Oleo-Mac sparta 25 se nespustí

Strunová sekačka Oleo-Mac TR 95 E na náhradní díly.díly

Motor shořel (zapne se, ale nenabírá otáčky a jiskřící kartáče) kompletní. Stav ok.

Strunová sekačka na trávu na prodej elektrická Oleo-mac TR-61E. Vyrobeno v Itálii, ne v Číně. Na trimmeru koupil a nainstaloval novou originální cívku (cívku) pod čáru. S novou cívkou neměl čas ji použít v souvislosti s příchodem tepla trimr byl přehřátý a zlomil vinutí rotoru! Varování. Potřebujete převinout vinutí rotoru, kdo má možnost tuto činnost vykonávat a znát, jak počítat otáčky a zvedat drát. V současné době vše funguje, ale když pracuje, pokud se navíjení nenavine, spustí se tepelná ochrana na minutu nebo dvě. otáčky jsou i při volnoběžných otáčkách příliš nízké na záměry výrobce motoru (některé cívky jsou zkratované). Z tohoto důvodu a za symbolickou cenu za sestavu nářadí (za cenu nové originální cívky).

Zastřihovač elektrický Oleo-Mas TR 60E Firma: Oleo-Mas Model: TR 60E Výkon: 600W Dlouho a správně fungoval na chatě, v jednu chvíli přestal fungovat. Připraveno k prodeji (umyto a zabaleno) Bez originální krabice Zkontrolováno při prodeji. V případě dotazů pište nebo volejte. Podívejte se na můj profil a na mé další nabídky, také na mé hodnocení zákazníků.

Co chybí:. řemen. rukojeť. plastový kryt. ohebná hřídel (přesněji řečeno, je, ale odtrhl dřík. Jako bonus dát podobný celek, ale to má vinutí v opačném směru, Myslím, že k tomuto modelu se nehodí). Oficiální název dříve 071000016R, nyní 61150020AR. Vše, co je skladem, je na fotografii. Cena nového v obchodech 9000r., used sell for 5000r.6000р. Bohužel, doručení není možné, do metra není podvozhuu, pošta neposílat, platit pouze v hotovosti.

oleo-mac, sparta, nespustí

Průměr vlákna: 2,4 mm, průměr cívky: 130 mm Závit: M8x1,25, vnější, pohon vlevo Proti směru hodinových ručiček Pro řetězové pily Oleo-Mac: Sparta 25, Sparta 44, Sparta 42 BP, BC 360 4T, 735T, 740

Nový. SILNÉ VOLÁNÍ od 10 do 19 hodin! (můžete psát kdykoli) trimmerová hlava oleo-mac tap-n-go head 3.0 mm.LINE M8x1,25 SX(M) 63019015. 5 ks (1000 ks/kus) Bez odeslání.

Vyžínač elektrický, kvalitní, ne čínský, Makita UM4030 (Made in Germany), Oleo-Mac (Emak) TR101E, TR111E (Made in Italy), Efso (Emak) 8110 (Made in Italy), na opravu, na demontáž, na díly, hlavy s motory, jsou tam tyče z některých, c c c skříně, cívky a t.д. Oleo-Mas, Efso je třeba převinout rotor, že s Makita nevím, pravděpodobně kartáče. Všechny jsou zapnuté, můžete je zkontrolovat, ale neudržujte zátěž. Co potřebujete, zavolejte, zeptejte se, cena bude dohodnuta. Smlouvání je možné, výměna na elektrické sekačce na kolečkách.

Střihací hlava Oleo-Mac pro Oleo-Mac TR111E/TR130E s vlascem 2,0 mm. Závit M8 x 1.25 „maminka“, vlevo. Originál. Plně funkční, bez prasklin.

