Lodní motor z motorové pily vlastníma rukama

Letecké sáňkování s motorem motorové pily

Abyste mohli motorovou pilu přeměnit na lodní motor, musíte k ní připojit speciální nástavec. Díky třílisté vrtuli a převodovce s převodovým poměrem 2:1 můžete dosáhnout rychlosti až 20 km/hod. při minimální spotřebě paliva pouze 1 litr za hodinu.

Lodní motor z motorové pily

Samotný princip výroby podomácku vyrobené strojní pily spočívá v použití řetězové pily jako druhu pohonu. S vhodným zařízením a dostupností schémat můžete na motoru řetězové pily vytvořit mnoho zařízení. Lodní motor je naproti tomu vyroben pomocí speciálního nástavce s lopatkami.

Skutečnost, že se řetězové pily vyznačují vysokým výkonem motoru, malými rozměry a hmotností, umožňuje použití pohonné jednotky v mnoha oblastech činnosti a za jakýchkoli podmínek prostředí. Lodní motor, který je sestaven z řetězové pily, má speciální těsnost, která umožňuje uživateli používat jej v jakékoli poloze.

Práce na šneku a funkce procesu

Domácí vrtačka na led se neobejde bez šneku. Následující fáze vyžaduje použití silnostěnné trubky vypůjčené z bývalého tlumiče nárazů zavazadlového prostoru automobilu. Šnek je třeba mechanicky připevnit ke skříni pomocí dvou šroubů. Práce musí být provedeny také na adaptéru, který vede od převodovky ke šneku. Lze ji vyrobit z 15 cm dlouhého kusu trubky. Poté se na díl přivaří kroužky. Neměli byste zapomenout na adaptér, který je také třeba pečlivě opracovat na soustruhu.

přetvoření nástroje

Stojí za to říci, že takový nástroj, jako je řetězová pila, se úspěšně používá v mnoha případech, kdy je třeba ručně vyrobit motor pro něco. K dosažení požadovaného efektu stačí provést drobné změny v konstrukci. Při výrobě lodního motoru z motorové pily bude počet provedených změn minimální, a proto si zařízení zachová schopnost plnit svou hlavní funkci.

Musíte si však vybrat: buď dobrá pila, nebo dobrý motor, ale s menším výkonem. Hlavním faktorem bude cena. Pokud porovnáte zakoupený výrobek s přibližně stejnými vlastnostmi jako motor řetězové pily, jsou náklady na druhou možnost téměř třikrát nižší.

Blok: 2/12 | Počet znaků: 715

Konstrukce a princip činnosti

Princip fungování podomácku vyrobeného lodního motoru z motorové pily se neliší od továrních výrobků: motor vytváří točivý moment, který se přes redukční převodovku přenáší na lodní šroub a uvádí loď do pohybu. Celá konstrukce je připevněna k příčníku lodi pomocí vlastnoručně vyrobené svorky přivařené k trubce. Jednoduchý závitový kloub dokonale zvládá svůj úkol a spolehlivě fixuje motor v požadované poloze.

Blok: 3/8 | Počet znaků: 980

Jak postavit sekačku na trávu improvizovanými prostředky

Aby si majitel rychle poradil s vysokou trávou nebo uklidil trávník, musí mít k dispozici sekačku na trávu. Je možné zakoupit běžnou tovární verzi techniky, která se snadno používá, ale je třeba vzít v úvahu, že cena sekačky bude značná. „Druzhba“ řetězová pila self-made s vlastníma rukama bude stát jeden a půl krát levnější než továrně vyrobené zařízení, a výkon je zcela dostačující pro standardní použití v domácnosti.

