Jak zastrčit strunu vyžínače do cívky elektrického vyžínače

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy

Tloušťka vlákna musí odpovídat parametrům vybraného nástroje. Příliš silný vlasec pro vyžínač zamotává závit na cívce, přispívá k přehřívání motoru a rychle opotřebovává pouzdra.

Existuje několik typů vlasců pro trimery podle jejich tloušťky:

 • Do 1,2 až 1,6 milimetru. Vhodné pro modely do 0,5 kW. Často se jedná o elektrické sekačky;
 • 2 mm až 2,4 mm. Tato velikost je nejoblíbenější, protože si poradí s mladou a tvrdohlavou trávou. Vhodné pro nářadí s výkonem přibližně 1 kW;
 • 3 mm až 3,2 mm. Vhodné pro benzinové stroje, které sekají silné stonky plevele;
 • Cort 4 mm. Poradí si se zarostlými plochami.

Chcete-li zjistit, které strunové vedení je vhodné pro vaši sekačku, můžete použít jednu z následujících metod:

 • Tloušťka kurtu by měla být uvedena v uživatelské příručce;
 • Výrobci často přikládají k cívce důležité údaje, včetně přípustného průměru;
 • Prostrčte strunu trimru otvorem. Mělo by to běžet hladce.

Pozornost je věnována také tvaru řezu, neboť linie stéblo trávy neseká, ale přerušuje. Typy šňůr podle tvaru průřezu:

 • Kulaté. Je univerzální a umožňuje stříhat čerstvou i suchou vegetaci;
 • Polygonální se 3 až 6 fasetami. Lze řezat tvrdé a silné stonky. Spotřeba takového materiálu je však poměrně vysoká, takže je vhodný pouze pro specifické účely;
 • Tvarované. Hvězdicovitý nebo vroubkovaný čtverec. První se používá k řezání čerstvého porostu.

Strunové sekačky na trávu se vyrábějí z různých materiálů:

 • Pro použití s křovinořezem je nejvhodnější polyamidový nebo polypropylenový nylonový vyžínací vlasec. Levné alternativy s polyethylenem ve složení. Nejsou odolné proti zatížení a nevydrží časté změny teplot. Polypropylenový vlasec vydrží déle, pokud ho předtím namočíte na půl hodiny do vody;
 • Za nejsilnější čáry se považují částice hliníku o průměru přibližně 4 milimetry.

Nepoužívejte drátěná nebo kovová lana, protože mohou poškodit nástroj.

Na základě popsaných parametrů je možné vybrat optimální řadu strunové sekačky pro údržbu trávníků a pozemků.

Jak navinout vlasec pro strunovou sekačku na cívku křovinořezu: Metoda 1

Před navíjením otevřete hlavu zastřihovače.

Nejprve určete množství vlasce, které má být navinuto na cívku. Nenechte cívku vyčnívat přes okraj, jinak se cívka do krytu nevejde.

Po určení délky vlasce lze vlasec navléknout do cívky:

Šňůra pro zastřihovač se přeloží na polovinu, přičemž jeden okraj zůstane delší o 10-15 cm. Cívka je rozdělena středovou drážkou na dvě části. Má drážku pro kurt, který se musí ohnout na polovinu

Pro navlékání je nutné utahování; důležitý je směr navíjení. Na cívce musí být šipka nebo značka označující stranu navíjení

Pokud není indikátor, musí být na hlavě sekačky šipka. Vlákno by mělo být navinuto v opačném směru; Navíjejte vlasec co nejjemněji, aby byl co nejvíce napnutý; Po navinutí je třeba krátký konec vlákna zajistit zasunutím do drážky odpovídajícího průměru na boku cívky. Dlouhý okraj se upevní na opačné straně; při upevněném vlasci se okraje musí zastřihnout s mezerou asi 10 cm; cívka se závitem se vloží do žací hlavy. Okraje příze se vytáhnou z přídržných drážek; nasadí se kryt a zajistí se západkami. Musí být plně zapojen.

Jak vložit vlasec do cívky vyžínače trávy: Druhý způsob

Některé cívky lze navinout jinak. Jsou vloženy dvě délky nitě, nikoli jedna přeložená na polovinu.

 • Stejně jako v prvním případě se určí délka nového vlákna;
 • Jeden konec cívky ohněte háčkem;
 • Ve spodní části cívky jsou otvory pro uchycení vlasce, do kterých se vkládá ohnutý okraj vlasce;
 • Navíjí nit za šipku na cívce. Úroveň navíjení by neměla přesahovat průměr cívky;
 • Totéž proveďte s druhou kapsou cívky;
 • Odřízněte okraje čáry, které vyčnívají z otvorů. Kosu můžete jednoduše zapnout a nůž je při otáčení rozřeže. Šňůra pro zastřihovač se stříhá ručně nůžkami, pokud je průměr šňůry příliš velký.

