9 nejlepších kapelních pily pro zpracování dřeva v roce 2023. Woodcraft Band Saw

Woodcraft Band Saw

Zatímco jsem amatérský dřevořikář již více než čtyřicet let, po většinu tohoto období byl můj zájem o drany nízký. Pro výplatu se zdálo, že dýhování je příliš komplikované.

Vlevo je obraz hotového stolu v našem obývacím pokoji.

Tvrdě pracující pásmo

Tento postoj k dýhování se však začal měnit, když jsem v červnu 2001 koupil svou první kapelu, Laguna 18-incher. Za více než 3 koní. Je to stroj s napájením a nátěrem. Trvalo mi však trochu času a trpělivosti, než jsem se naučil, jak ji ovládat. Prostě to nezapneš a začnete dělat úžasné výtvory. Malé podráždění, jako je drift čepele, stůl, který je příliš malý a.- nejvíce znepokojující.- Breaking Blades mě přinutil přehodnotit některé z mých původních předpokladů, konkrétně to, že Bandsaw fungovala právě tak, jak byla zachycena profesionálními dřevaři v časopisech.

Po chvíli boje.- a budování většího stolu a plotu.- Věci se začaly uspokojivěji spojovat. Kromě toho, po dobrovolnickém vytvoření semináře na pásmové pivě pro dřevozpracující skupinu, do které patřím, jsem se rozhodl sledovat jednu z mých praktik z mé dřívější profesní kariéry v akademickém světě.- Vytvořte si osnovy založené na webových stránkách, především tak, že bych se já lépe informoval o pásmových pilách.

(Také mi také pomohl Doug v Bobově Supersawu, mém místním ořezávače čepele. Odvezl mě pryč z 2-1/2-TPI na 1-TPI a vyřešil můj problém sestřelený s lámou čepele, zatímco se znovu objevil. Odstranění piliny je příliš neefektivní s čepelí 2-1/2-TPI; Pál je prostě příliš malý na to, aby odstranil další piliny, které se hromadí při resewingu velkých obrobků.)

Zdálo se, že tato cvičení mají osvobozující účinek, protože moje vlastní vize pásmové pily se posunula, vždy tak pomalu a moje dovednost při používání pásmové pily se změnila, změnila se na bod, kdy se vlastně snažila o mou ruku na veneeringu se už nezdálo „mimozemské území“.

Zdroje mých nápadů na design

(Viz také Rodney Hooper, Woodcraft in Design and Practice 2. ed. Londýn: Batsford, 1948. Hooperova kniha byla poprvé vydána v Londýně v roce 1937 a poté v roce 1939. Rodney Hooper je bratr Johna Hoopera, oba jsou spolupracovníky Percy Wells.)

Myšlenka na konfiguraci čtyř knih-přizpůsobených listů Burl Veneer a kříže buď Hemlocka nebo vertikálního zrna jedle Douglas, pochází z knihy z roku 1935, Design in Woodwork, od jednoho z mých dřevařských hrdinů, Percy Wells, Percy Wells. (Viz obrázek konfigurace obilí níže vpravo.

Vzhledem k velikosti mých listů Big Leaf Maple Burl.- opět v sadách „čtyř“.- Percyův panel vpravo dole je ten, který mě zaujal jako nejvhodnější. Při konfiguraci směru zrnu „středního kříže“ dýhy.- i.E., Oddělením čtyř panelů jsem si myslel, že to vypadá nejlépe s obilí, spíše než křížové cesty, jak ukazuje Percy.

Níže je „suchý fit“ čtyř panelů a jedle Douglas „kříž“.

(V blízké budoucnosti, s použitím vertikálního zrna starého růstu Douglas Fir, na jiném projektu zkusím Percyho obilí jak pro sadu čtyř panelů, tak kříže.)

Ošetření okrajů, které jsem zkopíroval z několika kusů v mém obývacím pokoji, zhruba ze stejné éry: Tento design jsem našel v manuálu od Verne C. Fryklund, prominentní postava ve výuce průmyslových umění ve 20. a 30. letech.

Níže uvedené diagramy jsou upraveny z Fryklund. „Jak rozložit a řezat palcovou formu“ Populární homecraft březen-dubna, 1933, strana 563; Také „rozložit palcovou formu.„Ve Verne Fryklund a Armand J La Berge General Shop Woodworking, 1940 ed., Strany 67-68.

(Myslím, že je zde „ironie“, protože dřevozpracující zpracování všeho obchodu je určeno pro kurzy zpracování dřeva na úrovni „Junior High School“! Na síle křížového odkazu na pokyny k výrobě „plesů na nehty“ v pH jsem si objednal kopii generálního obchodu s dřevo. Když to dorazilo, byl jsem ohromen.- Zejména pro svou pozornost na základní detaily o technikách a dovednostech při zpracování dřeva, příručka tohoto dřeva (přes stovky stránek).- Soupeřuje ty příručky, které jsem silně ocenil: Charles G Wheeler a Chelsea Fraser.)

„Vytváření formy palce pro vrchol stolu“

  Propusťte řádky 1, 2, 3, obr. 1, metodou palce. Připněte rovnou hranu pevně na lince 1 a použijte ji jako průvodce pro nalezení dolů na řádek 3 jako při řečení rabbetu, obr. 2. 1

Udržujte rovnou hranu na místě, oblékněte zásobu na linku 2 s paličkou a dlátem. Obr. 3.

Dlát by měl mít své zkosení, aby bylo nejúčinnější. Opatrně zbývající čipy pečlivě vyjměte sekáč ve směru šipky znázorněného na obr. 3. Použijte rovinu býčího nosu nebo rabítovou rovinu k formování plísně v schodech, jak je znázorněno na obrázcích 4, 5 a 6, s ohledem na to, že Arris na řádku 1 musí být pečlivě zachována. Při absenci speciální roviny může být použita bloková rovina, i když v rozích nefunguje dobře. K oříznutí zásob v rozích může být použita dláta.

Opatrně zakončete brusným papírem, zabaleným na bloku, pomocí č. Y2 první a ne. 0 poslední. Všimněte si, jak jsou rohy dokončeny na obr. 6.

Strana a koncové formy se setkávají, aby vytvořily dokonale přímku.

Stranou: Fryklund nezmiňuje, že plíseň vznikla v Anglii během Jacobeanů, 1603-1660. Zmiňuji to z několika důvodů; Za prvé, považuji tuto lištu za zajímavou jako prvek na okrajích vrcholů stolu a na okrajích vrcholů jiných podobných kusů a také osobně satující, abych vytvořil jako dokončovací dotek na mých vlastních projektech. Psaní o věku, ve kterém se formování objevuje, Charles Harold Hayward.- Kniha, kterou si myslím, že je „nejlepší“ kniha dostupná pro pochopení evolutonu nábytku ve světě angličtiny ve světě anglického speadkingu, je kniha, o které si myslím, že je „nejlepší“ kniha dostupná „nejlepší“ kniha, která je „nejlepší“ dostupná kniha dostupná „nejlepší“ kniha dostupná „nejlepší“ kniha, která je dostupná pro pochopení evolutonu nábytku ve světě „samostatně výdělečně činného tesaře.- říká, že toto formování a další používané „tesaři“ Jacobean vzaly tyto návrhy „z klasických zdrojů“ (i.E., Klasický svět Řecka a Říma), ale volně je interpretoval pro své potřeby.

Zdroj: Charles Harold Hayward, anglický dobový nábytek, Londýn: Evans, 1933.

Hrana plísní a sukního designu

Tento příklad uspořádání upevnění stolu a okrajů pochází ze základních procesů s zpracováním dřeva Hermana Hjortha, 1933, ale je to běžná technika, která je často zobrazena v příručkách dřeva na konstrukci nábytku.

Myslel jsem, že sukně potřebuje něco, aby to oblékl, jen trochu, přidal jsem lištu korálků na dně sukně. Viz korálek na levé straně „chaotického“ šrotu, níže.

Resewing Big Leaf Maple Burl

Další sada fotografií ukazuje pohledy na resewing šestnáct listů z javorového bloku

Výnos: Čtyři sady listů s odpovídající knihou

Blok Burl poskytl čtyři sady listů s dýhami na knihu, každý list měří nejméně 9 palců o 21 palců.

Níže se čtyři sady listů přizpůsobených knih spojují.

(Zjistil jsem, že jakékoli otvory, mezery, perforace, v listu mohou být úspěšně naplněny směsí žlutého lepidla a piliny z resewingu.)

Blok Burl poskytl čtyři sady listů s dýhami na knihu, každý list měří nejméně 9 palců o 21 palců. (Zjistil jsem, že jakékoli otvory, mezery, perforace, v listu mohou být úspěšně naplněny směsí žlutého lepidla a piliny z resewingu.)

Domácí upínací systém torzní krabice lepidlo

Někteří se mohou ptát, proč se obtěžovat vytvořit speciální upínací systém, jako je tento, když, na trik, spousta příkladů.- Podívejte se, jak Tom Caspar dělá tento úkol jednoduše s komerčními svorkami a bloky v americkém Woodworker v září 2008 na stránce 50.- existují jednoduše pomocí svorek a bloků.