Bez ohledu na zvolený typ konstrukce se strunová sekačka skládá z pohonu, rámu, řídicího systému a nožů. Pro snadnou obsluhu je zařízení navíc vybaveno kolečky, nožičkami, držadly a ochranným krytem, který sbírá posečenou trávu. Výroba sekačky začíná vytvořením rámu vhodné velikosti, který je obvykle vyroben z kovových rohů. Optimální velikost je 25 x 25 cm. Průběh prací na výrobě zařízení je obecně následující:

 • Aby sekačka vydržela déle, musí být přišroubována k rámu s železnými držadly a opatřena kolečky na bočních částech.
 • Po předchozím studiu vlastností řetězové pily „Ural“ nebo jiného modelu se rukojeť a lišta odstraní ze zařízení.
 • Zbytek stroje připevněte k podstavci pomocí čepů a matic. Udělejte to tak, aby hřídel převodovky otočená o 90˚ směřovala dolů.
 • Dalším krokem je prodloužení plynového kabelu a vytvoření posuvné hřídele připojené k převodovce pomocí dvou trubek.

Sekačka na trávu vyrobená z řetězové pily stojí mnohem méně než komerční sekačka

Kola jsou prvky převzaté ze starých kočárků nebo trakařů. Pokud se používá několik trubek různých průměrů, je možné vyrobit zařízení s teleskopickým pracovním systémem, který může měnit svou délku.

To je důležité zejména v případě, že spotřebič často používají lidé s různou stavbou těla. Také vytvoření teleskopické hřídele pomůže upravit výšku trávy po přejetí sekačky

Aby přístroj vydržel déle, nerozbil se po nárazu na tvrdé kameny a dobře bojoval s malými keři, měli byste ho vybavit kvalitními ocelovými čepelemi. Nářadí lze vybavit přídavným sběrným košem na trávu, abyste nemuseli sbírat posekanou trávu.

Důležité specifikace a nevýhody tahače KAMAZ-44108

Sněhová fréza

Jednoduché domácí zařízení, které není obtížné vyrobit vlastníma rukama. Nejprve vyrobte rám, který je svařen z trubek o průměru 3-4 cm. Má tvar písmene U a v zadní části rámu jsou 2 příčníky vzdálené od sebe 20 cm.

Podélné prvky rámu slouží k pohybu sněhového pluhu, jsou to podběhy. Jejich konce jsou šikmé, otvory jsou přivařeny, aby se zabránilo zablokování sněhem. Pro umístění pohonné jednotky jsou zapotřebí příčníky.

Motor motorové pily je vyjmut z rámu a přestavěn:

Výroba šneku pro domácí sněhový metač:

 • Pro hřídel použijte 80-85 cm dlouhý kus trubky o stejném průměru jako pro rám. Uprostřed jsou na každé straně přivařeny 2 desky dlouhé 13 cm a široké 15 cm. Jsou potřeba k vyhazování sněhu.
 • Z plechu o tloušťce 2-3 mm vystřihněte 4 kruhy o průměru 30 cm. Vnitřní části jsou odstraněny. kotouče o průměru 22-23 cm. Zbývající kruhové prvky vystřihněte na jednom místě a natáhněte je tak, aby tvořily pružiny.
 • Každá dvojice pružin je umístěna symetricky k hřídeli a jeden konec je přivařen k různým stranám středových desek na jejich koncích. Druhé konce jsou k hřídeli přivařeny přes kovové distanční podložky. Směr otáčení je směrem ke středu hřídele. Délka šnekové části. 70 cm.
 • Vyrobte plechový kryt pro šnek. Skládá se ze 2 svislých bočnic s rovnou spodní a náběžnou hranou a kruhovou zadní hranou. Ten překryjte plechem. Plášť musí být dostatečně dimenzován, aby bylo zajištěno volné uložení uvnitř šneku. Rozteč je 5-7 cm.
 • Vložte šnek do otvorů v bočnicích. Konce jsou uloženy v ložiskách, která jsou k nim přivařena z vnější strany. Na jednu stranu hřídele připevněte řetězové kolo ze stejného motocyklu.