Jak vybrat vlasec pro váš vyžínač. délka, průměr, omezení

S jakoukoli elektrickou nebo benzínovou strunovou sekačkou lze používat různé rybářské vlasce od různých výrobců. Nicméně nejlepší volbou je stále stejná značka jako nástroj. Předpokládá se, že v takovém případě je to prospěšné pro trvanlivost a dokonce snižuje spotřebu.

JE DŮLEŽITÉ MÍT NA PAMĚTI, ŽE! Nepoužívejte rybářský vlasec pro strunovou sekačku nebo kovové šňůry. Taková změna je neúčinná a nebezpečná. Lano může zranit nejen samotného sekače, ale i ostatní osoby v jeho okolí.

Pokud jde o délku, je třeba vzít v úvahu, jak často budete vyžínač používat. Čím častěji, tím více potřebujete zásob spotřebního materiálu. Informace o možném průměru vlasce najdete na těle cívky vyžínače trávy. S největší pravděpodobností bude existovat určitý rozsah. Tloušťka se pohybuje od 1,2 do 4 mm. Vyberte si tu správnou pro vaši oblast potřeb. Čím větší je průměr, tím snadněji se seká nepoddajná tráva.

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy Patriot?

Téměř každý začátečník se při používání strunové sekačky potýká s problémem výměny vlasce. I když je výměna struny u vyžínače snadná, musíte se naučit, jak ji správně provést. Výměna vlákna nezabere při správné zručnosti více než pět minut. stačí to neustále trénovat. V tomto článku se budeme zabývat výměnou vlasce na příkladu našeho vakuového vyžínače Patriot.

strunu, vyžínače, cívky

Vyjmutí a demontáž cívky

Zastřihovací hlava se skládá z krytu, pružiny (není součástí všech modelů), cívky s vláknem a krytu. Před demontáží cívky pohonné jednotky vždy odpojte vyžínač od elektrické sítě. Způsob demontáže závisí na upevnění žací hlavy. První možnost:

 • Chcete-li sejmout kryt na vnitřní straně hlavy, zatlačte na západky na obou stranách.
 • Odstraňte kryt, pod kterým je vidět cívka. vyjměte ji z těla. Některé vyžínací cívky mají pod cívkou pružinu, kterou je třeba rovněž opatrně odstranit.
 • Vyjměte cívku a uvidíte šroub uprostřed krytu. Odšroubujte ji šroubovákem.
 • Po odstranění upevňovacích prvků uchopte tělo součásti a vyklopte jej do strany, abyste mohli převodovku sejmout z hřídele.

Ve druhém provedení je hlava strunové sekačky našroubována na hřídel převodovky. Chcete-li ji vyjmout, je třeba hřídel zajistit. Za tímto účelem mají tyto jednotky otvor, do kterého se zasune tenký šroubovák nebo kovová tyč. Zde je stručný průvodce:

 • Vložte šroubovák do připraveného otvoru a zajistěte hřídel.
 • Uchopte kryt hlavy a začněte s ním otáčet. Postupujte ve směru hodinových ručiček, tj. к. závit hřídele vlevo.

Navíjení vlasce na cívku

Pokud máte rekreační objekt nebo velký pozemek v blízkosti rodinného domu nebo chaty, měli byste pro snadné odstraňování trávy a plevele používat strunovou sekačku. Pokud přemýšlíte o elektrické nebo benzínové sekačce, klikněte zde a najděte srovnání různých modelů.

Lanka na sekačce se časem opotřebují a je třeba je vyměnit. to lze provést ručně. Tento polyethylenový vlasec si vyberte podle modelu sekačky. Pozornost byste měli věnovat také ostatním částem stroje, např. nože sekačky Craftsman podléhají opotřebení a mohou způsobit nenapravitelné škody.

Konstrukce cívky, do které se vkládá vyžínací šňůra, je velmi jednoduchá. Liší se však podle toho, zda cívka pracuje s jedním nebo dvěma vlákny. Při výměně vlasce v cívce je důležité dodržovat bezpečnostní opatření.

Výběr linie

Abyste mohli snadno navinout vlasec na cívku strunové sekačky, je třeba zvážit, jaké úkoly bude zahradní nářadí plnit. Čím silnější závit je v hlavě vložen, tím obtížnější úkoly je schopen plnit. Je třeba poznamenat, že se často používá univerzální vlákno, jehož šířka nepřesahuje 2 mm. Svou velikost můžete určit sami pomocí následujících metod:

 • přečtěte si informace v návodu výrobce;
 • Vhodnost vlasce vyzkoušejte sami tím, že jej zkusíte zasunout do otvoru cívky;
 • Zjistěte si informace o průměru cívky, který lze použít.

Podle typu motoru můžete určit, jaký vlasec se má nasadit na cívku vyžínače trávy. Například příliš silný vlasec může způsobit zvýšení rotačního odporu. Tím se zvyšuje zatížení motoru a z dlouhodobého hlediska to bude mít nepříznivý vliv na kvalitu a životnost motoru.

