5 nejlepších stolů v roce 2023. Tabulka na dovednosti

Kruhová pila vs stolní pila. která vám bude lépe vyhovovat?

Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich příspěvků, můžeme získat malou provizi. Přečtěte si více zde.

Každý nástroj pro zpracování dřeva má v obchodě příslušnou práci. I když jsou všechny užitečné svými vlastními způsoby, existují nástroje, které nejlépe dělají určitou práci. V této kruhové pile vs tabulka viděl náš tým posoudit rozdíly mezi kruhovými pilami a stolními pilami, aby zjistila, která je lepší volbou pro vaše úkoly a jaký nástroj byste měli získat.

Kruhová pila vs stolní pila

Co je to stolní pila

Stolní pila nebo lavice pila je kruhová pila připojená ke stolu. Má kruhovou čepel, která je umístěna na altánu. Tato čepel prořízne štěrbinou v tabulce, pozice, která usnadňuje rovné, přesné řezy.

Účelem stolu nebo lavičky je přidat větší stabilitu, což vede k přesnějším řezům. Tabulka vám umožňuje pohybovat dřevem podél jeho povrchu při práci, což je skvělé pro manipulaci s velkými prknami nebo hromadnými projekty.

Chcete.li použít tento energetický nástroj, začněte položením dřeva na čepel a zatlačte jej dopředu. Dobré stolní pily musí mít jeden měřidlo pokožky, který vám pomůže provést úhlové řezy, křížové řezy a rozřezy pokosu jako pokosová pila, aby se dále zvýšila přesnost. Je tu také plot, který udržuje materiál na místě při práci. Tato část je důležitá, protože velikost roztržení je přímo rovnocenná tomu, jak velký může být váš obrobku.

Kvůli této stabilitě je stolní pila skvělá pro pravidelné výroby dokonale rovných řezů. V rukou odborníka jej můžete použít k provedení téměř jakéhokoli řezu. Zakřivené řezy jsou však stále docela složité.

Bohužel tato stabilita také znamená, že stolní pily nelze flexibilně přesunout. Většina z těchto elektrických nástrojů váží více než 200 liber a nelze ji snadno manévrovat.

Tabulka lze rozdělit do tří typů: skříňka, dodavatel a hybridní pila. Pily skříně jsou nejtěžší s nejsilnějšími motory, následují hybridní a poté dodavatelské pily.

Klady

 • Lze použít k vytvoření široké škály řezů
 • Dělá přesné řezy kvůli průvodci ploty
 • Funguje dobře pro hromadné projekty
 • Může přidat na různé příslušenství, jako jsou čepele Dado nebo přípravky
 • Obvykle přichází s prachovým portem pro efektivní likvidaci pilin
 • Poměrně snadné zvládnout

Účel stolní pily

Stolní pily fungují nejlépe pro výrobu dlouhých přímých roztržení. Protože většina stolních pilů má širokou kapacitu roztržení, fungují skvěle pro obrovské obrobky. Jen zvedněte svůj materiál stabilními rukama a nechte svůj stroj fungovat. Tyto nástroje vyhrají, pokud jde o snadné použití.

Existují vysoce kvalitní modely, které vám umožňují upravit výšku a hloubku řezání čepele pro jednotné řezy, což je skvělé pro hromadné projekty. Tento výkonný nástroj můžete také použít k aplikaci základních tvarů na okraje dřeva.

Přestože stolní pily fungují nejlépe pro velké projekty. Jsou schopni zacházet s menšími úkoly. Při řezání dřeva je však nelze použít k výrobě podrobných návrhů.

Co je to kruhová pila

Kruhové pily lze kategorizovat jako ručně držené elektrické nářadí. Mají čepel na pilu a mohou provádět křížové řezy, řezání pokosových a roztržení.

Tento nástroj je slavný, protože je přenosný stejně jako extra lehká kruhová pila. Při porovnání kruhové pily se stolní pilou. První z nich nemusí mít vedenou přesnost stolních pila. Z tohoto důvodu se běžně používají na pracovních místech.

Kruhové pily přicházejí v několika velikostech a typy. Existují Mini kruhové pily a červí řídí kruhové pily. A existují také Corded a bezdrátové kruhové pily. Na baterie běží bezdrátové pily a nejsou tak silné jako kabelové verze.

Tyto pily mají téměř neomezenou schopnost, protože jsou přenosné a snadno se s nimi manipulují. Chcete.li řezat touto pilou, musíte projít čepelí materiálem. Pokud si přejete, můžete provést zakřivené řezy a dokonce vytvořit vzory.

Mohlo by to však být také nevýhodou. Protože tyto pily vyžadují, aby vaše síla zvládla řezání, přesnost řezu závisí na vaší dovednosti. Pokud nemáte stabilní a kvalifikovanou ruku, možná ji nebudete moci správně použít.

To také znamená, že je téměř nemožné duplikovat řezy. Můžete však použít dobrou kruhovou pilu, abyste vytvořili komplikované a přesné řezy s příslušenstvím, jako jsou rychlostní čtverce nebo přípravek.

Tento nástroj však má výhodu ve všestrannosti. Mohou proříznout mnoho různých materiálů, včetně kovu a plastu.

Klady

 • Extrémně přenosné
 • Všestranný. může proříznout různé materiály
 • Velmi cenově dostupné
 • Vyžaduje nastavení
 • Funguje dobře pro menší pracovní místa
 • Snadné transport

Účel kruhové pily

Naši odborníci považují za oběžníku za jeden z nejlepších nástrojů, které lze použít pro každodenní účely. Opravy, pracovní místa pro kutily a malé projekty jsou pro tento nástroj nejlepší.

Největší výhodou kruhové pily je mobilita. Díky tomu je zřejmá volba pro vytváření řezů, které nemůžete udělat s pilou. Také, pokud získáte správný typ čepele, můžete proříznout mnoho materiálů.

K přesným řezům jsou však potřebné tabulky. To znamená, že začátečníci by mohli mít těžkou manipulaci s napájením, který ji nemá. Tato pila by měla být použita pouze pro komplikovanou práci.

Hlavní rozdíly mezi stolní pilou a kruhovou pilou

Nyní, když jste si vědomi výhod a nevýhod obou elektrických nástrojů, podívejme se na hlavní rozdíly mezi stolními pilami a kruhovými pilami.

První rozdíl je poměrně zřejmý: velikost a přenositelnost.