Pozor! Festima.Ru je vyhledávač inzerátů z oblíbených tržišť. Neprodáváme zboží, neuchováváme obrázky ani osobní údaje. Všechny obrázky jsou majetkem jejich autorů Disclaimer

Varování! Festima.Ru je vyhledávač reklam z populárních webů. Neprodáváme produkty, neuchováváme obrázky ani osobní údaje. Všechny obrázky patří příslušným vlastníkům Odmítnutí odpovědnosti

Toto je SPARTA!

Dlouho jsem si chtěl koupit křovinořez, zvažoval jsem mnoho možností, jak domácích, tak zahraničních výrobců, samozřejmě jsem chtěl koupit levně a snadno, ale intuice mi říkala, že lakomec platí dvakrát. Hlavními kritérii pro můj výběr byly především výkon, spolehlivost.

Pokud farmaříte, rád bych vám doporučil Oleo-Mac SPARTA 25S DISK. Záruka: těch 8 tisíc. V tomto obchodě společnosti UNISAW GROUP získáte všechny peníze za jednu sezónu. S ním můžete sekat v.

Problémy se zařízením OLEO-MAC SPARTA 37, nezvedá se!

Normální provoz spalovacích motorů a může být narušen v důsledku nečistot ve výfukovém otvoru nebo ucpání síťky tlumiče výfuku. Tento problém je častější u starších modelů. Problém lze samozřejmě vyřešit klasickým vyčištěním a vyjmutím síta zapalovací svíčky.

Pokud postup řešení problémů krok za krokem nevede k úspěchu a křovinořez stále nestartuje nebo se zastavuje, je vhodné zkontrolovat karburátor a motor. Hlavní příčinou je ucpaný karburátor, nevyvážený chod nástroje. Existují tři hlavní úkoly:

 • Ucpané porty nebo trysky. Celý systém se čistí speciálními mycími prostředky nebo se vyfukuje vysokotlakým proudem vzduchu z kompresoru. Nepoužívejte jehly a dráty, protože existují varianty poškozených průtočných částí;
 • Opotřebované těsnění karburátoru. Řešením je výměna vadného těsnění;
 • Ztráta hustoty. Pro kontrolu použijte běžný domácí tonometr a nahraďte jeho tlakoměr vhodným tlakoměrem. Sledujte hodnoty: pokud se nemění. náš klient je v pořádku, ale pokud tlak začne klesat, znamená to, že některá část karburátoru je vadná. Musíte ho najít a vyměnit za nový.

Pokud je karburátor v pořádku, může se stát, že benzinová sekačka na trávu nenastartuje kvůli opotřebované skupině pístů. Pokud na pístu nebo jiném válci najdete třísky, škrábance nebo jiné vady, je třeba je vyměnit. Pístní kroužky je třeba podle potřeby zkontrolovat. Pokud má píst při otáčení klikou mírnou vůli, je třeba vyměnit kroužky. Tuto práci je nejlepší svěřit specializované dílně.

Akumulátor Bosch s5 je oblíbeným vyhledávačem na populárních pracovních stránkách:

S tímto produktem získáte:

Při koupi sekačky OLEO-MAC SPARTA 25 jako dárek 4 m skleník Snowdrop a 30 m systém kapkové závlahy

sekačka na trávu bez dárků levněji. Ověřte si cenu u svého manažera

 • Rukojeť kola typu Grip
 • Průměr strunové hlavy 130 mm
 • Průměr výložníku, cm 26
 • Průměr vedení, mm 2,4
 • Objem palivové nádrže, l 0,75
 • Výkon motoru, l.с. 1,0
 • Výkon, kW 0,8
 • Objem motoru cm3 25,4
 • Střihací hlava TapGo
 • Hmotnost, kg 6,2

Benzínová sekačka na trávu Oleo-Mac Sparta 25 si svými technickými vlastnostmi nezadá s podobnými výrobky konkurence a zároveň má atraktivní cenu. Není náhodou, že tento model patří mezi naše nejoblíbenější sekačky.

