Nejlepší robot sekačky na trávu 2023. Robot sekačky Gardena

Nejlepší robot sekačky na trávu 2023

Seznamte se s nejlepšími robotickými sekačkami, které se o váš dvůr postarají.

Seká trávník vždy na dně vašeho seznamu úkolů? Nejlepší sekačky na trávu robotů se starají o tento zahradnický úkol, takže můžete uvolnit čas na odpočinek a obdivování dvorek. Tato chytrá zařízení vás staví pod kontrolou, zatímco robot dělá veškerou tvrdou práci.

Pokud máte krátký čas, je sekačka robota rychlým a pohodlným způsobem, jak udržet váš trávník vypadající nedotčený. Při hledání jednoho z nejlepších sekaček na trávníku robota, faktor ve velikosti vašeho dvora, takže jeden najdete s vhodnou řadou. Nezapomeňte také zvážit jakékoli změny na úrovni. Některé roboti jsou navrženy převážně pro ploché povrchy, zatímco jiné dokážou zvládnout svahy.

Obávat se, že to jde mimo kurz? Když použijete sekačku poprvé, můžete nastavit okrajové čáry, takže přesně ví, kam jde. Jednoduše naprogramujte sekačku z telefonu a sledujte, jak to funguje. To znamená, že budete mít více času na své oblíbené zahradnické práce nebo jen sedět a relaxovat.

Pokud máte obavy z potenciálních rizik, budete ujištěni, abyste věděli, že mnoho z nejlepších sekaček na trávu robotů bylo navrženo s ohledem na bezpečnost. Mezi běžné funkce patří senzory nárazníku, které upozorňují sekačku, pokud je něco v cestě. To spustí automatické vypnutí, které zastaví čepele. Můžete také najít šikovné funkce, jako je sledování GPS, takže můžete uchovávat karty na své sekačce robota i ve velkém prostoru.

Nejlepší sekačky na trávu robotů pomáhají udržet váš trávník nedotčenou bez problémů. Není divu, že jsou dražší než vaše průměrná sekačka, protože jsou navrženy tak, aby vám usnadnily život. Pokud hledáte způsob, jak udržet na vrcholu trávníku za zlomek ceny, podívejte se na našeho průvodce nejlepším Levné nabídky na trávu.

Chcete udržet zbytek vašeho dvora uklidit? Proč ne podívat se na našeho průvodce po Nejlepší trávník Edgers nebo Nejlepší elektrické jedlíci plevelů.

Prozatím naše kolo zahrnuje nejlepší sekačky na trávu, aby vyřadily fušku z údržby trávníku. Zahrnovali jsme špičkové značky jako Mowro, Worx, Husqvarna a další.

Husqvarna Autower 315X: Celkově nejlepší sekačka na trávu robota

Proč můžete důvěřovat top deseti recenzím

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Důvody, kterým se vyhnout

Husqvarna Autower 315X je naším nejlepším výběrem nejlepších sekaček na trávníku robota jako plné funkcí. Jak byste očekávali od švédského výrobce, tento model X-Line je načten všemi funkcemi, které může sekačka na trávu. To zahrnuje systém sledování GPS, LED světlomety a jeho vlastní aplikace: Autower Connect. Má také hlasové ovládání, režim řezání bodů a funkce proti krádeži.

Husqvarna Autower 315X je jednou z nejmenších v řadě X-Line značky. Ale jeho malá velikost neznamená, že má malou kapacitu. Může snížit velké zahrady až do 1600 m2 plus popisy až 40%. což je docela strmé!

Všechny tyto úžasné funkce však znamenají, že model nese strmou cenovku. Stojí za zmínku, že se jedná o nejdražší model v naší sestavě a stojí kolem 2 500. Levnější najdete několik velkých dalších robotických sekaček na trávu, ale cena nezahrnuje všechny přidané doplňky, které získáte s Husqvarna Autower 315X, jako je instalace hraničních vodičů nebo LED světlometů.

Mowro RM24A: Nejlepší dostupná sekačka na trávu robota

Důvody, kterým se vyhnout

Mowro RM24A je nejlevnější sekačka na trávu v této příručce na 900, ale zpracovává strmé sklony (až 30 stupňů). Nemusí to mít všechny fantastické high-tech rysy, které přicházejí další robotické sekačky na trávu, ale zajišťuje, že váš trávník je neustále řezán pomocí 48hodinového cyklu.

Dalo by se říci, že bezpečnost je nejlepších funkcí Mowro RM24A. Má tři čepele, které jsou zastrčeny v ochranné sečení čepele. Tato stráž umožňuje projít trávou, ale chrání před cizími předměty. Má také nárazový senzor a automatické bezpečnostní senzory, což znamená, že mowro se obrátí a zastaví čepele, pokud přijde do kontaktu s něčím jiným než trávou.

