Jak naostřit trávníku sekačky. Na trávu sekačka Blade Bent

Lákaní trávníky: The Ultimate Guide (typy, měření a)

Nákup náhradních čepelí pro sekačku na trávu je relativně snadný úkol, pokud znáte číslo dílu sekačky vaší trávníku. Pokud máte model a sériové číslo sekačky na trávu, odkazování na model sekačky a diagram sériových čísel je dalším způsobem odolné vůči bláznovi, jak zakoupit správnou čepel.

Ale co když nemáte žádnou z těchto čísel dílů k odkazu? Jak určíte, které čepele se vejdou do vaší sekačky?

Než dokončíte čtení našeho článku Ultimate Guide to Lawn Mewer Blades, měli byste mít všechny informace, které potřebujete k zakoupení čepele, která bude perfektně fungovat s vaší trávníku sekačkou.

Jak měřit trávníky sekačky

Do článku se dostaneme do různých typů sekaček na trávu (přeskočit typy trávníků sekačky). Nejprve vás projdeme měřením čepele na sekačce na trávu, abychom určili, jakou čepel velikosti potřebujete.

Změřte sekačky diagonálně

Nejběžnější chybou, kterou vidíme, když se lidé pokoušejí měřit svou čepel sekačky na trávu, je měření přímo přes čepel. To vám poskytne nepřesné měření!

Chcete.li správně měřit čepel sekačky na trávu, změřte čepel diagonálně.

Průměr středového otvoru

Dalším měřením, které budete potřebovat, je průměr středového otvoru vaší trávníkové sekačky.

Pokud má čepel sekačky 3 otvory, ujistěte se, že měříte středovou díru!

Chcete.li měřit průměr, změřte přímo napříč.

Pokud vaše čepel sekačky nemá kruh pro středovou díru, budete muset určit, na jaký je tvar. na čepelích sekaček bez kruhových otvorů za jen vteřinu.

Pokud má čepel sekačky „venkovní otvory“

Pokud si všimnete 2 otvorů na obou stranách středového otvoru v čepeli sekačky na trávu, budete také muset provést některá měření.

Mnoho sekaček na trávu a některé další typy sekaček využívají tyto vnější otvory, aby se zajistilo, že čepele se při používání nezasáhnou. Mnoho komerčních sekaček na trávu používá 2 nebo 3 čepele, ne jen 1 čepel.

Perfektním příkladem je exmark Commercial 30. Toto je nadměrná 30 „široká komerční sekačka, která využívá středové otvory, aby zajistila, že každá čepel je namontována ve správné poloze.

Ještě jednou budete chtít změřit průměr těchto děr.

Budete také muset měřit vzdálenost mezi středem těchto 2 vnějších otvorů. Toto měření se označuje jako střed do středu.

Typy díry středového středu sekačky na trávu

Většina lopatků sekačky na trávu má kruhy jako tvar díry. Pokud vaše čepel ne, zde je rychlý odkaz na další možné typy otvorů pro čepel sekačky.

Méně běžné, ale ne na obrázku, typy středových otvorů zahrnují čtverec a 7-bodová díra středu hvězdného středu.

Měření šířky lišek sekačky

Šířka trávníku sekačky obvykle není relevantní pro přizpůsobení čepele, ale chtěli jsme se ujistit, že jste věděli, kde měřit, pokud se to vztahuje na vaši sekačku.

Chcete.li přesně změřit šířku.

Pravý řez vs. levé řezací čepele

Věřte tomu nebo ne, špička není na stejné straně pro všechny lopatky sekačky na trávu.

Čepele sekačky na pravé straně jsou převážně nejběžnějším typem.

Blady na levé ruce najdete na některých sekačkách vyráběné Kubota, Woods, Walker a dalšími.

Tloušťka lopatky sekačky na trávu

Doporučuje se držet specifikace čepele, která přišla na sekačku na trávu. Pokud z jakéhokoli důvodu nemůžete určit číslo dílu Blade OEM, nestresujte o tloušťce čepele. Nejedná se o obrovský obchod, i když použití příliš silné čepele by mohlo snížit RPM do bodu, kdy je ztracena kvalita řezu.

Jak byste mohli očekávat, tloušťka čepele se měří měřením horní části čepele na dno.

Pokud ohýbáte spoustu čepelí, možná budete chtít koupit silnější trávník sekačky nebo prostě přestat bít skály! Věřte mi, v průběhu let jsem měl ve svém podnikání v oblasti péče o trávníku 100 zaměstnanců a úplně pochopte, zda si nejste jisti, zda se vaši zaměstnanci dívají na to, co řezují, když pracují!

Druhy trávníkových sekaček

Nyní, když chápete, jak správně měřit lopatky sekačky na trávu a různé typy středových otvorů, které můžete najít, podívejme se na různé typy trávníků a kdy budete chtít zvážit každý typ.

Měli bychom zmínit, že můžete vidět „standardní čepel“ v popisu některých trávníků sekačky. To je v podstatě střední země mezi čepelemi sekačky s vysokým výtahem a nízkým výtahem. Je to docela vhodné pro jakýkoli typ řezání.

Blades sekačky s vysokým výtahem

Blades sekačky s vysokým výtahem vytvářejí hodně výtahu kvůli přehnané ploutev na neřezané hraně čepele.