Dlouhá tráva se nesvíjí, ani když sekáte dlouho. Pro zvýšení bezpečnosti se k tomuto zahradnímu nářadí standardně doporučují sluchátka, obličejový štít nebo ochranné brýle. Integrovaný antivibrační systém tlumí vibrace, takže vibrace v ruce nejsou téměř znatelné.Ergonomická rukojeť kola umožňuje větší záběr sečení, zejména ve srovnání s benzinovými vyžínači s rukojetí na smyčce. Pracovní šířka tohoto zahradního nářadí je 40 cm.Oleo-Mac Sparta 25 lze rychle rozložit/složit, což je obzvláště praktické pro přepravu v autě nebo pro uskladnění doma.

Lehký a vyvážený model Oleo-Mac Sparta 25 je vyroben z vysoce kvalitních materiálů. Snadné startování za tepla i za studena. Sekání vysoké trávy do 1,5 metru a malých keřů bez problémů.

Benzínová strunová sekačka Oleo-Mac Sparta 25 patří mezi konkurencí k nejlepším z hlediska výkonu a poměru ceny a výkonu. Ne náhodou je to jeden z našich nejoblíbenějších křovinořezů.

Ani při dlouhém sečení se dlouhá tráva na bubnu neusazuje. Pro zvýšení bezpečnosti se k tomuto zahradnímu nářadí standardně doporučují špunty do uší, obličejový štít nebo ochranné brýle. Integrovaný antivibrační systém tlumí vibrace tak, že vibrace v ruce nejsou téměř znatelné.

Ergonomická cyklistická rukojeť umožňuje větší dosah, zejména ve srovnání s benzinovými vyžínači s rukojetí na smyčce. Pracovní šířka tohoto zahradního nářadí je 40 cm.

Oleo-Mac Sparta 25 lze rychle rozložit/složit, což je velmi praktické pro přepravu v autě nebo pro uskladnění doma.

 • Benzínová strunová sekačka Oleo-Mac Sparta 25 se výkonem vyrovná konkurenčním výrobkům, ale zároveň je cenově atraktivní. Ne nadarmo je tento model jednou z nejoblíbenějších řetězových pil.
 • I delší doba sečení zabraňuje namotávání trávy na cívku. Z bezpečnostních důvodů se při práci s tímto zahradním nářadím doporučuje dokoupit sluchátka, obličejovou clonu nebo ochranné brýle. Integrovaný antivibrační systém tlumí vibrace tak, že vibrace v ruce nejsou téměř znatelné.
 • Ergonomická rukojeť kola vám umožní sekat s větším dosahem, zejména ve srovnání s benzinovými vyžínači s rukojetí na kličku. Šířka pásu zpracovávaného tímto zahradnickým nářadím je 40 cm.
 • Oleo-Mac Sparta 25 lze rychle rozložit/složit, což je velmi praktické pro přepravu v autě nebo pro uskladnění doma.

Značka: ItálieZáruka: 3 roky (oficiální cena)

Záruka nejlepší ceny! Nalezeno levnější produkt? Volejte!

Váš výrobek byl levnější? Pošlete nám e-mail nebo vyber zprávu, nejlépe s odkazem na produkt, kde je cena levnější, nebo nám zavolejte na telefon, uděláme cenu nižší, než jste našli.

Objem válce (cm). cc) 25,4 Výkon (kW/ltr).с.) 0,8 / 1,0 Hmotnost (kg) 6,2 Průměr trubky (mm) 26 Objem plynové nádrže (l) 0,750 Vybavení. sekací hlava nůž ramenní popruh spojka. ano

Sekačka na trávu Oleo-Mac Sparta 25. Nejlepší volba na Ukrajině v současné době, i když poměr cena/výkon je vynikající.

Specialisté v oblasti zahradní techniky tvrdí, že v současné době je nejúspěšnějším modelem pro domácí použití Oleo-Mac Sparta 25, který je ideální pro péči o zahradu nebo zahradní pozemek. Pokud si nůžky na živý plot Sparta 25 koupíte včas, není pochyb o tom, že váš trávník nebo louka budou vždy vypadat bezvadně.

