Jak odšroubovat cívku od vyžínače trávy

Oprava elektrických vyžínačů vlastníma rukama: podrobné pokyny pro začínající řemeslníky s obrázky, schématy a fotografiemi

Strunová žací hlava. jedná se o jeden z výkonných mechanismů strunové sekačky. Je určen k sekání trávy a konstrukčně se jedná o speciální cívku (naviják), ze které v různých směrech vyčnívá žací struna (struna, vlasec pro vyžínač). Řetězec je spotřební materiál, který se musí v provozu vyměnit. Na základě konstrukce a provozních vlastností vyžínačů vybavují výrobci své výrobky nejrůznějšími typy hlav. od jednoduchých ručních cívek až po složité automatické cívky. Čím složitější je konstrukce tohoto mechanismu, tím větší je pravděpodobnost jeho poruchy. Další informace o tom, co dělat, když se cívka netočí, struna se nepodává nebo se přetrhne, případně o dalších poruchách, najdete v následujícím textu.

Moderní rotační kultivátory jsou k dispozici ve dvou provedeních:

cívku, vyžínače, trávy

Bez ohledu na různé názvy a provedení je jediným skutečným rozdílem v podstatě nástavec ripperu.

Zubaté kartáčové hlavy pro vyžínače trávy jsou lehčí, a proto jsou vhodnější pro lehké půdy. Pokud jde o diskové modely, používají se pro kypření těžších půd, protože mají větší tuhost.

Točivý moment se na hlavu rumpálu přenáší z motoru díky hřídeli, která je spojena speciálním výložníkem. Ten se bohužel často musí kupovat zvlášť.

Dotyčná jednotka není zaměnitelná a počet drážek na konci hřídele se může lišit od 7 do 9. Na základě toho stojí za to vědět, že při nákupu žací hlavy například od společnosti Oleo-Mac nebude fungovat se strunovou sekačkou Husqvarna a naopak.

Důležitost správného vinutí

Má-li být rybolov úspěšný, je třeba se na něj důkladně připravit. V opačném případě může dojít k nejhoršímu. počasí je pěkné, záběr skvělý, ale vybavení selhává a brání vám využít příznivých podmínek k rybolovu.

Abyste tomu předešli, je třeba předem nastavit veškeré rybářské příslušenství. Jedním z nejdůležitějších kroků při zvedání rybářského navijáku je správné navinutí vlasce na cívku rybářského navijáku. Nedodržení základních pravidel znamená pro rybáře riziko zamotání a přetržení vlasce a z rybaření dělá spíše zábavu než požitek.

Na kvalitě takové práce závisí vzdálenost odlitků. Správné navíjení umožňuje nahodit návnadu na vzdálenost, která co nejvíce odpovídá specifikacím cívky.

Dobré navíjení také prodlužuje životnost vlasce tím, že snižuje mechanické tření a snižuje riziko „vousatění“ při nahazování, které často vede k nutnosti zkracovat vlasec. Než začnete, měli byste zvážit několik rad zkušených rybářů, jak položit vlasec na cívku. Jedná se o poměrně jednoduchý postup i pro začátečníky.

Příprava na změnu

Pro lepší přehlednost byla z křovinořezu odstraněna žací hlava (cívka). Pro výměnu vlasce není třeba vyndávat cívku. vše se provádí na místě. Netrvá dlouho.

Vyjměte cívku vyžínače, která je zajištěna západkami. Kryt sejměte zatlačením na západky. Pokud není k dispozici dostatečná síla pro provedení rukama, použije se šroubovák.

Cívka se skládá z následujících částí:

Princip fungování je následující. Stisknutím tlačítka se cívka přitlačí k pružině a vyjede z drážek v pouzdře cívky. Podržte ji na místě a otáčením cívky můžete nastavit délku vlasce. Po uvolnění tlačítka vrátí pružina tělesa cívku do původní uzamčené polohy.

Jaké typy linek jsou k dispozici?

Nejběžnějším typem závitu, který lze použít téměř na všech navijácích, je kulová šňůra. Jedná se o běžnou strunovou sekačku, která je vhodná pro sekání svěží trávy, ale mnohem hůře se s ní seká mrtvá tráva a rozhodně neprořeže keře.

Průměr, se kterým můžete sekat mladou trávu, je zpravidla 1,6 mm nebo méně. Čím silnější je linka, tím hrubší trávu dokáže posekat.