Kdy použít čepele sekačky s vysokým výtahem:

 • Když stříháte vysokou trávu (tráva nad 3 „vysoká)
 • Když stříháte chatrnou trávu, jako je turf-typ vysoká féska

Pokud nepoužívejte čepele sekačky s vysokým výtahem:

Blades sekačky s nízkým výtahem

Blades sekačky s nízkým výtahem na sekačku C Reate Little Lift kvůli přehnané ploutev na neřezané okraji čepele.

Kdy použít čepele sekačky s nízkým výtahem:

 • Když stříháte krátkou trávu (tráva pod 3 „vysoká)
 • Když stříháte tuhé trávy, jako je Bermudagrass
 • V podmínkách písčité půdy (viz také ploché čepele)

Pokud nepoužívejte lopatky sekačky s nízkým výtahem:

Gator Blades

Lopatky Gator jsou také označovány jako 3 v 1. Společnosti Gator čepele často používají na podzim na podzim na skartování listů. Společnosti s ome provozují lopatky Gator po celý rok.

Gator Blades také skartoval delší travní čepele, než byly propuštěny z paluby sekačky. Lopatky Gator vytvářejí výtah.

Kdy použít lopatky Gator:

Pokud nepoužívejte lopatky Gator:

Mulching čepele

Mulching čepele mulčují výstřižky trávy, aby umožnily návratu výstřižků trávy do půdy jako přírodní živiny.

Je důležité si uvědomit, že můžete určitě vypouštět výstřižky z balíčku sekačky zpět do trávníku bez mulčování čepelí, pokud dostatečně časté trávu stříháte trávu.

Kdy použít mulčování čepelí:

 • Když nevypouštíte výstřižky nebo pytlování
 • Když sledujete pravidlo 1/3 (odstraňte pouze 1/3 nebo méně travní čepele pokaždé, když seká)

Pokud nepoužívejte mulčování čepelí:

Ploché sekačky na trávu

Ploché sekačky na trávu vytvářejí nulovou výtah, protože čepel je zcela plochý.

Kdy použít ploché sekačky na trávu:

Pokud nepoužívejte ploché trávníky sekačky:

 • Většinu času! Používejte ploché sekačky na trávu pouze v extrémně písečných podmínkách půdy a řezání tuhého typu trávy

Self-Sharpening Lawn Meghter Blades

Abychom zajistili, že tento článek zahrnuje všechny základny, chtěli jsme zahrnout novou možnost, pokud jde o trávníku sekačky.

Self-Sarpening Blades používají patentovanou technologii, aby se doslova naostřili, když jste sekali. Zdá se, že první osvojitelé souhlasí s tím, že tyto čepele se ve skutečnosti naostří.

Tyto čepele samozřejmě přicházejí s statnou cenovkou, pokud jde o čepele sekačky na trávu. Bude pro vás zjistit, zda stojí za investici.

Kdy naostřit trávníku sekačky

Faktory, jako je to, jak moc využíváte, jaký typ trávy řezáte, délka trávy, kterou řezujete, půdní podmínky a další faktory.

Po dokončení tohoto článku se podívejte na našeho průvodce na ostřelovacích trávníkových sekačkách.

Nejlepší způsob, jak zjistit, kdy potřebujete naostřit své čepele sekačky na trávu, je jednoduše podívat se na kvalitu řezu. To se týká ostrosti řezu, který vystupujete ze svých čepelí. Na výše uvedeném obrázku můžete jasně vidět čepele na sekačce na trávu, které tuto trávu řezují.

Jak zjistit, zda byla čepel sekačky příliš mnohokrát

Pokud si přečtete příručky, většina výrobců čepelí sekačky na trávníku doporučuje vyměnit čepele, když mezi špičkou a ploutví, plachta nebo výtah zbývá 1/2 „. Ploupná, plachta nebo výtah odkazují na část čepele, která je nakloněna.

Pokud budete i nadále sekat s méně než 1/2 „materiálem zbývající, vystavíte se sebe i ostatních, protože existuje velká možnost, že tato čepel může selhat a poslat kus čepele létající z vaší sekačky. Vezměte prosím toto doporučení vážně!

I když nikdo není zraněn, pokud k tomu dojde, můžete být velmi dobře na háku pro náklady na škody na majetku.

Kdy vyměnit trávníku sekačky

V určitém okamžiku již nemohou být naostřeny čepele trávníku a bude nutné je vyměnit.

Možná budete muset vyměnit čepele sekačky na trávu, protože jste je příliš zaostřili a odstranili jste příliš mnoho materiálu z čepele.

Další důvody, proč budete muset nahradit čepele sekačky na trávu, jsou mnohem zřejmé.

Pokud například ohýbáte čepel sekačky na trávu, měla by být nahrazena. Prosím, nepokoušejte se to ohnout zpět k tomu, aby byl znovu rovný. Integrita čepele byla ztracena, jakmile byla ohnutá.

Mezi další důvody, proč nahradit čepele sekačky na trávu patří velké kousky, které chybí kvůli zasažení překážky nebo zlomenin vlasové linie. Při oostřování byste měli vždy prohlédnout své trávníkové sekačky, nebo pokud víte, že jste právě zasáhli předmět, neměli byste mít!

OEM vs. Universal Lawn Meghter Blades

Něco, co stojí za zmínku o čepelích sekačky na trávu, je, že se nemusíte držet čepelí OEM, které přicházely s tvou sekačkou na trávu!

