Největší chyba péče o trávník je příliš krátká tráva. První sečení trávníku

Největší chyba péče o trávník je příliš krátká tráva

Kelly Burke je profesionální manažerka trávníku, který je akreditován v oblasti péče o organickou půdu a licencovaným aplikátorem pesticidů.

Rychlá projížďka téměř jakoukoli čtvrtí, kde jsou trávníky zasazeny turfíky v chladné sezóně, rychle odhaluje největší chybu péče o trávník, která je člověku, která je příliš krátká! Když pochopíte účinky tohoto druhu sečení, už se nikdy nebudete dívat na trávník stejným způsobem.

Chybné předpoklady

Jedním z důvodů, proč lidé stříhají své trávníky tak krátké, je zavádějící úsilí o snížení domácích prací. Tím, že trávníku dáte pokaždé, když sekáte, můžete si myslet, že můžete sekat každých 10 dní (například) spíše než každý týden.

Ve skutečnosti si však opravdu koupíte několik dní navíc mezi sečením s touto strategií; Z dlouhodobého hlediska váš trávník zaplatí těžkou cenu za vaši hodinu volného času navíc, jak uvidíte.

Dalším důvodem pro Crewgrass Crewcuts je touha majitele, aby trávník vypadal jako pěstěné baseballové pole nebo golfové zelené. Kdo nechce krásný zelený trávník, který je pruhovaný stejně jako Fenway Park? Nebo měkký sametový trávník, který vypadá jako 18. zelená na golfovém hřišti Augusta National Golf? Ve skutečnosti je těchto vysoce umělých „trávníků“ dosaženo se specializovanými sekačkami navijáků a chráněno před stresem závratnou řadou chemických fungicidů, herbicidů, hnojiv a dalších produktů, které majitelé domů jen zřídka viděli od domů. A jsou udržováni zeleně s počítačovým zavlažovacím systémem, který pod dohledem a personálu odborníků z trávníku s vysokoškolským titulem.

Snížení trávy trávníku krátkého vám opravdu nezachrání na trávníku na trávníku a není realistické si myslet, že dosáhnete obrazu dokonalého trávníku, o kterém sníte, o kterém sníte. Ve skutečnosti můžete skončit s ošklivějším a pracovním trávníkem náročnějším, než kdybyste od začátku odřízli trávník na správnou délku.

Účinky příliš krátkého řezání trávníku

Trávník husté trávníky trávy, které se oblékalo na jednotné jedno až dva palce, je krásná věc. na chvíli na chvíli, stejně. Problém je v tom, že tento druh sečení klade na trávník obrovské množství stresu. Každá čepel trávy je list a s menší plochou listů má každá rostlinná rostlina menší plocha povrchu, která poskytuje fotosyntézu, která způsobuje vývoj listů a kořenů.

Varování

Když je trávník seká velmi nízký, skutečné koruny travních rostlin mohou být zraněny čepelí na trávu, a to se otevírá řada kaskádových problémů. Protože rostlina dává veškerou svou energii do zotavení z poškození koruny, otevírá slabost v trávníku a zvyšuje tlak z plevelů, hmyzu a nemocí. Jakmile trávník utrpí rozsáhlé poškození koruny, může bojovat proti invazi plevelů a zamoření grub po celou dobu vegetačního období. I když koruny rostlin nejsou fyzicky poškozeny, krátká tráva nabízí malým stínům citlivé koruny rostlin, díky čemuž je trávník náchylný k letnímu tepelnému stresu.

Tyto podmínky upřednostňují nekonečný cyklus používání chemických herbicidů a pesticidů k ​​řešení problémů, které se vyskytují po sezóně po sezóně. Odvětví péče o trávník v hodnotě několika miliard dolarů je příliš šťastný na to, aby hrál spolu s představou, že insekticidy a herbicidy musí být každé sezónu aplikovány nábožensky.

Správné sečení

Řešení je velmi snadné. Posekejte trávník co nejvyšší. co nejvyšší.

Většina majitelů domů zjistí, že tři až tři a půl palce jsou dobrá výška, i když může nějakou dobu trvat, než se aklimatizuje na délku, která se zpočátku cítí trochu chlupatá. Sekání trávníku do této výšky jednou týdně (nebo méně během tepla a stresu sucha) zmírní stres na rostliny a povede k celkovému zdravějšímu trávníku. Použití mulčování na trávu je ještě lepší; Vrácení výstřižků na trávník zachrání práci a poskytuje dalšímu zdroji organické hmoty trávníku.

Delší trávník znamená více listové čepele, a to poskytuje několik výhod. listová čepel znamená více fotosyntézy, což má za následek silnější a plodnější růst kořenů a střílí. To zase znamená, že rostlina je lépe schopna odolat napětí, jako je sucho, zamoření hmyzu a teplo. Zdravější jednotlivé rostliny trávníku vedou k hustšímu trávníku, který vytáhne plevele. Delší tráva má také za následek skrytí jakékoli nepravidelné, tenké oblasti v trávníku.

Delší tráva znamená méně chemikálií

Příliš mnoho majitelů domů reaguje na přítomnost plevelů za předpokladu, že je nutné „dostat z chemikálií.„To je mýtus, že služby péče o trávník a výrobci chemických látek jsou příliš připraveni udržovat.

Ve skutečnosti je však důvodem plevelů velmi často trávník, který byl zdůrazněn příliš krátkou sečením. Řešení může být důmyslně jednoduché: Nechte trávu růst do delší výšky a udržet ji tam.

Časté obložení

Jakmile jste si uvědomili, že delší trávník je zdravější než trávník, buďte opatrní, abyste nechodili do extrémů tím. Většina odborníků na péči o trávník doporučuje řezání ne více než třetiny celkové délky travních lopatků pokaždé, když sekáte; Oříznutí menšího množství je ještě lepší. Velmi dlouhá tráva je obtížné sekat efektivně. trávníky mají tendenci se roztrhat, spíše než je čistě nakrájenou na trávu. Příliš mnoho výstřižků může na vašem trávníku vytvořit matu. A jak to ví kdokoli, kdo to udělal, sečení velmi dlouhé trávy s push sekačkou vyžaduje hodně úsilí.

Pokud jste se například usadili ve třípalcové výšce sečení, nenechte se trávou prodloužit mezi sečením. Ořezávání sekačkami se často ořezáváním sekačky, aby se váš trávník trávníku udržel v rozsahu délky na tři až čtyři palce, je skvělým předpisem pro krásný, zdravý trávník.