Mým motivem pro stavbu upínacího systému je, že jsem „přípravek a příslušenství šílenství“ a.- Protože mám čtyři torzní boxy, které mají pro čtyři tabulky vytvářející systém, vypadaly jako logická věc. Přes, vzhledem k lehkosti, s jakou lepicí up-up lze dosáhnout tímto systémem, si myslím, že ho budu používat pro více než torzní boxy.

Tabulka pro upínání „Skins“ na mřížce torzní box

Viz níže tabulka dýhového lisu doporučená Charlesem Haywardem.

Tabulka dýhy Charlese Haywarda

Zatímco jsem zjistil, že tento stůl, který Charles Hayward doporučuje přilepení velkých silných listů dýhy na pily poté, co jsem vytvořil svůj stůl pro upínání „kůží“ MDF pro výrobu torzních krabic, když jsem viděl Haywardův stůl dýhy, okamžitě mi to dopadlo, jak můj můj Tabulka by mohla být vylepšena. (Všimněte si, že moje tabulka se používá pro lepidlo-up torzní krabice, a ne pro lepidlo z dýhových listů na torzní boxu. Místo toho používám vakummový taška pro lepení veeneer. Zdá se však logické, aby se vyvolala, že robustní 1 a 1/2 „deska částic tabulky desky.- Posílení pod nimi 4 „x 4“ by vytvořilo požadovanou „rovinnost“ potřebnou pro dobrou lepicí vazbu.)) Také jsem našel Haywardova комментари и мнения владелцев o „caul veneering“ instruktivní:

Caul Veneering

Tato metoda se používá hlavně pro silnou pilovou dýhu.- Podívejte se na mé resewing na Bandsaw výše.- a pro postavené vzory a marketii. Místo toho, aby se lepidlo vytlačilo s kladivem, je nad prací stísněna široká plochá deska, známá jako tvor. Cíl by měl být o něco větší než panel, který má být dýžen, a měl by být dokonale pravdivý a stejná tloušťka. Borovice asi 4 palce. tlustý je pro tento účel vhodný. Je vyžadována řada ručních šroubů nebo křečí, což je počet se mění podle velikosti práce v ruce. Jsou nutné také tři nebo více nositelů. [„Nositelé“, zjevně je to, co Hayward a jeho angličtina nazývají robustní dřevo podobné křížové kusy, které jsou zašroubovány, aby vyvíjely velký tlak na kosočtverce.] Tito [nositelé] se skládají z délek dřeva 1 v. tlustý a plochý na jednom spodním okraji a mírně zakřivený na druhém. (Zakřivení by mělo být asi 4 v. ve 2 ft.) Jsou umístěny nad kněm, zakřivené bok dolů a jsou na koncích rampováni. Účinek toho je, že k tlaku dochází nejprve uprostřed, čímž se lepidlo na okrajích. Aby mohl být tlak na spodní stranu, je nutný další soubor nositelů. Měli by to být Stouter než ti nahoře, a měl by být rovný, myšlenka, že nejvyšší nositelé „dávají“ pod tlakem, zatímco ti dole zůstávají rovní.

Zdroj: Charles H. Hayward, „Veneering“, v truhlářství a tesařství: praktický a autoritativní průvodce zabývající se všemi pobočkami řemesla dřeva; Editoval Richard Greenhalgh, Volume V, Londýn: Pitman, 1929, strana 1082-1083.

Metody bezpečného připojení torzní boxu na základnu stolu

Vakuová sáček „rám“ je nezbytný kvůli způsobu vypracované pro připojení nohou podpůrného k spodní straně torzního boxu. Zdá se mi, že se jako bezpečný lepicí kloub zdá být nesmírně nalepený horní povrch dvou „nohou“ na dno „kůže“.- Termín Iana Kirbyho.- 3/8 palce MDF v torzní krabici. S dětmi.- A možná dospělí.- Skákání na vrchol konferenčního stolku po generace, v mé mysli bylo nebezpečí, že lepicí kloub nebude držet. Pokud jsem o tom nesprávný, křídujte to do nedostatku zkušeností!

Níže jsou fotografie fází vytváření schématu pro mechanicky.- i.E., Bolsts.- Připevněte podpůrné nohy k „kůži“ na spodní straně torzní krabice.

Nejlepší kapelní pily pro zpracování dřeva v roce 2023

Pila s kapelou nemusí vypadat moc, ale je to jeden z nejdůležitějších nástrojů pro řezání pro zpracování dřeva a kovy.Je to jeden z významných strojů, který usnadní vaše práce nebo projekty.

Existuje mnoho využití, od reswingu silného řeziva, zpracování malých protokolů a výroby dýhy až po řezání tvarů ve dřevě; Bude pro vás těžké se bez něčeho udělat.Pásová pila je velmi důležitá pro zpracování dřeva, protože existují určité škrty, které na ni můžete udělat, které se nikdy nepokusíte o stolní pilu nebo jinou pilu.

Například je to nejlepší nástroj, který můžete použít k řezání drsných nebo pokřivených desek. Snížení drsné pokřivené desky na stolní pile může vést k nebezpečnému zpětnému zpětnému odběru kvůli kruhovému pohybu čepele. Na druhou stranu, pásová pila prořízne a roztrhne přímo přes tuto desku bez strachu z zpětného rázového prostoru, protože čepel běží pouze jedním směrem dolů stolem.

Je to také lepší pro řezání křivek než skládačky. Ve skutečnosti může snížit přísnější křivku než jakákoli skládačka, protože čepel skládačky je držena pouze v jednom směru, a proto může snadno ohýbat nebo ohýbat, zejména ve velmi silném materiálu, a produkovat hranu, která není čtvercová.

Na druhou stranu je čepel pila držena v obou směrech i napnuté a nebude se ohýbat, a tak bude vždy produkovat čtvercovou hranu i ve velmi silném materiálu.I když by to nemělo být první, pásová pila by měla být jedním z prvních typů pily, které byste měli získat jako dřevořikáč právě začínající.

Poznámka: Tento příspěvek může obsahovat přidružené odkazy. Pokud prostřednictvím těchto odkazů provedete nákup, můžeme vám vydělat provizi bez dalších nákladů.

Je to proto, že se jedná o velmi všestranný nástroj, který vám pomůže řešit nebo rozšířit řadu projektů, které provádíte ve svém obchodě.

Pokud kupujete pásmovou pivu, ujistěte se, že půjdete na nejvyšší kvalitu a kapacita váš rozpočet umožňuje. Pokud je to možné, vydržte a ušetřete na kvalitnější místo toho, abyste ztráceli peníze na nevyžádanou.Čím vyšší je kapacita a kvalita stroje, tím všestrannější bude a čím vyšší je kvalita řezů, které s ním získáte.

Naše nejlepší tipy

Grizzly G0513X2

PowerMatic PM1500

Rikon 10-3061

Zkontrolujte cenu

Zkontrolujte cenu

Zkontrolujte cenu

Pásové pily jsou dimenzovány podle průměru jejich kol. 14palcová pásmová pila má kola, která mají průměr 14 palců. Existují 9palcové, 10palcové, 14palcové a 17palcové pásmové pily atd.

Čím větší je kolo, tím větší bude stroj, a v závislosti na kvalitě materiálu kola, tím větší bude dynamika, což usnadňuje řezy s ním.Velké pily na kola také využívají delší a silnější čepele, které jsou lepší pro resew a řezání větších zásob.

Existují pásmové pily pro řezání kovu a jsou tu pro řezání dřeva. Zde se zaměřujeme na ty pro řezání dřeva.

Jak jsme si vybrali ty nejlepší pásmové pily

Chápeme, jak důležitá je pásma v dílně, a také chápeme, jak důležité je vybrat správný model.

Výběr toho správného znamená, že po několika měsících nebo letech nemusíte koupit další.

Od 18 let jsem ve škole používal kapelu. Když tedy sestavuje tento seznam, můj tým čerpal znalosti z naší osobní zkušenosti a také provedl důkladný výzkum, takže nám nechybí žádná z nejnovějších nabídek a technologií na trhu s elektrickým nástrojem.

Porovnali jsme funkce v každém z modelů, jejich velikosti, kvalitu budování, kapacity, výkon a snadné použití a vytvořili následující seznam nejlepších pásů, které můžete použít pro své dřevozpracující projekty.

PowerMatic PM1500 Band Saw

Velikost kola: 15 palců, motor: 3 hp 230V, rychlost: 3100 SFPM, kapacita resew: 14 palců, velikost tabulky: 21-1/2 x 16.