Některé čepele na skladě prostě neposkytují skvělou kvalitu řezu. 2 nejdůležitější faktory při nákupu čepelí na trhu s náhradními díly je to, že kupujete čepele se stejnou délkou a průměrem díry středu. Pokud má vaše čepel další vnější otvory, musíte tyto specifikace zohlednit také.

naostřit, trávníku, sekačky, trávu, sekačka, blade

Nahoře je příklad univerzální náhradní čepele, která má místo kruhu protáhlé díru. Často to uvidíte na univerzálních čepelích, které odpovídají za vnější otvory, protože chtějí, aby čepel vešla co nejvíce značek a modelů sekaček.

Kde koupit trávníky sekačky?

Skvělá otázka. Jste na správném místě!

Nabídka trávníku IgoPro má na skladě přes 900 trávníků sekačky.

Více než pravděpodobné máme čepel, kterou potřebujete a máme nejlepší cenu, kterou najdete online.

Jděte do toho a nakupujte trávník sekačky hned teď. Doporučujeme hledat čepel, kterou potřebujete podle čísla dílu, ale nyní jste plně připraveni měřit své čepele a zakoupit perfektní náhradní čepel.

Závěr sekačky na trávu

Abychom to zabalili, shrneme jen nejdůležitější informace, které jsme pokryli.

Při nákupu čepelí sekačky na trávu je délka čepele a průměru otvoru pro středová díra, kterou si můžete poznamenat.

Nezapomeňte si také zakoupit čepel s příslušnými vnějšími otvory, pokud je vaše sekačka vyžaduje.

Použijte čepele s vysokým výtahem, pokud sekáte v chladných sezonách trávy.

Použijte čepele s nízkým výtahem, pokud sekáte trávy v teplé sezóně.

Vyzkoušejte Gator Blades, pokud sekání dlouhé trávy nebo byste chtěli rozdrtit listy při sekání.

Mulching čepele by se měly používat pouze se sekačkou na trávu nebo sekačkou na trávu s nainstalovanou sadou pro mulčování.

Ryan Sciamanna

Ryan je majitelem a zakladatelem Lawn Crack, LLC Mateřská společnost IgoPro Trackn Supply. Pracoval téměř v každé kapacitě v rámci trávníku a krajinného průmyslu pro malé místní společnosti, celonárodní společnosti a samozřejmě vlastnil svůj vlastní trávník, který prodal v roce 2018 před zahájením prodeje trávníku a zahradních produktů online. Další informace o Ryanovi se přihlásí k odběru kanálu LawnCrack YouTube.

Jak naostřit trávníku sekačky

Takže váš trávník začíná vzlétnout letos na jaře, ale když jste se tam konečně dostali a posekali, udělala tu hustá zelená tráva vypadat otrhaná a lemovaná hnědým? Pravděpodobně podezřelá je nudná sekačka na trávu. Přečtěte si dále a naučte se, jak naostřit trávníku sekačky na pokaždé čistý řez.

Jak naostřit trávníku sekačky v 5 krocích

Nástroje, které potřebujete

 • Pracovní rukavice a bezpečnostní vybavení očí
 • Soubor kovového kovového kovového kovového kovového kovového kovového kovového souboru, namontovanou mlýnek na lavičku nebo vyhrazená ořezávátko
 • Klíč k odstranění a připojení čepele
 • Dřevěný blok
 • Hřebík, šroubovák nebo vyhrazený vyvažovač čepele

Připravte sekačku

Poznámka: Ujistěte se, že sekačka nemůže začít náhodou. Lidské maso a rychlé čepele jsou hroznou kombinací.

Sekačky na plyn: Odšroubujte zapalovací svíčku. Většinu času byste měli být schopni jej nechat připojenou přes zapalovací svíčkový drát. Jakmile je zapalovací svíčka odpojen, nakloňte sekačku na boku a ujistěte se, že vzduchový filtr a karburátor směřují nahoru. To zabrání při restartování břicha kouře. Utáhněte plynový uzávěr.

Elektrická sekačka: Odpojte kabel nebo baterii. Označte spodní část čepele křídou nebo stříkáním, abyste se ujistili, že ji nepřeinstalujete vzhůru nohama. Některé čepele jsou také jasně vyraženy „dole“, aby vám tento krok zachránily.

Odpojte sekačky

Poznámka: Chcete.li naostřit čepel, nejprve ji vyjměte z sekačky. Nikdy neostřete čepel, zatímco je stále namontována na sekačku.

Obecně jsou čepele právě přišroubovány k palubě sekačky, ale přesný způsob, jakým jsou připojeni.

To by bylo vhodný čas na zamíření online, abyste zjistili, zda váš výrobce sekačky na trávu poskytl online průvodce. Podívejte se na sekačku a zjistěte, zda existují nějaké vtípky pro odpojení čepele. Průvodce vám také pravděpodobně řekne, že klíč správné velikosti odstraní matice držící čepel na místě.

Pokud je matice přilepená příliš těsná, zkuste ji namočit pronikla olejem nebo pomocí klíče s dlouhým manipulací pro další točivý moment. Klín v bloku dřeva, aby se čepele otáčelo, zatímco jste uvolnili matici.