Stolní pily jsou obrovské. Jeden model může vážit až 600 liber a zabírat několik metrů ve vaší dílně. Obvykle mají také 10palcové čepele.

nejlepších, stolů, roce, 2023, tabulka, dovednosti

Na druhé straně jsou kruhové pily mnohem menší. Corded Picks váží asi 6 až 20 liber a mají menší čepele. Navíc můžete dokonce získat bezdrátový řezací nástroj, pokud potřebujete další mobilitu.

Při porovnání stolní pily s kruhovou pilou jako nástrojem řezání může být první, pokud jde o přesné řezy. To platí také při porovnávání stolních pilů s pásovými pilami pro provádění přesných řezů. Pokud chcete při minimalizaci přínosu získat přímý řez, stolní pila funguje skvěle. Většina stolních pilů má pro měřidlo pokojové sloty a roztržení, aby byl váš střih přesnější pokaždé.

Ale pro lidi, kteří potřebují udělat určitý typ řezu, je mnohem lepší jít po ruce držené trase kruhové pily. Například, pokud jste chtěli vidět kruhové vzory, musíte za to získat ruční pilu.

Měli byste si však poznamenat, že ačkoli je pro použití kruhové pily vyžadováno určité úrovně dovedností, neexistuje téměř žádný typ řezu, který s tím nemůžete udělat.

Stolní pily se většinou používají pro řezání dřeva. Jejich výrobci většinou nečiní ustanovení pro řezání jiných materiálů, ledaže by byl produkt výslovně vytvořen pro snížení takového materiálu.

Dobré kruhové pily přicházejí s čepelemi pro řezací materiály jiné než dřevo, jako je kov, plast, beton, cihla a dlaždice. Díky tomu jsou všestrannější a nejlepší volba pro lidi, kteří potřebují pilu kolem domu.

Obě pily vyžadují nastavení, ale kruhová pila potřebuje výrazně méně práce, než bude připravena jít.

Pokud jde o ceny, kruhové pily mají obrovskou výhodu. Jeden z těchto elektrických nástrojů můžete získat za méně než 100. Naproti tomu byste opravdu neměli hledat stolní pilu, pokud nemáte alespoň 350 (mínus doprava).

Ale se správnou údržbou může jedna dobrá stolní pila vydržet, dokud nebudete příliš starý na to, abyste stiskli dřevo na čepel. Kruhová pila nemůže trvat tak dlouho; Během několika let se obvykle opotřebovávají.

Pro příslušenství a bezpečnostní prvky si naši odborníci nemohli vybrat mezi těmito dvěma pilami. Zatímco stolní pila má více prostoru pro přidání příslušenství a funkcí, je také nebezpečnější ve srovnání s kruhovou pilou. Možnost provize, skluzavek a dalších nehod na pracovišti [1] je vyšší u stolní pily.

Kruhová pila může mít méně prostoru pro příslušenství, ale v rukou kvalifikovaného pracovníka není potřeba příslušenství. S strážcem čepele jsou vaše prsty většinou chráněny.

Doporučené čepele pro kruhovou pilu:

Nejlepší stolní pily v roce 2023

Stolní pily jsou základem v mnoha workshopech pro zpracování dřeva, protože poskytují snadný způsob, jak provést přesné a přesné řezy. Pokud jste letos na trhu s novým stolem, můžete se divit, který stůl v roce 2023 viděl to nejlepší. Už nehledejte!

Zkoumali jsme, abychom sestavili seznam pěti nejlepších stolních pily, které si můžete koupit tento rok na základě jejich funkcí, kvality a ceny. Měli jsme spoustu pomoci od naší komunity metalurgistů na pilách, které se postavily na profesionální použití, a nejnovější údaje o sentimentu zákazníků, abychom pochopili, která pily se dlouhodobě chovají dobře.

Takže ať už jste nadšenec zpracování dřeva, kutilství nebo profesionální dodavatel, budete mít všechny informace, které potřebujete k nalezení perfektního stolu pro vaše potřeby. Pokryjeme vše od typů stolních pilů po faktory, které musíte zvážit při hledání jednoho a další.

Zde je seznam 3 nejlepších stolů v roce 2023:

Podrobné vyhodnocení nejlepších stolních pily:

Dewalt 8-1/4-palcový stůl SAW [DWE7485]-Nejlepší přenosná tabulka SAW 2023

Tato pila je skvělou volbou pro jakoukoli pracovní místo. Je vybaven motorem 15 ampér, 5800 ot / min a 24.5palcová kapacita roztržení. Velikost čepele je 8.25 palců, s maximální hloubkou řezání 45 stupňů ve 2.563 palců a 1.75 palců při 90 stupních.

Dewalt Table pila dokáže zvládnout širokou škálu projektů s lehkostí. Jeho nízká hmotnost usnadňuje přenášení mezi umístěními na místě zaměstnání. Mezi jeho bezpečnostní prvky patří ochrana přetížení, brzda zpětného rázu, západky proti kabině, strážní systém a nože.

Maximální hloubka řezání při úhlu 90 stupňů je 2.563 palců. Průměr čepele je 8.25 palců s hloubkou řezání 1.75 palců, které poskytují pokaždé efektivní a přesné řezy. Má výšku 27.25 palců a šířka 14.188 palců. S těmito rozměry na svém místě je pila na dewalt stolu snadno manévrovatelná a ideální pro malé prostory, jako jsou garáže nebo dílny.

Jako bonus, produkt přichází s tříletou omezenou zárukou, která uživatelům poskytuje klid při nakupování, což je skvělá volba, pokud hledáte cenově dostupnou a spolehlivou stolní pilu.

Zvýrazněné funkce:

 • Resetování výkonu v případě výpadku napájení
 • Blade Brake
 • Strážce, plot, klíče a měřidlo pokosy jsou uloženy na palubě.
 • Základna kovové klece pro trvanlivost místa

Co se nám líbí:

 • Kompaktní velikost a lehký design pro snadnou přenositelnost
 • Stolní pila má odolnou konstrukci, takže je ideální pro dlouhodobé použití
 • Snadné použití a nastavení.