Hvězdicová struna nebo struna se čtvercovými hranami je díky ostrým hranám vhodnější pro sečení suché trávy, ale její nevýhodou je větší opotřebení a nižší pevnost než u kulaté struny.

rybářský vlasec se zlepšenou aerodynamikou s charakteristickými vroubky, šupinami a zářezy, takový výrobek dělá menší hluk, ale používá se pouze na benzínových sekačkách, protože výnos takového vlákna z cívky je obtížný, používá se nejčastěji s kotouči, do kterých se vkládají segmenty. Nevýhodou tohoto výrobku je jeho křehkost.

Nejčastěji v benzinových vyžínačích s motorem o výkonu větším než 1,5 litru.с. Používají se drátěné prameny s kovovým lanem uvnitř.

PŘEČTĚTE SI, jak nainstalovat žací strunu na strunovou sekačku Patriot

Takové vlákno je ideální pro sekání suché trávy a malých keřů. Přítomnost jádra pozitivně ovlivňuje trvanlivost tohoto materiálu.

Co je potřeba k výměně vlákna

Při neustálém používání strunové sekačky se kotouče otupí, ale lze je nabrousit a pracovat dál. linka pro vyžínače

cívka má tendenci docházet, takže je třeba doplnit novou, takže zjistěte typ hlavy a připravte si šňůru správné tloušťky a délky.

Žací hlava je válcová skříňka, ve které je umístěna cívka a šňůra pro strunovou sekačku. Takový detail je na elektronických vyžínačích i na benzínových sekačkách všech značek, ať už jde o Bosch, Makita, STIHL nebo jiné značky. V závislosti na způsobu závitování a podávání existují tři typy hlavic.

  • Mechanismus automatických skupinových pracovních hlav spočívá v tom, že při snížení otáček motoru sekačky přivádějí strunu k vyžínači bez jakékoliv pomoci. Takové konstrukce jsou pohodlné pro práci na velkých plochách, ale mají nevýhodu. vysoká spotřeba kabelu.
  • Automatické skupinové hlavy se snadno používají. automatický posuv linky při nejvyšších otáčkách motoru. Chcete-li odstranit ucpání šňůry, jemně poklepejte nástrojem o zem; odblokovaná šňůra se pak vytlačí z cívky. Řez na správnou délku se provádí nožem připevněným k obalu.
  • Vyžínače trávy s ručním přívodem struny je třeba nejprve vypnout a poté bez pomoci vyjmout strunu vyžínače.

Elektronické a benzínové bičové navijáky jsou k dispozici s jedním nebo dvěma prameny. Jedničky se používají k sekání nízké trávy, dvojky k sekání nízké trávy. K sekání vysoké trávy a malých keřů.

Jak vyjmout a vyměnit strunu vyžínače

majitelé vyžínačů, často začátečníci, propadají panice, když potřebují vyměnit řezací nástavec nebo vlasec na cívce vyžínače. Velmi často se stává, že když se uživatelé snaží žací hlavu vyšroubovat, jednoduše ji uvolní, aniž by si uvědomili, že byla vyšroubována opačným směrem. Abyste tomu předešli, doporučujeme si přečíst následující pokyny krok za krokem pro případ, že budete muset nástroj vyměnit.

  • Před zasunutím struny do cívky vypněte motor křovinořezu nebo vypněte napětí v elektrickém vyžínači, abyste zabránili zranění způsobenému náhodným spuštěním žacího ústrojí.
  • Odšroubujte bit připevněný k hřídeli převodovky. Za tímto účelem zajistěte hřídel tak, že zarovnáte otvory na podložce a hřídeli a vložíte kovovou tyč nebo šroubovák.

Jaké druhy linek jsou k dispozici?

Běžně používaným typem šňůry, který se hodí prakticky na všechny typy navijáků, je šňůra s kulatým průřezem. Jedná se o běžnou strunovou sekačku, která je vhodná pro sekání šťavnaté trávy, ale mnohem hůře se s ní seká mrtvý les a rozhodně se nevyrovná křoví.

cívku, vyžínače, trávy

Průřez, který lze použít k sekání mladé trávy, obvykle nepřesahuje 1,6 mm. Čím silnější je linka, tím hrubší trávu dokáže posekat.