Naostřit

Jakmile máte čepel v ruce, najděte špičku na obou stranách čepele a zkontrolujte je, kolik ostření potřebuje. Novější čepel nebo ta, která byla dobře držena dobře, mohla potřebovat jen několik průchodů se souborem rukou nebo ostřelovacím kamenem, ale ten, který se často používá od jeho posledního ostření, může být lépe obsluhován úhlový mlýnek nebo mlýnek na lavičce.

Sledujte úhel a rozdrtejte na každém řezném hraně na každém konci čepele, abyste získali ostrou hranu na obou stranách. Vyhrazená ořezávátkáři sekačky sekačky na trávu to usnadňují, pomocí průvodce pro okraje čepelí, aby získali správný úhel z broušení.

Oregonské výrobky, které prodávají různé produkty na smávání tráv.

„Blades sekačky by měly být agresivně ostré, ale ne tak ostré jako okraj břitvy,“ říká web. „Měli byste být schopni dotknout se čepele rukou, aniž byste se dostali.“.„V podstatě někde mezi ostrým a ostrým přímým nožem a břitvou.

Vyvážit čepel

Nevyvážená čepel může sekaň třást a potenciálně způsobit poškození, takže vyrovnejte čepel s několika dalšími průchody na ořezávátko.

Jakmile je čepel naostřen, ujistěte se, že je vyvážený, než ji znovu připojíte k sekačce. To lze provést pomocí hřebíku zatlučeného do zdi garáže nebo pomocí šroubováku.

Umístěte hřebík nebo šroubovák středovým otvorem čepele a zjistěte, zda je na jedné straně těžší. Pokud ano, dejte mu další rychlý průchod se souborem rukou nebo úhlem, dokud nebude vyvážený.

Reattach

S vaší sekačkou na trávu stále na boku se ujistěte, že je čepel správně orientován a zkontrolujte stříkací barvu nebo křídou z kroku 1. Využijte tuto šanci přidat nějaký olej a mazivo do klikového hřídele sekačky na trávu nebo vyčistěte spodní stranu sekačky.

Umístěte čepel zpět na sekačku a utáhněte hardware dolů k doporučenému točivému momentu z příručky vašeho majitele. Znovu znovu zapalovací svíčku nebo baterii a jste připraveni jít.

To znamená, že alespoň do doby, než se tyto výstřižky z trávy začnou znovu vypadat roztrhané a roztrhané.

Chcete.li zjistit, zda byste měli zaostřit svou čepel sekačky, věnujte pozornost trávníku a jak sekačka stříhá. Pokud začnete vidět, jak se tráva stává a roztrhne místo čistě řezané, je pravděpodobné, že je čas na další ostření čepele. Pokud je čepel pokřivená nebo příliš daleko, může být čas koupit novou čepel.

Hentschel říká, že čepele sekačky na trávu trvá jen asi měsíc.

Kdy znovu naostřit

Blade na zaostřete alespoň jednou ročně, abyste se ujistili, že zůstanete na vrcholu své hry na trávu. Frekvence reharpeningu závisí na úrovni používání, ale pro průměrného člověka sekání domácího trávníku by měl udělat trik dvakrát ročně.

Hentschel říká, že by byl nadšený, kdyby lidé naostřili čepele alespoň jednou ročně, ale doporučuje dvakrát za sečení. začínající čerstvými ostrými čepelemi na jaře a poté je znovu naostá kolem konce června nebo začátkem července dokončit sezónu silné.

„Jednou za rok je mnohem lepší než nikdy,“ řekl Hentschel.

Časté časté

Ostření mých čepelí nefunguje. Jak zjistím, jestli potřebuji novou čepel sekačky?

Zde je několik ukazatelů, na které je třeba dávat pozor:

 • Významné žetony nebo promáčknutí v čepeli
 • Pokud je čepel tenčí
 • Vaše čepel sekačky na trávu je ohnutá
 • Čepel je po ostření stále nudná

Jaký úhel by měl být naostřen čepel sekačky na trávu?

Nejběžnější úhel kojenecké kojenecké kosti je 30-35 stupňů. Při ostření sekačky je důležité udržovat tento úhel 30-35 stupňů v průběhu času.

Z čeho se skládá sekačka na trávu?

Tři hlavní komponenty zapojené do vyladění sekačky jsou vzduchový filtr, zapalovací svíčky a olej, z nichž všechny musí být změněny. Vše, co musíte udělat, je změnit olej a vzduchový filtr a vyměnit zapalovací svíčku. Potřebné díly a zásoby jsou k dispozici v domácích centrech a hardwarových obchodech.

Kolik stojí sekačka na trávu?

Závisí to na velikosti a stavu vašeho dvora a na typu sekačky na trávu, kterou chcete. Podívejte se na níže uvedenou tabulku a podívejte se na typy sekaček na trávu a kolik stojí.

Typ sekačky na trávu Průměrné náklady
Sekačka navijáku 104
Sekačka procházky 363
Sekačka na trávu 1 470
Jezdící sekačka na trávu 2 450

Chcete.li se ponořit hlouběji do sekaček na trávu a jejich ceny, přečtěte si průvodce ceny Lawnstarter.

Nakopněte nějakou trávu

Nyní, když víte, jak udržet své čepele ostré a připravené k odchodu, jste připraveni udržovat svou trávu zelenou a elegantní po celou sezónu. Pokud byste chtěli, aby se někdo jiný staral o jemnější body sečení a ostření, kontaktujte místního trávníku pro péči o trávník, aby byl trávník čistě řezán po celou sezónu.