Výkon-moudrý, robotická sekačka mowro RM24A trvá 90 minut, než se plně nabije a může se snížit po dobu dvou hodin. Můžete také nastavit vlastní výšku řezání kdekoli od 1 palec do 2.5 palců. Pokud máte středně velký trávník s některými svahy, je to pro vás nejlepší sekačka na trávu robota.

Worx WR153 Landroid Robotic Section: Nejlepší robot sekačka na trávu pro velké zahrady

Důvody, kterým se vyhnout

Worx WR153 je skvělá volba, pokud máte střední nebo velký trávník. Díky své chytré inteligentní navigační technologii AIA může tato sekačka roboti.

Protože tato sekačka robota je chytrá, budete moci nastavit tak, aby fungovaly prostřednictvím telefonu pomocí aplikace. Worx WR153 se neseká v přímkách, ale místo toho se postupuje po trávě pomocí klikata, aby byla tráva vyrovnána a vypadá uniform.

Tato sekačka robotů Worx, která je vhodná pro zahrady až do půl akru. Skvělé, pokud máte zvířata nebo malé děti. Jedna chyba, kterou jsme našli s touto sekačkou, je však to, že není skvělé pro dosažení přímo na okraje trávníku.

Gardena 15201-41 Sileno Minimo: Nejlepší tichý robot trávník sekačka

Důvody, kterým se vyhnout

Jeden z nejtišších robotů na trhu, Gardenna 15201-41 je skvělý pro ty, kteří tráví dostatek času na svém dvoře. Funguje na 57 dB, což je tišší než jejich starý model, a méně než úroveň hluku normální konverzace. Tento nový model také obsahuje upgrade aplikace s kontrolou Bluetooth, takže nyní můžete nakonfigurovat nastavení a automatické napláce z vašeho mobilního telefonu. Skvělé, pokud chcete upravit sekačku na trávu z pohodlí gauče. Stojí však za zmínku, že to funguje pouze z poloměru až 10 metrů, takže ji nelze na dovolené ovládat.

Je také všestranný pro použití ve všech různých povětrnostních podmínkách. Neustále sekání přichází déšť nebo svítí a může navigovat svahy až 35 procent, takže si můžete snadno odpočívat s vědomím, že se to nesetkal s žádnými problémy. Nastavení kolize také zajišťuje, že se vyhýbá jakémukoli nábytku nebo hračkám, což zabrání poškození sebe sama a vašich věcí. S dobou běhu 65 minut a automatické nabíjení může běžet s prakticky bez lidské pomoci, což je vítězství pro udržení na vrcholu trávníku s minimálním úsilím.

Worx WR140 Landroid M 20V: Nejlepší sekačka na trávu robot pro malé trávníky

Důvody, kterým se vyhnout

Pokud hledáte nejlepší sekačku na trávníku pro malé trávníky, které mají úzké průchody, najdete ji v Landroid M 20V Worx WR140 Landroid M 20V. Je to proto, že malé zařízení přichází s patentovanou technologií AIA. Tato technologie jí umožňuje manévrovat kolem úzkých průchodů s minimální šířkou 60 cm.

Tato sekačka na trávu robotů také neřeže trávu v přímkách, ale místo toho řezá trávu v klikatém pohybu, takže trávník je pěkný a dokonce. Kvůli tomuto pohybu Worx také tvrdí, že může snížit vaše 30% rychlejší než jiné robotické sekačky.

Landroid M 20V robot sekačka Worx WR140 je také ideální pro řezání přímo na okraj květinových záhonů a hranic díky své 7palcové offsetové čepeli. Tato čepel je umístěna na stranu zařízení, což znamená, že je pro vás méně uklizeno.

S typickou dobou sekačky 50 minut a řeznou kapacitou až 700 m2), Landroid Worx WR140 je skvělou volbou, pokud máte malý trávník s trochou naklonění k němu.

Jak si vybrat dobrou sekačku na trávu robota

Za prvé, budete chtít zohlednit oblast, kterou chcete, aby se sekačka na trávu robota řešila. Většina zařízení zvládne kolem 0.25 až 0.3 akry, ideální pro malé a střední trávníky. Pokud máte větší spiknutí, možná budete chtít zvážit jeden s rozšířeným rozsahem. Náš nejlepší výběr může sekat až 0.4 akry.

Dalším hlediskem je, zda budete potřebovat sekačku, která zvládne sklon. To je důležité, pokud máte kopcovitý dvůr, protože budete chtít ten, který dokáže vyrábět lehké práce na svazích. Ze sekaček, které jsme zkontrolovali, byla řada mezi 22 a 30 stupni. Obchodníci, o kterých jsme hovořili, říkají, že viděli některé sekačky, které zpracovávají větší svahy, včetně až 45 stupňů.