Smrk používá pouze vysoce kvalitní zdroje, včetně recenzovaných studií, k podpoře skutečností v našich článcích. Přečtěte si náš redakční proces, abyste se dozvěděli více o tom, jak kontrolujeme fakticky a udržujte náš obsah přesný, spolehlivý a důvěryhodný.

 • Co je fotosyntéza. Smithsonian Science Education Center, 2017.
 • „Praktiky sečení pro zdravé trávníky.„Prodloužení.Umn.Edu, 2018, https: // prodloužení.umn.Edu/Lawncare/Mowing-Practices-Healthy-Lawns.
 • „Pokyny pro správu hmyzu na trávníku do zahrad a krajiny.„IPM.Ucanr.Edu, 2014, http: // ipm.Ucanr.EDU/PMG/PESTNOTES/PN7476.html.

První sekačka sezóny. pomoc vašemu trávníku na začátku jara

Teploty se zahřívají, a to znamená, že bude brzy čas začít sekat. Co musíte udělat, abyste se připravili na první sekání sezóny a co musíte udělat, abyste dostali trávu na dobrý start?

Ujistěte se, že je vaše sekačka připravena

Čerstvý nádrž paliva a čistý olej pomůže motoru běžet, ale pokud jde o snížení kvality, vše závisí na čepelích vaší sekačky. Matné čepele roztrhnou trávu místo toho, aby ji řezaly, a zanechávají poškozené tipy, které jsou otevřené infekci.

Pokud oostřujete čepele mikrokut, nezapomeňte, že ploché strany spodní čepele a strany opaku křídel na horní čepeli provedou řezání. Okraj čepele by měl mít souvislou hranu, která je stejně ostrá jako máslový nůž. Po zaostření zkontrolujte zůstatek čepele. Pokud nemáte vyrovnávač čepele, jednoduše zavěste čepel na hřebík. Položte po boku, která se nakloní dolů, dokud čepel sedí rovnoměrně. Pokud jsou čepele vážně opotřebované nebo mají známky praskání nebo ohýbání, je třeba je vyměnit.

První řez

Pravá výška řezání bude záviset na trávě, kterou máte na trávníku. Pro většinu trávníků to znamená čekat, až bude vysoký tři palce, pak je rozřezán zpět na dva palce. Další odrůdy, jako je Zenith Zoysia, musí být omezeny, jakmile dosáhnou jednoho a půl palce. To může chvíli trvat, protože tráva poroste pomaleji, zatímco vyjde z hibernace. Jako vždy omezte řez na 1/3 celkové výšky trávy najednou. Pokud tráva roste kolem doporučené výšky, vystřihněte její část prvním sekačkou, pak ji o tři nebo více dní později dostaňte do požadované výšky s druhou sekanou.

I když tráva roste, země musí být před sečením plně rozmrazena. Pokud je v předpovědi mrazivé počasí, odložte několik dní, aby se chomáč vzpamatoval.

Zalévání

Počkejte, až se tráva trochu před prvním zaléváním. To přiměje trávu do myšlení, že počasí uschne a nutí ji růst hlubší kořeny, které jí pomohou odolat teplu a suchu v létě.

Dethathing

Silná vrstva doškového střechy může držet vlhkost, což způsobuje problémy s drenáží a růst plísní. Na podzim je dobrý postup, ale problémy se nemusí objevit až do jara. Pokud je tato vrstva materiálu tlustá přes půl palce, po celý rok pomůže její odstranění trávě po celý rok. Počkejte, až bude druhé nebo třetí sečení, aby dal půdě šanci vyschnout a novou trávu zahušťovat, aby vydržela působení dethatcheru.

Spring DeadSpot

Tato houba může hibernace až dva roky, kvetou krátce poté, co tráva začne růst na jaře. Infekce vytvoří kruhové skvrny hnědé trávy. Může být ošetřen fungicidem a zabránit řízením tloušťky doškového střeva a udržováním trávníku napojeného během léta. Nadměrné používání dusíku při hnojení na podzim může také podpořit růst houby.

Sněhová forma

Růžová a šedá sněhová plíseň se může trávit, pokud došlo k těžkým sněžením brzy v zimě, než země měla šanci zamrznout. Přidaná vlhkost otevírá dveře pro růst této formy, když teploty stoupají.

Stejně jako DeadSpot, první známky sněhové formy se objevují jako kruhové skvrny hnědé trávy. To je obvykle spojeno s viditelnými formami a v těžkých případech houby. Sněhová plíseň začne růst, jakmile jsou teploty přibližně 30 ° F a neustále rostou, dokud teploty nejsou pravidelně v polovině 40. let pro šedou sněhovou plíseň a až 60 ° F pro růžovou sněhovou plíseň.

Tuto plíseň může být zabita tím, že pomáhá trávě vyschnout. Vydržte na zalévání a jemně shrajejte matovanou trávu, aby se zvýšila expozice. Udržujte trávu řezanou do doporučené výšky. Fungicidy jsou zřídka nutné, ale těžkou infekci lze zastavit aplikací thiofanátu-methyl. Správa doškového střechy, kontroly hladin doškových střev a rozprostření sněhových břehů může zabránit tomu, aby se tato forma zmocnila váš trávník.

Tipy pro sečení trávníku Časté časté dotazy pro Minnesotu

Sekání trávníku v Minnesotě se může zdát jako skličující úkol. Může to být časově náročné, vyžaduje vlastnictví a udržování vybavení a malé detaily, jako je délka trávy a potřeby zalévání. Naštěstí odborníci na trávník v Minnesotě v Rainbow Lawncare sestavili seznam tipů na sečení trávníku, spolu s často kladenými otázkami (a jejich odpovědi!), takže máte průvodce osvědčených postupů, na který se můžete při sečení trávníku odkazovat!

Proč je správné sečení důležité pro zdraví mého trávníku?

Správné sečení trávníku zvyšuje hloubku kořenů, snižuje plevele a pomáhá vašim trávě odolávat nemocem a hmyzu. Nesprávné sečení však může být pro váš trávník škodlivé. Může zvýšit potřebu vody a hnojiv a podporovat slabé, mělké kořenové systémy vedoucí ke snížení tolerance sucha.