PowerMatic PM1500 je skutečná krása, kterou by každý dřevorušil rád ve své dílně. Po nastavení a zapnutí běží tak hladce s téměř bez vibrací. Vše, co slyšíte, je jen hučení hluku motoru. Ačkoliv relativně dražší než konkurence, tato 15 palcová pásmová pila přichází s funkcemi, díky nimž stojí za to náklady. Když otevřete horní polovinu pásmové pily, zjistíte, jak velká a masivní jsou litinová kola. Opravdu vypadají těžce a otočí se hladce, když to otočíte rukou. Velká těžká kola poskytují hybnost a sílu při reswingu velkých dřevěných kusů nebo provádění jakékoli jiné operace s pilou. Na rozdíl od dalších 15 palcových pásů má tato powermatická PM1500 kapacitu krku 14-1/2 palce a 14 palců kapacity resaw. Je to velká kapela se spoustou prostoru pro řezání velkých materiálů. Pokud chcete resew dřevo, kapacita výšky 14 palců vám to umožňuje s lehkostí. Čepel, kterou používá, je 153 palců dlouhá a má minimální a maximální šířku 1/8 palce a 1 palce. PM1500 má robustní litinový stůl s rozměry 21-1/2 x 16 palců a sestava Trunnionu poskytuje širokou, silnou a solidní platformu pro těžké pracovní kousky. Velmi důležitým rysem PM1500 je mechanismus napětí a uvolnění čepele. Je to naprosto tolesless. Pro úpravu, napětí nebo uvolnění čepele nepotřebujete žádný druh klíče. Tento mechanismus napětí a uvolňování čepele má také funkci elektrického blokování, která zabraňuje náhodným startupům pily, když je čepel uvolněno nebo napínáno. Exkluzivní systém Accuare-Fence PowerMatic zajišťuje maximální přesnost a bezpečnost při používání stroje pásmové pily. Pokud potřebujete z jakéhokoli důvodu zastavit pilu, možná jsou vaše ruce plné, brzda nohou, která s ní přichází.

 • Toto je velmi těžká a mocná pila. Kvalita budování je přes střechu.
 • Velká kapacita krku a resew pro řešení velkých projektů.
 • Všechno je nastaveno hned z krabice, s výjimkou plotu.
 • Napětí a uvolňování čepele.

Kde to lze vylepšit

Grizzly Industrial G0555lx 14 palcová pásmová pila

Velikost kola: 14 palců, motor: 1 hp 110V/220V, rychlost čepele: 1800 a 3100 fpm, kapacita resaw: 6 palců, velikost tabulky: 14 × 14 palců.

Pokud hledáte provedinou kapelu pro třídu 14 palců pro provádění projektů ve vaší dílně, nově upgradovaná Grizzly G0555lx je velmi dobrá volba pro jít. Tento nový model, který byl dříve nazýván Grizzly G0555, je vybaven počítačově vyváženými litinovými koly, takže běží lépe a produkuje přesnější řezy. Vyznačuje se také úpravou příspěvku pro nohy pro horní čepel, což velmi usnadňuje úpravu čepele. Plot byl také upgradován na t-tvarovaný hliníkový plot ve tvaru T, který je velmi robustní a snadno se přizpůsobí při provádění řezů. Je to pásmová pila o 14 palcích, takže víte, že máte dostatečnou řezanou kapacitu/hloubku krku pro řezání velkých materiálů. Hloubka krku je 13-1 / 2 palce a maximální kapacita výšky / opětovného řezu je 6 palců. Toto plus velký pracovní stůl 14 × 14 palců poskytuje velkou řeznou plochu pro snadné zpracování relativně velkých úloh. Jednofázový motor kompatibilní s 1 HP, 110/220V, 3/8 palcový pás pila přichází s pohyby při proměnlivé rychlosti 1800 a 3100 feet za minutu. Rám a stůl je vyroben z přesného litinového litiny, aby poskytoval stabilní pracovní plochu s minimálními vibracemi. Je vybavena napájecí pákou s rychlým uvolňováním, aby se snadno odstranila nebo přidala napětí do čepele. Celkově je Grizzly G0555LX vybaven všemi funkcemi, které byste potřebovali v pásmové pile. Pokud plánujete udělat hodně resewingu, můžete se vždy rozhodnout pro grizzly G0555XH, což je také 14 palcová pásmová pila, ale má vyšší kapacitu resew 12 palců, přichází s výkonnějším motorem 1-3/4 hp a širší plot pro resewing široký řezivo.

 • Nejlepší hodnota za peníze.
 • Vypadá to a cítí se dobře vyrobené a odolně.
 • Přesné přímo z krabice. Nevyžaduje to mnoho nastavení
 • Rychlé uvolnění napětí čepele usnadňuje úpravu a změnu čepele v případě potřeby.

Kde to lze vylepšit

Delta 28-400 14 palců pásmové pily

Velikost kola: 14 palců, motor: 1 hp 115V/230V, rychlost: 1620 a 3340 fpm, kapacita resaw: 6 palců, velikost tabulky: 15-3/4 x 18-8/8 palců.

Tato 14 palcová pásmová pila z Delta sídlí 1 hp motor, který vám umožňuje řezat při rychlostech 1620 FPM a 3 340 FPM. Nižší rychlost je pro řezání dřeva a pozdější vyšší rychlost pro řezání neželezných kovů. Nadměrná 15 ¾ palce a 18 7/8 palců Precision Ground Litin Stol s T.Faster Slot poskytuje stabilní pracovní plochu pro manipulaci s vašimi projekty. Dvě hliníková gumová potažená horní a dolní 9 paprskových kol jsou přesné vyvážené pro snadné sledování čepele. Ve stroji není jen málo nebo žádná vibrace, protože Delta 28-400 je navržena a konstruována s vysokým ocelovým rámem. S kapacitou výšky až 6 palců a kapacitou 13-5/8 palců můžete ubytovat a pracovat na velkých materiálech s pilou. Poly poly-pásový pohon udržuje kola běží hladce a prachový kartáč na dolním kole udržuje čepel čistou a ostrou při práci se strojem.

 • Velmi docela operace.
 • Efektivní sběr prachu.
 • Čepel je nastavena přesně a napíná se správně přímo z krabice.
 • Velký stůl pro manipulaci s materiály.
 • Velmi výkonný 1HP motor.

Kde to lze vylepšit

Jet JWBS-14SFX 14 palců

Velikost kola: 14 palců, motor: 1-3/4 hp 115V/230V, rychlost: 3000 sfpm, kapacita resaw: 13 palců, velikost tabulky: 21 x 17 palců.

Když mluvíme o pirách kapely, některé z nejlepších jsou vyrobeny od Jet. Provoďte některé dřevěné zásoby tímto tryskem JWBS-14SFX 14 palců pásmo a určitě byste s námi souhlasili. Tato pásmová pila je vážící přes 300 liber, je těžký stroj navržený a konstruovaný s vysoce kvalitní trubkovou ocelí. 14palcová kola poskytuje dostatek pákového efektu a síly, aby bylo možné vidět i přes nejtěžší lesy, a s více než 13 palců kapacity resaw si můžete být jisti, že to zvládne pohodlně zvládnout velké obrobky. K úpravě horní a dolní kuličkových ložisek nepotřebujete žádné nástroje. Pila je vybavena snadno nastavitelným systémem Blade Bead, který usnadňuje používání a zajišťuje, že je velmi málo prostojů. Tato pila má schopnost opravdu zvládnout velké zásoby dřeva, protože litinový stůl má až 360 m2. na pracovní ploše, která vám opravdu dává dostatek prostoru pro manipulaci s velkými zásobami. S veškerou prací, kterou můžete s tímto strojem dělat, je sběr prachu velmi důležitý pro udržení úhledné pracovní plochy. Proto JWBS-14SFX je vybaven 4 palcovými prachovými porty, aby se sběr prachu vytvořil velmi snadný.

 • Těžká litinová kola přidávají dynamiku k pohybu čepele.
 • Kvalita budování je velmi dobrá. Vypadá odolně.
 • Dodává se s širokým opětovným plotem
 • Je to velmi silné. S lehkostí řezá tvrdé i měkké dřevo.

Kde to lze vylepšit

Shop Fox W1706 14 palců pásmové pily

Velikost kola: 14 palců, motor: 1 hp 110V/220V, rychlost: 3100 sfpm, kapacita resaw: 6 palců, velikost tabulky: 14 x 14 palců.

Shop Fox W1706 přichází s některými funkcemi, které byste našli pouze ve větších a dražších pálech pásů. Některé z funkcí zahrnují litinové horní a spodní kola a uzavřená základna skříně s úložným prostorem pro nástroje a příslušenství. Vyrovnána jednofázovým motorem TEFC, která je vybavena 1 hp, vyrábí dostatek síly pro prořezání nejtěžších dřevěných materiálů. Má 13-1/2 palcový řez nebo kapacitu krku a maximální výšku řezání 6 palců. Shop Fox produkuje volitelnou prodlužovací soupravu, kterou můžete použít ke zvýšení výšky řezání na 12 palců, pokud chcete. Pila obsahuje výkonný 1 hp jednofázový motor produkující až 1725 ot / min rychlosti k napájení skrz řezy. S ním přichází luxusní měřidlo, což vám umožňuje snadno provést přesné úhlové řezy a také křížové řezy. Litinový stůl můžete naklonit až 45 stupňů doprava a až 10 stupňů doleva, což vám usnadňuje provádění ještě složitějších škrtů s pilou. Dodává se s luxusním extrudovaným hliníkovým plotem s hladinou vlasovou linií, která je velmi snadno čitelná, upravují a poskytuje solidní podporu pro dílo. Celkově nabízí Shop Fox W1706 některé z nejlepších funkcí, díky nimž je jedna z nejlepších 14palcových pásů, na které můžete dnes dostat ruce.

 • Ukládání nástrojů na palubě.
 • Snadné nastavení.
 • Pevný litinový stůl.
 • Přesný plot resaw.

Rikon 10 palcová pásmová pila

Velikost kola: 10 palců, motor: 1/2 hp 110V, rychlost: 1515 a 3250 fpm, kapacita resaw: 5 palců, velikost tabulky: 13-3/4 x 12-1/2.