Co se nám nelíbí:

 • Přenositelnost: Kompaktní velikost pro snadnost přepravy a skladování
 • Snadné úpravy: Plotové kolejnice na stojan a pastorkové kolejnice způsobují rychlé, hladké a přesné úpravy plotu
 • Rozmanitost řezů: 24.5 palců kapacity roztržení pro trhání 4×8 překližky nebo listů OSB
 • Napájení: 15 AMP, 5800 RPM Motor
 • Úložiště na palubě: Úložiště na palubě poskytuje snadný přístup na strážce pro strážce a push tyčinku, pokud se nepoužívá

Dewalt 10palcový stolní stolní Saw [DWE7491RS-Nejlepší velká pila

Dewalt 10-palcový stolní pila má 32-1/2-palcový roztržení kapacity, 4800 ot./min. Nabízí jedinečný systém stojanů a pastorků, který vám umožňuje přesně a snadno upravit čepel a poskytuje hladké a přesné řezy.

Tato pila má maximální roztržení 32-1/2 palce napravo od čepele. Materiál můžete snížit až do 2-1/2 palců hluboko při 45 stupních a 3-1/8 palců hluboko při 90 stupních. Motor 15 ampérů běží při 4800 ot / min pro zvýšenou přesnost, výkon a rychlost. Díky tomu je skvělé pro proříznutí tvrdých materiálů, jako jsou tvrdé dřevo a překližka.

Má rozměry 21-7/8 ″ x 26-3/8 ″ a obsahuje rolivý stojan, který vám umožní rychle a snadno jej přepravit z pracovních míst na pracovní místo. Má také port sběru prachu, který se připojuje k vakuu, který udržuje vaši pracovní oblast čistý a bez zbytků.

Celkově je 10palcová stolní pila Dewalt vynikající volbou pro každého dřevařského nebo kutilství. Se svým systémem stojanu a pastorkového plotu si můžete být jisti, že vaše řezy budou pokaždé přesné a přesné.

Zvýrazněné funkce:

 • Teskopické plotové kolejnice se kolaps za vzniku malého přenosného balíčku.
 • Roztrhající plot, který se převrátí, umožňuje úzké roztržení.
 • Port pro sběr prachu 2-1/2 ″ se snadno spojí s vakuem pro efektivní extrakci prachu.

Co se nám líbí:

 • Četné bezpečnostní prvky je ideální pro používání domova nebo zaměstnání.
 • Jeho motor je dostatečně výkonný, aby snadno prořízl tvrdé materiály

Co se nám nelíbí

 • Váš nákup zahrnuje jednu dewaltovou stolní pilu, 10 palců 24 zubů karbidové čepele, stojan na válcování, push tyčinku, rozchod MITER, RIP Fence, 2x čepelí klíče, příručka pro sestavu strážce Blade Guard
 • Další specifikace: Max Rip doleva z Blade. 22 palců | Max RIP doprava od Blade-32-1/2inch | Max Width of Dado. 13/16 palce | Velikost Arbor. 5/8inch | AMPS. 15 | Hloubka řezu při 45 palcích-2-1/4inch | Hloubka řezu při 90 °-3-1/8inch | Žádná rychlost zatížení: 4800 ot / min
 • Rolling Stand navržený pro snadné nastavení a rozpad s vynikající stabilitou
 • Systém plotu stojanského pastorku je rychlé, hladké a přesné úpravy plotu
 • Obsahuje 15.0A Motor s vysokým točivým momentem s výjimkou řezu řeziva a tvrdých dřev ošetřených tlakem

Bosch 10 palců. [4100xc-10]

Bosch 10 in. Tabulka na pracovišti STOLK S TRAVITY RISE RISE RISE RISE RISE 4100XC-10 je perfektním nástrojem pro jakoukoli pracovní místo. S výkonným motorem a měkkým startovým obvodem může snadno zvládnout i ty nejtěžší materiály. 10palcová čepel pily může provést přesné řezy a její maximální hloubka řezu při 45 stupních je 2.25 palců a 3/1/8 palce při 90 stupních.

Tato pila také obsahuje velký hliníkový vrchol, který měří 30 palců, stejně jako působivou roztržení 30 palců doprava a 8.5 palců doleva. Pila je také vysoce přenosná a měří 27 palců na délku a 32.Na šířku 5 palců a po nastavení pouze 13 palců.

Je poháněn zdrojem energie 120 V a má 4.0 Max HP Motor, který běží při 3650 ot / min, kreslí 15 ampérů proudu. Bosch 10 in. Tabulka na pracovišti STOLK S TRAVITY RISE RISE RISE RISE RISE 4100XC-10 je perfektní volbou pro jakoukoli pracovní místo.

Zvýrazněné funkce:

Co se nám líbí:

 • Silný motor pily rychle prořízne i ty nejtěžší materiály
 • Ergonomický design stolní pily usnadňuje použití a snižuje únavu.

Co se nám nelíbí:

 • Výkonná stolní pila: Má 15-amp se 4.0 Max HP a 3 650 ot / min, pro roztržení a křížení jemných a drsných materiálů
 • Velký litý hliníkový horní část: Poskytuje zvýšený pracovní prostor a podporu materiálu s 30 palců. trhací kapacita
 • Obvody měkkého startu: Spravuje intenzitu spuštění motoru a minimalizuje možnost pravděpodobnosti zakopnutí jističe obvodu
 • Konstantní obvody odezvy: Pomáhá udržovat rychlost při zatížení
 • Ochrana restartu: Pomáhá se vyhnout náhodnému spuštění

Skil 10 palcový těžký červ [SPT99-11]

Skil 10 palcová těžká kaparátová hnací stolní pila je skvělou volbou pro jakýkoli dřevozpracující projekt. Jeho kompaktní velikost usnadňuje nastavení a sundávání, takže můžete začít rychle řezat.

Výkonný motor 15 ampérů pily dodává vysoký točivý moment, aby prořízl i ten nejtěžší materiál. Má maximální hloubku řezání 3-5/8 palců při 0 ° zkosení a 2-3/10 palců při 45 ° zkosení a jeho maximální roztržení je 30-1/2 palce od pravé strany čepele.

Můžete provést přesné řezy pomocí páky nastavení zkosení, která může upravit až 47 °.

Pila přichází s přesným stojanem a systémem plotu, který rychle a hladce zvyšuje úpravy plotu, což vám poskytuje přesnější řezy. Dodává se s robustním válcovacím stojanem s 16palcovými koly a kliky s snadným zatížením, díky nimž je pohyb kolem vašeho pracovního prostoru snadnější a bezpečnější.

Kromě toho má pila loket pro prachový přístav, který obsahuje úlomky v jedné oblasti pro vyčištění, stejně jako outfeed a zanechává podporu, která vám umožní provádět větší řezy sami. Proto je to skvělá volba pro každého dřevařského pracovníka, který chce být schopen rychle a bezpečně provést přesné a výkonné řezy.