Pro odvod sněhu použijte kus (10 cm) hliníkové trubky a krabičku, která je svařena z plechu. První z nich je upevněn v otvoru, který je umístěn uprostřed krytu skříně, přibližně v polovině její šířky. Přišroubování krabice k oddílu.

Pouzdro, ve kterém je šnek umístěn, je umístěno v přední části rámu. Přivařte bočnice k podélným trubkám. Připevněte motor k příčníkům rámu a umístěte hnací a hnané kolo, které je nainstalováno na konci šnekového hřídele, do stejné roviny. Řetězová kola jsou opatřena řetězem, přičemž se nezapomíná na mechanismus napínání (přídavné řetězové kolo, přišroubované k boční stěně skříně šneku).

K ovládání jednotky slouží trubková rukojeť, od níž se odvíjí páka, která reguluje průtok paliva do motoru.

Motor pro loď s vlastníma rukama

Nejjednodušší způsob, jak vyrobit lodní motor, je z travní sekačky s rovným výložníkem a pevnou hřídelí. Pokud má váš stroj ohnutou hřídel, bude nutné ji přepracovat.

Důležité Přední (zadní) adaptér pro elektrický rumpál s řízením: Jak si vyrobit vlastní ruce, videa, výkresy a rozměry

Přepracování ohnuté hřídele

Nejprve je třeba vyjmout původní matici č. 2, jak je znázorněno na obrázku níže. Vypadá jako 2 cm vysoký válec s vyříznutým závitem uvnitř.

Dále upravte výložník takto.

 • Povolením matice (4) vyjměte kovovou ohebnou hřídel (9) a objímkovou hřídel (8) z výložníku.
 • Protože konec ohnuté hřídele neobsahuje žádná ložiska, ale bronzové pouzdro (6), je třeba ho vyříznout.
 • Po odstranění bronzové objímky (6) sejměte plastový chránič (10). Protože je trubka kovová a ohnutá, nelze ji narovnat a lze ji bezpečně zlikvidovat.
 • Nahraďte vyřazenou trubku duralovou trubkou podobného průměru (vnitřní průměr). Průměr může být přednostně menší než průměr dříve odstraněné objímky.
 • Zasuňte bronzovou objímku (6) do trubky. Možná bude nutné trubku mírně navrtat.
 • Kladivem přitlačte pouzdro na drážku (5). Dávejte velký pozor, abyste trubku do pouzdra (6) nezasunuli silou.
 • Zkraťte běhoun (10) na požadovaný průměr a pevně jej zasuňte do hřídele.
 • Pokud má vámi vybraná trubka velký vnější průměr a není možné ji umístit do otvoru hlavy motoru, budete ji muset zbrousit na správnou velikost.
 • Ohebnou hřídel můžete nahradit ocelovou tyčí a připojit ji k hřídeli pro mrtvé dřevo (vyžaduje obraceč).
 • Nasaďte šroub na hřídel pomocí matice (2).
 • Připevněte tyč s vnitřní hřídelí k motoru pomocí adaptérů vyrobených speciálně pro tento účel v soustružnické dílně. Neexistuje žádný univerzální výkres adaptéru, protože konstrukce se může u jednotlivých zastřihovačů lišit.

Použití převodovky z úhlové brusky

Také převodovka úhlové brusky se často používá pro vlastní stavbu lodního motoru na bázi strunové sekačky, ale s několika úpravami.

 • Je nutné demontovat převodovku a místo hřídele s pastorkem objednat novou, delší (odpovídající hřídeli sekačky) od soustružníka. Konec hřídele je vyroben podobně jako vytažený (krátký), takže můžete použít stejná ložiska a pastorek.
 • V místě, kde je ložisko namontováno, je vhodné namontovat vývodku, aby se zabránilo vniknutí vody do převodovky.
 • Skříň převodovky sešroubujte s těsnicí gumou a těsnicím materiálem.
 • Vnitřek převodovky namažte nebo převody vydatně namažte tukem.