Pokud máte malý obchod a chcete kanálovou pilu, která se může správně hodit k provedení malého projektu zpracování dřeva, je tato 10 palcová deluxová kapela 10 palce, kterou bych doporučil. Získává až 5 palcových resewing kapacity a má hloubku krku přibližně 10 palců. Má vše, co potřebujete v malé pásmové pivě. Při provádění řezů běží velmi hladce s velmi méně vibracemi. Má velmi robustní litinový stůl, který je 13.75 o 12.5 palců a zhoršuje do 45 stupňů, pokud na něm chcete zkosené řezy. Hliníkový plot je trochu chatrný, ale je nastavitelný a funguje velmi dobře. Pro jeho velikost, 1/2 koňské motor také funguje dobře a prořízne materiály s lehkostí. Má také 2 rychlostní nastavení 1515 ft/min a 3250 ft/min, takže odpovídáte rychlosti s materiálem, který řezu. Nižší rychlost pro řezání kovů, vyšší rychlost pro dřevo. Můžete použít čepele, které mají 1/8 až 1/2 palce na šířku a 70-1/2 palce dlouhé. Největší šarlatán. Je docela obtížné se přizpůsobit, protože se posunují při jejich zpřísnění. Po upravení však všechno běží hladce. Celkově bych řekl, že Rikon zde vytvořil vysoce kvalitní nástroj. Je velmi univerzální, snadno se přizpůsobí a běží hedvábně hladce.

Grizzly Industrial G0513X2 17 palcová pásmová pila

Velikost kola: 17 palců, motor: 2 hp 110V/220V, rychlost: 1700 a 3500 fpm, kapacita resew: 12 palců, velikost tabulky: 17-1/4 x 23-5/8 palců.

Tato pila Grizzly G0513x2 je vybavena motorem 2 hp produkujícím až 1725 ot / min s duální rychlostí čepele 1700 a 3500 fpm. Kromě toho, 17 palcové kolo, které přichází. Kola jsou těžká a jsou vyvážena s počítači, aby se zajistilo, že běží hladce při práci s nimi. S kapacitou výšky s výškou a kapacitou 16-1/4 palce je můžete bez obtíží použít k řešení široké škály projektů nebo aplikací. Pokud jde o pracovní stůl, jedná se o velký litinový stůl s přesností s rozměry 23-5/8 palců o 17-1/4 palce, což vám poskytuje dostatek prostoru pro snadné řešení velkých projektů. Tabulka může být mikroprocesována tak, aby umožnila i ty nejsložitější řezy. Shora dolů je tato pásmová pila postavena tak, aby obdržela zkoušku času. Je dodáván s těžkým tvrdým ocelovým rámem, který udržuje celý stroj rigidní a snižuje vibrace na holé minimu. Uvolňování a napínání čepele nevyžaduje žádné použití nástrojů, protože přichází s uvolněním a napínací listy s rychlou změnou. Celkově je tato pásmo G0513X2 17 palců od průmyslových nástrojů Grizzly ideální pila pro dřevaře, kteří hledají velkou nebo vysokokapacitní pás.

 • Velká kapacita RIP a RESAW.
 • Velký stůl.
 • Snadné nastavení. Není mnoho částí pro sestavení.
 • Těžké a dobře vyvážené.

Wen 3962T. 10 palců

Velikost kola: 10 palců, motor: 3.5 amp, rychlost: 1520 a 2620 FPM, kapacita resaw: 6 palců, velikost tabulky: 14-1/8 x 12-1/2 palce.

Ačkoli se jedná o 10 palcovou pásmovou pilu, tato pila Wen 3962 přichází s těžkým stánkem, který ji zvyšuje dostatečně vysoko, což usnadňuje použití. Má 3.5 AMP motor, který lze provozovat při 2 rychlosti 1520 FPM a 2620 FPM. Pila je dodávána s pracovním stolem 14-1/8 palců x 12-1/2 palce, který lze zkomplikovat až do 45 stupňů pro komplikovanější řezy. Přijímá 72 palcové lopatky, které se liší šířkou od 1/8 palce do ½ palce. S plnou 6 palcovou kapacitou resaw kombinované s kapacitou krku 9-3/4 palce vám pásmová pila Wen 3962 umožňuje zvládnout působivé velikosti dřeva. Hliníkový plot, který s ním přichází, je velmi robustní a velmi snadné se přizpůsobit, když pracujete s pilou. Port 3-1 palce pro prach umožňuje používat různé velikosti hadic sběru prachu pro pilu. Je také vybaven flexibilním pracovním světlem, které můžete zapnout, abyste osvětlili pracovní oblast, když je tma. Celkově vzato, Wen 3962 přichází s některými z nejlepších funkcí, které najdete v libovolné 10 palcové pásmové pile.

 • Ideální pro malou dílnu.
 • Snadné nastavení a upravení.
 • Snadné nastavení
 • Velmi dostupné ve srovnání s jinými jednotkami.

Nástroje Laguna 14bx

Velikost kola: 14 palců, motor: 1.75 HP 110V, rychlost motoru: 1720 RPM, kapacita resew: 12 palců, velikost tabulky: 21-1/2 x 16.

Toto jsou nástroje Laguna 14bx pásma s 14 palcovými koly a 12 palcovou resaw nebo výšku kapacity. Existují dva modely této pily Laguna Tools Band. Jeden s 1.75 HP, 110 V motor a druhý s 2.5 HP, 220 V motor, který je výkonnější a o něco dražší než ten první. Pila využívá čepele s minimální šířkou 1/8 palce a zabírá stopu 17-1/2 palce o 22-1/2 palce. Je postaven s pevným ocelovým rámem s těžkým rozchodem, který zajišťuje trvanlivost a udržuje stroj stabilní a minimalizuje vibrace během provozu. Můžete naklonit litinu Tabulka o 7 stupňů vlevo a 45 stupňů vpravo, což vám umožní řešit širokou škálu projektů. Masivní obsazení Trunnion je 8 palců o 13 palců. Kola jsou také vyrobena také z těžké litiny, která dále zvyšuje dynamiku čepelům, což usnadňuje proříznutí tvrdých materiálů. Dodává se s magnetickým přepínačem a vypínačem a dvojitým montážním pozicím, které můžete použít k namontování volitelného pro světelného systému pro osvětlení pracovního povrchu. Rychlé uvolnění a napětí usnadňuje uvolnění nebo přidávání napětí do Blade Band Saw Blade. Celkově vzato, tato kapela Saw od Laguna Tools je určitě jednou z nejlepších kapelních pila, které můžete dnes získat, protože je výkonná, vyrobená z vysoce kvalitní oceli, a není pochyb o tom, že to bude velmi odolný doplněk do jakéhokoli dřeva zpracovatelského obchodu.

Co je třeba zvážit při výběru pásmové pily

Sami, zde je několik důležitých faktorů, které musíte zvážit, pokud si chcete vybrat správnou pásmovou pilu pro své dřevozpracující projekty.

Velikost kola. hloubka krku

Jednou z nejdůležitějších funkcí, které je třeba zvážit před výběrem jakékoli pásmové pily, je velikost kola, což je také hloubka krku. Velikost kola nebo hloubka krku se rovná vzdálenosti mezi čepelí a sloupem, který drží a odděluje horní a dolní kola stroje. Existují 9palcové pásmové pily, 14 palců, 17 palců atd.

Tyto velikosti se vztahují k průměru kol, které přicházejí s pásmovou pilou. Bandasa 9 palců má 9 palcové kola, zatímco 14 palcová jednotka je dodávána s 14 palcovými koly.

Čím větší jsou kola, tím větší je hloubka krku a tím větší je kapacita řezu. To přichází velmi užitečné, zejména pokud chcete udělat křížení na velkém obrobku nebo dokonce oříznout křivku na velkém obrobku.

Při rozhodování byste to měli zvážit. Zvažte velikost desek, které naříznete na stroji, a ujistěte se, že si koupíte vhodný stroj na pás.

Kapacita resaw

Jedním z nejdůležitějších využití pásmové pily je resewing. Přichází čas, kdy máte hustý dřevěný kus, který chcete nakrájet na dva nebo více štíhlých kusů.

Bandsaw je nejlepší stroj, který to udělá. Pro resewing můžete použít stolní pilu, ale stolní pily jsou lepší pro tvorbu roztržení, nikoli pro resewing. Jejich čepele jsou dostatečně vysoké na to, aby se uvolnily řezivo až 4 palce ve svislém směru. Naproti tomu i 10palcová pásmová pila může znovu řešit do 6 palců. Proto jsou lepší pro přetočení řeziva do tenčích kusů.

Čepele pásma jsou také tenčí než u stolních pilů, a proto ztrácí méně dřeva. Silnější Kerf stolního čepele promění hodně dřeva na piliny; Nejedná se tedy o ekonomický způsob, jak resewing řezivo.

Pokud je jedním z vašich hlavních důvodů pro získání stroje na pásmo s řezivem, měli byste jít na nejméně 12 palců kapacity resaw.

Motor. napájení

Typ motoru a výkol motoru v pásmové pivě je velmi důležitý. To určí, jak snadno se pila prořízne materiály.

Množství energie, které může motor generovat, také určí typy čepelí, které můžete u stroje použít.

Pokud motor není dostatečně výkonný, nebude schopen spustit některé typy čepelí. Obecně platí, že čím širší je čepel, tím větší je síla potřebná ke spuštění.