Zvýrazněné funkce:

 • Rolling Stand s 16 palci a snadným zatížením
 • Precision Rack and Pinion Fence System pro rychlé a hladké úpravy plotu
 • Větší škrty mohou být provedeny jednou osobou díky outfeedu a ponechání podpory.
 • Motor s duálním polem 15 AMP, který udržuje motor v pohodě

Co se nám líbí:

 • Silný motor, který umožňuje rychlé a výkonné řezy.
 • Nastavitelný plot přizpůsobující různé velikosti obrobků.

Co se nám nelíbí:

 • Legendární ozubená jednotka červoka s hloubkou řezu 3-5/8 palců a kapacitou roztržení 30-1/2 palce
 • Precision Rack and Pinion Fence System rychle a hladce pro přesné řezy rychle a hladce
 • Robustní válcovací stojan s 16 palcovými koly a snadným zatížením přináší nepřekonatelnou mobilitu
 • Loket prachového portu obsahuje zbytky do 1 oblasti pro čištění
 • Outfeed a Left Support umožňují provést větší řezy 1 osobou

Skil SPT99T-01 8-1/4 palce Přenosná tabulka

Skil SPT99T-01 8-1/4 palce Přenosná tabletá tabletá tabletá table je jednou z nejlepších na trhu. Tato pila je silná a spolehlivá díky legendárnímu ozubenému komisi pro červy, které poskytuje maximální točivý moment pro roztržení aplikací.

Můžete se roztrhat skrz listy zboží a nakrájet až do 3x s hloubkou řezu 2-5/8 palců a 25palcovou kapacitou roztržení. Má celokovovou konstrukci pro maximální trvanlivost a má vysokorychlostní ocelovou čepel s 24 zubů a brzdovým systémem.

Tato pila je dodávána s poplatkem 120 voltů a proudem 15 ampérů. Funguje rychlostí 5300 ot / min a váží 51.15 liber s rozměry 25.75 ″ L x 25.2 ″ W x 14.88 ″ H. Dodává se s šňůrou 6 stop a má maximální hloubku řezání 2-5/8 palců při 0 ° zkosení, 1-7/8 palců při 45 ° zkosení, 12 palců maximální roztržení zleva z čepele, 25 palců Max RIP práva na čepel a 0.5palcová maximální šířka dado.

Pro větší pohodlí. Tato pila přichází se stojanem, který lze zakoupit samostatně (SPT5003-FS). Se všemi těmito funkcemi patří mezi nejlépe hodnocené pily na trhu

Zvýrazněné funkce:

 • Šňůra zdroje energie
 • Rozměry produktu: 25.75 ″ L x 25.2 ″ W x 14.88 ″ H
 • Poplatek za 120 voltů
 • Amperage: 15 ampérů
 • Hmotnost položky: 51.15 liber
 • Rychlost 5300 ot / min

Co se nám líbí:

nejlepších, stolů, roce, 2023, tabulka, dovednosti
 • Jeho lehký a kompaktní design usnadňuje přepravu a ukládání
 • Desetipalcová čepel v karbidu ideální pro proříznutí i nejtěžších materiálů.

Co se nám nelíbí:

 • Pila nepřichází s prodlužovacím stolem, a proto je omezena ve své schopnosti provádět větší řezy.
 • Legendární ozubená kola červí pohonných jednotek nabízí maximální točivý moment pro roztržení aplikací
 • Precision Rack and Pinion System umožňuje úpravy plotu rychle a hladce pro přesné řezy
 • Lehká hmotnost a kompaktní stopa usnadňují pohyb kolem zaměstnání
 • Roztrhněte si plech a nakrájejte až do 3x s hloubkou řezu 2-5/8 palců a kapacitou 25 palců
 • All-kovová konstrukce přináší legendární trvanlivost

Typy stolních pila

Bench pily

Stolní pily na stolních stolech jsou nejoblíbenějším typem stolních pilů kvůli jejich přenositelnosti a pohodlí. Při hledání stolní pily na lavici chcete zvážit její váhu. Váží mezi 45 a 60 liber, takže je snadné se pohybovat ve vašem obchodě nebo se vydat na cesty.

Skladatelské stolní pily

Pily s dodavateli jsou výrazně těžší než jejich protějšky na lavici a váží 90 až 150 liber. Stojí asi 500 až 3 000, v závislosti na síle a kvalitě stolní pily, a také mají skvělou řeznou kapacitu až 24 palců šířky zásob, což z nich činí ideální pro větší projekty, jako je trhání velkých desek.

Stolní pily na skříňku

Pily skříně jsou silnější než jiné typy stolních pila. Váží přes 600 liber a pohybují se od 1 200 do 5 000, v závislosti na modelu.

Hybridní stolní pily

Hybridní stolní pily obvykle fungují na obvodu 220 V, váží mezi 275 a 325 liber a obvykle se prodávají kdekoli od 750 do 1500. Mobilita je také skvělá potíže s hybridními stolními pilami, protože mnozí přicházejí se skládacími stojany nebo kolami. Poskytují stejnou přesnost a sílu jako pila.

Faktory, které je třeba zvážit při nákupu zdroje stolu

Napájení

Pokud jde o sílu vaší stolní pily, máte několik možností. Menší pily na lavici mají obvykle motor s koňským rozsahem mezi 3/4 a 1.5 koňských sil. Větší pily na lavici obvykle mají motory s rozsahem mezi 2 a 4 koňskými silami.

Pro většinu úkolů zpracování dřeva, motor s 1.5 až 2 HP bude stačit, a pokud plánujete řezání velkých kusů řeziva a přesných řezů, budete se chtít rozhodnout pro motor s nejméně 3 HP.

Hloubka řezání a velikost čepele

Nejběžnější velikost čepele pro stolní pily je 10 až 12 palců, ačkoli některé modely používají větší nebo menší čepele v závislosti na materiálu, který plánujete řezat. Pokud jde o maximální hloubku řezání, by měla být stolní pila schopna zvládnout alespoň 3.5 palců, dost pro většinu materiálů. Některé speciální stolní pily nabízejí mnohem hlubší hloubku řezání, ale přicházejí za prémiové náklady.

RIP kapacita

Kapacita RIP odkazuje na maximální šířku materiálu, který lze nakrájet na stolní pilu. Většina stolních pilach na základní úrovni nabízí kapacitu roztržení až 18 palců, zatímco některé profesionální stolní pily dokážou zvládnout až 60 palců materiálu. Znalost roztržení vaší pily vám pomůže určit, které projekty jsou pro ni vhodné a které ne.