Hlavní obrázek kreditu: ISUANEYE / IStockphoto

Stuart Kushner

Stuart Kushner je spisovatel a aspirující designér produktů se sídlem v New Yorku. Když to ani nedělá, Stuart si užívá hudbu těžkých kovů, cvičení a zkoušení nového jídla a pití.

Dvůr pracuje kliknutím na tlačítko.

Jak je vidět ve Forbes, CNBC a USA Today, Lawnstarter usnadňuje naplánování služeb s místním profesionálem na péči o trávník.

Užijte si svůj krásný trávník.

Chceš krásný trávník?

Získejte snadno srozumitelné, akční tipy na dvoře, které vám poskytnou nejzelenější trávu na bloku.

Jak naostřit trávníku sekačky

Vypadá váš trávník otrhaný a nevýrazný místo zdravého a svěží? Možná ztratil svůj lesk v důsledku řezání trávy tupé sekačky. Můžete vám pomoci oživit trávník zpět k životu tím, že se naučíte, jak naostřit trávníku sekačky. Účelem této příručky je poskytnout vám krok za krokem pokyny, jak zaostřit sekací čepelí a nechat vás na několika užitečných tipech, ale předtím se podívejme na to, proč je ostření vašich sekaček tak důležité.

„Blades Sharp Lawn sekačky vytvářejí čistší řez, který zlepšuje zdraví vašeho trávníku.“. Naučit se, jak naostřit sekačku, je nedílnou součástí udržování zdravého trávníku.“

Proč jsou čepele ostré sekačky důležité?

Řezání trávy tuplou sekačkou je jako mít rozdělené konce ve vlasech. Inhibuje zdravý a živý růst. Když si uříznete trávu matnými čepelemi, roztrhne to čepele trávy, spíše než jejich řezání. Nejenže to přispívá k roztrhanému vzhledu vašeho trávníku, ale také to ponechává vaši trávu náchylnou k nemocem. U ostrých sekaček získáte čistý střih, který umožňuje vašemu trávníku zůstat zdravý a udržet si živý lesk.

Průvodce krok za tep k tomu, jak naostřit trávníku sekačky

Ostření trávníku sekačky není tak obtížné, jak byste si mohli myslet. Jakmile se naučíte nejlepší způsob, jak zaostřit sekačky, neváháte opakovat proces dvakrát až třikrát za sezónu. Brzy zjistíte, že vaše sekačka funguje lépe a váš trávník zůstává zdravější. Do procesu jsou zapojeny čtyři hlavní kroky.

Krok 1: Příprava na zaostření čepele

Příprava na naostření trávníku sekačky je nezbytnou součástí procesu. Pokud to není provedeno správně, existuje potenciál pro katastrofální výsledky. Postupujte podle těchto kroků pečlivě a dosáhněte nejlepších výsledků:

Sestavte následující nástroje a vybavení:

Bezpečnostní brýle nebo bezpečnostní brýle.

2 × 4 dřevěný blok 16 ”až 20” dlouhý.

4 × 4 dřevěné bloky a desky různých tloušťky 12 ”až 18” dlouhé (volitelné).

Malířská tyč, permanentní značka nebo stříkání barvy.

Bloh Bar s zásuvkou.

Drátěný kartáč a/nebo ocelová vlna.

Používání bezpečnostního vybavení je nezbytným prvkem. Noste bezpečnostní brýle nebo bezpečnostní brýle a rukavice před a během všech schodů.

Odpojte všechny zdroje energie.

Než začnete pracovat na sekačce, nezapomeňte odpojit všechny potenciální zdroje energie. Pokud je vaše sekačka napájena elektricky, ujistěte se, že je odpojena. Pokud je vaše sekačka napájena benzínem, je nejlepším sázkou odpojit kabel od zapalovací svíčky. Pokud tyto kroky nedodržují, vytváří potenciální nebezpečí, že stroj může náhle začít nebo se otočit, zatímco jsou čepele vystaveny.

Otočte sekačku na bok.

Chcete.li se dostat na čepel sekačky, musíte sekačku otočit na boku. Obě strana je v pořádku, pokud je vaše sekačka poháněna, ale plynová sekačka by měla být otočena tak, aby karburátor směřoval nahoru. Otočením karburátoru zabráníte zaplavení paliva na karburátor, což způsobuje problémy, když se připravíte na zahájení sekačky. Umístění bloku pod krytem motoru nebo motoru pomáhá stabilizovat sekačku při práci, možná budete potřebovat více desek různých tloušťky pro větší stabilitu.

Krok dva: Odstranění čepele

Odstranění čepele vyžaduje trochu točivého momentu a hodně opatrnosti, aby se zabránilo zranění. Chcete.li bezpečně odstranit čepel, postupujte podle těchto kroků:

Označte spodní stranu čepele.

Hlavní chyba, kterou mnoho lidí udělá při odstraňování čepelí sekačky na zaostření, je nainstalovat je vzhůru nohama, když je položí zpět. Jednoduchý způsob, jak se tomuto problému vyhnout, je označení spodní strany čepele pomocí tyčinky, permanentní značky nebo rychlým dnem stříkací barvy. Najděte místo na čepeli, které je bez trosek, takže vaše značka zůstane poté, co vyčistíte čepel.

Blokujte čepel pro odstranění.

