Závěs pro jednonápravový traktor vlastníma rukama

Založení

Pomocí modrotisků lze vytvářet širokou škálu aplikací. Jako materiál lze použít kanál s optimálními rozměry. Tento závěs ve tvaru písmene U je umístěn pod volantem jednotky.

Pro sestavení výrobku je třeba udělat několik otvorů pro upevnění čepu a držáku. Zvolte průměr pro tento účel. Čep musí být vyroben z oceli s vysokou pevností.

Pro připojení nástavce a motorového kultivátoru potřebujete držák. Její konec jde nahoru nebo dolů: aby nepřekážel závěsu. Nesmí však přijít do styku s půdou.

V některých případech se pro motorový rumpál používají pomocná zařízení s netradičními závěsy. Pro navázání kontaktu se doporučuje použít speciální adaptéry.

Výroba jednonápravového traktorového závěsu vlastníma rukama

Zvažte, jak vyrobit závěs vlastníma rukama. Domácí závěs pro motorový kultivátor bude vyžadovat nákup vysoce kvalitních kovových výrobků, které mohou fungovat jako kanálové tyče, v nichž bude třeba vytvořit několik otvorů. Případně lze použít některé náhradní díly z vozidla (spojku přívěsu lze vyrobit z kardanového hřídele). Pokud je požadován zesílený závěs, musí být silnější a větší než běžná varianta.

Výkresů na internetu je mnoho a jsou různorodé, takže si vyberte ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. K výrobě závěsu budete potřebovat také:

 • spojovací materiál (ocelové svorníky, šrouby);
 • Páka, která umožňuje měnit polohu závěsu;
 • svařování kovů k upevnění hřídele;
 • Vrták a vrták do kovu;
 • měřicí pásku nebo pravítko;
 • klíče k montáži šroubů.

Univerzální závěs pro motorový kypřič se skládá z následujících součástí:

 • Dvě identické U-jednotky, jedna se 6 otvory a druhá s 8 otvory.
 • Těleso (které vyžaduje svařování), které má dva závity: M12 a M16, a spojku k jednomu ze spojů.
 • Nastavovací páka umístěná v pouzdře, která se skládá ze šroubu spojeného s držákem a knoflíku. Držák musí směřovat nahoru nebo dolů a nesmí bránit provozu stroje.

Správnou polohu spojovacího dílu naleznete v návodu k obsluze stroje.

Závěs na jednonápravovém traktoru se upevňuje pomocí kolíků, které se zasouvají do otvorů v uzlech, přičemž je třeba dbát na to, aby byly stejně kvalitní jako materiály použité k výrobě samotného závěsu.

Připojení k rumpálu vlastníma rukama je vyrobeno tak, aby bylo možné připojit nejen přívěs, ale také pluh, prst a další zařízení. Lze jej také upravit tak, aby vyhovoval konkrétnímu nástavci.

Před spuštěním stroj zkontrolujte a utáhněte všechny šrouby.

Nezapomeňte, že není obtížné postavit si vlastní nářadí, ale je lepší koupit zařízení s kompletní sadou nástrojů a doplňků, nebo se alespoň dozvědět o jejich existenci.

Podívejme se, jak vybrat závěs pro jednonápravový traktor Neva. V současné době si můžete koupit kultivátory od různých výrobců s různou hmotností, velikostí, kvalitou a výkonem. Vezměme si jednonápravový traktor „Neva“, jehož výroba byla zahájena v Petrohradě v roce 2002 v dceřiné společnosti JSC „Red October“, zabývající se výrobou letecké techniky, která je oblíbená zejména mezi zahrádkáři.

Při výrobě motorových kypřičů se používají motory Subaru, Briggs Stratton a Honda, které mají delší životnost a vyšší účinnost, což vede k efektivnějšímu zpracování půdy. Stroj má jednoduchý a přehledný systém řazení, a to i při prvním použití. Různá přídavná zařízení pro model Neva power tiller lze vybrat bez jakýchkoli potíží.

Výrobce vyrábí několik modelů motorových kypřičů a dělí je do 2 velkých skupin lišících se převodovkou: Classic a Multi-AGRO.

Hlavní kategorií uživatelů motorových kultivátorů jsou důchodci, takže nejčastěji zakoupil jeden z levných, ale lehký a vysoce kvalitní model MB-B6,5 RS Compact, váží pouze 70 kg, je vhodný pro písčité, hlinité zpracování půdy.

Díky přídavnému vybavení stroje můžete snadno zvládnout úklid území a přepravu zboží i na velké vzdálenosti.

Jednonápravový traktor Neva tohoto modelu by měl být vybaven opěrným kolem, které je užitečné při instalaci vlečného ramene na zařízení a také pro usnadnění kypření půdy tím, že zabraňuje „zaboření“ traktoru do země.

Jak vyrobit závěs pro traktor s elektrickým kultivátorem?