Tipy na sečení trávníku v Minnesotě na první pohled

 • Plánujte sekat od konce dubna do začátku listopadu
 • Nikdy neřezat více než ⅓ čepele najednou
 • Udržujte ostrou čepel
 • Mulčování výstřižků na trávu pro hnojivo zdarma!
 • Když je tráva mokrá
 • Chraňte své oči a nohy
 • Ujistěte se, že děti a domácí mazlíčci jsou uvnitř

Jak krátký bych měl stříhat trávu?

Naši odborníci na péči o trávník v Minnesotě doporučují nikdy odstranit více než ⅓ travní čepele. Pokud se odebere více, trávníky vezmou energii z kořenů, když se snaží znovu získat ztracený růst. To oslabuje váš trávník, takže je méně tolerantní k suchu a náchylnější k nemocem a plevelům. Pokud se váš trávník od vás dostane pryč, několikrát sekejte, aby se snížil výšku, a několik dní zůstane mezi každým sečením, aby se snížil stres na trávníku.

Jaké jsou výhody vyšší výšky trávy?

 • Podporuje hlubší růst kořenů, protože travní rostliny mají dostatek lopatek, aby vytvořily dostatek jídla prostřednictvím fotosyntézy
 • Snižuje pravděpodobnost klíčení plevelů tím, že je vytlačí
 • Vyžaduje méně vody, protože vyšší tráva udržuje půdu zastíněnou a snižuje množství vlhkosti ztracené odpařováním

Proč je důležité sekat trávník pomocí ostré čepele?

Sekání je stresor na trávě, ale můžete minimalizovat poškození tím, že zajistíte, aby vaše sekačka byla ostrá.

 • Matné čepele roztrhají a modřiny trávu a nechávají ji roztřepené a otlučené. Tyto roztřepené konce se dozvědí, což vašemu trávníku opálí nebo hnědý vzhled. Poskytují také vstupní bod pro nemoci.
 • Pokud si nejste jisti, jak naostřit čepel sekačky, zkontrolujte příručku svého majitele.

Tip pro tip: Kupte si další čepel, takže vždy máte ostrou po ruce, pokud je člověk štípaný, nebo je v obchodě naostřen.

Je lepší zabalit nebo mulčit mé výstřižky z trávy?

Ponechání výstřižků na trávu na trávníku vám poskytuje bezplatné hnojivo. Jsou vynikajícím zdrojem dusíku a mohou pomoci vaší trávě zotavit se z procesu sečení. Výstřižky trávy obecně degradují zpět do půdy během týdne nebo dvou. Použití mulčování sekačky zrychluje tento proces a rovnoměrněji distribuuje výstřižky trávy.

Ekologicky šetrné tipy na sečení trávníku pro zelenější Minnesotu

 • Vyvarujte se úniků. než 17 milionů galonů paliva se ročně rozlit, protože je vybavení péče o trávník doplněno. Použijte bezpečné nádoby na plyn, nalijte pomalu a pevně těsnicí kryty plynu.
 • Udržujte svou plynovou sekačku dobře udržovanou, včetně běžných změn oleje a vzduchového filtru. Čtyřtaktní motory produkují menší znečištění než dvoutaktní motory.
 • Zvažte ekologickou tlačnou sekačku pro menší yardy-nebo na elektrické nebo solární možnosti.

Jak často bych měl sekat trávník?

Tráva roste různými rychlostmi podle sezóny a počasí. Sekání jednou nebo dvakrát týdně může být zapotřebí během podmínek pěstování vrcholů na jaře a na podzim a jednou za sedm až deset dní může během horkého a suchého letního počasí stačit.

Kdy bych měl začít sekat trávník v Minnesotě? Jak pozdě bych se měl sekat na podzim?

V Minnesotě můžete obvykle začít sekat koncem dubna a pokračovat podle potřeby do začátku listopadu. Roste rostoucí hnutí, aby se na jaře vyhnul příliš brzy na to, aby poskytoval nerušené stanoviště pro opylovače. Chcete, aby váš trávník poskytoval opylovačům výhody v květnu? Aby se získala zdravý a odolný trávník, University of Minnesota doporučuje sekat tak vysoko, jak to vaše sekačka dovolí, a dostatečně často, aby se zabránilo odstranění více než 1/3 výšky.

Záleží na tom, jakým směrem sekat můj trávník? Měl bych použít vzor?

Aby nedošlo k tréninku trávy, aby ležela jedním směrem a možná vypadala méně atraktivní, pokaždé sečte novým směrem. Ozdobný vzor ballparku může vypadat skvěle, ale přidá čas. Například zvažte šťastné médium pro rozmanitost, jednou pracovat ze severu na jih a poté příště obrátit směr sečení. Pro dosažení nejlepších výsledků udržujte zpětné pohyby na minimum, protože sekačky na trávu jsou navrženy tak, aby optimální řezy fungovaly vpřed.

Je v pořádku sekat můj trávník, když je mokrý?

Je nejlepší sekat, když je vaše tráva suchá. I když má smysl pracovat brzy den předtím, než bude příliš horká, počkejte, až ranní mráz nebo rosa vyschne. Práce, když je trávník mokrý, a proto jemnější, může způsobit poškození, jako je zhutnění půdy, trhací trávník nebo řezbářské koleje v půdě.

Bezpečnost především!

Při sečení vždy noste boty nebo boty s blízkým tokem a pracujte na svazích, abyste se vyhnuli sklouznutí a padání pod sekačku. Doporučuje se také ochrana očí, jako jsou sluneční brýle. Chcete.li se vyhnout poškození čepele nebo odeslání nebezpečného kusu skály nebo letícího dřeva, je dobré projít dvorek a odstranit zbytky před sečením. Nakonec se ujistěte, že děti a domácí mazlíčci jsou uvnitř, zatímco jste sekali, protože je obtížné je slyšet přístup k hluku sekačky.

Věřte tomu nebo ne, skála zasažená čepelí na trávu může mít stejný dopad jako střela z a.357 Magnum Revolver. Tento předpoklad byl potvrzen v epizodě MythBusters v roce 2015, náležitě s názvem Asimmant Ammo.

Zájem o služby Rainbow Lawncare?

Přečtěte si více o našich službách péče o trávník, odborně navržené pro trávníky v Minnesotě. Po sekání, zbytek na nás!