Když se připravíte na uvolnění matice, která zajišťuje čepel na hnací hřídel, musíte zabránit otočení čepele. Skingingem 2 × 4 pod čepelí a přes řezací palubu sevřete čepel tak, aby se otočila. Mějte na paměti, že musíte poskytnout odpor před otáčením proti směru hodinových ručiček. Umístěte klín shora, pravou stranu sekačky.

Odstraňte čepel.

Odstranění čepele vyžaduje značné množství točivého momentu. Ujistěte se, že máte lámací tyč, který poskytuje dostatek pákového efektu a vybavte jej správnou zásuvkou, aby se vešly. Umístěte zásuvku na matici s rozbitým pruhem trochu nad polohou devíti hodin. Na zlomovací lištu vyviněte tlak dolů, aby se ořech uvolnil. Možná budete muset aplikovat pronikavý olej na oblast kolem hnací matice a podložky, pokud je matice obzvláště tvrdohlavá.

Jakmile je matice uvolněná, odšroubujte ji, vyjměte čepel a podložky. Věnujte pozornost počtu podložek a rukávů, stejně jako jejich umístění, abyste je mohli při opětovné instalaci čepele nahradit ve správném pořadí.

Krok tři: Ostření čepele

Po odstranění čepele z sekačky ji můžete zaostřit v pohodlnější poloze a udělat lepší práci s důsledným honižování hrany. Následující kroky pomohou zajistit větší úspěch při oostřování nožů sekačky:

Zajistěte čepel.

Důvod pro odstranění čepele ze stroje je, abyste se k němu mohli lépe vyostřit. Jakmile je mimo stroj, je nejlepší jej zajistit ve svěráku. Umístěte konec čepele s jedním z řezacích okrajů do zločinu s špičkou směrem nahoru. Utáhněte svěrák, dokud není čepel zabezpečena.

Vyčistěte čepel.

Je běžné, že tráva a rzi dortují koláč na trávu. I když nebudete muset vyčistit celou čepel (i když hrana trvá déle, pokud ano), chcete se ujistit. Můžete použít ocelovou vlnu nebo drátěný štětec k vyčištění těchto zbytků. Zejména tvrdohlavé nahromadění může vyžadovat, aby se odstranil studený dlát.

Naostřit čepel.

Většina lidí zaostřuje trávníku sekačkou plochým souborem, ale někteří také používají mlýnek na ruce. Vaše technika se může trochu lišit s každým nástrojem, ale existuje několik standardních pokynů, které je třeba dodržovat, včetně:

Nezapomeňte udržovat správný úhel, obvykle 45 stupňů.

Udělejte dokonce mrtvé tahy zevnitř špičky směrem k vnější straně a odklonujte se od vás.

Nevytahujte dozadu, bez ohledu na to, zda používáte soubor nebo mlýnek na ruce.

Jakmile dokončíte jednu hranu, překlopte čepel a zaostřněte druhou hranu. Použijte stejnou techniku ​​a co nejblíže ke stejnému počtu úderů, takže okraje jsou jednotné.

Bench Grinder Alternative

Mlýnek na lavičku je zvláště užitečná, pokud je čepel vážně přezdívá, ale také to přinese docela krátkou práci při ostření. Pokud máte mlýnek na lavičku, můžete po jejím vyčištění odstranit čepel z zlozvyku a naostřit čepel na mlýnku na lavičce. Nezapomeňte sledovat správný úhel čepele.

Krok čtyři: Přeinstalovat čepel

Jakmile je vaše čepel ostrá, musíte ji znovu nainstalovat na sekačku. Chcete.li se ujistit, že je správně nainstalován, postupujte podle těchto kroků:

Správně umístěte čepel.

Pokud jste označili spodní část čepele pomocí nátěru, permanentní značky nebo stříkací barvy, správné umístění čepele je mnohem jednodušší. Nezapomeňte mít všechny podložky a rukávy po ruce a umístěte je do správného pořadí. Matici promaženi prstem, jak jen můžete.

Utáhněte matici.

Než budete moci utáhnout matici, musíte umístit svůj klín 2 × 4 na levou stranu sekačky, abyste měli odpor proti otočení čepele ve směru hodinových ručiček. Zajistěte zásuvku rozbitým pruhem nad polohou tří hodin a vyvíjejte tlak směrem dolů. Musíte to opakovat několikrát, dokud už nelze otočit matici.

Připravte se na sekání.

Po zabezpečení čepele můžete odstranit klín, naklonit sekačku zpět na jeho kola a připravit se na sekání. Pokud je vaše sekačka napájena, zapojte ji, zapněte ji a začněte. Pokud je vaše sekačka napájena benzínem, musíte si pamatovat, abyste znovu připojili kabel zapalovací svíčky, než se pokusíte spustit.

Jak naostřit trávníku sekačky bez jejich odstranění

I když máte mnohem lepší přístup a je pohodlnější odstranit čepel z vaší sekačky na trávu, abyste ji zaostřili, můžete ji zaostřit, aniž byste ji odstranili ze stroje. Následující kroky vám ukazují, jak naostřit trávníku sekačky, aniž byste je odstranili z sekačky. Nesmezením nože můžete dokončit úkol pouze dvěma kroky.