S nejlepšími robotickými sekačkami je velkým pohledem, že si nemusíte pamatovat, abyste je účtovali. Sekačka se vrátí na svou základnu, když potřebuje doplnění, takže si to ani nevšimnete. Přesto stojí za zvážení doba nabíjení a jak dlouho může stroj běžet s plnou baterií. Naše nejlepší tipy vydrží asi hodinu na plné nabití a trvá o něco déle, než se úplně dobijí. I když to nemusí mít velký dopad na vaši zkušenost, poskytuje vám to, zda je stroj dobře navržen.

Schopnost vícezónu

Při pohledu na sekání více než jednoho prostoru? Budete potřebovat sekačku se schopností více zóny. To platí, pokud chcete sekat přední trávník a zadní trávník, které nejsou přímo spojeny. Robot je považuje za samostatné zóny, takže si dávejte pozor na více zónových schopností. To znamená, že sekačku můžete naprogramovat tak, aby si pamatovala více než jednu sadu hranic. Zjistíte, že většina robotických sekaček s více zóny může pokrýt mezi dvěma nebo čtyřmi zónami, které by měly stačit pro většinu domácností.

Hledáte konečné pohodlí? Budete si chtít vybrat sekačku, kterou si můžete naplánovat, aby běžel v konkrétních dnech v konkrétních dobách. To vám ušetří faff, že si musíte pamatovat, že sekač na trávu robota pracuje. Zvažte, jak budete chtít zařízení naprogramovat. S některými sekačkami na trávu robotů to děláte ze základny, zatímco můžete nastavit další modely na dálku přes připojení Bluetooth nebo Wi-Fi.

Pokročilé funkce

Zatímco všechny sekačky na trávu robotů nabízejí pohodlí, některé modely mají další prémiové funkce, které jim dávají výhodu nad konkurencí. Pokud máte velký dvůr, může být model s GPS dobrou volbou, takže můžete sledovat jeho pokrok. Pokud by byla odcizena, můžete také snadno vysledovat sekačku.

Pokud chcete pohodlí na další úroveň, proč ne zvážit sekačku na trávu, kterou ovládáte prostřednictvím aplikace? Některé modely vám umožňují ovládat, konfigurovat a monitorovat robota vzdáleně prostřednictvím mobilní aplikace, takže robot nemusí být ani v dohledu.

Další užitečnou funkcí je technologie detekce deště, ideální ve vlhčím klimatu. Díky této chytré technologii může sekačka říct, kdy je příliš mokrá na to, aby se mohla. Můžete dokonce najít některé modely, které jsou navrženy tak, aby během sprchy pokračovaly.

S jakými zárukami přicházejí sekačky na trávu Robot?

Obávat se spolehlivosti? Budete chtít upřednostňovat dobrou záruku, abyste si mohli svou mysl odpočinout. Nejlepší sekačky na trávu roboti jsou investice, takže je to obzvláště důležité, protože budete chtít, aby vydržela.

Naše kolo zahrnuje modely s řadou záruk. Obvykle dražší modely přicházejí s lepší zárukou, takže existuje kompromis mezi úsporami peněz a klidem mysli. V naší recenzi se záruky pohybují mezi jedním a pěti lety. Délka záruky vám také může poskytnout představu o tom, zda je výrobce zvažován, že robot je postaven tak.

Což je nejlepší sekačka na trávu robotů pro malé zahrady?

Pokud máte venkovní prostor, který je na menší straně, pravděpodobně hledáte robotickou sekačku, která se více specializuje na úklidové rohy. Pokud tomu tak je, pak model, na který byste se měli primárně dívat. Tato klidná, dobře navržená sekačka na trávníku robota je ideální pro řešení složitosti menších prostorů a také pro poskytování výsledků špičkových řezání.

GARDINA 4069 R80LI je ideální pro udržení na vrcholu vaší menší zahrady sám o sobě, se senzorem, který dokáže detekovat, jak rychle váš trávník roste a jak často potřebuje obložení. Nabití to také trvá jen 50 minut, což znamená, že i když nemůže spravovat celou vaši zahradu v jedné relaci, lze ji snadno nabít, než bude odeslán na další sekání.

Gardena Robot Mower. stojí za to peníze?

Unavený ze sečení trávníku každý týden? Sekačka robotů Gardena jen čeká, aby vám pomohla. Vše, co musíte udělat, je nainstalovat hraniční drát a naprogramovat sekačku Gardena. Potom se posaďte a relaxujte.

A podobně jako ostatní inteligentní sekačky, Gardena opouští vaše mini výstřižky trávy, aby oplodnily váš trávník. Jinými slovy, dělá to pro vás další práci. =)

Vše samo o sobě může robot sekat trávník přibližně 95 stop dlouhý a 90 stop široký, než bude potřeba nabití. Proto dokáže zvládnout poměrně značný dvůr v jednom pádu.

Ale stojí za cenu na trávu Gardena opravdu za cenu?