Nezáleží na tom, zda máte stroj s kapacitou resew 24 palců. Pokud motor uvnitř stroje není dostatečně výkonný, nebude schopen běžet širokými čepelemi nebo resew širokými deskami.

Proto, pokud chcete, aby vaše pásmová pila byla schopna snížit široké desky nebo řezat desky z malých protokolů, pak 1.5 koňských sil je minimum, na které byste měli jít.

Na druhou stranu, pokud se chystáte udělat jen řezání a opětovnou křivku na malých deskách nejvýše 6 palců v tloušťce, pak by měl stačit 3/4 nebo 1 koňský motor.

Ocelové rámy vs litinové rámy

Některé pásmové pily jsou postaveny z ocelových rámů, zatímco jiné mají litinové rámy. Ocelové rámy se obvykle vyrábějí v jednom kusu, který eliminuje jakýkoli zdá, že se objeví nebo kloub mezi horními a dolními koly. Díky tomu jsou přísnější a lepší pro opětovné upravení řeziva s větší kapacitou.

Na druhé straně mnoho litinových rámů má ve sloupci švy nebo klouby, které drží horní a dolní kola. Pásová pila s litinovým rámem může být také použita pro resewing, ale obvykle nemá dostatečnou kapacitu pro velké řezivo.

Oba typy snímků lze použít k reswingu, ale pokud jedním z vašich hlavních důvodů pro získání stroje je opětovné opětovné opětovné opětovné.

Průvodce čepelí. změna čepele

Existují různé typy přívodů čepele, které přicházejí s pásovými pily, a je důležité, abyste si všimli typu průvodců, kteří přicházejí s tím, co plánujete koupit.

Je velmi důležité, abyste to udělali, protože příručky čepele ovlivňují, jak snadno můžete změnit čepele na stroji. Pokud to změní čepele ve vaší pásmové pivě, nebudete to dělat a vydrží vám hodně frustrace a zvedne svou práci ruku a nohu.

Mezi nejčastější průvodce patří:

 • Ocelové vodicí bloky
 • Keramické bloky
 • Skvělé bloky
 • DIY olejově nasáklé dřevěné průvodce
 • Ložiska válců

Každý z těchto průvodců má výhody a nevýhody. Někteří průvodci jsou však mnohem lepší než jiní. Průvodci, které vám doporučím, abyste se za každou cenu drželi dál, jsou ocelové průvodce. Vytvářejí hodně tření a zahřívají čepel. Pokud ocelové bloky a keramické bloky někdy přijdou do styku se zuby čepele, je tato čepel hotová.

Průvodci, které preferuji a doporučuji, jsou váleční ložiska a chladné bloky. Válečkové ložiska nevytvářejí téměř žádné tření, protože se valí s čepelí a lze je snadno upravit. Chladné bloky mohou přijít do kontaktu se zuby čepele a nikoli je poškodit.

Základy pásmové pily pro turny na dřevo

Jak důležité je pro Woodturner mít pásmovou pilu?

Bandsaw je nezbytným nástrojem pro WoodTurners, zejména Turnery Wood Bowl. Pásová pila pomáhá odstranit přebytečný materiál, aby byl proces otočení dřevěné mísy efektivnější.

Pochopení toho, jak funguje pásová pila, bezpečně ji používá a ukazuje, že veškerá úcta usnadní a usnadní a usnadní se a usnadní se a usnadní.

Jednoduchý design, tenká kovová kontinuální čepel naplněná mezi dvěma koly poháněnými motorem, může ušetřit čas, peníze a miskovou drážku. Pochopení a bezpečné provozování pásmové pily pro zpracování metoranků na dřevo je to, co se tento článek bude podrobně zabývat.

Základy pásmové pily pro Turnery Wood Bowl bude pokrývat:

 • Identifikace částí pásmové pily
 • Jak upravit Bandsaw Blade
 • Jak vybrat příslušnou čepel
 • Jak zacházet s čepelemi
 • Jak bezpečně ovládat pásmovou pilu
 • Jak oříznout dřevěnou misku na pásmové pile

Proč Bandsaw?

Možná se ptáte, proč potřebuji kapelu? Pokud uděláte jen hrst otočených misek na dřevo, nebo máte přítele, který vám umožní půjčit si pilu, pak ji možná nebudete potřebovat.

Pokud jen občas uděláte otočenou misku, ano, můžete se odvrátit drsné řezané nadbytečné nadbytečné mísy prázdné rohy s drážkou na soustruhu. Ale jednou nebo dvakrát zaokrouhlení misky přes pásmovou pilu a bude jasné, že bušení, které vezmete při vypnutí čtvercových rohů na soustruhu, nestojí za problém.

Pokud plánujete často otočit misky na dřevo, je pásová pila velký spořič času. A i když si půjčíte na pilu přítele, budete se stále chtít seznámit s různými komponenty pásmové pily a pochopit, jak bezpečně ovládat tuto pásmovou pilu.

Bandsaw identifikovaná

Části pásové pily jsou docela jednoduché a přímočaré. Dvě kola podporují kontinuální kovovou pilovou čepel. Napájení je obvykle poskytováno elektrickým motorem, který otáčí koly a otočí čepel.

Kola pásma jsou obvykle kovová a pokryta gumovými pneumatikami. Ano, nazývají se pneumatiky. Pneumatiky pomáhají polštáři a vystřelí čepel, když se točí na kolech.

Na pravé straně stroje, kde čepel naváže kontakt s řezacím materiálem, je příručka Blade. Průvodce Blade slouží několika účelům tím, že pomáhá udržovat čepel rovnou a pravdivou a zároveň bezpečně chránit rotující čepel.

Povrch stolu pásmové pivy na konci stroje, kde se guma setkává po silnici nebo lépe, kde dřevo setká se zuby. Mnoho tabulek Bandsaws bude mít úpravy, takže mohou být nakloněny tak, aby vytvořily úhlové řezy. Na povrchu stolu je také obvykle rovná drážka nebo pokojová slot navržený tak, aby přijala kolejnici posuvného průvodce nebo přípravku.

Ochranné dveře pokrývají obě kola otočení pásů během provozu. Západky udržují dveře zavřené a zabezpečené.

Kolem pily se nacházejí různé knoflíky. Většina knoflíků je navržena tak, aby upravila sledování, umístění a napětí čepele.

Úpravy pásma

Nejvýznamnější úpravou jakékoli pásmové pily je sledování čepele. Čepel musí sledovat pravdivé a soustředěné pro ideální výkon.

Stop. Než začnete otáčet knoflíky, abyste hledali tento „ideální výkon“, věnujte minutu, abyste se dozvěděli, co je co.

Mluvím zde ze zkušenosti. Otočení několika knoflíků se zdá být dostatečně nevinné, ale můžete rychle vytvořit velkou bolest hlavy a mít pásmovou pilu, která se zdá, že pouze odmítá vlastní čepel, znovu a znovu.

Tady je to, co jsem se naučil, tvrdě. Obvykle je spodní kolo rovné a nemá úhlu. Horní kolo má obvykle nastavení nahoru a dolů a nastavení úhlu. Pokud se všechny tyto pohybujete současně, můžete se zbláznit a pokusit se opravit nepořádek.

Místo pouhého otáčení knoflíků pečlivě podívejte se na to, jak čepel sleduje. S vypálením a odpojeným se několikrát otočte horní kolo ručně. Je čepel na korunu pneumatiky, na volantu? Pokud ano, přestaň, nedělejte nic jiného. Jste dobré jít.

Pokud čepel jezdí na přední nebo zadní části pneumatiky a kola, je třeba provést některé úpravy. Přečtěte si příručku pro majitele a zjistěte, jak se to nejlépe provede. Obvykle to vezme jen malou úpravu úhlu kola na nedávné nevýrazné kola na volantu.

Při provádění úpravy čepele pásma jde malý pohyb dlouhou cestu. Snadné to dělá na nastavovacích knoflících.

Nastavení napětí čepele

Podrobnosti o tom, jak vhodně upravit napětí čepele.

Na mém stroji jsem uvolnil průvodce čepelí a trochu ho položil zpět a pryč od čepele. S útulnou čepelí, ale ne plně napnutá, je pila zapnuta a čepel se otáčí. Knoflík napětí se potom utáhne, dokud jakékoli flutter nebo vibrace neopustí otočný čepel.

Se sadou napětí a vypálením se průvodce přemístí přes čepel ve své správné ochranné poloze.

Dimenzování pásma

Prostor z exponované čepele na levou stranu stolu se nazývá hrdla pásmové pily. Tento prostor určuje nejširší materiál, který může přecházet vlevo od čepele.

Od povrchu stolu až po nejvyšší nastavení pro průvodce Blade Blade se nazývá hloubka. Tato vzdálenost určuje hranici výšky řezacího materiálu nebo misky.

Mimochodem, tyto rozměry pro řezání prostoru zřídka odpovídají pojmenované velikosti pásmové pily. Místo toho je pásová pila obvykle dimenzovaná na základě průměru kola.

Například používám 17 ”grizzly pásovou pivu a její hrdlo je 16 1/2” široké a hloubka řezání je o něco přes 12 ”vysoká. Vnější průměr otočných kol je široký 17 ”, a proto jméno pily. Také jsem použil 10 ″ pásmovou pilu a bylo to fantastické pro konkrétní úkoly.