Krok 1: Příprava na zaostření čepele

Příprava na zaostření čepele sekačky na trávu bez odstranění čepele je podobná přípravě, když jste odstranili čepel. Pokud to není provedeno správně, existuje potenciál pro katastrofální výsledky. Postupujte podle těchto kroků pečlivě a dosáhněte nejlepších výsledků:

Sestavte následující nástroje a vybavení:

Bezpečnostní brýle nebo bezpečnostní brýle.

naostřit, trávníku, sekačky, trávu, sekačka, blade

2 × 4 blok dřeva 16 ”až 20” na délku.

Další 4 × 4 dřevěný blok 12 ”až 18”.

Drátěný kartáč a/nebo ocelová vlna.

Používání bezpečnostního vybavení je nezbytným prvkem. Noste bezpečnostní brýle nebo bezpečnostní brýle a rukavice před a během všech schodů.

Odpojte všechny zdroje energie.

Stejně jako když jste odstranili čepel, je nezbytné zajistit, aby všechny potenciální zdroje energie byly odpojeny, aby se zabránilo náhodnému zahájení nebo otočení čepele při práci. Odpojte napájecí kabel nebo odpojte kabel zapalovací svíčky od zapalovací svíčky.

Otočte sekačku na bok.

Otočte sekačku na bok, stejně jako výše s karburátorem směřuje na plynovou sekačku. Umístění bloku pod krytem motoru nebo motoru pomáhá stabilizovat sekačku při práci, což je mnohem kritičtější, když se naostříte bez odstranění čepele.

Druhý krok: Ostření čepele

I když neodstraníte čepel ze sekačky, sledujete stejné kroky, abyste ji zaostřili. Provedení těchto kroků je však trochu jiné.

Zajistěte čepel.

I když k odstranění čepele nebudete potřebovat zpětný odpor, musíte ji zajistit tak, aby se nepohyboval, když se ho snažíte zaostřit. Klín 2 × 4 pod čepelí a přes řezací palubu, aby se zabránilo otáčení čepele při práci.

naostřit, trávníku, sekačky, trávu, sekačka, blade

Vyčistěte čepel.

Chcete srazit jakoukoli upevňovací trávu, rzi nebo jiné zbytky z čepele, abyste měli nerušený přístup k špičce.

Naostřit čepel.

Ačkoli přístup je o něco obtížnější, použijte stejnou techniku ​​pro ostření čepele pomocí souboru nebo brusky rukou, kterou byste použili, kdybyste odstranili čepel. Zde je stručná připomínka těchto pokynů:

Udržujte správný úhel.

Dokonce i tahy, odklon od středu.

Jakmile dokončíte jednu hranu, otočte čepel a zaostřněte druhou hranu.

Užitečné rady

Po výše uvedených krocích, zda se rozhodnete odstranit čepele, abyste je zaostřili nebo je naostřili na sekačce. Existuje však několik tipů, které je třeba mít na paměti, které pomáhají usnadnit proces. Zde jsou některé z nejlepších tipů:

Vědět, kdy jsou čepele nudné. Zkontrolujte čepele trávy na vaší linii a hledejte známky rozdělení a roztržení na špičkách.

Naostřit, když je plynová nádrž prázdná. Ztráta paliva můžete zabránit vyprázdněním nádrže sekačky před ostřením nebo ostřelovacími lopatkami, když je prázdné.

Ujistěte se, že čepel je správně vyvážená. Ujistěte se, že čepele jsou správně vyvážené. Pokud tomu tak není. Nesprávná rovnováha pochází z ohýbání čepele nebo otvoru hnací hřídele.

Jednání s přezdívanými čepelemi. Přezdívaná čepel neznamená vždy, že čepel je zničena. Přezdívaná čepel může být rozemlána, ale pro nejlepší výsledky byste měli použít mlýnek na lavičku.

Vězte, kdy je čas nahradit své čepele. Dobrým důvodem, proč nahradit vaše čepele novými otvory hnací hřídele, ohnutá nebo z vyvážené čepele nebo čepel s přezdívkami.

souhrn

Pokud váš trávník vypadá trochu roztrhaný, odpověď na jeho obnovení k lepšímu zdraví by mohla být jednoduchá. Blades Sharp Lawn sekačky vytvářejí čistší řez, který zlepšuje zdraví trávníku. Naučit se, jak naostřit sekačku, je nedílnou součástí udržování zdravého trávníku. Postupujte podle těchto pokynů krok za krokem pro nejlepší výsledky při ostření sekačky. Takže se do toho dostaňte a začněte ostření těchto čepelí!

Jak naostřit sekačky pro lepší trávník

Pokud jste stejně vášniví jako my, o udržení trávníku svěží, zelené a zdravé, můžete si být vědomi, že nudné čepele sekačky představují nebezpečí pro zdraví vašeho trávníku. Vaši důvěryhodní odborníci na Outdoor Concepts jsou zde, aby pomohli. Zde zakryjeme účinky sečení tupou čepelí a také červené vlajky, na které si dáme dávat pozor. Nakonec sdílíme několik tipů pro správné techniky ostření.

Nebezpečí nudných čepelí

Možná vás zajímá, jestli můžete odložit ostření čepelí. Koneckonců, musíte střihnout trávu a možná nebudete mít čas dělat obojí. I když dostaneme, že váš čas a energie jsou cenné a omezené, doporučujeme se sekat tupými lopatkami.