K dispozici je šňůra s naostřenými hranami ve tvaru hvězdy nebo čtverce, tato verze je více přizpůsobena k sekání suché trávy právě kvůli ostrým hranám, ale nevýhodou je větší opotřebení a její pevnost je nižší než u kulaté šňůry.

Existují linky se zlepšenou aerodynamikou s vhodnými důlky, šupinami a zářezy, takový výrobek dělá méně hluku, ale použijte jej pouze na benzokosa jako výstup takového vlákna z cívky je obtížné, použití ve většině případů s disky, které jsou vloženy segmenty. Nevýhodou tohoto výrobku je jeho křehkost.

Většina benzínových vyžínačů s motorem o objemu větším než 1,5 litru.с. používají se šňůry s železnou šňůrou uvnitř.

Výborně se hodí k sekání suché trávy a malých keřů. přítomnost jádra má pozitivní vliv na opotřebení materiálu.

Nevýhodou této šňůry je její cena, která je mnohem vyšší než u výše uvedených protivníků.

Automatické navíjení linky

Existují cívky, které se navíjejí automaticky. stačí jen správně navinout vlasec. strunová šňůra je vedena otvorem na vnitřní straně pouzdra, její úponky jsou vedeny otvorem na vnějším pouzdře bez navíjení, cívka je znovu sestavena a strunová šňůra se navíjí dovnitř otáčením navíjecího tlačítka. Správné navíjení nelze u tohoto typu cívky provést nesprávně: mechanismus určuje správný směr, protože se může otáčet pouze jedním směrem.

https://tytdacha.Kobylkovou hlavu sekačky na trávu nelze navinout nesprávně: mechanismus určuje správný směr, protože se může otáčet pouze jedním směrem. https://yotools.ru/trimmeri/kak-namotat-lesku-na-katushku-trimmera-klyuchevye-momenty.html https://proinstrumentinfo.ru/kak-zapravit-lesku-v-katushku-trimmera-pravilno-video/

Jak sejmout žací hlavu sekačky na trávu.

Konstrukce a upevnění pracovní části elektrického kartáče se u různých výrobců značně liší. Vzhledem k tomu, že na našich trzích existuje mnoho kopií známých značek, může být popsaný postup vhodný i pro majitele jiné přenosné zahradní techniky pro péči o trávník a trávu.

Nástroj pro výměnu hlavy zastřihovače.

K výměně žací hlavy potřebujeme hvězdicový bit, který se obvykle dodává s nástrojem, nebo plochý široký šroubovák, kterým ji z nástroje vyjmeme. K výměně řetězového kola nelze použít šestihran; žací hlava sklouzne po čele řetězového kola na šroubu.

Instalace žací hlavy na strunovou sekačku Black & Decker.

Instalace žací hlavy na vyžínač se provádí v opačném pořadí. Když je šroub na místě, utáhne se střední silou.

Přeji vám dobrou zahradnickou sezónu a mnoho dalších. Doufám, že vám moje rada, jak vyjmout žací hlavu na strunové sekačce BlackDecker GL716, ušetřila čas a nervy.

Strunová hlava se dvěma úponky

Po vyjmutí cívky z těla cívky určete počet kanálků pro navinutí vlasce (1 nebo 2). Mezi cívkou s jednou a dvěma drážkami není zásadní rozdíl, ale neopatrné navlékání ve dvojité drážce může mít provozní problémy. protože by se sousední šňůry nástroje mohly zamotat a po opotřebení pracovních úponů by mohlo být nemožné vytáhnout novou šňůru.

Bez ohledu na počet nití potřebujete ořezávací šňůru o délce 1 nebo více.5 až 3 metry. Navíjení musí probíhat v opačném směru, než se otáčí hlava, protože při navíjení ve směru hodinových ručiček se vlasec z cívky nevysune. Po zasunutí struny pro vyžínač do cívky vyžínače se volné konce (15-30 cm) prostrčí speciálními otvory. Poté hlavu sestavte v opačném pořadí než při demontáži a zkontrolujte její funkci. Nebojte se, že konce dvou úponků jsou velmi rozdílné velikosti, protože při spuštění strunové sekačky nůž nasazený na ochranném krytu odřízne přebytečné úponky.

PŘEČTĚTE SI, jak vyměnit startovací pružinu u vyžínače Patriot