Rychlost

Tabulky jsou obvykle hodnoceny v revolucích za minutu (RPM). Čím vyšší jsou RPM, tím rychlejší a přesnější řezy budou.

U měkkých materiálů, jako je dřevo nebo měkké plasty, je nutná minimální rychlost 3500 ot / min. Pro těžší materiály, jako je kov, se doporučuje maximální rychlost 4000 ot / min.

TABLE SAW FAQs

Otázka: Co používáte jako stolní pilu?

Odpověď: Tabulky se používají hlavně k provedení přesných a přesných řezů na listových zboží, včetně překližky a tvrdého dřeva. Můžete je také použít k roztržení, křížení, pokosu a zkosení svého materiálu v závislosti na typu čepele a velikosti vašeho obrobku.

Otázka: Jaká je nejlepší značka stolního pila?

Odpověď: Na moderním trhu je k dispozici mnoho značek stolních pilů a navzdory sdílení společného účelu většina funkcí nabízí, které je udržují na konkurenční okraji. Mnoho kupujících, recenzentů a odborníků považovalo DeWalt za špičkovou značku v univerzálních stolních pilách. Ostatní značky, jako je Bosch, nejsou daleko za sebou.

Otázka: Stojí za to koupit stolní pilu?

A: Absolutně! Tabulka pily poskytují úroveň přesnosti a přesnosti, kterou většina ostatních elektrických nástrojů nemůže dosáhnout, takže pokud potřebujete ve svých projektech jemné řezy nebo přesnost, investování do kvalitní stolní pily stojí za to.

Závěr

Trh je plný atraktivních a špičkových stolních pilů. Seznam jsme však zúžili na nejlepší vyhlídky, které se snadno používají a efektivní na základě jakéhokoli rozpočtu, preferencí a atraktivních bonusových funkcí.

Související průvodce produktu:

Dewalt Dwe7491rs vs Skilsaw SPT99 Worm Drive Table SAW

Dnešní srovnání je mezi dvěma vážnými značkami, s vybranými modely stolní pily The Skilsaw SPT99 vs. Dewalt Dwe7491rs.

Podíváme se na návrhy, schopnosti a příslušenství a vybereme stolní pilu poskytující nejlepší hodnotu za peníze a zároveň identifikujeme různé použití vhodné pro každého.

Časté čtenáři budou vědět, že jsem vlastnil a užil si v mých dřívějších dnech zpracování dřeva dewalt stolní pilu a bylo by spravedlivé říci, že pro značku mám měkké místo. Přesto moje první kruhová pila byla dovednost a já ji stále mám, takže mám největší respekt k oběma společnostem a kvalitu jejich produktů.

Dej mi pár minut svého času a já vás provedu výhodou a nevýhodou každé stolní pily, což vám poskytnete informace, které potřebujete pro informované rozhodnutí o nákupu.

Dewalt Dwe7491rs vs Skilsaw SPT99

Dewalt Dwe7491rs

Skilsaw SPT99

-1 až 47 stupňů

Rychlé připevnění nůž

Zkontrolujte dnešní cenu

Zkontrolujte dnešní cenu

Cenový rozdíl mezi těmito dvěma pilami není obrovský, s dovednostním stolem vidělo o něco dražší než Dewalt. Myslím si však, že za svůj babku dostáváte hodně rány s Skilsaw SPT99-11. A vybral jsem tuto tabulku jako poskytnutí nejlepší hodnoty za peníze. Těchto několik dalších dolarů vám koupí několik cenných funkcí, zvyšování schopností, bezpečnosti a pohodlí.

Bod k poznamenání. Skil prodává série SPT99 jako buď a.11 nebo.12 Model. Rozdíl? Je to dodávaná čepel, s dovednostmi pomocí SPT99-1 k popisu modelu pily a posledního pomlčky, které popisuje čepel. A 1 označuje 24-zubní karbidovou čepel a 2 a 30 zubů Diablo Blade, nakloněná s titanovým kobaltem. Je mimo rozsah tohoto článku diskutovat o rozdílu, ale zkrátka? Je to otázka osobních preferencí.

Přesto jsou na Dewaltu, které na skilsaně nenajdete, na dewaltu, a pokud vaše použití nebo rozpočet neodůvodňuje další funkce skilsaw, najdete solidního umělce v Dewalt DWE7491RS.

Porovnány klíčové funkce

S 10palcovými lopatkami a 2.4 motory s výkonem, tyto pily vyhovují staveništi nebo vyšší úrovni domácího uživatele. Mezi těmito dvěma pilami existuje mnoho podobností, na kterých se nebudeme zabývat. Místo toho bych se rád soustředil na osm rozdílů, které považuji za hodné bližšího vzhledu. V závislosti na konkrétním použití mohou takové rozdíly být body, které vás tak či onak ovlivňují.

Drive Worm versus motor přímého pohonu

Skil dělá velkou část svého škála elektrických nářadí, takže o čem je vše, a poskytuje jakékoli výhody oproti přímému motoru pohonu, jak používá DeWalt?

Druh červa je typ převodovky, kde hřídel červa, který vypadá jako velký hrubý šroub, řídí červské kolo. Toto ozubené komory vám umožňuje používat vyšší otáčky rychlosti zpomalený jednotkou červů za účelem poskytnutí nižšího otáčky na čepeli, ale s vyšším točivým momentem. Točivý moment je rotační síla nebo síla pociťovaná na špičce řezání.

Další výhodou tohoto systému je zvýšená hloubka řezu. S motorem přímého pohonu průměr motoru snižuje hloubku řezu, která má k dispozici. Druh červa umožňuje, aby motor byl namontován níže v těle stolní pily, což zvyšuje dostupnou hloubku řezu.

Série Skilsaw SPT 99-1 tedy dává dvě výhody, vyšší točivý moment pro proříznutí tvrdšího dřeva a hlubší řez při 90 stupních. Přesto, stejně jako v životě, všechny výhody přicházejí s nevýhodou. Drive červa vyžaduje olej v převodovce a převodovka přidává složitost a váhu.

Motor přímého pohonu na dewaltu je lehčí a méně složitý, ale obětuje půl palce na hloubku řezu, se sníženým točivým momentem.

Pro mě vyšším točivým momentem a hloubkou řezu na obrazovce vyhraje den v tomto srovnání.