Když rozdělíte náklady, můžete získat lepší představu o tom, kolik času a práce vás Gardena může zachránit. A ušetřený čas se také překládá na peníze, správně?

Pojďme se například podívat na pouhých 2 roky používání sekačky robotického trávníku jednou týdně. Nakonec to stojí asi 12.50 na sekání (a nezapomeňte na hnojení!). Nyní byste si zaplatili 12.50, aby sekal váš trávník, nebo je váš čas za to víc než to?

Mějte na paměti, že Gardena bude dělat svou práci, i když venku prší. Navíc, tento robot bude sekat v době, kdy specifikujete. dokonce se to mění ze dne na den. Docela v pohodě, hm?

Je docela snadné si zvyknout na tento ultra spolehlivý automatizovaný systém sečení. Můžete dokonce upravit délku trávy rychlým zvratem knoflíku.

Poznámka: Mimochodem, toto energeticky efektivní zařízení vám ušetří peníze na plyn a elektřinu. Nemluvě o tom, že nevytváří škodlivé emise, ani to nevydává hodně hluku. =)

Jak obtížné je nastavit a programovat robota sekačky? Překvapivě tento proces netrvá dlouho a navíc nepotřebujete žádné speciální dovednosti.

Nastavení instalace sekačky robotické sekačky:

Nejprve chcete nastavit nabíjecí stanici. Měl by sedět na úrovni, stinné oblasti do 16 stop od zdroje energie.

Připněte nabíjecí jednotku do základny. Poté připojte napájecí kabel z nabíjecí stanice k zásuvce napájení. Nakonec umístěte sekačku do nabíjecí stanice. Níže uvedené video ukazuje, jak to udělat:

Dále chcete nastavit hraniční linii, která ukazuje trávu, kde je řezat trávu. Tento krok uděláte jednou a už to nikdy nebudete muset dělat!

Drát brání vašemu dotékání z vašeho dvora, valící se do rybníka nebo ven do ulice. Kromě toho pomáhá vést bota zpět na nabíjecí stanici, když je hotovo.

Video níže ukazuje pokyny krok za krokem, jak položit okrajový drát. Jednoduše sledujte:

Nyní jste připraveni programovat na trávu Gardena. Nejprve otočte tlačítko napájení na „zapnuto“ a nastavte robota do nabíjecí stanice.

Dále stisknutím tlačítka „Stop“ otevřete poklop. Poté můžete sledovat průvodce začínajícím a programováním své zahrady. Alternativně je stroj dodáván s předem nastaveným nastavením továrny, které můžete použít, pokud si vyberete.

Nízká údržba na trávu je přítelem každého.

Velkou výhodou pro automovary je to, že vyžadují minimální údržbu. To znamená, že chcete pravidelně čistit spodní stranu a zkontrolovat čepele.

Není divu, že tato práce trvá jen několik minut a zahrnuje štětec (suchý) a šroubovák Phillips. Jednoduše otřete spodní stranu přebytečného nahromadění trávy a v případě potřeby nahraďte čepele šroubovákem. A je to!

Jak dlouho vydrží sekačky? To samozřejmě bude záviset na sečení sečení a plochy. To znamená, že 1/4 akr seká jednou týdně obvykle asi 2 měsíce.

Menší trávník s méně častým sečením může prodloužit životnost čepele několik měsíců. Mimochodem, můžete si koupit náhradní čepele za pouhých 50 centů!)

Co je nejlepší: GARDINA R80LI VS R50LI?

Alternativně můžete získat model R50LI a ušetřit si několik set dolarů. Levnější model však přichází s některými kompromisy. Pokrývá méně trávníku. Konkrétně má R50LI plochu maximálního pokrytí 5382 čtverečních stop vs 8611 čtverečních stop pro R80li. To znamená, že pokud máte na svém dvoře menší travní plochu, R80LI vám může ve skutečnosti nabídnout žádné další výhody oproti R50LI.

R50li robotické specifikace na trávu:

Robot Lawn Mewers:

Worx Landroid Robot Mowers mohou oplodnit váš trávník, zatímco oni řezují trávu!

Morrow Lawn sekačky na trávu, když spíte

Husqvarna Autower 315×4 Důvody, proč si to lidé kupují

Jak čistě robotická trávník seká na trávníku

Cílem zakoupení robotické sekačky je obvykle předat péči o trávník na zahradní pomocník. Někdy je však nutné retulovat okraje trávníku.

S akvizicí robotické sekačky majitelé zahrad skutečně doufají, že se veškerou moc vzdají svého nového pomocníka zahrady. Bohužel, okraje trávníku se rychle stanou obtěžování. Naštěstí existují metody, které vám také pomohou sekat hranou trávníku.

