Rotační sekačka s rukama na řemenech

Rotační sekačky jsou nezbytností pro každého zemědělce

Rotační sekačka se používá s traktorem pro sečení velkých ploch. Přístroj dobře pracuje na polích s vysokou úrodou a na zarostlých plochách s malými keři a trávou. Stroj má nastavitelný úhel řízení, který umožňuje použití na svažitých pozemcích. Senážní vozík se montuje na traktor MTZ-82 a další modely.

 • Nástroj je vybaven kruhovými noži, které umožňují rovnoměrný řez rostlin a jejich úhledné položení na povrch půdy.
 • Stroj obsluhuje 1 osoba.
 • Řezný prvek je chráněn, čímž se snižuje možnost jeho poškození.
 • Lopatky se mohou přizpůsobit změnám terénu.
 • Nižší výkon než u segmentových sekaček.
 • Kvalita práce se při nízké rychlosti snižuje.
 • Lze použít pouze s traktory.

Princip činnosti spočívá v tom, že nástroj je poháněn otáčkami motoru traktoru. Žací stroj využívá k pohonu sílu traktoru. Při provozu se používá několik způsobů přenosu síly: kuželový, kardanový, klínový řemen a ozubené kolo.

Rotační sekačka je zařízení, k jehož horní části jsou připevněny rotory vybavené pohyblivými noži pro sekání rostlin. Rotační sekačky spotřebují přibližně 60 % energie traktoru, zatímco ostatní typy sekaček pouze 30 %.

Jaký materiál by měl být použit na konstrukci podomácku vyrobené sekačky??

Hlavním materiálem pro výrobu vlastních sekaček je kovový šrot. Můžete zde použít téměř cokoli. Mohou to být staré rámy jízdních kol nebo vyřazené části automobilů. Jako základnu pro budoucí zařízení můžete použít jakýkoli zrezivělý rám, který najdete na opuštěné farmě.

Kromě toho se můžete porozhlédnout po svém dvoře, kde lze ze starého kovového bubnu nebo baterie vyrobit zařízení, např. sekačku na trávu pro váš traktůrek. Nejdůležitější při této práci je mít šikovné ruce, určité znalosti technických aspektů práce a dobrou znalost svářečky.

Z čeho se skládá elektrická sekačka na trávu

Nejdůležitější součástí, včetně domácí elektrické sekačky, je samozřejmě motor. Motory jsou schopny přeměnit energii na mechanickou energii jakéhokoli jiného druhu.

Dělí se na primární, které přeměňují energetické zdroje na mechanickou energii, a sekundární, které přeměňují energii získanou z jiných zdrojů:

 • chemická energie z paliva. spalovací motor
 • palivo, t.е. pístový motor pro spalování paliva;
 • který zapálí směs stlačeného vzduchu ve válcích. benzinový motor;
 • poháněné vznícením tlakového paliva. nafty, které je levné a může být provozováno po dlouhou dobu
 • plyn. poháněný přívodem tepla (při konstantním objemu);
 • elektrický.

Při výběru motoru je důležité vědět, že kvalita sečení závisí na otáčkách motoru: čím vyšší jsou otáčky, tím kvalitnější je sečení. Záleží tedy na lineární rychlosti, která je v přímé závislosti na rychlosti frézy: čím je vyšší, tím větší je záběr.

Z praxe je známo, že nejlepší variantou je domácí elektrická konstrukce s následujícími vlastnostmi:

 • výkon motoru je 1 kW;
 • Otáčky. 1 500 ot/min;
 • rukojeť. 50 cm. Seká plevel a méně výkonný motor. 500 kW (1500 ot./min.). Ale bude to horší. Motory s nízkým výkonem rychleji otupují čepele.

Elektrická sekačka má praktickou rukojeť a nože. Vzhledem k tomu, že je vlastní konstrukce napájena ze sítě, je zapotřebí dlouhý kabel. Pro pohodlnou práci se neobejdete bez koleček, která jsou připevněna ke spodní části rámu, který drží všechny části pohromadě.

Pro větší pohodlí je k dispozici deflektor.