Skilsaw SPT70WT 10palcový přenosný červen

Justin Park je recenzent produktu pro smrk, který se specializuje na kontrolu venkovního vybavení a vaření gadgetů a může se pochlubit dvě desetiletí zážitku psaní. Park obdržel cenu Associated Associated Press Sports ‚Award za vyšetřovací psaní a mimo jiné se objevily předměty v USA Today, MSN, ramena obrů a dalších venkovních publikací, mimo jiné.

Skilsaw SPT70WT 10palcový přenosný červský hnací stůl

Pro roztrhající desky a zboží Skilsaw SPT70WT 10palcový přenosný table.

Skilsaw SPT70WT 10palcový přenosný červský hnací stůl

Koupili jsme si pilu s přenosným červovým hnacím stolem Skilsaw SPT70WT, takže náš recenzent mohl důkladně vyzkoušet a posoudit ji. Čtěte pro naši úplnou recenzi produktů.

Skilsaw je 90letá společnost Power Tool Tool, která poněkud jedinečně na dnešním trhu zaměřuje své nabídky na pily. Testoval jsem jeden ze svých hlavních produktů, 10palcový přenosný stůl Worm Drive Saw (SPT70WT), zatímco jsem přestavěl palubu v mém domě v Coloradu. Přečtěte si dále a zjistěte, zda je nabídnutá motor a přenositelnost pila na místě.

Výkon: Dostatečně silný pro většinu úkolů

Tato přenosná stolní pila zpracovala všechny relativně roztržení desky, kterou jsem potřeboval pro svůj palubní projekt, ale také jsem ji testoval proti různým listům a dalším velikostem desky, abych posoudil jeho schopnost.

Mosazná převodovka s červovým pohonem je zaměřením marketingu Skilsaw pro tento produkt a slibuje využití patentované mechanické výhody pro překonání přímých pohonů a roztržení bez vazby. to vše při zachování malého tvarového faktoru a nízké hmotnosti. Zkoušel jsem to na deskách až do 4 x 4 příspěvků a nepodařilo se ho posunout za jeho limity. (Zejména 3.5palcová výška čepele byla na prvním místě roztrhaná 4 x 4s.)

Navíc, roztržení relativně tenkých, ale hustých 5/4palcových desek Cedar Deska byla hračkou s červovou jednotkou a zahrnutou 10palcovou čepelí Diablo, i když jsem potřeboval samostatný stojan pro delší desky delší délky. Hlavní pracovní plocha se také rozšiřuje kolmo na čepel na celkem 25 palců, takže je schopna pro většinu desek větší velikosti, jako je běžná překližka 4 x 8 stop.

Roztržení relativně tenkých, ale hustých 5/4palcových desek Cedar Desky byl hračkou s škvěnou jednotkou a zahrnutá 10palcová čepel Diablo Diablo.

Systém samovablavého plotu (to běží rovnoběžně s čepelí, aby vám pomohl provést konzistentní řezy šířky) se snadno používá, ale ne tak bezpečný pocit jako systémy stojanu a pinionu na jiných pilách. Přesto jsem cítil, že mohu věřit plotu a jeho měření, jakmile jsem ho několikrát použil.

Funkce: Méně než ideální měřidlo pokosy a bez stánku

Tato stolní pila obsahuje měřidlo pokosy, ale cítil jsem, že to není příliš užitečné. Slot umožňuje střihu, aby se otočil v obou směrech, takže jsem provedl úhlové řezy-ale navzdory četným pokusům jsem to nemohl přimět k tomu, aby viděl skutečných 45 stupňů. (To také zaznamenalo spoustu dalších online recenzentů.)

Celkově, pokud doufáte, že tuto pilu použijete místo pokosové pily, budete pravděpodobně chtít investovat do vysoce kvalitního měřiče pokosy třetích stran-a ani tehdy nemohu slibovat, že pila bude dostatečně přesná Pro některé úkoly zpracování dřeva. Ale mějte na paměti, že se jedná o stolní pilu na místě, takže pokud hledáte detailní stroj, nemusí to být ten pro vás.

Skilsaw SPT70WT zahrnuje měřidlo pokosy, ale cítil jsem, že to není moc užitečné.

Jednou z funkcí, která není zahrnuta, je stojan, takže jsem testoval tuto pilu jednoduše sedí na mém palubě a také zakotvené na platformu postavenou na dvou sawhorsech. Nevadilo mi klečení, abych pracoval s pilou, když byl na palubě, ale můj 70letý otec zjistil, že je to trochu trapné a potřeboval to na stánku. Skilsaw prodává stojan samostatně, takže asi za 70 můžete mít vyhrazený stojan, který se sklopí (ale postrádá kola) a je postaven tak, aby podporoval tuto konkrétní pilu.

Přenositelnost: Lehká, ale lehce trapná k pohybu

Na pouhých 50 liber je tato pila velmi lehká pro to, co to je, takže ji můžete nosit jednou rukou, pokud chcete. Faktorový faktor je také malý, takže se může snadno vejít do kufru sedanu, pokud to potřebuje, nejen do postele pracovního vozu. Volné části, jako je měřič pokosového rozchodu a vedení, mají na jednotce umístění na jednotce, takže úplně cestuje.

Tato pila je velmi lehká pro to, co to je, takže ji můžete nosit, pokud chcete.

nejlepších, stolů, roce, 2023, tabulka, dovednosti

Jedním z dohledu v designu je však to, že pokud jej nesete jednou rukou přes vestavěnou rukojeť (s palubou čepele směřující od těla), vaše noha určitě vyrazí měřidlo z jeho snap Pozice pod hliníkovým stolem pily. Nakonec jsem to nesl dvěma rukama před sebou, což je trochu trapné. Pokud nepoužíváte měřidlo (protože stejně není příliš přesné), můžete jej prostě nechat mimo jednotku a vyhnout se problému.

Bezpečnostní prvky: Spousta ochrany

Není žádným tajemstvím, že stolní pily jsou jedním z nejnebezpečnějších nástrojů v obchodě-exponovaná vysokorychlostní čepel způsobuje každý rok tisíce zranění. Většina pily přichází se základními bezpečnostními prvky, aby zmírnila riziko, a zjistil jsem, že ty na skilsaně jsou více než uspokojivé.