Robotická sekačka pomáhá udržovat čas strávený na péči o trávník na minimu. Nejen, že jste bez sečení samotného trávníku, ale údržba je také obvykle menší než u klasické benzínové sekačky. S tím, co bylo řečeno, mohou otravné hrany trávníku vyžadovat manuální přepracování pomocí zastřihovače nebo nůžky trávníku. Koneckonců, celkový vzhled není příliš čistý, pokud čepele trávy nekontrolovatelně kolem okrajů trávníku. Ne každá robotická trávník opravdu čistě prořízne hrany. To často není možné pouze z technických důvodů. Ale nikdy se nebojte, existují způsoby, jak pomoci minimalizovat retušování.

Proč robotičtí trávníky zanechávají hranu?

Skutečnost, že robotické sekačky nejen sekají trávníky na samotný okraj, je primárně způsobena bezpečnostními opatřeními nabízenými zařízením. Blazor-Sharp Blades jsou dobře chráněny pod zařízením a navrženy tak, aby se automaticky zastavily, aby se zabránilo možnému kontaktu. Pokud by čepele vyčnívaly příliš daleko, mohly by představovat riziko zranění.

Takže šířka okraje nakonec závisí na vzdálenosti mezi lopatkami a krytem. Pokud jsou čepele soustředěny, je to poměrně velké na 10-20 centimetrech. V modelech s funkcí řezání okraje může být hrana výrazně užší na přibližně 5 centimetrech. To zní zpočátku jako hodně, ale neliší se od klasických sekaček na trávu. Mohou také zanechat malou hranu, která vyžaduje retušování.

Robotické sekačky s funkcí řezání okrajů

Většina robotických trávníků nedosahuje okrajů kvůli jejich designu, protože čepel je vystředěna pod zařízením. Mezi čepelí a pouzdrem je mezera, což je obzvláště patrné, když robot jezdí podél zdi. Zbývá pás asi 10-20 centimetrů. V souladu s tím se proužek může zvýšit s velikostí robota a vzdáleností obvodového drátu k okraji.

V případě robotické sekačky s funkcí řezání okrajů nesedí čepel uprostřed, ale laterálně pod zařízením a dokonce vyčnívá za rozvor. Přesto je malá vzdálenost od vnějšího okraje pouzdra. Přesto je to omezeno na mnohem menší šířku asi 6 centimetrů, takže hrana trávníku je poměrně čistě řezána. Robotická trávník plánuje své sečení takovým způsobem, že běží podél okrajů se stranou čepele, aby udržel hranu co nejmenší.

Čisté hrany trávníku lze dosáhnout položením řady kamenů podél stěn tak, aby trávník nerostl přímo proti zdi, ale zanechává malý průchodný pás pro robotickou trávu.

Důležité je správné položení hraničního drátu

U robotických trávníků s funkcí řezání okraje je obzvláště důležité zajistit, aby byl hraniční drát přesně položen přesně. Pokud položíte drát příliš daleko dovnitř, nebude možné, aby čepel dosáhla hrany trávníku. Ideální vzdálenost obvodového drátu na okraje trávníku, stěn nebo plotů najdete v příručce výrobce. Některé modely mají také pravítko, které pomáhají usnadnit instalaci. Tyto indikace by měly být určitě dodržovány, protože hraniční drát v žádném případě není vnějším okrajem šířky řezání. Pokud je drát položen přímo na okraj, robotická trávník půjde trochu za ním: v některých modelech i 30 cm.

Pokud jsou poháněny průchody, není nutné vymezení drátem. Robot přes ně jednoduše jezdí a seká hrany automaticky. Pokud však cesta představuje vnější okraj trávníku, umístěte drát blízko cesty tak, aby s ní robotická trávník čistě převzal okraj.

Pokud jsou však okraje trávníku vyloučeny z květinových záhonů, mělo by se to posoudit opatrně. Pokud je obvodový vodič příliš blízko k okraji, robotická trávník rizika sklouzne a uvízne na okraji. Totéž platí podél vodních nebo stěn, na které by měla být při položení drátu vždy udržována poněkud větší vzdálenost.

Hodnoty pokynů pro obvodovou vzdálenost drátu pro Robomow Robotic Lawnmowers

Vzdálenost obvodového drátu od překážek a lůžek se liší v závislosti na výrobci i od modelu k modelu. Téměř všechny modely Robomow mají funkci řezání okrajů, takže vzdálenost je pro průchodné hranice poměrně malá.

Modelka. Vzdálenost k pevné překážce. Vzdálenost na hranici úrovně země

Kameny na trávu pro perfektní řez okrajů

Ne všichni robotičtí na trávu mají praktickou funkci řezání okrajů. Bez ohledu na to, s trochou vynalézavosti, mohou být okraje trávníku v ideálním případě řezány i u modelů, kde je čepel vystředěna. To bude vyžadovat buď vhodné pokročilé plánování ve vašem zahradě, nebo nějaké přepracování.