Další položky, které vás mohou zajímat:

Proč milujeme naše trávníky: krátká historie americké péče o trávník

Americká milostná aféra s našimi trávníky je stejně vášnivá jako vždy. Některé věci se však změnily. včetně našeho obrazu ideálního trávníku. Sen jedné osoby

Tipy pro zalévání trávníku v Minnesotě

Proč je zalévání vašeho trávníku důležité? Většina živých věcí vyžaduje, aby se dařilo vody a vaše tráva není výjimkou.

největší, chyba, péče, trávník, příliš, krátká

Identifikujte správu běžných Minnesotských plevelů

Je váš trávník napaden plevelem? Nepanikařte, nejsi sám! Plevele jsou nejběžnějším problémem trávníku pro majitele domů v Minneapolis ST.

O duze

Od doby, kdy jsme začali v roce 1976, jsme si vybudovali naše podnikání tím, že jsme na špici toho, co dosahuje nejlepších výsledků. Vědecky se věnuje vědecky osvědčeným metodám, neustále se vzděláváme, abychom vám poskytli nejúčinnější řešení. Duha je 100% vlastněná zaměstnance.

Duhové divize

Následuj nás

Bylo snadné nastavit konzultaci a diskutovat o setí na setí trávníku. Tech velmi jasně vysvětlil proces, co by (a ne) bylo provedeno. Byl jsem automaticky naplánován a předtím jsem upozorněn před servisem. Nemusel jsem dělat nic (včetně toho, že jsi doma), kromě toho, že se ujistil, že dvůr byl přiměřeně jasný. Bee Lawn přichází skvěle, použil by tuto společnost znovu.

Skvělý zákaznický servis, profesionální technici a snadné možnosti účtu za platbu online. Šetří mi čas a oni zvládnou práci!

Všichni jejich zaměstnanci jsou zdvořilí a textová oznámení o tom, kdy přicházejí.

Milujeme tým a služby v Rainbow Lawncare. Jsou to odborníci, služba je vynikající a odbornost, kterou tým má, je na špičkové úrovni. Podporujeme práci s nimi!

Vždy skvělá a spolehlivá služba! Prošli mě každou službou a jejich doporučeními pro můj trávník a stromy. Oceňuji jejich zjevné odborné znalosti a podrobná vysvětlení. Vždy mě upozorňují, když se bude provádět služba, a poté následovat oznámení po dokončení, takže se nemusím starat o nic. Super užitečné a velmi rozumné náklady.

Duha je úžasná. Takže profesionální, příjemné a oceňuji stálé sledování, které dostanu. Vřele doporučuji.

Rainbow Lawncare vyšla a provzdušňovala a dohlížela na můj trávník. Proces pro plánování a platbu byl snadný. Komunikace s kancelářskými zaměstnanci a plánováním byla skvělá a rychle odpověděli. Rozhodně by doporučil!

Měli jsme několik otázek o naší službě trávníku a John vyšel podruhé, abychom na otázky zodpověděli, podrobně. Vysoce ceněné!

Asi před pěti lety jsem poprvé narazil na přední trávník. Tráva právě vyšla v shlucích. Země byla holá. Kontaktoval jsem Rainbow Lawn a vyšel jeden z jejich specialistů (Ryan). Verdikt byl, že Grub Worms zamořili trávník. Takže jsem se zaregistroval do programu Rainbow k léčbě problému grub a pravidelné údržby celého trávníku. Můj dvorek je velmi stinný; A v té době byla holá místa a plevele. fialky, pampelišky atd. Takže jsem si objednal rozdělení na své první dva roky. Každý rok nás také osprchoval semena sousedství Elm a oni v předních i zadních oblastech vyklíčili v srpnu.Všechno, co mohu říci, je, že všechny tyto problémy s trávníkem jsou minulostí. Věřím, že jsem měl nejzelenější a nejplnější trávník v sousedství od samého začátku své práce s Rainbow.Bill Bailey.- Richfield

Velmi zdvořilá technika, která nám dala vědět, proč byl dnes na naší adrese. Všechny žádosti pořízené na smlouvu. Jedním z problémů je hnojivo přes sprej zbývající na tvrdých površích, které jsem co nejvíce zametl. Chtěl bych vidět těsné prostory poblíž odtoků města, chodníků a terasů ošetřených strategičtější aplikací.

Jste velmi šťastní, že máte zaměstnance, kteří se starají o kvalitu práce, kterou předložili. Vaše cena byla velmi konkurenceschopná. Skvělá práce vykonávaná všemi.

Poté, co jsme ztratili část naší trávy kvůli záplavám z předchozího roku, jsme se obrátili na Rainbow, abychom náš dvůr opětovný před promocí naší dcery (červen 2019). Byli velmi zaneprázdněni žádosti o jaro, ale zůstali velmi vstřícní a ujistili nás, že budou mít naše provedení před datem události, a to ano. Všechna semena trvala velmi dobře a nebylo nutné, aby se vrátili a opakovali žádné oblasti. Nyní jsme měli celý rok růstu a náš dvůr vypadá skvěle! Jsme velmi spokojeni s jejich prací a výsledky!

Přesunul se do nového domu s trávníkem, který potřeboval nějakou velkou práci. Fantastická služba a pomohla dostat náš dvůr do formy letos v létě/podzim. Se absolutně vracejí pro léčbu plevelů a jakékoli další služby, které se mohou objevit. Také použila duhová treecare pro nějaké malé odstranění pařezu. Byli také fantastické. O této společnosti nemůžu říct dost pěkných věcí.

Tipy na sečení trávníku: Jak sekat trávník správným způsobem

Sečení trávníku je důležitou součástí udržování zdravé trávy a vypadající dobře. Může to být rozdíl mezi zelenou rozlohou nebo hnědým, nevýrazným zklamáním. Budeme sdílet tipy na sečení trávníku, které vám pomohou řezat trávu správným způsobem.

Jak seká, když sekáte a to, s čím sekáte.

 • Proč sekat?
 • Jak sekat trávník
 • Pravidelně zaostřují sekačky
 • Vědět, kdy sekat trávník
 • Nejlepší denní čas na sekání trávníku
 • Vzor sečení
 • Správná výška pro řezání trávy
 • Výřezy trávy: mulč je
 • Tipy na sečení trávníku
 • Jak si vybrat správnou sekačku na trávu
 • Při sečení buďte ke svým sousedům zdvořilí

Proč sekat?

Děláte svůj trávník laskavost, když to seká. Sečení trávníku stimuluje jeho růst. Účelem rostliny v životě je fotosyntéza. to znamená, že taháním uhlíku ze vzduchu, energie ze slunce a voda ze Země, aby pěstovala kořeny a čepele trávy.