Klíčová čepel Skilsaw je standardní čistou plastovou sadou stráží, které mohou být v případě potřeby ponechány nahoru a ven z cesty. Když jsou dole, umožňují, aby se dřevo napájelo na čepel, ale chrání vás před poškozením rukou. Schopnost tlačit stráž nahoru a ven z cesty je důležitá, když potřebujete roztrhnout tenčí kousky nebo upravit výšku čepele.

Kromě toho jezdecký nůž (nebo kovový kus namontovaný poblíž čepele) brání řezaným kusům před navázáním a způsobujícím zpětnému odloučení odříznutí kusů, když cestují kolem pily. Západek ANTI-FICKBACK zabraňuje deskám létat zpět na vás tím, že je popadne kovovými zuby.

Cena: dostanete to, za co zaplatíte

Pila je konkurenceschopná kolem 400 nebo o něco méně v obchodech s velkými boxy a online maloobchodníky. Můžete si koupit levnou stolní pilu za méně než 100? Ano. Doručí sílu a vlastnosti této pily? Ne. Pokud však vážíte pily, která má moc vytrhnout cokoli, co na to hodíte (a příliš se nezabýváte nepatrnou přesností), tato skilsa vyplatí peníze-zejména s 180denní zárukou pro zpětné peníze a rokem.Dlouhá omezená záruka.

Skilsaw SPT70WT Tabulka SAW vs. Dewalt DWE7491RS Tabulka

Pro asi 100 více než skilsaw můžete získat 10palcovou stolní pilu Dewalt Jobsite Table a získat pohodlí vestavěného stojanu na kola. To je stále o něco víc než jen přidání 70 volitelných stojanů do skilsky. To znamená, že stánek zahrnutý do Dewaltu je robustnější než většina prodaných stojanů dostupných, takže srovnání není jablka s jablky.

Testoval jsem obě pily a zjistil jsem, že jejich výkon podobný, i když jsem s větší pravděpodobností zavedl Dewalt díky vestavěnému stánku. Pokud však nepotřebujete stánek, je Skilsaw preferovanou stránkou práce několika místních dodavatelů rámování, které znám, a zdá se, že je vhodnější pro poskakování pracovních míst na pracovišti na pracovní místo. Osobně si vážím stabilní, stow-away stojan na to, abych utratil 100 navíc za Dewalt, ale všimněte si, že je to také dvojnásobek hmotnosti silsaw, a tak ne nejjednodušší pro dodavatele na cestách.

Ano, pokud si vážíte síly před přesností.

Skilsaw SPT70WT 10-palcový přenosný červský hnací stůl SAL poskytuje trhací výkon v přenosný balíček, který je zaměřen přímo na framery a dodavatele, kteří potřebují spolehlivou, všestrannou možnost. Pokud však potřebujete pouze stolní pilu pro domácí dílnu, mohou existovat srovnatelné možnosti, které si vyvíjejí výkon nad energií a zahrnout stojan.

Přenosné stolní pily nabízejí pohodlí a všestrannost pro profesionály i uživatele pro kutily.

Autor: Bob Beacham a Mark Clement | Aktualizováno 14. listopadu 2022 14:13

Můžeme získat příjmy z produktů dostupných na této stránce a účastnit se přidružených programů.

Stolní pily jsou základní nutností v mnoha domovech a profesionálních workshopech. Přenosné modely jsou nástrojem pro vše od budovy paluby po kutily, od přestavby po zpracování dřeva a od ořezávání domu po domácí opravy. Zatímco stopy se stále více používají pro některé tradiční práce na stole (jako je rozbití zboží), stolní pila je nejvhodnějším nástrojem pro výrobu širokých desek tenčí.

Existuje spousta skvělých možností, takže je velmi pravděpodobné, že najdete stolní pilu, která je pro vás pravá a jak pracujete. Pokračujte ve čtení a dozvíte se o technických aspektech těchto všestranných nástrojů a zjistěte, jak se některé z nejlepších přenosných stolních pilach v současné době na trhu dařilo v našem praktickém testování.

 • Nejlepší celkově: Skil 15-Amp 10-palcová stolní pila
 • Nejlepší třesk pro Buck: Craftsman 10palcový stolní pila
 • Nejlepší pracovní místa: Dewalt 10-palcová stolní pila, 32½ palcová kapacita
 • Nejlepší workshop: Ridgid 10-palcový pro pracoviště pro pracoviště se stojanem
 • Nejlepší kompaktní: Dewalt 8¼ palcový kompaktní tabulka na pracovišti
 • Nejlepší těžká služba: Skilsaw 10-palcová těžká červík
 • Zvažte také: Metabo HPT 10palcový stolní pila s stojanem a rolovacím stojanem

Typy přenosných stolních pila

Přenosné stolní pily lze rozdělit do tří hlavních typů: pouze pily, pily s sadami nohou a pily se skládacími stojany. Některé modely kombinují nohy i kola. Zatímco některé stolní pily jsou těžké, některé stojany mohou být také poměrně velké a těžké bez pily, takže pila se stojanem ještě těžší a těžší manipulovat. V některých případech může být jeho přesun po schodech po schodech, dostat ho na a vypínat náklaďáku nebo ukládat z cesty v domácí dílně nebo pracovním vozidle. S ohledem na to je důležité vyvážit pilovou sílu a potřeby velikosti s potřebami přenositelnosti.

Pouze stolní pila

Stolní pily bez základny jsou nejkompaktnější a snadno se ukládají do obchodu nebo kamionu. Jejich hlavní nevýhodou je, že potřebují nějakou bezpečnou a stabilní lavici, aby se správně používali. Použití stolní pily na podlaze není ani praktické, bezpečné, ani produktivní. Například, pokud je uživatel nastaven na příjezdové cestě a musí se přikrčit, je to bezpečnostní problém.

Stolní pila s sadou nohou

Stolní pily se soupravami nohou obvykle mají nohy, které zamknou s úlovku koule nebo podobnou pozitivní zastávkou. Některé jsou integrovány do struktury pily, zatímco jiné jsou sestaveny a přišroubovány po nastavení.

Stolní pila s skládatelným stojanem

Složky se skládacího stojanu je užitečné pro větší nebo těžší pily, které je třeba často přesouvat. Tabulka pily se skládacím stojanem jsou však pravděpodobně nejpohodlnější, zejména na těžších modelech, které by jinak bylo obtížné manévrovat bez pomoci.