Uvidíte, když se točí špička sekačky vaší trávníku, pokud je to řádně ostré, čistě se prořízne přes každou čepel trávy. Ale tupá čepel chytí trávu a spíše ji trhá než krájení. Když se to stane, skončíte s drcenou trávou. Uzdravení trávníku bude trvat déle, protože každá čepel trávy je jako otevřená rána. Během tohoto delšího zotavení je váš trávník mnohem náchylnější k suchu, teplu a škůdcům. V těžkých případech, kdy je trávník opakovaně posekán matnými čepelemi, může tráva dokonce začít zemřít.

Není to jen váš trávník, o které se musíte starat. Pokud neustále sekáte s matnými čepele. Po chvíli zvýšíte opotřebení na pásech, systému PTO a dokonce i motor.

Naštěstí se jim lze vyhnout. Ale jak?

Blunt Blade Varovné značky

Aby nedošlo k poškození trávníku a sekačky, je důležité dávat pozor na následující čtyři znaky.

 • Možná uvidíte, že tipy vaší trávy zbělí nebo hnědé pár dní poté, co jste sekali. Pokud ano, podívejte se blíže. Pravděpodobně uvidíte, že konce trávy vypadají skartované, trochu jako roztrhaná látka. Toto je nejběžnější známka tupých čepelí a nejjednoduššího rozpoznání.
 • Celé shluky mohou být vytrženy ze země. K tomu může dojít, pokud máte extrémně nudné čepele, které nedokážou ani skartovat trávu; otupená špinavá hrana jen chytí a vytáhne shluky.
 • Váš řez vypadá nerovnoměrně, jako by jedna strana sekačky byla nižší než druhá. Toto je znamení, že části vaší čepele se otupily rychleji než zbytek.
 • Váš motor zní, jako by to bojovalo, nebo sečení trvá déle, než by to normálně.

Kontrola čepelí

Pokud vidíte některou z výše uvedených červených vlajek, oblékněte se na pauzu a podívejte se pod palubu. Pokud máte sekačku, vyprázdněte plynovou nádrž nebo spusťte motor, dokud není nádrž suchá, odpojte zapalovací svíčku a nakloňte ji na její stranu, udržujte karburátor a vzduchový filtr směřující nahoru.

Zkontrolujte čepel. Pokud to vypadá ohnuté nebo pokřivené, nebo pokud špička chybí kousky, je čas jej nahradit. Ale pokud existuje jen několik drobných přezdívek, měli byste být dobří, abyste to naostřili a ušetřili pár babek.

Tipy pro oostřování sekačky sekačky

Než začnete ostření sekačky, ujistěte se, že máte správné bezpečnostní vybavení. Přinejmenším si vezměte pár pracovních rukavic a některých bezpečnostních brýlí.

Až budete připraveni naostřit čepel, odstraňte ji a zajistěte ji ve svěráku. Pokud to děláte staromódní cestou se souborem, stiskněte soubor pevně proti čepeli, přizpůsobujte úhlu řezné hrany a naostřte jej jedním směrem. Nepřetáhněte soubor tam a zpět a nevyostřte žádné oblasti kromě řezných okrajů na obou koncích. Po každém deseti úderech vyzkoušejte čepel rukou.

Pokud používáte ořezávátko poháněný vrták, položte mlýnek přes okraj čepele. Ujistěte se, že průvodce brusky (plochý kus) je proti zadní straně čepele a že špička je mezi dvěma kusy brusky. S těmito ořezáváními se nemusíte starat o nalezení správného úhlu ostření, protože se automaticky upravují. Posuňte mlýnek tam a zpět přes okraj čepele čtyřikrát nebo pětkrát s mírným tlakem. Poté vyzkoušejte čepel na ruku. 1

Vaše čerstvě naostřená čepel by se měla cítit tak ostrá jako máslový nůž a neměla by se rozbít kůži. Jakýkoli ostřejší a čepel se otupí mnohem rychleji, což vás přinutí častěji naostřit a nahradit čepele. 1

Když znovu nainstalujete čerstvě naostřenou čepel, ujistěte se. Pokud nainstalujete čepel vzhůru nohama, nebude správně řezat.

A konečně, před utažením čepele se ujistěte, že je dokonale vystředěná a vyvážená. Sekání s nevyváženými lopatkami může namáhat váš motor a poškodit palubu sekačky. Několik způsobů, jak zjistit, zda jsou vaše čepele nevyvážené, je, pokud zažíváte spoustu vibrací, když sekáte nebo pokud skvrny trávy na jedné straně sekačky vypadají horší než ty na druhé straně. 2

Jak často byste měli zaostřit čepel sekačky? Může se trochu lišit v závislosti na vašich cílech a kolik byste chtěli investovat do zdraví vašeho trávníku a vybavení. Dobrou základní linií je však naostřit po každých 20-25 hodinách sečení.

Zůstaňte ostrý

Nyní, když znáte nebezpečí, varovné signály a způsoby, jak zaostřit tupé čepele, jste dobře vybaveni, abyste udrželi trávník a trávník ve skvělé kondici.

Ale nikdy nevíte, jaký život vám hodí. Vždy je dobré udržovat pár náhradních čepelí po ruce jen pro případ. Zastavte se na venkovních koncepcích! Rádi vám pomůžeme najít ty správné čepele pro váš stroj. Pokud to potřebujete, můžeme pro vás také zaostřit.

Tento článek byl aktualizován 11. května 2023