Krk a hloubka určují, kolik materiálu může pásmováva potenciálně řezat. Toto jsou důležité rozměry pro srovnání s velikostí mezer, které můžete chtít oříznout na pásmové pile.

Zatímco 17 ”pásová pila dokáže snadno zvládnout polotovarnou misku, která je vysoká osm palců a 16 nebo 18” v průměru, 14 ”pásmová pila může mít jen hloubku řezání pět nebo šest palců. S hloubkou řezání šesti palců nebo výškou nemůže 14 ”pásová pila zvládnout mezery vyšší než šest palců.

Motor je také nezbytnou součástí velikosti při výběru pásmové pily, která je pro vás to pravé. Pokud budete řezat větší polotovary, je ideální podstatnější dvě koňské nebo větší motor. U mezerů pět palců a méně by měla jedna koňská síla na jeden a půl koňské síly fungovat dobře.

V podstatě čím větší je výkon, tím větší síla nakrájejte na dřevěnou misku. Pokud existují možnosti a můžete si dovolit o něco větší motor, budete z dlouhodobého hlediska vděční, že jste investovali do více moci.

Nezapomeňte také odpovídat napětí motoru pásma s tím, co máte k dispozici. Výkonné jednotky jsou někdy k dispozici v 110V i 220 V, nebo jen 220 V.

Velikost čepele Bandsaw

Při dimenzování čepelí pásů je třeba zvážit čtyři prvky:

Délka Bandsaw Blade je specifická pro každou modelovou pásmovou pilu. Například moje 17 ”grizzly bandsaw používá 131.5 ”dlouhá čepel. To je jediná délka, která se hodí do mého stroje, takže zde opravdu nejsou žádné možnosti. Použijte délku specifickou pro vaši pásmovou pilu.

Šířky čepele Bandsaw přicházejí v mnoha možnostech. Je zde několik kompromisů. Šířka čepele bude ovládat, jak rovně se řezá. Například 1/4 ”široká čepel se bude pohybovat volněji než 3/4” široká čepel.

Možná si myslíte, že pokud se širší čepel rovná přesnějšímu řezu, tak proč nezískat 1 “nebo 1.5 ”široká čepel. Můžete to udělat, ale tažení z „Dej a vzít“ se otáčí malé těsné křivky s širšími čepelemi.

Šířka čepele diktuje poloměr otáčení pro tuto čepel. Užší čepele mohou otočit pevnější malé kruhy, zatímco širší čepele mění širší oblouky.

Zuby na palec (TPI) na čepeli s pálkou budou diktovat, kolik materiálu je řezané a jak čistý je řez v konkrétním řezaném materiálu.

Existuje vzorec pro výpočet TPI, který vypadá takto.

Pojďme se podívat na to blíž. Pokud řezáme misku Blank, která je vysoká šest palců na nejvyšším bodě, bude vzorec vypadat jako 24/6 ”(vysoký) = 4 TPI. Takže třetí čepel TPI by měla fungovat dobře. Jedná se o relativně agresivní čepel, přesně to, co potřebujeme, abychom se dostali přes silnou zelenou misku ze dřeva.

Nyní, na druhé straně, pokud jsme chtěli udělat nějaké hladké řezy na jednopalcovém tlustém kusu překližky, naše tři až čtyři čepel TPI se roztrhne a roztrhne překližková vlákna. Místo toho potřebujeme jinou čepel. Pomocí vzorce, 24 děleno 1 ”= 24 TPI, je to mnohem jemnější a plynulejší čepel potřebnou pro řezání překližky.

Konečné měření, tloušťka čepele, se zdá být promyšlená. Mohu sdílet ze zkušeností, nepřehlédněte tloušťku čepele. Alespoň ne pro otočení zelených dřevěných mísy.

Objednal jsem 131.5 ”dlouhý, 1/2 široký, 3 až 4 TPI čepel, která se stala.025 ”tlustý. Tloušťka se mi v té době ani nenastala. Čepel se rozřezala dobře, ale když jsem přesunul misku ze zeleného dřeva, čepel by se potulovala a donutila mě, abych se otočil a otočil dřevo, aby se pokusil udržet normální cestu.

Později jsem vyzkoušel čepel, která byla úplně stejná, kromě toho.030 tlustý. Hádejte co, to se zkrátilo a netušilo se. Byl jsem šokován, že množství rozdílu bylo vyrobeno pouhých pět 1/1000 palce.

Pokud otáčíte pouze mezery, pravděpodobně budete potřebovat pouze pár čepelí, jeden na pásmové pivě a duplicitní záložní čepel. Pokud však chcete na pásmové pivě snížit řadu různých materiálů, uvědomte si, že pro každý úkol existuje správná čepel.

Nemyslete si, že kurz tři až čtyři TPI, 1/2 ”Blade bude fungovat pro všechny vaše dřevozpracující úkoly. Udělejte si čas a změňte čepel, když se změní vaše potřeby.

Změna čepelí

Změna čepelí není tak obtížná, zejména poté, co jste to udělali několikrát. Jako vždy, přečtěte si svou příručku a udělejte, co váš výrobce doporučuje.

S vypnutým napájením a pásma odpojenou, otevřete dva samostatné dveře krytu kol. V závislosti na značce a modelu pásmové pily může dojít k rychlému uvolnění napětí, nebo možná budete muset uvolnit knoflík pro nastavení napětí. Ať tak či onak, napětí na čepeli je třeba uvolnit.

Stačí uvolnit hlavní napětí a nehodujte omylem žádnou z výše uvedených knoflíků s jemným laděním. Ano, jednou jsem se po této silnici potuloval. Lol

Dále prozkoumejte stůl a přesuňte všechny vložky nebo stráže, které budou v cestě k odstranění čepele.

Noste bezpečnostní brýle a pár hustých kožených rukavic a uchopte čepel, zatímco je sundávejte z kola pásmové pily. Sledujte, kde je čepel pásma obsažena a pomalu ji uvolní z každé části pásmové pily. Čepel obvykle musí být otočen devadesát stupňů, aby prošel z povrchu stolu. Udělejte ten krok naposledy.

Jak složit čepel pásma

Zde je návod, jak složit čepel na pásmo. S čepelí bez pásové pily držte dva konce smyčky nahoru a ven před sebou. Při uchopení čepele otočte pravou ruku ve směru hodinových rukou a přitom udržujte levou stacionární. Při provedení tohoto záhybu buďte opatrní, abyste se neškrábali zuby.

Složte čepel přes, dokud se neobjeví dvě odlišné smyčky, pak zbývající třetí smyčku složte na první dvě smyčky. Jemně držte tři smyčky a zamlčete je, dokud se dokonce nevyjdou do tří stejných složených smyček.

Dalším způsobem, jak složit čepel, je první krok na smyčce Blade. Položte zuby od vás a otočte zápěstí, když snižujete čepel pásmové pily dolů do její složené smyčky.

Čepel by se měla zhroutit a složit do třetin v těsné, úhledné smyčce. Jakmile je čepel obsažena, použijte vazby na Twist nebo na zip, abyste zabezpečili smyčky před otevřeným.

Zavěste čepel z cesty, ale užitečný, takže je připravena k použití v případě potřeby.

11 Bandsaw Bezpečnostní tipy

 • V první řadě si přečtěte všechny pokyny výrobce, bezpečnostní tipy a rady specifické pro vaši skupinu.
 • Kdykoli se něco přizpůsobí pásmové pivě, vypněte napájení a odpojte stroj.
 • Snižte průvodce dolů k nejnižšímu bodu přes řez mísy. Nenechávejte průvodce příliš vysoko, snižte průvodce podle potřeby
 • Udržujte jakékoli části těla nejméně 4 palce od čepele pily s kapelou
 • Pokud je nutné ovládat materiál, který je řezán do čtyř palců od čepele.
 • Nikdy se nezajímá při řezu. Směr zvratu může potenciálně přemístit nebo vykolejit čepel.
 • Nepřuchejte a nevážejte čepel. Je v pořádku vytáhnout materiál ven a pryč od zadní části čepele, pokud více čtyři palce od čepele. Nezapomeňte sevřít řezací materiál dohromady, který může omezit čepel
 • Nikdy na svém kulatém konci na pásmové pivě nikdy neřízne kulatý materiál. Kulatý materiál, jako je končetina s malým průměrem, nemá ploché dno a může potenciálně kroužit, vázat a poškodit čepel nebo horší. Při řezání jakéhokoli materiálu bez pevného plochého, podpůrného dna použijte konkrétní podpůrný přípravek
 • Ujistěte se, že oblast kolem vás je vždy jasná a čistá. Pozice těla a držení těla by měly být stabilní a bezpečné. Nikdy se nakloníte nebo se nedostanete směrem k pásmové pivě.
 • Znáte všechny způsoby, jak vypnout a zastavit pásmovou pilu. Občas zkontrolujte, zda nouzové vypnutí přepínačů funguje správně.
 • Pamatujte, že i když jste vypnuli pásmovou pivu, čepel se bude i nadále řezat, dokud nedojde k úplnému zastávce.

Řezání mísy prázdné

Používám šablony kartonových kruhů k rychlému vizualizaci a vytváření kulatých řezů na mezerách zelených dřevěných mísy. Kartonový kruh je dočasně držen na místě awl, který poklepal na místo s paličkou.