Co je třeba zvážit při výběru nejlepší přenosné stolní pily

Některé stolní pily, jako pily dodavatele a pily skříně, jsou určeny hlavně pro použití obchodu. Přenosná stolní pila je kategorie nástrojů, která se v tomto odvětví označuje jako „lavička“, i když tyto nástroje již nejsou navrženy pro používání na pracovním stole. Jsou postaveny tak, aby dosáhly rovnováhy mezi přenosným a stabilním a zároveň vypustily dostatečnou sílu, aby dobře fungovaly na dvorku, v garáži nebo na zaměstnání. Následující část pojednává o klíčových vlastnostech, které často ovlivňují výběr.

nejlepších, stolů, roce, 2023, tabulka, dovednosti

Řezací síla a výkon

Většina přenosných stolních pily obsahují 15-amp motor a mohou být zapojeny do jakéhokoli výstupu 120 V. Několik modelů má ochranu přetížení, aby se zabránilo poškození motoru, ale realističtěji to může minimalizovat vypínače a zpomalení práce. Některé jednotky mají funkci „soft-start“, která postupně zvyšuje rychlost čepele a je určena k tomu, aby pomocí nástroje pohodlnější. Několik z nich má funkci kompenzace zatížení nazvanou „Elektronická kontrola zpětné vazby“, což je způsobuje, že jsou schopny zvýšit výkon, pokud se čepel začne zabývat.

Rychlost čepele probíhá od přibližně 3 500 do 5 000 otáček za minutu (RPM), i když ve skutečnosti to dělá malý rozdíl. Přenosné stolní pily mají primárně 10palcovou čepel. Také menší, ale velmi pěkné modely o rozměrech 8 ¼ palce mohou způsobit, že většina řezů, které větší pily dělají.

Viděl stabilitu

Stacionární dílny pily mají litinové stoly, které jsou mrtvé, těžké a velmi stabilní. To je ideální pro práci s drsným řezem nebo rozbíjení zboží. Některé modely mají například roztrhanou kapacitu pro rozsáhlé řezy v překližce nebo orientované desce pramenů, ale při nastavování pily by mělo být věnováno péči tak, že je na stabilním povrchu bez kolísání (a nebude se převrátit) a to, a to Práce je podporována pro čistý a bezpečný řez. Nejezděte pouze o list vlákna střední hustoty skrz stolní pilu, protože jednotka má širokou kapacitu řezu. Tímto způsobem to nefunguje.

Snadné nastavení a úpravy

Pohodlí dobré přenosné stolní pily závisí do značné míry na jeho snadné přepravě. Pro mnoho uživatelů je to v ideálním případě práce s jednou osobou. Skládací stojany pro skládání nohou vyžadují, aby uživatel ležel pilu na jedné straně, aby mohly být nohy nasazeny. Není to opravdu velký problém. Rolling stojany mohou být pravděpodobně nastaveny rychleji, ale jsou mnohem, mnohem větší a zabírají prostor na přeplněném pracovišti nebo v kamionu.

Mělo by se také zvážit nastavení výšky čepele a úhlu zkojení. V každodenní praxi se čepel stolní pily zřídka pohybuje nahoru nebo dolů mnohem více než palec nebo dva-přímý. Každý tak často však uživatel musí otočit cestou čepele nahoru nebo dolů, aby roztrhl 4-porot nebo vytvořil sloupko. Malé detaily, jako je tento, také často naznačují, že celkový design nástroje je dobře promyšlený.

Nastavení výšky je něco, co se nejčastěji provádí jen do palec nebo dvou, a je to poměr pohybu k klikovému k Blade, který popisuje, jak přesnou čepel stolní pily lze upravit pro zamýšlený řez pomocí vestavěné kliky. Je to kritické? Ne. Ale je to hezké, když poměr pohybuje čepelí s minimálními klikami. Podívejte se také na měření měření nástroje, abyste se ujistili, že přírůstky jsou jasně označeny. Mnoho uživatelů profesionálů se nespoléhá na potištěné měřítka nástroje; Existuje mnoho důvodů. Místo toho používají svá opatření k měření od plotu po čepel zub.

Plot

Plot nebo plot trh udržuje dřevo rovnoběžně s čepelí. Pro dobrý a bezpečný výkon je důležité, aby plot byl rovnoběžný s čepelí. Maximální vzdálenost od čepele k plotu definuje nejširší možný řez, který se nazývá „roztržení kapacity.„Při odstraňování plotu je možné, použití stolní pily bez jedné je nebezpečné.

Na některých přenosných stolních pilách se plot sklouzá na kolejnicích s rychlým uvolňováním, aby ji držel v požadované poloze. Systém dewalt-navazovaného stojanu a pinionu používá k úpravě plotu knoflíkový knoflík a páku.

Kromě plotu přicházejí stolní pily s rozchodem pokoje. Zřídka se používá mimo zpracování dřeva (a dokonce i tehdy, dřevaři to vyměňují za křížové sáňky nebo jiné přípravky), může být použit pro řezání úhlů se stolní pilou. Čím těžší je rozchod, tím lepší je.

Sběr prachu a bezpečnostní prvky

Všechny stolní pily mají prachový port, který opouští zadní část pily. Může být připojen ke sběru prachu, jako je vakuum obchod. Několik modelů má loket 45 stupňů, který může nasměrovat piliny do krabice nebo kbelíku.

Všechny přenosné stolní pily prodávané ve Spojených státech musí mít stráž čepele a jezdící nůž nebo rozdělovač, aby chránili bezpečnost uživatelů. Nůž na trh je ocelová deska, která sedí za čepelí, aby zabránila řezu v uzavření kolem čepele, která může zastřelit obrobku zpět do uživatele.

Anti-kaickback pawls, které spočívají na vrcholu dřeva. Někteří profesionálové říkají, že tyto bezpečnostní prvky vytvářejí alespoň tolik problémů, kolik řeší, a říkají, že použití inteligentních a rozumných praktik je nejlepším způsobem, jak bezpečně pracovat.

To znamená, že existují alespoň dva bezpečnostní prvky, které mnoho uživatelů kutilství ocení: zřejmé tlačítko Stop a push hůl. Přenosná stolní pila musí mít prominentní tlačítko zastavení, takže je snadné vypnout. Další nutností je snadná grab, tvrdá push hůl, která bezpečně vede pila při vytváření řezů pramenů (cokoli pod 1,5 palce široké).

Naše nejlepší tipy

Jsou kategorizovány následující tipy, takže potenciální kupující mohou rychle identifikovat konkrétní funkce. Každá z pily ve skupině měla nějaké standout rysy. Všechny jsme je testovali a tady jsme je hodnotili.