Motorový kypřič je v zemědělství velmi důležitý. Jsou multifunkční a velmi praktické. Stroj lze použít tolika způsoby, kolik vám dovolí vaše představivost a další vybavení. Lze jej použít k obdělávání půdy, sklizni, přepravě zboží a mnoha dalším účelům. Jednou z hlavních částí zařízení je závěs k motorovému kypřiči. Pevně spojuje tažené nářadí s motorovým kypřičem. Závěs můžete zakoupit v obchodě. Takový držák pro motorový kultivátor je možné vyrobit i vlastními silami. Potřebujete pouze touhu a dostupnost potřebných výkresů.

Jak vyrobit závěs pro motorový kultivátor vlastníma rukama?

Důležitou součástí celé konstrukce motorového kultivátoru je jeho nástavec. Spojovací systém spojuje prakticky všechna nářadí na stroji, čímž snižuje námahu potřebnou k provádění zemědělských prací na minimum. Konstrukce této součásti může mít u jednotlivých výrobců své vlastnosti a odlišnosti, nejčastěji se však používá univerzální spojovací zařízení ve tvaru písmene U.

V této publikaci je vysvětleno, jak si ji sami správně vyrobit a zavěsit.

Tyto operace se provádějí pomocí přídavného zařízení. Záleží na rozměrech a konfiguraci závěsu namontovaného na jednonápravovém traktoru. Je k dispozici jako jednoduchý nebo dvojitý závěs. První typ umožňuje připojení pouze jednoho nářadí, druhý typ vyžaduje připojení dvou nářadí. Výběr závisí na velikosti čištěné plochy a rozsahu prováděných prací. Čím více jich je, tím rozumnější je mít na traktoru dvě nářadí než jedno. Například radličkový kypřič „plodně spolupracuje“ s vertikutátorem, který nejen seká plevel, ale také kypří pole. Tím se zvyšuje výkonnost motorového kypřiče.

Pokud jde o rozměry spojky, zesílená verze (s větší délkou a tloušťkou kovu použitého při výrobě) se instaluje na těžké bloky motoru. Jsou určeny pro zpracování velkých ploch půdy. Pro spojení motorového kypřiče a pluhu nebo sázecího stroje je zapotřebí nastavitelná spojka. To umožňuje nastavit optimální úhel náběhu a natočení a zvolit pracovní šířku. Existuje specifický typ spojky. otočná spojka. To umožní zavěšení nářadí. Obdělávání půdy se tímto způsobem nenarušuje.

Na základě výše uvedeného je nejvhodnější vyrobit univerzální spojku pro motorový kypřič, která zajišťuje regulaci a možnost zvedání přídavných zařízení.

Existuje další klasifikace jednotek. podle montážní plochy. Zadní závěs se používá pro nářadí namontované vzadu a přední závěs pro nářadí namontované vpředu.

Jednou z nejdůležitějších součástí, která zajišťuje trvalé spojení mezi taženým nářadím a motorovým kypřičem, je oje. Tažné zařízení je k dispozici v různých verzích. Nejčastěji se však používá spojka s U-šroubem. Tato jednotka se vyrábí buď průmyslově, nebo svépomocí. Pokud si vlastnoručně vyrobíte závěs k traktoru, musí být dostatečně pevný, aby vydržel velké zatížení.

Závěs traktoru pro motorový kypřič rukama

Tažné zařízení ve tvaru písmene U je základem tažného zařízení, proto je pro jeho konstrukci nejvhodnější kanál vhodné tloušťky a velikosti. Tento nástavec se montuje pod řídítka kráčejícího traktoru.

Při výrobě držáku závěsu vlastníma rukama musíte vyvrtat několik otvorů, abyste do nich mohli upevnit držák a upevňovací kolík. Proto musí mít otvory správnou velikost. Čep musí být rovněž vyroben z vysokopevnostní oceli.

Pro připevnění dalších přídavných zařízení k motorovému kultivátoru budete potřebovat držák. Dlouhý konec držáku musí být umístěn buď směrem dolů, nebo nahoru, aby nedocházelo k rušení připojených zařízení. Konec držáku se nesmí dotýkat země, na které se pracuje.

Pro výrobu domácího stojanu na vrtačku jsme použili standardní vzor. Pásový traktor je často vybaven přídavnými zařízeními s nestandardními ojemi. Pro připojení k motorovému kultivátoru je třeba zakoupit speciální adaptér nebo si jej vyrobit. Zpravidla se jedná o držák ve tvaru písmene U.

Výkresy pro oje

Podívejme se na výkres univerzálního závěsu pro následující typy motorových kypřičů: „Pubert Quatro“, „Honda“, „AGRO“, „OKA“, „Cascade“, „MB-90“, „Neva“, „FAVORIT“, „Salyut“.

Účel univerzálního závěsu ve spojení s přídavnými zařízeními pro kypřiče: rypadlo, pluh, jednořádkový a dvouřádkový okuchennik atd.