Když odříznete špičky travních rostlin, jsou stimulovány tak, aby rostly více. Výsledkem je silnější trávník s lepšími kořeny, které vytlačuje plevele a způsobuje, že váš trávník oh tak hezký.

Ale jak se může dosvědčit kdokoli s vyprahlými hnědými skvrnami, skvrnami plevelů nebo skalpované trávy, v tomto procesu se může hodně pokazit.

Jak sekat trávník

„Bez pravidelného sečení se dokonce i jemný trávník rychle stává dalším plevelem,“ napsal Richard L. Duble, profesor v důchodu a renomovaný specialista na turfgrass pro University of Texas Am.

Ale kde začínáš? Ať už je to vaše poprvé za sekačkou nebo jste ostřílený profesionál, sledujte tyto tipy na sečení trávníku, abyste zvýšili zdraví a sílu trávníku a získali nádherný zelený vzhled, který jste vždy chtěli.

Pravidelně zaostřují sekačky

Pokud si nepamatujete, když jste naposledy naostřili svou trávníku sekačkou, je čas tak učinit.

„Nutná čepel je o tom nejhorší, co můžete udělat s trávníkem,“ říká Campbell Vaughn, zemědělství a agent přírodních zdrojů pro University of Georgia-Augusta Richmond County Extension. „Když list roztrháte, otevírá ho to, aby na něj nemoci zaútočili.“. Čistý řez pomáhá mu regenerovat mnohem rychleji a být zdravějším rostlinou z dlouhodobého hlediska.“

Jak často potřebujete naostřit čepel, bude do značné míry záviset na tom, kolik hodin sečení. Sekání velkého trávníku často způsobí více opotřebení než občasné použití na malé skvrně trávníku.

Jak zjistit, zda je vaše čepel nudná:

 • Zkontrolujte vyrovnanost řezu:
 • Pokud byly jednotlivé čepele trávy úhledně střiženy, jste dobří.
 • Pokud mají nerovný, tatty vzhled a roztrhané listy, je čas naostřit čepel.
největší, chyba, péče, trávník, příliš, krátká

Sekačku můžete vzít do obchodu s obchodem nebo domácím obchodem, aby byla čepel profesionálně naostřena, nebo to můžete udělat sami. Sorty ostření čepele sekačky na trávu stojí až 10.

největší, chyba, péče, trávník, příliš, krátká
 • Pokud existují čipy nebo mezery, může být čas na nový.

Jak vyměnit trávníku sekačkou

Pokud jste váhali nahradit čepel sekačky na trávu, uvolněte se. Toto je projekt pro začátečníky na úrovni pro začátečníky, kterého můžete dosáhnout pomocí nástrojů, které většina z nás má kolem domu.

Pokyny se liší mírně v závislosti na typu sekačky, kterou máte, takže je nejlepší sledovat příručku vašeho uživatele.

 • Odpojte botu zapalovací svíčky a odstraňte plyn z nádrže do bezpečného skladovacího kontejneru.
 • Naklonit sekačku na bok vzduchovým filtrem směrem nahoru.
 • Nosí rukavice, zajistěte čepel blokem dřeva nebo nástrojem pro odstranění čepele.
 • Uvolněte Bladeretaining Bolt, abyste odstranili čepel.
 • Nainstalujte novou čepel a ujistěte se, že se středová díra vyrovná s adaptérem čepele.
 • Použitím momentu klíče utáhněte opěrný šroub na správný točivý moment navržený ve vaší uživatelské příručce.
 • Nakloňte zpět na kola, znovu připojte botu zapalovací svíčky a doplňte plynovou nádrž.

Jste připraveni na čistý střih trávník!

Vědět, kdy sekat trávník

V ideálním případě sekáte, když to potřebuje trávník. Ať už to uděláte sami nebo najmete službu, myšlenkou je naplánovat sečení trávníku tak, aby k tomu došlo, když z toho tráva nejvíce těží.

Pravidelně naplánované týdenní sečení se může lišit v závislosti na několika věcech:

 • Nedávné oplodnění: Vaše tráva podstoupí růstovým průletem a můžete zvýšit frekvenci, abyste zabránili nadměrné akumulaci výstřižků.
 • Sucho: Nastavte výšku sečení výš a snižte frekvenci sečení, aby si rostliny zachovaly větší vlhkost.
 • Typ trávy: Různé typy trávy mají různé špičkové vegetační období.

Existují rozdíly ve vzorcích růstu v teplé sezóně a v chladném období trávy.

 • Teplé sezóny (jižní) trávy, jako je ST. Augustinegrass a Bermudagrass zvyšují jejich růst v létě, takže očekávejte, že je budou sekat častěji.
 • Trávy v chladné sezóně (severní): Kentucky bluegrass, vysoká fúcha typu trávníku a jemné listové fasky mají na jaře a na podzim dvojčata růstu, takže to je, když bude vaše nejtěžší sečení pracovní zátěž bude. V létě můžete ustoupit na frekvenci sečení.

Můžete přestat sekat, když trávy spí, buď kvůli rozšířenému suchu nebo chladu. Jak brzy to bude záviset na vašem klimatu.

 • Trávy v chladivé sezóně mohou na podzim nachlazovat a obvykle se na podzim spí, když teploty půdy klesnou na 50 stupňů Fahrenheita.
 • Trávy v teplé sezóně se obecně pohybují kolem poloviny do konce října.

„Během vegetačního období vaší trávy by se sečení jednou týdně mělo být spoustou,“ řekl Brad Leahy, majitel společnosti Blades of Green, společnost péče o trávník, která stříhá Maryland a Northern Virginia trávníky více než 25 let.

Nejlepší denní čas na sekání trávníku

Když sekáte, může mít dopad na zdraví vašeho trávníku.

Nejlepší časy k sečení: Pros říkají dopoledne, mezi 8 a.m. a 10 a.m., nebo po 4 p.m. jsou nejlepší časy pro sekání trávníku.

Nejhorší časy sekat: brzy ráno, mezi 6 a.m. a 8 a.m. V tuto chvíli bude na trávě stále rosa. Mokré rosy způsobují, že vaše sekačka na trávu pracuje tvrději a způsobuje shluky mokré trávy, aby sekačku ucpaly a hromadily se na vašem dvoře. Počkejte, až se tato rosa vyschne a pak na to nebude mít.

Kromě toho se vyhněte sečení v polovině dne-je to příliš horké-a večer po 6 p.m. Když tráva nebude mít čas se zotavit před soumrakem.