Za tímto účelem ohranijte trávník a květinové záhony s kameny na trávník. Ty by měly být na úrovni země, a tak by měly být průchodné pro robotickou trávu. V závislosti na robotickém trávníku je šířka cca. Doporučuje se 10 až 24 cm. Je také důležité vědět, zda kámen sousedí se zdí nebo hraničí s postelí za ní.

Chcete.li zabránit tomu, aby se trávník rostl do postele, položte kameny na trávník ve dvou řadách vedle sebe a v každém případě se otočte klouby.

nejlepší, robot, sekačky, trávu, 2023

Dále položte ohraniční drát co nejblíže kamenům tak, aby robot používá jednu z kol k jízdě přes kameny, zatímco centrálně umístěná čepel dosáhne hrany trávníku.

Robotická trávníka se třemi koly

Někteří robotičtí trávníky mají místo čtyř kol pouze tři kola. Přední náprava je nahrazena centrálně umístěným kolem, aby se zvýšila manévrovatelnost. V souladu s tím se doporučuje umístit kameny na trávník takovým způsobem, že robotická trávník nejezdí s předním kolem přesahující hranici.

Typy kamenů na trávníku

Kameny na trávu jsou k dispozici v celé řadě návrhů a velikostí. Který kámen je vhodný, je nejprve otázkou osobního vkusu. Za druhé, požadovaná šířka pro robotickou sekačku by měla být zahrnuta do vašeho rozhodnutí tak, aby byla hrana trávníku řezána co nejčistší. Možné typy kamene, které by byly vhodné pro robotickou sekačku, jsou:

 • Dovetail Stones
 • Žulové kameny (známý dláždění)
 • Betonové desky chodníků
 • Obdélníkový betonový dlažba

Samozřejmě jsou také možné kombinace typů kamene, což někdy vede k vzrušujícím návrhům.

Alternativní ergings postele. ne vždy vhodné pro robotické sekačky

Alternativy k betonovým hranovým kamenům jsou také postel Ergings vyrobené ze dřeva, kovu nebo plastu nebo jednoduše opouštějící přední okraj postele bez vegetace, takže robot může používat půdu nebo humus jako navigační povrch. V tomto případě je však nutné pravidelné ořezávání okrajů, aby nedošlo k růstu trávníku do postele. Ačkoli tyto ledny chrání rostliny před nežádoucím vniknutím robotického trávníku, také nejsou průchodné, což je nutné přepracování přepracování. Zejména kovové postele také představují riziko zasahování do signálu robotické trávy.

nejlepší, robot, sekačky, trávu, 2023

Lemování postele pro robotické trávníky s trávníky senzory

U robotických sekaček, které používají senzory místo obvodového drátu, jsou krmení postele nezbytné pro poskytnutí jasného kontrastu mezi trávníkem a postelemi nebo jednoduše vytvořit přirozenou bariéru, kterou robot nemůže překročit. Na úrovni trávníků jsou proto méně vhodné jako hranice. To znamená, že jedinou možností je ruční přepracování pomocí zastřihovače trávníku.

Manuální retušování s zastřihovačem trávníku

Pokud nechcete převést svou zahradu, ani nemáte robotickou trávu s funkcí řezání okrajů, můžete ručně retulovat trávník zastřihovačem trávníku nebo (nejlépe poháněné baterii) nůžky na trávník. Oba nejsou nijak zvlášť časově náročné nebo namáhavé. Kromě toho může být nutné koupit druhé zařízení pro vaši péči o trávník. To může vyžadovat více prostoru pro skladování a dodatečné náklady.

Které zařízení je samozřejmě nejvhodnější, závisí na velikosti vaší zahrady a délce okrajů trávníku. Pro menší úseky mohou stačit dokonce manuální nůžky na trávník. U větších zahrad však je zastřihovač trávníku na baterii mnohem snazší. Maximální flexibilita nabízí modely s otočnou řezací hlavou.

Další kritéria robotického trávníku pro čisté okraje trávníku

Funkce řezání okrajů je jedna věc. Druhým je robotická trávník, která může dosáhnout celkového vzorce optimálního řezu.

 • Nejdůležitějším kritériem jsou ostré čepele, které opravdu čistě řezaly trávník. Výsledkem matných lopatek jsou roztřepené tipy na trávu, které mají tendenci zhnědnout, což nakonec může způsobit, že váš trávník nevypadá zeleně, svěží a zdravě.
 • Námořník je také mocí paluba sečení kyvadla, protože je navržena tak, aby poskytovala jednotný střih, i když terén není zcela na úrovni.
 • Aby bylo možné silné přilnavost, zejména na hrbolatém terénu nebo svazích, doporučujeme se kola s obzvláště dobrá trakci.