Výroba vrtule

K výrobě vrtule pro lodní motor můžete použít malý kousek duralu o průměru 2 mm. Pro šroub potřebujete pásek široký 30 mm a dlouhý 100 mm. Vyrobte jej podle níže uvedeného nákresu.

Stoupáním vrtule rozumíme následující: pokud vrtuli položíte na stůl, měla by být vzdálenost od povrchu vrtule k listu 10 mm. úhel ostří lze snadno nastavit kleštěmi, po předběžném žíhání duralových nožů.

Tato možnost není definitivní a na internetu najdete spoustu výkresů dvoulistých a třílistých vrtulí a různých velikostí. Velikost vrtule se v každém případě volí individuálně.

Jak vybrat motor pro domácí vrtuli?

Jedním z nejdůležitějších kritérií při konstrukci lodního motoru je výkon a robustnost motoru. Mnohem důležitější roli však hraje jeho spolehlivost. Pokud tedy výrobce stojí před volbou mezi spolehlivějším, ale méně výkonným motorem STIHL nebo Husqvarna a výkonnějším, ale méně spolehlivým čínským motorem pily, je lepší zvolit první variantu.

Použitý motor by měl mít objem 3 až 5 litrů. с. Tímto způsobem nespotřebovává příliš mnoho paliva. Motor unese nafukovací gumový člun se dvěma dospělými osobami a jejich zavazadly. Pro těžší dřevěné nebo kovové lodě by byl vhodný motor o výkonu 5 až 7 litrů. с.

Dalším důležitým faktorem je tovární montáž použitého motoru. V ideálním případě by měl být od počátku vybaven antivibračním systémem. To je obzvláště důležité, pokud má být lodní motor namontován na gumový člun. Protože je pryž měkčí než dřevo, snáze podléhá silným vibracím. To by mohlo ovlivnit vaše pohodlí na lodi. Použitý motor by měl být navíc vybaven čerpadlem pro předzásobení palivem. to umožňuje jeho použití v zimě.

Řetězová pila lodní motor

Již dříve jsme si řekli, co můžete udělat podomácku z motorové pily, dnes budeme mluvit o lodním motoru. Jedna a tatáž technika může být použita k různým účelům. Z tohoto důvodu, nákup motorové pily a přívěsný lodní motor nebudeme. Je to motor, který je spojuje. Není možné je používat současně, je nutné buď plout, nebo řezat. Na tomto základě je možné použít motor jednoho ze zařízení k různým účelům. Což jsme také udělali. vyměnil rameno řetězové pily za podomácku vyrobený vrtulový nástavec. Hlavní výhodou je, že jednotky nerozbíjíme, nepředěláváme a jednoduše je přeskupujeme. Provedení takového postupu v terénu zabere jen několik minut.

Jak přeměnit motorovou pilu na lodní motor

Zaměříme se na to, jak vyrobit loď s lodním šroubem.alex69.

Pro začátek je nutné spojku přepracovat: vyfrézovat novou menší misku a vyměnit smršťovací pružinu, což je nezbytné pro snížení počátečního momentu spojky a samozřejmě i rozměrů. hmotnost. Bylo zakoupeno válečkové ložisko 941/12. dva kolíky.7000CD na hřídel trubky = 510mm kloub. spojka.

Spojení hřídelí převodovky a motoru o průměru 10 mm pomocí sektorového klíče.Hmotnost motoru. 4,7 kg (3,3 l).с.), hmotnost nohy s převodovkou. 4,2 kg. Zbytek na výrobu spojovacích prvků a šroubu na hřídeli.

Po odříznutí přebytečných částí kanálu úhlovou bruskou vyvrtáme otvor pro upevnění k řetězové pile. Podrobnosti viz fotografie.

Výsledkem je podomácku vyrobený lodní motor o výkonu 3 kW.3л.с., rychlost. více než 10 km.ч. a spotřeba paliva. 250g. na 20min. mrtvice.