S kruhovým šablonou na místě a bezpečnostními brýlemi a respirátorem zapnu pásmovou pilu. Když je čepel na rychlost, živím se v levém okraji misky ze zeleného dřeva a začnu po okraji kartonového kruhu, aniž bych stříhal lepenku.

Zde je kritická část procesu. Když je Awl, který je dokonale soustředěn na mezeru, umístěn přibližně devadesát stupňů z pravé strany čepele, představte si, že AWL je nyní opravena.

Místo fixace na špičce čepele a jejího vztahu ke šabloně kartonového kruhu se zaměřuji na AWL a udržuji ji stacionární. Pokud Awl zůstane klidný a dřevo jemně otáčí k čepeli kolem otočného bodu AWL, bude vytvořen dokonalý kruh s minimálním úsilím.

Údržba pásma

Postupujte podle všech pokynů uvedených ve vaší uživatelské příručce a pokynech jako vždy. Čisté, mastnoty nebo oleje všechna konkrétní místa uvedená ve vaší příručce v případě potřeby.

Obecně udržujte kapelu a oblast kolem pily čisté. Odstraňte veškeré nahromadění pilin v pouzdrech kol a kdekoli na pásmové pivě. Vakuový systém připojený k prachovým portům pily a běh během provozu je nejlepší způsob, jak udržet prach pod kontrolou.

Vosk lze aplikovat na tabulku pásma, aby byl pohyb zelených dřevěných mísy hladký. To také pomáhá při procesu řezání při otáčení misky.

Pokud se zdá, že konkrétní čepel není příliš dobře řezána nebo se zapíná, existují vosky a obvaz, které lze aplikovat přímo na čepel. Při podání žádosti pečlivě postupujte podle pokynů. Snížení tření může být užitečné, zejména při otáčení velmi mokrých zelených dřevo nebo velmi tvrdé dřevěné suché mísy.

Stejně jako rady misky musí být také ostré. Pokud čepel není hladká, horká, kouření nebo zapalování, pokud je to možné.

Závěr

Bandsaw může rychlou práci na míse prázdné výroby. To nám dává turné na dřevěné misky více času na soustruhu, co děláme to, co se nám opravdu baví, a vytváření misek.

I když je design pásmové pily poměrně jednoduchý, musíme dát tomuto mocnému stroji úctu, kterou si zaslouží, a výměnou nám poskytne nespočet kusů připraveného materiálu, abychom se obrátili na soustruh.

Kliknutím sem zobrazíte, jaké pásmovéky doporučuji. Dejte mi vědět, pokud vlastníte pivu a jaký druh. Co byste chtěli přidat do článku? Nechte mi komentář níže.

Díky a šťastné otáčení!Kent

Комментарии и мнения

Debra Traverse Mám dotaz o čepech Bandsaw. Chápu, že a.Tloušťka 035 s 3 až 4 TPI je ideální pro mezery ze zelených dřevěných míst. Mám významnou nabídku 100 let starých kaštanů a dubu. Velmi suchý, velmi hustý. Vím, že budu muset udržovat své drážky ostré, abych s těmito kousky pracoval. Moje otázka zní, jaký typ čepele s pálkou byste doporučili pro řezání polotovarů ze suchého kořeněného tvrdého dřeva? dík!

Kent W Debra, dobrá otázka. Stejná čepel bude fungovat pro čerstvé zelené dřevo a starší husté kousky. A mimochodem, užijte si to dřevo! Chestnut je úžasný. Všechno nejlepší pro vás a šťastné otáčení!

Jan Johnson, zmínil jsi šířku čepele Bandsaw.035 palců místo.025 šířka. Zvědavě, způsobila navíc šířka přídavného ustastova ložisek čepele?

Kent W Jan, žádné úpravy ložiska, ale nastavení napětí. Tato tlustší čepel vede velmi pěkně a netuší jako tenčí čepele. Šťastné otáčení! Kent

Ole Tater nebýt kritický “, ale„ nosit dlouhé kalhoty a robustní boty s ponožkami by mělo být „bezpečnostním problémem“ při práci v jakémkoli obchodě. Ať už je to dřevo / kov / sklo.

Kent W. Je to nevyslovené „dej a bere“, které máme na Floridě, kde průměr temps v polovině 90. let a vlhkost může být každé ráno na 100% na konci měsíce. Možná budu dělat nové obrázky, až budu schopen vlastně nosit dlouhé kalhoty.

Garry, vím o počasí na Floridě 36 let východního pobřeží jsem také pracoval venku pro ty roky, nyní v Tennessee se čtyřmi ročními obdobími a velkými tvrdými lesy

Přístup bez podoby Michaela Fortune přináší hladké a přímé řezy na pásmové pivě.

Synopse: Bandsaw může být nejužitečnějším nástrojem v obchodě, pokud víte, jak jej správně nastavit. Typ čepele, zarovnání čepele a správné napětí jsou klíčem k tomu, aby se pásmo pila prováděla množství pracovních míst pro dřevo.

V mém prvním ročníku designové školy na počátku 70. let si pamatuji, že mi vedoucí obchodu řekl, že Bandsaw byla nejužitečnějším vybavením v dřevěnémshopu. To mě zasáhlo jako pochybné prohlášení, vzhledem k tomu, že jsme stáli v dílně naplněné nejmodernějším evropským zařízením na dřevo. Ale znovu a znovu to dokázal.

Poté, co jsem promoval v roce 1974, byl můj první nákup 15-in. General Bandsaw. Brzy jsem si však uvědomil, že mohu dosáhnout přesnosti a všestrannosti, kterou jsem zažil ve škole.

Jakmile jsem přišel na klíče k úspěchu, přišel jsem se na tuto pásmovou pilu spoléhat. S jedinou čepelí jsem běžně nařízl hladké čelní tváře, jemné vložky a perfektní dýhy, které používají celou výšku mého stroje.

Také dělám všechno své trhání na tom 15-in. pásová pila. Úkol je bezpečnější a vyžaduje méně koňských sil než stolní. Noví zaměstnanci a studenti jsou nejprve překvapeni mým preferencí pro trhání na pásmové pivě, ale jsou rychle přeměněni. Přestože mám ve svém obchodě tři vynikající průmyslové stoly, používají se téměř výhradně pro dadoingové panely a řezání ramen na kloubech.

Existují tři klíčové prvky, jak co nejlépe získat z vaší pásmové pily: typ čepele, vyrovnání čepele a mírné napětí. Můj přístup je v rozporu s některými běžnými radami pro nastavení pásů. Nevyžaduje vysoké napětí čepele, speciální vybavení, exotické čepele, vysokou výkol nebo nepřetržité úpravy plotu tak, aby vyhovovaly driftu čepele.

Začněte hrubou čepelí

Během výukových úkolů narazil jsem na mnoho dřevařů, kteří mají potíže s jejich pásem. Stěžují si na vážně potahované kerfy, špatné sledování a pily, které se zdají být podhodnocené, takže jejich pásové pily jsou zařazeny na řezání křivek v tenkém skladu.

Viníkem-jeden za všemi těmito obtížemi je čepel na pás. Piliny generované v Kerfu musí být efektivně odstraněny. Tření je vytvořeno obrovské množství tepla z piliny, která je zaseknutá v každém malém gulletu přímo v bodě, kde jsou dřevěná vlákna řezaná. Intenzivní teplo může způsobit, že čepel ztratí svůj temperamentní a matný předčasný. Nahromadění tepla a tlaku může také způsobit, že se čepel ohýbá do boku a dozadu, čímž se vytvoří řez. Typickou reakcí je zpřísnit napětí na čepeli. Ale přes napínání čepele vytváří zcela nový soubor problémů (viz tip 2).

Moje kapela dělá všechno, každý den: řezání kloubů, rezistence širokých laminátů v exotických lesích, vytváření zakřivených vzorů v 1 ⁄ 16.v.-hustá zásoba. Není praktické změnit čepel a vodicí bloky pro každou situaci, ve skutečnosti to není nutné.

Se vzácnou výjimkou, standardní uhlíkovou oceli 1 ⁄ 2.v.-Široká, 3-TPI, přeskočená čepel nainstalovaná na mé pásmové pivě provádí všechny výše uvedené úkoly.

Čepele jsou levné, takže udržujte ostrý nabitý-čepele, které používám, jsou vyrobeny Starrettem, ale jsou svařovány a distribuovány společností BC Saw and Tool v Kanadě (888-251-2236; www.Bcsaw.com). Úžasnou náhodou jsou tyto čepele relativně levné. Pomáhá to, že je kupuji ve skupinách po 10, což mi přináší 25% slevu. Například 94 1 ⁄ 2.v.-dlouhé čepele, které se hodí 14-in. Bandsaw, stojí asi 6.71 (u.S.) každý, nebo 8.95, pokud je zakoupen jeden po druhém. Toto je jeden z vzácných případů, kdy se levný rovný dobrý.

Bohužel, ne všichni distributoři čepele, svařovací pásma správně. Špatně svařovaná, nesprávně zarovnaná čepel pila vám nedává hladké a bez námahy, po kterém jste.