Výhody návrhu

Existuje několik důvodů, proč si pořídit domácí elektrickou sekačku:

 • Nízká cena ve srovnání s jejich továrně vyráběnými protějšky.
 • Elektrický motor šetrný k životnímu prostředí. Elektrické sekačky neprodukují stejné škodlivé emise výfukových plynů jako benzínové sekačky.
 • Nízká hladina hluku.
 • Snadná obsluha: není třeba skladovat a pravidelně doplňovat palivo.
 • Kompaktní velikost.

Musíte se však připravit na některé zvláštnosti:

 • Elektrické sekačky nejsou soběstačné: jejich dosah je omezen délkou síťového kabelu. Tato nevýhoda však není důležitá pro trávník o rozloze do 12 akrů.
 • Omezený výkon. Benzínové sekačky jsou obecně výkonnější, výkon elektrické verze je také omezen kabeláží.
 • Nebezpečí úrazu elektrickým proudem při práci na mokrém trávníku.

Domácí verze je horší než tovární modely v následujících ohledech:

Segmentová sekačka pro minitraktor

Takové zařízení je určeno k sekání trávy na malých i velkých plochách. Segmentové sekačky jsou bezpečné a účinné. Podstata jeho fungování spočívá v současném použití pohyblivých lopatek a stacionárních prstů. Jednou z nevýhod této sekačky je, že po práci neskládá vegetaci do pokosů.

Složitější než rotační sekačky, ale jejich kvalita sečení je lepší. Mezi oblíbené modely těchto zařízení patří ТХ 1,6.

Sortiment sekaček

Prozkoumejte nejoblíbenější modely. Rotační sekačka KPM-1 je nástroj pro sečení plodin a trávy na rovném terénu. Nástroj lze namontovat na křovinořez Belarus. Stroj není vhodný pro komerční zemědělství.

 • Hmotnost. 45 kg.
 • Celkové rozměry. 930x660x420 mm.
 • Pracovní šířka. 600 mm.
 • Výška řezu. 40 mm.
 • Rychlost. 2,5 km/h.
 • Produktivita. 1500 m²/h.
 • Životnost. 1200 hodin.
 • Otáčky lopatek. 2300 ot/min.

Žací stroj L-501 je určen k sečení a pokosu. Práce se provádí otáčením 2 řezacích rotorů. Bezpečnostní zařízení proti kamenům chrání sekačku před kameny. Tato sekačka je kompatibilní s traktory 0,9 a 1,4 t. Model L-501 D se vyznačuje schopností pracovat na svazích s úhlem až 45°.

 • Hmotnost. 430 kg.
 • Rozměry. 3650x1050x1150 mm.
 • Kapacita. 1,4 ha/h.
 • Rychlost. 8 km/h.
 • Pracovní šířka. 190 cm.
 • Výška řezu 3-6 cm.
 • Otáčky rotoru. 1900 ot/min.
 • Vyrobeno společností Lidselmash.

Pásové rotační sekačky KRR. Pracovní šířka je 2,4 m. Díky řemenovému pohonu není nutné používat maziva. To šetří provozní náklady a snižuje hmotnost stroje. Stroje se používají k sečení vysoce výnosných plodin, kultivaci svahů a k úpravě půdy.

Kruhový tvar rotorů eliminuje deformaci listů při střetu s kameny nebo jinými překážkami.

rotační, sekačka, rukama, řemenech

Odolné nože se zesíleným ostřím. Tento řezací nástavec zajišťuje efektivitu a bezpečnost práce. Rotační nože se otáčejí rychlostí 3500 otáček za minutu a dosahují řezné rychlosti až 90 m/s. To umožňuje efektivní sečení trávy a rostlin s vysokým výnosem bez poškození kořenů.

Robustní závěsný a vyvažovací systém jednotky umožňuje pracovat v nerovném terénu a vyvíjet co nejmenší tlak na půdu. Příčný nosník a vyvážení lopatek lze nastavit. V jednotce je použit šestihranný řemen HBB-5450 vyrobený v Indii. Tyto řemeny jsou navrženy speciálně pro rotační sekačky s ohledem na charakteristiky pohonu nářadí.