Vzor sečení

„Jakmile dokončíte sekání kolem jakýchkoli funkcí a přesunete se k sekání otevřeného trávníku, doporučuji majitelé domů vytvořit vzor sečení, ať už se jedná o rovné řady nebo kruhy; Opět, cokoli pro vás a váš trávník funguje, “říká Leahy.

Pro nejlepší trávník je lepší změnit svůj vzor sečení, zejména pokud je vaše sekačka těžká. Tímto způsobem nenosíte drážky na svém dvoře a chytíte čepele trávy, které se mohly naposledy ohnout z cesty.

Správná výška pro řezání trávy

Správná výška pro vaši trávu bude záviset na jejím druhu. Podrobnosti naleznete v níže uvedeném grafu. V průběhu let však specialisté na Turfgrass vytvořili jedno důležité pravidlo:

 • Pravidlo jedné třetiny: Nikdy nevyjměte více než jednu třetinu trávy na jakémkoli řezání.

Bez ohledu na to, jak lákavé je to všechno rozdrtit, když váš trávník roste divoce, nedělejte to. Dodržujte pravidlo jedné třetiny a odřízněte trávu v přírůstcích. Tím se sníží množství stresu, který jste kladli na trávu.

Doporučená výška sečení podle typu trávy Zdroje: University of California-Davis Integrated Pest Management Program, University of Georgia-Augusta Richmond County Extension

„Pravidlo jedné třetiny je kritické,“ řekl Vaughn. Prakticky všechny sekačky mají úpravu výšky, takže použijte své.

Jak upravit sekačku na trávu

Nejen to očí. Zde je návod, jak pokaždé získat přesnou výšku řezání.

 • Vypadněte na pásku a zaparkujte sekačku na tvrdý, dokonce i povrch.
 • Změřte z tohoto povrchu až po čepel.
 • Většina sekaček na trávu upravuje výšku paluby pákami na kolech.

Když upravíte výšku sekačky, možná zjistíte, že nejvyšší nastavení sekačky je preferovaná výška řezání.

Výřezy trávy: mulč je

Standardní moudrost se v posledních několika desetiletích změnila o výstřižky z trávy. Před několika desítkami let se předpokládalo, že výstřižky na trávu přispívají k došku, takže běžnou praxí při sečení trávníku bylo zabalit výstřižky trávníku a zahodit je.

Od té doby bylo zjištěno, že mulčování. ponechání výstřižků na trávníku. je lepší volbou. Nechte sekačku nasekat trávníky vrací dusík do půdy a nepřispívá k došku. Přispívá k kontrole plevelů a je to organický způsob, jak oplodnit a udržovat zdravý trávník.

Pravidelné sekačky na trávu dělají adekvátní práci mulčování, ale mulčování sekaček má speciální čepel, která naseká trávníky na jemné kousky a urychluje jejich rozklad.

Pro tip pro: Je v pořádku spustit mulčování čepele přes listy, abyste je přidali do mixu mulčování. Pokud jsou listy silné, přehrajte je pro odstranění listů do hromady kompostu.

Tipy na sečení trávníku

Pablo Solomon říká, že začal sekat trávníky za 50 centů na dvoře s lidskou sekačkou, když byl desetiletý vyrůstající v Houstonu, kde řekl: „Tráva roste rychleji než národní dluh.“

Nyní 71, je to proslulý „zelený designér“, který si pečlivě vybírá své trávy. „Každý typ trávy má své vlastní vlastnosti, které určují, kdy roste, kde roste a kdy může být spící podle klimatu,“ řekl.

V průběhu let si vyvinul svou vlastní techniku ​​sečení, kterou stále cvičí na velkém trávníku obklopujícím jeho historický dům severně od Austinu v Texasu.

 • Podívejte se na dvůr: To je první úkol pro Solomon, „Ujistěte se, že vyhledejte svůj trávník, než sekáte.“

„Odstraňte všechny skály, trosky, hračky atd., to by mohlo poškodit vaši sekačku nebo by mohla být hozena sekačkou a někomu ublížit nebo něco poškodit. Mnoho oken je zlomena trávníky se sekačkami, a mnoho lidí šlo do nemocnice se zraněními šrapnelu, “řekl Solomon.

On a další odborníci radí:

Power Sekačka: Jezdíte nahoru a dolů po svazích vodorovně tak, aby sekačka nikdy nebyla nakloněna na jednu stranu.

Push Sekačka: Děláte opak a sekájte rovnoběžně s obrysem svahu.

 • Ne příliš blízko: Nechápejte svou sekačku příliš blízko stromů, obrubníku, květinových záhonů, skál, vybavení hřiště, vaše kůlny nebo cokoli jiného, ​​řekl.

To je to, pro co jsou oříznutí a Edgers. „Tím, že se pokusíte přiblížit se věci, riskujete, že věci, sekačku a/nebo sami sebe,“ řekl, „řekl.

Pokud používáte odborníka na péči o trávník, ujistěte se, že svým poskytovateli služeb předáte svá přání.

Solomon radí. „Vím, že lidé, kteří se starají o dokonalé trávníky, mohou být občas poněkud neurotičtí.“. Ale dovolte si být o něco méně nutkavý, když riskujete úpal nebo srdeční úder.“

Leahy souhlasí. „Vždy doporučujeme začít na místech, která budou mít nejvíce času: kolem skal, keřů, budov nebo jiných funkcí ve vašem trávníku,“ řekl.

„Tímto způsobem na začátku jste stále svěží a ochotní si udělat čas na pečlivé a správné sekání těchto oblastí.“. Pokud počkáte do konce, můžete tyto části spěchat a potenciálně poškodit sekačku na trávu.“

Buďte opatrní s sekačkou na nově soddované trávě nebo nové trávníky pěstované ze semen. Kořenový systém trávy není příliš hluboký, takže buďte jemní minimalizací zatáček se sekačkou. Pokud je to možné, proveďte vypnutí trávníku nebo chodníku nebo holé půdy.

Potvrzení: Doporučení sečení výšky se bude lišit podle typu trávy.

Jak si vybrat správnou sekačku na trávu

Při údržbě trávníku můžete použít několik různých typů sekaček. Nákup správné sekačky pro vaše potřeby skutečně přichází na velikost vašeho dvora, vašeho rozpočtu a osobních preferencí.