Jednoduše použití čepele 3-TPI s většími piloty odstraní mnoho problémů. Dokonce i 4 TPI jsou příliš jemné vzorec zubů pro obecné zpracování dřeva a opětovství. Pokud chcete jemný řez, použijte hrubou čepel, dokonce i na tenkém pažbě. Podle mých zkušeností je staré pravidlo o tom, že se dva zuby zabývají na skladě, vždy je falešné. Důvod, proč používám 1 ⁄ 2.v.-Široká čepel je, že je dostatečně tuhá na to, aby se reawovala, ale dostatečně flexibilní, aby sledovala křivku dolů na 2 1 ⁄ 2.v. poloměr. Varovná poznámka: řezací částice je na čepelích na uhlíkovou oceli velmi tvrdá a může snížit jejich životnost o 75%.

Vysoká koňská síla je další mýtus-pro většinu 14-in. Bandsaws s 1 ⁄ 2.v.-Široká, 3-TPI čepel, 1 ⁄ 3.Motor HP je v pořádku. Stejná pila s blokem stoupačky ve sloupci by mohla použít 1 ⁄ 2.Motor HP pro velké resewing úkoly, ale cokoli většího je nadměrné. Pokud se motor zapadá, buď nutíte řez, nebo pomocí nudné čepele.

Nepřekračujte čepel

Je důležité, aby pneumatiky na pásmové pivě zůstaly ve vynikajícím stavu. Grooves v gumové pneumatice na horním nebo dolním kolech znemožňuje udržet čepel na středové linii v souladu s roztržením plotu. A nejběžnější příčinou drážky v pneumatikách jsou předběžné čepele. Velmi vysoké napětí dokonce může ohýbat rámeček pily z vyrovnání.

Mírně se zavádím můj 1 ⁄ 2.v.-široká čepel. Díky své vynikající schopnosti vyčistit piliny není čepel nakloněna ohýbat se, bloudit nebo zahřívat. Pro 1 ⁄ 2.v.-široká čepel upravuji měřítko napětí na 3 ⁄ 8.v. nastavení. Pokud na stroji není přítomna žádná stupnice, utáhnu nastavovací knoflík (s vypnutým strojem a odpojeným), dokud se čepel nevyzpy. na stranu bez toho, aby mi prsty zlévaly.

Vedlejším přínosem napětí spodní čepele je to, že zřídka musím uvolnit napětí na pile, jak se běžně doporučuje prodloužit životnost čepele.

Zarovnejte čepel, aby se odstranila drift

Když jsem si koupil svou kapelu v roce 1974, nastavil jsem plot rovnoběžně s štěrbinovým slotem v tabulce a od té doby jsem ji nemusel upravit. Důvodem je to, že používám nastavení sledování na horní pásmové pivě k zarovnání čepele (viz výkresy na stránce tváří). Následuje noční můra úprav plotu, pokud může každá nová čepel sledovat jinak.

Jednoduše udržováním středové linie čepele (bez ohledu na šířku) v souladu se středovou linií horního kola jsem schopen správně zarovnat čepel na příručkách čepele.

Vztah mezi sledováním čepele na středové linii horního kola a s tím, že plot je vyrovnán rovnoběžně s štěrbinou pokoje, by měl produkovat KERF se stejným prostorem na obou stranách čepele.

Hodně bylo vyrobeno v knihách a článcích o vyrovnání obou kol k sobě navzájem. V mém obchodě a na mých cestách do škol po celé Severní Americe jsem to nikdy nezjistil. Sledování čepele na horním kole vždy stačilo, s výjimkou vážně poškozené pásmové pily.

Nyní čtvercový stůl a zarovnejte plot. stůl je nyní v souladu s směrem řezání, ale také by měl být upraven tak, aby byl čtvercový s vertikální linií čepele.

Nakonec by plot měl být vyrovnán rovnoběžně s čepelí a čtvercem ke stolu. Používám 3 1 ⁄ 2.v.-Na kovovém plotu zašrouboval plot z překližky s vysokou bříza. Třpytil jsem překližku maskovací páskou, abych ji dostal kolmo ke stolu. Vyšší překližkové ploty mohou být zašroubovány k existujícímu překližkovému plotu, ale používám je pouze tehdy, když se převlékám na maximální kapacitu mé pásmové pily, asi 6 1 ⁄ 2 v.

Použijte kovové vodicí bloky, zavřete

Opět je jednoduchý způsob, jak jít. Při nastavování mé pásmové pily v roce 1974 jsem vytáhl kovové průvodce a na druhou stranu na boku kola na lavičce jsem si dal pozor na kontrolu bloků na čtverec. Od té doby jsem je nemusel nahradit ani je nezničit.

Sekvence pro nastavení vodicích bloků je následující. Odpojte pilu, vytáhněte průvodce dozadu, napínejte čepel a pak ji několikrát roztočte dozadu a dopředu ručně. Nyní zapněte pilu a upravte sledování čepele tak, aby ji vystředilo na horní kolo.

Poté znovu vypněte pilu a přineste vodicí sestavu dopředu tak, aby přední část bloků byla zarovnána se zadní částí čepelí. Poté upravte každý vodicí blok do tloušťky cigaretového papíru nebo 0.001 in., čepele. Allenův šroub by mohl vytáhnout bloky dovnitř nebo ven, když jsou zpřísněny, takže tento proces by mohl vyžadovat jeden nebo dva pokusy. S praxí budete moci upravit průvodce okem a hledat nejmenší trhlinu světla mezi čepelí a vodicí bloky.

Nakonec přiveďte ložisko tahu vzadu na 1 ⁄ 32 v. čepele. Toto ložisko je jedinou součástí, která vyžaduje výměnu, když se stane tuhým nebo zjizvením. Je to však standardní část a lze jej zakoupit ve většině automobilových nebo ložiskových domků.

S vodicími bloky nastaví toto zavřít a se zadní částí gulletů, kteří jsou v souladu s přední část bloků, není místo pro to, aby se čepel otočila nebo aby se zuby zasáhly kovové vodicí bloky.

Kdybych si myslel, že existuje určitá výhoda při výměně průvodců nebo bloků, pak bych to udělal, ale zjistil jsem, že původní systém mi dává vynikající výsledky. S kovovým průvodcem s kovovým průvodcem se kovové vodicí bloky neustále otírají na jednu stranu čepele nebo druhé a vytvářejí třecí teplo a vytvářejí třecí teplo a vytvářejí třecí teplo.

Dolní průvodce jsou nastaveni stejným způsobem jako horní, i když je často nechávám trochu couvat od čepele. Pracoval jsem v několika obchodech v Evropě a žádná z nich jsem tam použil.

Krmení zásoby s mírným tlakem

S řádně nastavenou pilou je nutné umístit pouze dva z vašich prstů proti obrobku: měli byste být schopni použít jeden prst k tlačení pažby a druhý, abyste ji drželi proti roztržení plotu. Pokud musíte použít zadek ruky k zatlačení pažby, něco je špatně. čepel je nudná, nebo již nesleduje na středové linii horního kola a je nesprávně zarovnáno plotem, což způsobuje, že se dřevo váže.

Použijte mírný, ale konzistentní tlak krmiva, což umožňuje čepeli dělat práci. Piliny musí mít šanci být vyčištěny z Kerf. Pro bezpečnost, jakmile jsou vaše tlačení prstů do 6 palců. čepele, použijte push tyčinku.

Tip 1: Jedna čepel zvládne nejvíce

A 1 ⁄ 2.v.-Široká, 3-TPI čepel-tradičně nastavená-bude popisovat obecné ripcuty, resew a dokonce i řezné křivky v tenkém pažbě, nemluvě o řezání přesných tenonů.

Tip 2: Napětí vysoké čepele není nutné

Vysoké napětí nakonec zaplaví pneumatiky a vytáhne čepel z vyrovnání (více o vyrovnání čepele viz Tip 3). Vysoké napětí dokonce může vyhnat rám stroje z zarovnání.

Tip 3: Můžete eliminovat drift čepele úpravou

Poradenství ohledně vyrovnání čepele se obvykle soustředí na plot na místo čepele. Můžete eliminovat drift čepele nastavením polohy čepele na horním kola.

Vyrovnejte plot jen jednou

Now push gently and let the blade do the work. Pushing too hard will make the blade flex sideways, which will cause it both to overheat and to drift off line. With the blade , fence, and guides properly aligned and adjusted, the back of the blade should be centered in its kerf.

Tip 4: Náhradní průvodce nejsou nutné

Sada kovových průvodců bude vaše čepele po mnoho let udržovat na trati. Klíčem je nastavit je velmi blízko čepele a těsně za gullety.

Tip 5: Přidejte sbírku prachu, aby vaše pila dobře běžela

Extrakce pilin je velmi důležitá. Dřevěný prach se stlačí na spodní kolo revolvingovou čepelí. Výsledné hrboly způsobí, že čepel vibruje a putuje mimo střed.

Mnoho pily zajišťuje nějakou extrakci prachu přímo pod oblastí řezání, ale to nestačí. Připojte druhý vyzvednutí prachu v levém dolním rohu, kde proud vzduchu generovaný dolním kotěm způsobuje, že se hromadí prach.

Také připojte dřevěný kartáč s tuhými přírodními štětinami k rámu pily tak, aby neustále čistil dolní kolo. Port dolního prachu zachytí trosky.

From Fine Woodworking #173

To view the entire article, please click the View PDF button below:

Zaregistrujte se pro Eletters ještě dnes a získejte nejnovější techniky a jak na to z jemného dřeva, plus speciální nabídky.