Robotičtí trávník s funkcí snižování okraje čistě čistě na několik centimetrů, ale také dosahují svých limitů vegetací, která přichází přímo na stěny a ploty. Abychom se vyhnuli jakémukoli returování. To vám dá čas na to, abyste si užili svou pěstěnou zahradu, aniž byste se museli uchýlit k zastřihovači trávníku.

Je robotická sekačka Gardena Sileno Robotic Lawn Wort Shoto?

Gardenboss.Org je podporován čtenářem. To znamená, že jako spolupracovník Amazonu můžeme získat malou provizi z kvalifikačních nákupů (za absolutně žádné další náklady na vás).

Manžel a já jsme se rozhodli, že možná je čas získat robotickou sekačku na trávu a dohnat další 21. zahradníky a krajiny.

Pohodlí nikdy nemusíte plýtvat další minutovou potem a rozruch s trávou se zdá jako nebe, pokud se mě zeptáte.

Nejprve však musíme provést náš správný výzkum, abychom se ujistili, že kupujeme ten nejlepší, který si můžeme dovolit. A co je důležitější, ten, který vyhovuje našim skutečným potřebám sečení trávníku.

Proto jsme zkoumali všechny nejlepší robotické sekačky dostupné na aktuálním trhu.

Gardena Sileno se ukázala jako naše nejlepší volba. Přečtěte si níže a zjistěte, proč! Diskutujeme také o několika spolehlivých alternativách.

GARDINA SILENO 15002-41 Robotická sekačka na trávu

Většina lidí investuje do pokročilých zahradnických a terénních nástrojů Gardena odrůdy zahradních nástrojů a vybavení. Tato milovaná značka je známá svou spolehlivostí a kvalitou a robotické sekačky Sileno City jsou schopny zapůsobit.

Tato konkrétní sekačka robotického trávníku z Gardeny, Sileno 15002-41, je velmi přizpůsobivá a je ideální pro malé a střední zahrady. Robotická sekačka, která je kompaktnější, tišší a agilnější.

Po relativně bezbolestném nastavení bude udržovat váš trávník vypadající elegantní a čistý po celý rok s minimálním úsilím. S snadným a bez námahy sečení dělá údržbu trávníku v parku.

Gardena vám umožní převzít zamezení volného času tím, že vám umožní sedět a relaxovat, zatímco vaše robotická trávník se stará o trávník.

brejle

 • Značka. Gardena
 • Zdroj energie. Powerd baterie
 • Dimenze. 21.6 x 14.9 x 9.05 palců
 • Hmotnost. 32.45 liber
 • Barva. šedá
 • Styl. Sileno City 5400 sq ft
 • Režim provozu. Manuál

Funkce

Systém sečení robotického trávníku Gardena Sileno má připojení Bluetooth pro snadné ovládání zařízení. Kromě inteligentního konektivity má sileno také režim řízení senzoru, který přizpůsobuje sečení na rychlost růstu trávy a spirálovou sečení, která mu pomáhá snižovat klastry svěží trávy, včetně pod odrazem nebo kolem stromů.

Sekačka má také schopnosti PIN kódu, senzory zvedání a výstražný systém pro ochranu. Má schéma počasí a terénu, které může sekat trávník.

Systém je vybaven bezkartáčovým motorem, otočnými vzácnými koly, funkcí mulčování a nízkým hlukem (57 dB max). Zdá se, že pracuje až na 35 % naklonění v jakýchkoli klimatických podmínkách. Je neuvěřitelně jednoduché nastavit, provozovat a čistit.

Gardena Sileno se dokonce automaticky nabíjí a doba nabíjení je pouze 75 minut. Můžete to spustit téměř 65 minut. Je to vhodné pro trávníky až 500 m2.

Gardena Sileno nabízí spoustu pěkných funkcí, je snadné ovládat, dobře řezat a je vhodný pro malé a střední trávníky. Může být pokryta tříletou zárukou.

Klady

Systém připojení Bluetooth je fantastický, protože vám umožňuje ovládat zařízení pomocí aplikace v telefonu. Další skvělá vlastnost, Mulchingova funkce, umožňuje malým travním řízím, které sekačku zanechaly, aby pomohly při zachování vlhkosti a ochraně proti slunci zbytku trávníku. Tyto řízky jsou také přeměněny na hnojivo, které do půdy přidává živiny.

Můžete si odpočinout ve své zahradě. Je to nejtišší ve své třídě, pouze na 57 decibely (a). Ani si neuvědomíte, že je tam. Kvůli vysokým technologiím s exkluzivní aplikací můžete pracovat ve vlhké trávě v rámci limitů drátu obvodu.

Nevýhody

Ačkoli sekačka na trávu Gardena má skvělé rysy, nemá systém detekce překážek. Má náhodný systém sečení a není ideální pro velké yardy.