Jezdecké sekačky se doporučují pro větší yardy, zatímco sekačky Push mohou zvládnout malé až střední úlohy.

 • Velikost šarže: Majitel domu velké nemovitosti s více akry vyžaduje jiný typ sekačky na trávu než osoba s malým dvorem. Pro tuto osobu by jezdecká sekačka by byla zbraň volby.

Jezdící sekačky na trávu se pohybují v ceně od 600 do 14 000, v závislosti na síle, velikosti a kvalitě stroje, kterou člověk potřebuje. Velká nemovitost také omezí majitele domů v používání elektrických sekaček na trávu, které vyžadují, aby stroj zůstal zapojen do zásuvky.

Standardní pravidlo pro výběr sekačky na trávu na základě velikosti dvora je:

 • Yardy ne větší než poloviční akr, držte se sekačkou push.
 • Trávníky větší než polovina akru, majitel domu by měl začít zvážit jízdní sekačku, která pro uživatele ušetří čas a energii.
 • Větší než tři akry se podívejte na upgrade na nulovou sekačku nebo zahradní sekačku, která poskytne lepší mobilitu a snadnost pokaždé, když tráva potřebuje sečení.

Zjistěte, kolik musíte sekat, abyste si vybrali nejlepší možnost pro vás.

 • Topografie: Musíte zjistit, zda je váš dvůr plochý nebo zda existují změny výšky, včetně různých kopců a údolí.

Například sekačka na trávu by nebyla skvělá vhodná pro dvůr se strmými kopci a těsnými prostory kvůli nedostatku mobility, kterou poskytují ve srovnání s push sekačkami. Pokud je váš trávník narazivější, než se vám líbí, možná budete muset vyrovnat trávník.

 • Fyzická zdatnost: péče o trávník je fyzická aktivita, která vyžaduje určitou úroveň síly a výdrže. To může být do určité míry kompenzováno s jízdou sekačkou na trávu, ale jednotlivec by pak vznikl větší náklady.

Mowroizované sekačky na trávu jsou obecně perfektní rovnováhou mezi cenou (ve srovnání s cenou sekačky na trávu) a fyzickým úsilím potřebným k pohání sekačky na trávu, která využívá pouze fyzickou námahu svého uživatele k řezání trávy.

Studie lékařské fakulty Harvard měřila kalorie spálené lidmi v různých činnostech, včetně sečení trávníku. Osoba 155 liber, která tlačí sekačku manuálního push (naviják), by za půl hodiny spálila 198 kalorií-stejná kalorická produkce jako někdo, kdo dělá půlhodinu aerobiku s nízkým dopadem.

Studie zjistila, že tlačení motorizované sekačky bylo méně namáhavé, pálila 162 kalorií za půl hodiny-stejně jako dobrá půlhodinová hra badmintonu.

Průměrné náklady na sekačku navijáku: 104

Průměrné náklady na sekačku na procházku: 363

Průměrné náklady na jízdní sekačku: 2 450

Průměrné náklady na robotickou sekačku: 1 470

 • Osobní preference: Osobní preference znamenají, že si můžete vybrat elektrickou versus sekačku s plynem nebo se rozhodnout jít zcela low-tech se standardní sekačkou naviják.

Sekačky mohou být také přizpůsobeny funkcemi, které zahrnují mulčování čepele, která naseká trávu do malých kousků a distribuuje ji přes dvorek nebo travní sáček, který shromažďuje výstřižky trávy, když jdete, aby usnadnili likvidaci.

Při sečení buďte ke svým sousedům zdvořilí

Je jen běžné zdvořilosti, aby se zabránilo sečení příliš pozdě nebo příliš brzy. Nezisková organizace, která bojuje s hlukem, snižovala „dobrý sousední politiku, uzákonila„ politiku dobré souseda hluku, nezisková organizace, která bojuje proti hluku.“

Pokud jde o použití vybavení trávníku, politika naznačuje, že lidé:

 • Kdykoli je to možné, použijte sekačku navijáku a hraběte
 • Použijte zařízení na trávníku a zahradu mezi 9 a.m. a 6 s.m.
 • Nepoužívejte listový dmychadlo ze zdraví a hluku.
 • Kdykoli je to možné, vyhněte se v neděli venkovní použití elektrického nářadí.
 • Pokud jsou vaši sousedé na dvorech, vyhněte se používání zařízení na trávu.
 • Vytvořte plán pro motorizované venkovní trávník a zahradu práce se svými sousedy (E.G., Pouze několik dnů).

Pokud se zdvořilost nestačí pro vás motivaci, uvědomte si, že více než 500 místních samospráv schválilo právní předpisy o znečištění hlukem, jejichž porušení by vás mohla donutit zaplatit statnou pokutu.

Sekat s co nejmenším hlukem, jsou elektrické sekačky a sekačky navijáky tišší volbou než plynových sekačům.

FAQ: Jak sekat trávník správným způsobem

Ano. Nesprávné sečení může opustit hnědé skvrny a skalpané trávy, která může zničit váš zdravý trávník. Zde je správný způsob, jak sekat trávník:

Sledujte jednu třetinu pravidla Keep sekačky Blades Sharp Sekání v polovině rána nebo pozdě odpoledne VÝZEJTE VÁS SHET SEZE V OBCHODNÍ VÝZVU Ponechejte své výstřižky na trávníku

Jednoduše ohýbejte trávníky v opačných směrech, abyste vytvořili vzhled baseballového pole ve vašem trávníku. S jednoduchou sadou pruhování můžete vytvořit šachovnicovou desku, diagonální pruhy, vlny nebo jakýkoli jiný tvar, který si přejete.

Zde je návod, jak sekat pruhy ve vašem trávníku:

Připojte pruhovací soupravu k vaší sekačce. Stripovací soupravy jsou mini trávníky, které pomáhají travním lopatkám ohýbat se požadovaným směrem. Začněte sečením celého obvodu trávníku. Hledejte přímou cestu nebo příjezdovou cestu. První pruh by s tím měl být sekán paralelně. Na konci tohoto pruhu, buď zvedněte palubu sekačky, nebo těsně otočte se sekačkou, abyste sekali následující řádek. Pokud jsou vaše značky na řadě viditelné, dokončete řezáním konečného proužku trávy podél obvodu dvora, abyste je skryli.

