elektrický vyžínač trávy vlastníma rukama

Možnosti montáže domácích drtičů větví a trávy

Majitelé pozemků chápou, že nejde jen o odpočinek na trávníku, slunění nebo grilování s přáteli, ale také o sklizeň bohaté úrody

Ještě je zde potřeba zapracovat a péče o děj je mnohostranná. Úklid pozemků, výsadba, udržování pořádku, udržování stromů a keřů v dobrém stavu.

Jak sestavit provizorní skartovačku

Na trávníku je tedy spousta přírodního odpadu v podobě větviček a listí. Neměly by se pálit, protože za ně hrozí vysoká pokuta a není to zdravé. Dobrým řešením může být domácí vyžínač trávy.

Obecná charakteristika

Drtiče trávy obsahují následující součásti:

Při výběru sekačky na trávu byste měli věnovat pozornost také dodávanému příslušenství. Některá zařízení jsou například dodávána s nožem a speciální zástrčkou pro sběrač trávy.

Motor

Sekačky na trávu mohou být akumulátorové, benzínové nebo elektrické. Poslední z nich mohou být napájeny z domácí elektrické sítě a jsou určeny pro relativně malé plochy.

Modely s baterií mají baterii. Pomocí takového zařízení budete moci zpracovat plochu o rozloze 6 akrů na jedno nabití baterie.

Výkon motoru určuje rychlost sečení. Taková zařízení jsou zpravidla vybavena motory od různých výrobců. Americké a japonské motory jsou považovány za nejkvalitnější.

Špatná kvalita čínských motorů je banální a velmi rozšířený stereotyp. Někteří čínští výrobci vyrábějí motory s certifikáty japonské společnosti.

Kola

Stroje různých značek a specifikací jsou vybaveny různými kolečky: jehličkovými nebo kuličkovými ložisky, bronzovými pouzdry atd. д. Čím vyšší je cena sekačky, tím pohodlnější je práce s ní, protože toto zařízení se vyznačuje hladkým chodem.

V závislosti na průměru koleček se také snadno používají. Jinými slovy, čím je vyšší, tím je používání spotřebiče pohodlnější.

Sáček na trávu

Existují tři různé typy sběračů trávy:

Látkové sběrače trávy jsou velmi kompaktní a lehké, ale měly by se čas od času prát. Když se oka ucpou, vznikne vzduchová uzávěra, která může snadno způsobit přehřátí motoru.

Plastové koše na trávu jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Pokud do nádoby náhodou spadne tvrdý předmět (kámen, tříska apod.). д. ), kryt se nijak nepoškodí. Plastová násypka se velmi snadno čistí. Kombinované varianty se používají u nejdražších spotřebičů. Kombinují výhody výše uvedených konstrukcí.

Sekačku je možné vyrobit i svépomocí.

Elektrická sekačka na trávu

Součásti sekačky na trávu

Chcete-li sestrojit elektrickou sekačku na trávu vlastníma rukama, můžete použít motor jakéhokoli starého spotřebiče. Motory malých spotřebičů nevydrží nepřetržitý provoz, přehřívají se, mohou „vyhořet“. I motor sekačky je poměrně slabý, vyžaduje větranou skříň, pracuje přerušovaně, když se mění hluk motoru. Pro pohodlnou práci je nutný motor o výkonu alespoň 1 kW.

Nůž pro sekačku může být vyřezán a vykován z tvrdé oceli jako jeden kus nebo jako několik nožů připevněných ke středu. Sekání jemným drátem nebo stéblem trávy jako u průmyslové ruční sekačky vyžaduje vysoký výkon, časté výměny žací hlavy. Je možné použít ručně broušený kotouč. je pevnější, bezpečnější a odolnější.

Rukojeť sekačky lze speciálně svařit nebo ji lze převzít ze starého vozíku, kočárku. Při výběru záleží na lehkosti prvků. Použití kompletního rámu z kočárku nebo trakaře zjednodušuje proces konstrukce, ale komponenty musí být pevné, ne zrezivělé. Pokud nejsou k dispozici jiné prostředky, lze rám a rukojeť svařit z ocelové trubky.

Napájecí kabel se přednostně prodlužuje tím, že se nechá navinout nebo odvinout. Kola musí být malá, ale vysoká alespoň 10 cm, aby bylo možné lopatky co nejlépe umístit pro pohodlnou přepravu po staveništi. Pokud jsou kola příliš malá, např. pro vysavač, lze výšku nožů zvýšit, ale nejsou navržena pro velkou hmotnost kovové konstrukce sekačky.

Důležité! Prvky pro vlastní sekačku musí být nejen vhodné, ale také v dobrém stavu pro nešetrné používání.

Technologie montáže sekaček na trávu

Jak vyrobit sekačku na trávu vlastníma rukama? Kovový rám se vyrábí jako první. Motor je nainstalován a přišroubován. Ve spodní části rámu je umístěna žací lišta, která je spojena s motorem. Normální vzdálenost mezi lopatkami a zemí je 7 cm. Vak na sběr trávy je připevněn přímo za žacím ústrojím, stejně jako u průmyslové verze.