Spojka na jednonápravovém traktoru

Spojovací konzola je namontována na konzole sklízecí mlátičky a zajištěna kolíky. K upevnění držáku závěsu k rámu traktorové jednotky použijte nejlépe rozpěrné šrouby M12x60.

Upevnění k oji

Nasaďte odnímatelný závěsný kolík na nosič nářadí.Do otvoru v tělese oje vložte závitovou tyč M16 a zašroubujte závit.Vyrovnejte otvory pro šroub M16x40 na nástroji a spojovacím rámu. Toto spojení je pak zajištěno maticí M12 a šroubem M12x40.

Rady při práci

Nářadí se nastavuje a seřizuje individuálně v závislosti na typu půdy a výkonu traktoru. Speciální konstrukci spojky lze nastavit v různých rozmezích. Pomocí původního nastavení nastavte poloměrové drážky závěsu na nulový příčný úhel záběru a zajistěte je maticí M12 a šroubem M12. Nastavte také minimální úhel podélného zavěšení. Během prvních 3-5 m jízdy pozorně sledujte, jak jednonápravový traktor pracuje s nářadím.

Pokud potřebujete nářadí prohloubit nebo zvednout, zastavte traktor a otáčením kliky nářadí nastavte. Poté můžete pokračovat v jízdě a posoudit, jak si jednonápravový traktor a nářadí vedou. Pokud potřebujete nastavit příčný úhel nářadí, povolte matice M12 a šrouby M12.

Poté je třeba opravit úhel v požadovaném směru a matice a šrouby znovu utáhnout. Před zahájením prací utáhněte všechny šroubové spoje. Po práci na půdě denně čistěte a promazávejte závitové spoje. K tomu použijte přípravek Lithol 24.

Volba spřáhla u jednonápravového traktoru

Jakékoli závěsné nebo tažené zařízení pro motorový kypřič, ať už se jedná o brány, vyorávače, sekačky, vozíky s přívěsem nebo jiná zařízení, se připojuje pomocí spojky. Pokud základní díl nevyhovuje, má majitel na výběr. koupit vhodný díl nebo si vlastnoručně vyrobit spojku pro motorový kultivátor. V každém případě je při určování, která varianta jednotky nejlépe vyhovuje úkolům, které stroj plní, třeba vzít v úvahu řadu bodů, včetně:

 • vlastnosti motorového kypřiče nebo kultivátoru;
 • oblast použití stroje. funkce, které plní;
 • zařízení, které k němu má být připojeno;
 • zatížení;
 • Potřeba všestrannosti.

Na základě toho byste si měli pečlivě prohlédnout nejčastěji používané designy a řídit se při výběru vlastnostmi toho, který je v tomto případě nejvhodnější.

V tomto videu se dozvíte více informací o závěsu:

Při výběru závěsu pro jednonápravový traktor je třeba vzít v úvahu nejvhodnější typ dílu. Existuje několik typů:

Vlečka 5t. Renovácia traktorového prívesu BSS 5t (Tractor Trailer renovation)

 • Jednoduché / dvojité. používá se v případě, že existují různé možnosti příloh v závislosti na tom, co se používá a v jakém množství;
 • zesílený. optimální pro těžké stroje; jeho charakteristickým rysem je, že je masivnější. je silnější a delší, což umožňuje dalšímu vybavení proniknout hlouběji do země;
 • Nastavitelný. s variabilním úhlem hřídele, který umožňuje nastavit úroveň upevnění a tím zvýšit účinnost;
 • Univerzální závěs. umožňuje propojení s několika modely.

Pokud si nemůžete dovolit koupit spojku pro svůj motorový kultivátor nebo na ni máte nějaké zvláštní požadavky, není problém si ji vyrobit sami, protože se jedná o poměrně jednoduché zařízení. Někteří řemeslníci, kteří dávají přednost výrobě mnoha „doplňků“ pro kráčející traktor vlastníma rukama, mohou jako závěs pro kráčející traktor použít kardanovou hřídel, příčník nebo jiné improvizované díly, které zbyly z různých mechanismů. Majitelé těchto zařízení poznamenávají, že je snadné takový uzel vyrobit, a sdílejí své zkušenosti a výkresy spojek pro rumpál.

Hitch na váš elektrický rumpál vlastníma rukama, fotografie, nákresy video.

 • Spojení s kormidlem rukama
 • Plány spojky rumpálu
závěs, jednonápravový, traktor, vlastníma, rukama

Jednou z důležitých součástí, která zajišťuje spolehlivé spojení mezi taženým nářadím a motorovým kypřičem, je sedlové spřáhlo. Existují různé typy spojovacích uzlů. Nejčastěji se však používá tažné zařízení ve tvaru písmene U. Tato jednotka je vyrobena průmyslově i nezávisle na sobě. Pokud si k rumpálu vyrobíte závěs vlastníma rukama, musí být pevný, aby vydržel velké zatížení.