Jak se Gardena Sileno srovnává s jinými robotickými sekačkami na trávu

Robotická sekačka Gardena 15002-41 přichází se systémem připojení Bluetooth, díky kterému je ovládání zařízení vánek, na rozdíl od základních robotických trávníků. Zahrnuta je také aktivita kódu PIN, senzory a systém bezpečnostních výstrah. To vše to dělá mnohem lepší než jiné sekačky.

Jeho doba řezání je pouze 65 minut, což je výrazně menší než u jiných sekaček. Může se také automaticky nabíjet, což mnoho dalších sekaček nemůže udělat. Má pro tichý režim.

S úrovní hluku pouze 57 decibelů, což z něj činí nejtišší ve své třídě. Všechny tyto fantastické funkce to dělají lepší než jiné sekačky. Budete se v jiných snažit najít tolik funkcí.

Nejlepší alternativy

Nebyli jsme úplně prodáni na zahradě a chtěli jsme se podívat na několik dalších robotických sekaček, které jsou na současném trhu vysoce doporučovány.

Proto se rozhodneme provést výzkum na Landrois WR165 od Worx a 115H Autower od Husqvarna (obě dražší jednotky než výše uvedené 800 Gardena).

Worx WR165 Landroid S Robotická sekačka na trávu

Landroid S Worx WR165 je nejlépe pro vynikající výkon v yardech a zahradách mnoha krajinou. Vyniká kvůli své špičkové technologii, několik dalších sekaček odpovídá.

Inteligentní jednotka poskytuje automatizovanou údržbu trávníku pro trávníky a zahrady až do velikosti 500 m2. Jakmile nastavíte svůj nový Landroid, už nikdy nebudete muset sekat trávník ručně. Robotická trávník se může také učit a přizpůsobit se měnícím se okolnostem v krajině.

Disk Bladed má revoluční design, který se automaticky přizpůsobuje nerovnému terénu. Další funkcí, která odlišuje Worx WR165, je jeho vodotěsný design IPX5. Můžete ji dokonce vyčistit zahradní hadicí.

Sekačka zahrnuje kontrolní systém proti kolizi, který detekuje a otočí kolem jakýchkoli předmětů před sekačkou. Kromě toho jedinečná technologie AIA sekačky Landroid sekačky umožňuje vyjednat pasáže, které jsou pro tradiční robotské trávníky příliš obtížné.

Klady

 • Kontrola anti-kolize
 • Sledování GPS pro funkci proti krádeži
 • Patentovaná technologie pro navigaci úzkých cest
 • Nastavitelná výška řezání 1-1/2 palce na 4 palce
 • Řezací sklon 20 stupňů
 • 65 dB zvuku

Husqvarna Autower 115H Robotická sekačka na trávu

Husqvarna Automotive 115h je inteligentní sekačka, která zefektivňuje rutinu řezání trávníku. S tímto gadgetem můžete mít obdivuhodný trávník na dotek tlačítka. Můžete to dokonce regulovat z mobilní aplikace.

Toto chytřejší než průměrné řezací zařízení trávy je poučeno o hraničním drátu pohřbeným několik centimetrů pod zemí, což mu umožňuje rozumně procházet trávníkem a v případě potřeby se vrátit na dokovací stanici do dokovací stanice.

Gardenna Sileno je solidní počáteční robotická sekačka, která dobře funguje na malých trávnících až 0.4 akry.

Robot dále je schopen navigovat objekty a také 17 ° svahy. Vytváří také vynikající výsledky řezání za méně než ideální podmínky a má maximální výšku 3.6 palců.

Aby se zachoval kobercový vzhled, snižuje méně trávy mnohem často. Může sekat až 60 minut na jeden náboj, než se vrátí do svého nabíjecího bodu. Je snadné instalovat. S několika dotykovými kohoutky to můžete ovládat ze smartphonu.

 • Na oplocených trávnících jsou výsledky řezání vynikající.
 • Motor je velmi tichý.
 • Souprava pro sebeinstalace
 • Mobilní aplikace a ovládací panel, který se snadno používá
 • Funkce proti krádeži

Poslední myšlenky na robotickou sekačku Gardenna Sileno 15002-41

Pokud hledáte nejdostupnější robotickou sekačku, která je skutečně špičková, aniž by přeplatila značku, která dělá totéž (a možná ani tak dobré zaměstnání), Gardena Sileno by určitě mohl být robotický pomocník váš potřeby dvora nebo zahrady.

Funguje to dobře pro většinu yardů, přichází s reálnou cenou, je nabitý pohodlnými funkcemi a zdá se, že obecně překonává další sekačky ve stejné třídě.

Máte nějaké zkušenosti s Gardena Sileno nebo jinou robotickou sekačkou z Gardena? Dejte nám vědět vše o tom v комментари и мději!

Amazon a Amazon Logo jsou ochranné známky Amazonu.com, inc nebo jeho přidružené subjekty.