Kolem nože musí být přivařen ochranný kryt. Motor a kloub nože musí být chráněny proti vniknutí trávy a musí být zachovány větrací otvory. Větrání je důležité zejména u malých motorů.

Řídítka by měla být přivařena v pohodlné poloze v pravém úhlu a normální délce. Svařování je nejbezpečnější způsob rámování a upevňování dílů. Pokud však nemáte přístroj nebo dovednosti, můžete jej sestavit z prefabrikovaných prvků sešroubováním.

Důležité! Šroubové spoje jsou pro montáž sekačky méně spolehlivé, je třeba je často kontrolovat a upevňovat.

Vyrobeno z úhlové brusky

Existuje několik způsobů, jak takový stroj vyrobit. Nejjednodušší je přišroubovat ji k připravené plošině nebo základně.

Nejběžnější možností je sestavit takovou soupravu pomocí kočárku.

 • Invalidní vozík demontujte, ale základnu s koly ponechte.
 • Připravte desku na osu kola.
 • Zabezpečte ji.
 • Připevněte úhlovou brusku k desce pomocí kabelových stahovacích pásků nebo svorek.
 • Na úhlovou brusku je třeba nainstalovat nože nebo střihací šňůru.
 • Připevněte spínač k rukojeti.

Může být vybaven ochranným krytem nože, který zabraňuje odlétávání trávy do stran, nebo sběrným košem na odpad.

Domácí pivovarníci již v historii přišli s mnoha modely podomácku vyrobených strojů. Mají různou podobu a složitost sestavy. Pokročilejší modely mají nastavitelnou výšku sečení atd. п. Vyrobte si vlastní sekačku vlastníma rukama, abyste zajistili bezpečnost. Tlačítko musí být instalováno tak, aby se stroj po jeho uvolnění okamžitě vypnul.

Z motorové pily

Domácí elektrické sekačky lze vyrobit i z řetězové pily. Je třeba:

 • motor z motorové pily Družba;
 • Rám je vyroben z masivního kovu;
 • protektor (strážce);
 • lopatky;
 • kola;
 • rukojeti.

Nejdříve je třeba vyrobit jakýsi vozík tak, že k připravenému rámu přivaříte rukojeť pro ovládání sekačky, kola. Aniž byste cokoli měnili v mechanismu motoru, musíte jej nainstalovat na vozík (podomácku vyrobený podvozek), přičemž předtím z něj musíte odstranit „ruční kolečko“ a přišroubovat jej k rukojeti sekačky. Je třeba také prodloužit palivovou hadici a plynový kabel. Chcete-li hřídel umístit dole, přišroubujte ji k rámu pomocí otvoru v převodovce. Kromě toho je třeba použít čep pouzdra ručního kola. Po připevnění nožů k hřídeli můžete začít s podomácku vyrobeným nástrojem pracovat.

vyžínač trávy z úhlové brusky. Návod k použití a schéma s vysvětlivkami

Vyžínač trávy z úhlové brusky. Úhlovou brusku kdykoli snadno přeměníte na sekačku. a naopak.Pro úhlovou brusku je třeba do zásuvky připojit prodlužovací kabel nebo měkký dvojitý vodič o průřezu 2,5 mm. Spínač a zástrčka. Přestřihněte drát na 30 cm dlouhé straně zásuvky a vložte vypínač (nejlépe z vrtačky). úhlová bruska stejného výkonu) V mém případě nebudu používat úhlovou brusku. tak jsem odstranil část těla úhlové brusky s tlačítkem. zmenšit rozměry.

Hlavním úkolem je uzavřít všechny otvory pro chlazení. Utěsnil jsem je lepicí páskou a tělo částí plastové láhve.

Protože je odvzdušnění uzavřené, nechci ho přetěžovat.

Všechny díly sekačky jsou sestaveny z dostupných materiálů. rám a rukojeť jsou převzaty z topné trubky velikosti 15. montáž úhlové brusky na ocelový plech od 2 do 3 mm. ohnuté při 90g., a přivařeny k trubce pod úhlem 45gr. Rukojeť (roh trubky) 90gr. je připevněn k tělu, závit je M10 a lze jej výškově nastavit. je k němu připevněn popruh. Všechny rozměry na fotografii držáku jsou pro úhlovou brusku s kotoučem 180 mm. Proto musely být otvory pro šrouby přizpůsobeny velikosti těla úhlové brusky. Vypínač jsem umístil na okraj skříně a přidal 1,5 m. 2,5 cm3 měděného drátu., a zajištěné lepicí páskou, předizolované (vložené do trubky z jízdního kola)

Nejdůležitější a nejtěžší část V mém případě. toto je nástavec pro rybářský vlasec. Testování různých verzí držáků mi trvalo několik měsíců. k dosažení požadovaného výsledku. Nástavec je vyroben ze dvou starých diamantových kotoučů na kameni. vyřízněte jádro kotouče úhlovou bruskou podle obrázku.