Jak to funguje

Funkce rotační sekačky je založena na reprodukci na pracovním hřídeli. Ty jsou opatřeny lopatkami, které připomínají obdélníkovou tyč. Tato konstrukce zajišťuje konzistentní a důkladné sečení.

Rotační sekačky se rozšířily díky své účinnosti. Rotující lopatky jsou poháněny energií dodávanou přímo z trakčního zařízení. Pro jejich provoz proto není nutná žádná další spotřeba paliva ani samostatné připojení k elektrické síti.

Plošinová sekačka

Na obrázku je zobrazena varianta plošinové sekačky, která se v létě efektivně používá k sekání trávy a plevele a v zimě jako sněhová fréza. Pro odklízení sněhových mas se na zařízení montují speciální hvězdicovité nástavce, zatímco v létě se používají nože. Tato varianta je podobná rotační sekačce, ale je obtížně proveditelná. Toto zařízení umožňuje sekat tvrdou trávu a odstraňovat sníh a led.

Konstrukce tohoto ručně vyráběného stroje se skládá ze dvou válců spojených háky s rámem a dopravním pásem. Podvozek je vyroben z úhelníků nebo jiného kovu, který najdete v dílně. Na podvozek se připevní kola, která lze vzít z nepotřebného kočárku, a silný plech z překližky, ideálně však kovový. Rozměry rámu se mohou lišit, ideálně by však měl mít rozměry 800×400 mm.

Hlavní jednotka se skládá ze dvou válců (5), pásu (3), rámu (10, 16, 17, 18, 20), držáků (19), rohových háků (4).

Pracovní válce lze vyrobit z velkých plechovek, jejichž dno a víko je třeba vyříznout a na jejich místo nasadit dvě dřevěná kolečka. Místo plechovek můžete použít tenkou desku a vyrobit 4 disky o vnějším průměru 200 mm a 4 disky o vnitřním průměru 170 mm. Malé kotouče sešroubujte s velkými kotouči po dvojicích. Na tyto kotouče připevněte každý ze čtyř nožů.

Protože se lopatky musí snadno otáčet, musí být mezi nimi a kotouči při montáži zachována mezera 1 mm. Všechny upevňovací prvky však musí být stabilní, aby se zabránilo vytržení nožů rotujícím nožem nebo kameny. Namontujte bubny na rám a předem vložte pouzdra.

Rám k montáži vlastníma rukama. Zařízení se skládá z horní příčné tyče (10) a kovové lišty s úhelníky a pouzdry na cinkání (16). Příčka může být vyrobena z kovového pásku o rozměrech 35×35 mm. Válce jsou navzájem spojeny řemenem, pro jehož instalaci je v úhelnících vyvrtána drážka o šířce 13 mm. Za stejným účelem je na pásu (15) pohyblivě namontováno spodní pouzdro hnacího bubnu (15) a na osách horních válců jsou namontovány napínací držáky (20). Pomocí šroubů M5x65 mm připevněte držáky (20) ke koncům příčníku. Řemen pro navijáky lze snadno vyrobit z pryžového pásu, jehož konce jsou spojeny 2 mm silnou duralovou deskou.

Poté připojte sekačku k vývodovému hřídeli motorového kypřiče.

Uživatelské recenze

Žací stroj tažený koňmi, jehož hodnocení se liší, má jako stroj na seno své klady i zápory.

Zpětná vazba od uživatelů ukazuje, že tato zařízení mají řadu výhod i nevýhod. Mezi nevýhody patří zejména velké rozměry, které vedou k rychlé únavě koní při sklizni sena. Kromě toho byste měli sekat pouze za suchého počasí, protože jinak by se žací nože zablokovaly plodinami.

rotační, sekačka, rukama, řemenech

Nevýhody však převažují nad výhodami. Zaprvé, využití koní výrazně urychluje proces výroby sena. Ruční sečení není tak efektivní. Za druhé, pokud byla navíc koňská sekačka vyrobena vlastníma rukama, její majitel výrazně ušetří na komponentech. Za třetí, práce s koňmi je pro milovníky zvířat velkým potěšením.