádání), kde má být v přestavbě umístěn brzdový pedál. Namontujte držák nožního pedálu a hlavní brzdový válec na vyznačené místo. Válec je pak hadicemi připojen k brzdovým bubnům umístěným na předních kolech přestavěného traktoru.

Ihned poté se zkontroluje těsnost brzdového systému, a pokud se objeví nějaké problémy, systém se přepracuje. Abyste se vyhnuli hloupým chybám, je lepší použít přehledný výkres, na kterém jsou zobrazeny všechny hlavní součásti traktoru. Aby bylo možné zkontrolovat stav stroje, je třeba systém propláchnout a odstranit veškerý zachycený vzduch. Tím se traktor zprovozní a zajistí se jeho odpovídající funkčnost. Systém může být doplněn také parkovací brzdou.

Další krok přeměny vlastnoručně vyrobeného motobloku na plnohodnotný minitraktor připojení elektrického zařízení a výstupu senzorů na přístrojové desce. Doporučuje se to udělat kvůli pohodlí a bezpečnosti provozu vozidla. na panelu se zobrazuje ukazatel teploty, ukazatel chladicí kapaliny, klíček zapalování, ukazatel tlaku oleje a ukazatel stavu paliva. Na přání je domácí traktor vybaven bzučákem, brzdovými světly a směrovými světly.

Traktor může být na přání vybaven opláštěním a stříškou. To dodává minitraktoru atraktivní vzhled a zvyšuje komfort práce obsluhy. Po dokončení montáže motorového kypřiče jej nastartujte, abyste mohli stroj namazat a namazat styčné plochy.

Jak vyrobit rám

Než začnete stavět minitraktor, musíte se nejprve zamyslet nad rámem. Lze použít díly z vylepšené stavebnice nebo ocelové profily. Vyberte si nerezovou ocel.

Nejprve přišroubujte profily vyrobené podle vašeho výkresu a poté je v místech upevnění přivařte.

k zadní části rámu musí být přivařena tažná tyč, na kterou lze připevnit nářadí, například přívěs.

v domácnosti je vždy potřeba jednoosý traktor, který umožňuje provádět základní druhy prací: frézování, orbu, kultivaci, sázení, kopání atd.д. Přes všechny své přednosti má stroj jednu zásadní nevýhodu. ne z hlediska funkčnosti, ale z hlediska fyzické únavy. Na rozdíl od motorového kypřiče často neváží 50 kg, ale 150-300 kg.

Příčinou únavy mohou být velké rozměry minitraktoru nebo neustálá nutnost chodit za strojem a navádět ho. To není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Přestavba motorového kypřiče na minitraktor je důležitým řešením.

Je několik věcí, které byste měli umět.

Minitraktor na bázi rumpálu

Malotraktor je efektivnější způsob obdělávání půdy než jednonápravový traktor. Pomáhá vám produktivněji obdělávat půdu, efektivněji pracovat na polích a zautomatizovat sklizeň nebo sázení osiva. Není však vždy nutné utrácet peníze a kupovat takové vybavení. Takový stroj si můžete snadno postavit sami, potřebujete nadšení, dovednosti a další vybavení.

Minitraktor na bázi kypřiče je nejlepším řešením pro práci v terénu. Stroj si můžete vyrobit sami. stačí, když se vyznáte v technických aspektech a budete znát základy práce. Pásový minitraktor by byl velmi dobrou volbou pro práci na těžkých půdách nebo v zimě.

Výběr správného traktoru

Velmi důležitým aspektem na začátku stavby je výběr správného typu traktoru.

rozměry, rámu, přestavbu, motorového

Existuje několik kritérií výběru:

Všechny tyto body je třeba vzít v úvahu. Hlavní je vědět, jak velký pozemek budete obdělávat: pokud je to velká plocha, pak musí být motor výkonný. Důležitá je také hmotnost stroje. V závislosti na typu půdy a náročnosti práce si koupíte jednonápravový traktor, který váží více.

Nejlepší volbou je motorový kypřič na naftu. Takové motory nemají problém se všemi úkoly. Spotřeba paliva je několikanásobně nižší než u benzinových traktorů.

Ne každý má možnost koupit si jednonápravový traktor od dobrého výrobce, ale nemusíte to dělat, protože si minitraktor na bázi motorového kypřiče vyrobíte sami, abyste ušetřili peníze.

Sada pro přestavbu motorového kypřiče na traktor

Sada pro přestavbu traktoru na minitraktor je k dispozici samostatně pro všechny výše uvedené traktory. Mnozí výrobci předpokládají, že uživatelé budou chtít jednonápravový traktor přestavět na traktor, a prodávají k tomuto účelu sadu náhradních dílů. Může stát až 350-400 dolarů, ale za ty peníze se vyplatí.

Sada pro přestavbu jednonápravového traktoru na minitraktor obsahuje rám pro montáž motoru, sedadlo, řídicí systém, zadní odpružení se zvedacím mechanismem, přední nápravu s brzdami a náboje kol. Všechny náhradní díly jsou zpravidla vyrobeny z kovu a jsou kvalitní. Chcete-li sestavit traktor z hotové stavebnice, použijte přiložený obrázek.

Můžete si také vystačit s předem připravenou sadou. Chcete-li vytvořit minitraktor z motorového kypřiče vlastníma rukama, kromě základu v podobě samotného kypřiče budete potřebovat další díly a nástroje.

Je důležité si uvědomit, že ne všechny konstrukční prvky lze vyrobit svépomocí; některé položky je stejně nutné zakoupit.

Podrobný návod na přestavbu motorového kypřiče na minitraktor

krok. Výroba rámu s válcovaným kanálem. Nezbytná je také příčka vzadu a vpředu a několik podélníků. Při vytváření rámu je třeba mírně zmenšit šířku přední části, aby díl získal lichoběžníkový tvar. Nezapomeňte také udělat v rámu otvor, abyste k němu mohli připevnit nejrůznější komponenty.

krok. Jako motor lze použít motor z motorového kultivátoru, který však musí být dostatečně výkonný. V ideálním případě by měl být použit čtyřtaktní vodou chlazený vznětový motor.

krok. Upevnění předního nosníku. Svařujeme v rozích sloupků. Poté spojte přední držák nosníku a rám v horní části. Jakmile je rám připraven, je třeba na něj namontovat zadní nápravu. Pokud máte představu o výrobě minitraktoru s pohonem všech kol, je třeba umístit přední nápravu na rám.

krok. Montáž převodovky na rám. Poslední převodovku se snažte namontovat tak, aby směřovala k řidiči. To usnadňuje řízení stroje během jízdy.

Krok 5. Montáž převodky řízení. Obvykle se používá volant převzatý z osobních automobilů. Můžete si vyrobit vlastní nebo zakoupit přední nosník s řízením z traktoru. Můžete také namontovat posilovač řízení, aby bylo vozidlo lépe ovladatelné.

rozměry, rámu, přestavbu, motorového

krok. Montáž brzdového systému.

krok. Po provedení všech výše uvedených kroků připojte elektrická zařízení.

krok. Vyrobte zvedací a redukční převodovku pro frézu.