Brousit další rohy a poté nasadit jádro kotouče na brusku. nemačkejte silně, brousit na smirkovém kameni na kotouči 90 mm. 2 ks.Označte průměr 50 mm. a vyvrtejte otvory jako na fotografii.Otvory 4,5 a 3,5 jsou určeny pro řadu o průměru 4 a 3. Je také možné vrtat 2,5 pro řádek 2,5. Upevnění lanka pro trimr jako na fotografii. střihací šňůra 18 cm. vložte do otvoru a ohněte.

dlouhý okraj čáry musí být mezi oběma kotouči. Utáhneme matici (otočíme ji vzhůru nohama).

Přidala jsem regulátor rychlosti, sečení je mnohem lepší. Pokud je tráva malá a rychlost mláďat nízká, aby nedocházelo k zatěžování motoru.

Také jsem vyjmul drátěný spojovací prvek, který jsem popsal na začátku. Ponechal jsem standardní tovární montážní kotouče a upnul vedení k trimru

(Teď by měla být tlustá pouze šňůra pro zastřihovač, mám 4 mm), jinak bude zkroucená.

Jak vyrobit vyžínač trávy z úhlové brusky vlastníma rukama

Nejdříve je třeba vyrobit držák, který se umístí kolem těla úhlové brusky. Za tímto účelem vezmeme ocelový plech a ohneme jej na obou stranách podél těla. Původně jsem vzal desku již na jedné straně ohnutou. Nyní musím ohnout pouze druhý okraj.

V těle nástroje jsou na obou stranách otvory se závitem. V těchto otvorech se šroubuje rukojeť pro řezání na levé i pravé straně, rukojeť je vyrobena flip. Zde jsou jen tyto otvory a bude pevná žací nůž pro trávu.Vyvrtejte otvory po stranách držáku tak, aby odpovídaly otvorům po stranách nástroje. Označte ji fixem.

Nyní k řídítkům. Bude vyroben z ocelové trubky. Na konci trubky vytvořte zkosení, aby byla rukojeť připevněna pod úhlem. Značkou si vyznačíme čáru pro střih ořezávače.

Nyní je čas nainstalovat úhlovou brusku do sedadla. Za tímto účelem odšroubujte bezpečnostní kroužek.

Aby se vyžínač nedotýkal země a byl v určité vzdálenosti, jsou k němu připevněna kolečka. Můžete je získat ze starého a nepotřebného kočárku nebo jiného vozíku. V krajním případě si ho vyrobte sami z dřevěných koleček.Měl jsem kola spolu s držáky.

Namontujte kolo a držák a vše upevněte pomocí šroubu. Dobře jej utáhněte klíčem. Stejný postup proveďte i na opačné straně.

Zbývá už jen vyrobit řeznou část. K tomu používáme kousek ocelového drátu nebo kousek specializovaného kapronového drátu pro zastřihovače. Vložíme ji křížem přes upínací matici, přes otvory pro klíč.

Než skončím, rád bych zmínil, že tato úhlová bruska není pro tento typ práce vhodná. A pokud chcete toto domácí zařízení zopakovat, přebíráte plnou odpovědnost a vše používáte na vlastní nebezpečí.Při sekání trávy buďte velmi opatrní, rotující ocelové lanko je velmi nebezpečné. Veškerá manipulace s montáží nebo demontáží řezacího nástavce se provádí až po vytažení zástrčky ze zásuvky.Ale je to užitečný nástroj a může se vám hodit na sekání trávníku před domem.

Jak vyrobit vlastníma rukama

Sestavení domácí trysky pro strunovou sekačku na trávu Tryska strunové sekačky na trávu se zpracováním tyče:

 • odřízněte z lišty kus tak, aby její rozměry zabránily nárazu struny sekačky na trávu do kol (obvykle stačí 30 cm);
 • Vezměte do ruky pravítko a najděte střed obrobku;
 • Uprostřed tyče vyvrtejte otvor pod úhlem 45 stupňů, který by měl spojovat protilehlé hrany obrobku (průměr vrtáku by v tomto případě měl být o něco menší než šroub nebo vrut);
 • Vyvrtejte uprostřed svorky otvor pro upevňovací prvky a přišroubujte tento podomácku vyrobený držák do otvoru na tyči;
 • Pomocí samořezných šroubů a podložek přišroubujeme kola dětského kola ke koncům pilové tyče.

Pro usnadnění vrtání tyče doporučujeme vstupní hranu „zatlouct“.

Vyžínač trávy je dodáván s odnímatelným nástavcem a byl testován a osvědčil se jako velmi účinný. Pomocí křovinořezu lze nyní vytvořit hladký trávník s předem definovanou výškou trávy. To lze nastavit posunutím stříkací hlavice podél tyče nářadí. Samozřejmě, že sekačka na trávu s pojezdem není plnohodnotnou náhradou sekačky, ale na malých pozemcích bude tento nástavec, který lze sestavit za hodinu, velmi účinný. Při práci s upraveným křovinořezem se vám neunaví ruce.