Nejrychlejší přístup k sekání trávníku je nejrychlejším přístupem k sečení trávníku. Podle Davidovy hierarchie efektivity sečení trávníku je seznam nejrychlejších až nejvíce konzumujících metod sečení:

Spirála: Začněte z vnějšku a spirálu do středu. (Žádné otočení 180 stupňů!) Dlouhé pruhy: Sečte dlouhou hranu-délka obdélníku-pak u-otáčení a vraťte se opačně. Krátké pruhy: Stejné jako dlouhé pruhy, ale seká na krátké straně. Diagonální pruhy: Začněte v jednom rohu a jděte tam a zpět přes diagonále.

Na většině míst, ne, trávník nemusí být v zimě posekán. Ve skutečnosti sečení trávníku v zimě, když je vaše tráva spící. V oblastech s obzvláště mírnými zimami, jako je jižní Florida, nemusí tráva nikdy spát a během zimy může potřebovat příležitostné sečení (myslet jednou za měsíc nebo méně).

Ano, můžete sekat a oplodnit ve stejný den. Nejprve sekejte, poté počkejte několik hodin před použitím hnojiva. V ideálním případě byste měli sekat několik dní před hnojení, ale dělat oba ve stejný den je v pořádku v špetce.

Smíchejte to sami? Nebo najmout profesionála

Vaším dalším volbou je vzdát se nákupu sekačky na trávu a místo toho si půjčit profesionální službu trávníku. Pokud se tedy nechcete naučit výtvarné umění péče o trávník, zjistěte, zda poskytujeme službu vaší oblasti. Nakonec nezapomeňte zkontrolovat reference a lepší hodnocení obchodní kanceláře pro váš profesionál předtím.

Úvěr na hlavní obrázek: Daniel Watson / Unsplash / Licence

Daniel Ray

Daniel Ray je Lawnstarter.Bývalý editor Com. Je oceněným spisovatelem a editorem, který byl dříve šéfredaktorem webových stránek osobních financí Bankrate.com a creditcards.com, ale s 30 lety zahradnických zkušeností je dobře kvalifikovaný, aby pomohl spotřebitelům růst jiného druhu zelené.

Dvůr pracuje kliknutím na tlačítko.

Jak je vidět ve Forbes, CNBC a USA Today, Lawnstarter usnadňuje naplánování služeb s místním profesionálem na péči o trávník.

Užijte si svůj krásný trávník.

Chceš krásný trávník?

Získejte snadno srozumitelné, akční tipy na dvoře, které vám poskytnou nejzelenější trávu na bloku.

Kdy byste měli hrát první sekačku roku v Indianě?

Sekání trávníku je důležitou součástí udržování vašeho trávníku a jeho udržování zdravého. Mnoho majitelů nemovitostí zde v Indianě si však není jisté, kdy provést první sekání roku po drsné zimní sezóně. Neexistuje čas, kdy byste měli začít znovu sekat trávníkem, ale existuje několik pokynů. Měli byste počkat, až se počasí dostatečně zahřeje, abyste svou trávu poškodili sečením. Měli byste také počkat, až se veškerý sníh roztaví a vaše tráva je zcela suchá. Nakonec byste měli dodržovat pravidlo 1/3 a sekat trávu, když je dostatečně dlouhá.

Ujistěte se, že počasí je dostatečně teplé.

Před provedením prvního sekačky roku byste se měli ujistit, že se počasí dostatečně zahřeje. Je důležité počkat, až se rozřízneš trávu, dokud teploty neustále nezasáhnou nejméně 40 stupňů Fahrenheita. Pokud sekáte trávník, zatímco je vaše tráva stále zamrzlá nebo zamrzlá, může to skutečně poškodit vaši trávu; Když se na zmrazené čepele trávy tlačí těžký předmět (jako je vaše sekačka na trávu), může zlomit čepele, což může způsobit znatelné poškození trávníku. Nezapomeňte tedy počkat, až se teploty dostatečně zvýší, abyste mohli trávu sekat, aniž byste ji ublížili.

Ujistěte se, že vaše tráva je zcela suchá.

Pokud je vaše tráva stále mokrá z roztaveného sněhu, není ten nejlepší čas provést první sekání roku. Sekání trávníku, zatímco je mokrý, může ve skutečnosti poškodit vaši trávu nebo způsobit, že jste trávu nerovnoměrně řezali. Také, pokud sekáte trávu, když je stále mokrý, výstřižky z trávy se budou shlukovat a působit jako hromady trosek na trávníku, které mohou přilákat škůdce a nemoci trávníku. Vlhké trávníky mohou dokonce uvíznout ve vaší sekačce a způsobit, že se přehřívá. Celkově je důležité být trpělivý a čekat, až vaše tráva úplně uschne, než ji letos poprvé semíte.

Tyto pokyny byste měli také dodržovat před ořezáváním řetězců nebo ohraničením vaší nemovitosti.

Ujistěte se, že vaše tráva je dostatečně dlouhá.

Než poprvé poprvé sekáte trávník, měli byste se ujistit, že vaše tráva je dostatečně dlouhá. Zlaté pravidlo sečení trávníku je pravidlem 1/3; Toto pravidlo vám dá pokyn k odstranění ne více než 1/3 travních lopatků v jedné sečení relace. Tady v Indianě je ideální výška trávníku asi 3 palce vysoká. Takže, abyste se řídili pravidlem 1/3, musíte počkat, až posekáte trávník, dokud se tráva dosáhne kolem 4 a půl palce vysoký. Podle tohoto pravidla je důležité, protože chrání vaši trávu před poškozením a podporuje zdravý růst. Řezání příliš krátké trávy omezí její životně důležité zásobování živin, což je obzvláště škodlivé pro vaši trávu na jaře, protože vychází ze zimní klidy a potřebuje tyto živiny. Udělejte svou trávu laskavost a počkejte, až bude dostatečně dlouho, než ji poprvé semíte.

Zavolejte nám ještě dnes a zaregistrujte se na naši službu sečení trávníku!

Správné sečení trávníku je zásadní, pokud jde o zdraví a údržbu vašeho trávníku. S naší službou sečení trávníku bude náš tým zde v Precision Cutz Lawn Care udržovat váš trávník vypadající silně, zdravě a krásně pěstěný. Nabízíme toto a další služby údržby trávníku do domovů a podniků v Carmel, Fishers, Westfield a blízkých komunitách v Indianě. Pokud máte zájem udržet trávník, který vypadá nejlépe po celý rok, zavolejte nám na 317-965-7868, abyste se zaregistrovali pro naši službu sečení trávníku ještě dnes!