Vyhnout se negativním účinkům je snadné. Všimněte si, že pro elektromotory do 500 W je ideální střihací šňůra o průměru do 1,2 mm. Pokud se vám nepodaří sehnat takový kabel, můžete použít 1,6mm šňůru. Pro motory s výkonem nad 1 kW se používá vlákno o průměru 2 mm. Za zmínku stojí, že 2mm kord se často používá pro navíjení na ohnutou sekačku. Pokud má zařízení poháněné benzinem přímou hřídel, měla by být použita šňůra o průměru 2,5 nebo 3 mm. Nejsilnější čáry se používají výhradně u spotřebičů s výkonem 1,3 kW a více.

V neposlední řadě je třeba zmínit průřez linky. Při výběru se vyplatí podívat se na úkoly, které zahradnímu nářadí náleží. Existuje několik průřezových variant, které jsou velmi žádané:

 • Twisted. má malou bezpečnostní rezervu, takže je vhodný pouze pro mladou trávu;
 • zubaté. vyznačují se ostrým ostřím vhodným pro práci v přerostlém plevelu;
 • kulatý. nejběžnější průřez. Tyto linky se dobře hodí na čerstvou trávu, ale nejsou vhodné na keře a mrtvé dřevo;
 • Obdélníkové, čtvercové a hvězdicové průřezy. vzhledem k jejich nízké pevnosti se používají pro práci na trávnících.

nejsilnější a nejpružnější šňůra je dvoudílná strunová šňůra s kulatou částí a jádrem uvnitř. Tento typ linky je vhodný pro většinu prací. Je však třeba mít na paměti, že použití rybářského vlasce, obyčejného drátu a jiných cizích materiálů jako šňůr představuje nebezpečí pro ostatní.

Problémy a řešení

Uživatelé benzínových a elektrických zastřihovačů mají někdy problémy s vláknem. Analyzovali jsme nejčastější z nich.

  Strunové šňůry se často přetrhnou:

 • V místě, kde sekáte trávu, mohou být velké kameny nebo větve;
 • Při práci kolem plotů buďte opatrní, protože úponky vlasce se při kontaktu s plotem snadno zlomí;
 • Časté lámání může být způsobeno špatnou kvalitou použitého vlasce, v takovém případě zkuste koupit vlasec od jiného výrobce;
 • Pokud jsou otvory v žací hlavě opotřebované, bude se vlasec třít o okraje pouzder a možná bude nutné díl vyměnit.
 • Pokud není vlasec pro vyžínač správně navinutý, cívka se neotáčí;
 • Protože jsou cívky navinuty příliš daleko od sebe, může dojít k zachycení vlasce mezi cívkami;
 • Pokud jsou konce šňůr příliš krátké, není odstředivá síla dostatečná k zajištění správného podávání (před každým použitím křovinořezu konce šňůr dotáhněte);
 • šňůra slepená k sobě.

S jakými problémy se setkáváte s vlascem a cívkou strunové sekačky??

Návod krok za krokem, jak navinout buben sekačky na trávu a sekačky na trávu

Pokud na cívce není uvedena informace o tom, jaký průměr struny lze vložit, můžete se podívat do návodu. Jakmile se rozhodnete pro tloušťku nebo průměr vlasce, musíte ještě vyřešit způsob jeho nabíjení. Existují dva způsoby, jak to provést, ale ne všechny jsou vhodné. Podíváme se blíže na obě metody. Podle toho, jaké modely křovinořezů a vyžínačů používáte, záleží na vás, která metoda je pro vás nejvhodnější.

To je zajímavé! Princip přidávání vlasce do vyžínacího bubnu je vhodný nejen pro samostatné benzínové jednotky, ale také pro elektrické vyžínače.

Blok: 5/8 | Počet znaků: 933

Jak vyjmout a vyměnit vlasec na cívce vyžínače

Majitelé vyžínačů, především začátečníci, jsou zmatení a téměř propadají panice, když potřebují vyměnit řezací nástavce nebo křovinořez v cívce křovinořezu. Velmi často se stává, že při pokusu o odšroubování žací hlavy uživatel jednoduše způsobí její selhání, aniž by si uvědomil, že se odšroubovává v opačném směru. Abyste tomu předešli a v případě, že je třeba namontovat náhradní nástroj, doporučujeme postupovat podle následujícího návodu krok za krokem.

 • Před vložením vlasce do cívky vypněte motor křovinořezu nebo odpojte elektrickou strunovou sekačku od napětí, aby nedošlo ke zranění v důsledku neúmyslného spuštění žacího ústrojí.
 • Odšroubujte hlavu kartáče nasazenou na hřídeli převodovky. Za tímto účelem je třeba hřídel zajistit vyrovnáním otvorů na podložce a hřídeli a vložením kovové tyče nebo šroubováku.