Vynikající výkon je výsledkem robustnosti kované ocelové ojnice a klikového hřídele, jakož i instalace speciálních spalovacích motorů, které jsou schopny udržet účinnost i při nízkých otáčkách motoru.

Každá sekačka Oleo-Mac Sparta 25 je vybavena rychloupínacím systémem pro rychlou aktivaci motoru a odstředivou spojkou, která díky slinutým podložkám zabraňuje deformaci dílů. Mezi další jasné výhody patří. Žací hlava „tap’n go“, která automaticky uvolňuje strunu pro vyžínač, kovový nůž se třemi zuby a samozřejmě praktický design filtru. Pokud jde o provozní komfort, je sekačka Sparta 25 proslulá svými nízkými vibracemi, kterých je dosaženo díky izolaci součástí od motoru a volbě automaticky mazaných ložisek.

Sekačka na trávu Sparta 25. zdaleka nejlepší sekačka na trávu ve své třídě, která si získala obrovskou oblibu mezi amatérskými i profesionálními sekači trávy a plevele. Také je vhodné nejen v provozu, ale i při opravách (nedej bože, aby došlo k nějakému poškození), ale je to rarita. Často slýcháme zákazníky, kteří říkají, že travní sekačka pracuje již více než 10 až 15 let a neměla jedinou poruchu a pracuje v plném slova smyslu dál, při výrobě sena nebo sečení velkých ploch.

Užitečná rada: Než začnete stroje používat, a zejména pokud jste s tímto typem strojů ještě nikdy nepracovali, je nutné si důkladně přečíst návod k použití, abyste věděli, jak se vyhnout nepředvídaným škodám. Pokud některé části návodu k použití nerozumíte, můžete nám vždy zavolat nebo přijít do naší prodejny a nechat si poradit od našich manažerů.

Sekačka se musí zaběhnout! Nůžky na živý plot mají mírný odpor proti nárazu, i když je trávník mokrý a motor běží naplno, i když je trávník studený. Poměr oleje by neměl být vyšší než 1:50, tj. 20 mililitrů oleje a 1 litr benzinu 92 nebo 95, nejlépe u dobré čerpací stanice. směs se připravuje pomocí 20cc injekční stříkačky z lékařské stříkačky. Sekačka musí být při práci spuštěna, po vypracování prvních tří. pět nádrží benzínu sekací hlavou s rybářským vlascem, má větší zatížení než nůž, to je to, co potřebujeme, nástroj je spuštěn, když je zatížen, poté může být posekán kovovým nožem. Pro pracovní směs použijte originální olej Oleo-Mac Prosint 2T Evo je polosyntetický olej od společnosti Oleo-Mac, který na rozdíl od minerálních olejů jiných výrobců nezanechává v pístní skupině téměř žádné nečistoty a jeho cena je prakticky stejná. Doporučujeme také zakoupit převodové mazivo, protože převodovka nové strunové sekačky ho již obsahuje, ale je třeba ho přidat asi 5krát za sezónu, podle toho, jak dlouho bude benzínová strunová sekačka pracovat. Není nutné plnit celou převodovku mazivem, stačí namazat pouze ozubená kola v převodovce, která budou viditelná po odšroubování zátky ze servisního otvoru v převodovce. V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na naše manažery, uděláme vše pro to, aby pro vás byla práce s naší sekačkou pohodlnější.

Oleo-Mac sparta 25 se nespustí

Sekačka na trávu Oleo-Mac Sparta 25

Naše kontakty: (099) 207-14-08, (067) 618-23-79 Upozornění! Otevírací doba call centra: Po-So: 9:00-18:00 Neděle: 9:00-16:00 hod

Certifikát TechnoService je klíčem ke klidu na duši.

Podle vlastních statistik společnosti patří problémy se zárukou mezi nejaktuálnější, a to jak pro kupující domácích spotřebičů, tak i dalších elektrických a digitálních zařízení.Situaci komplikuje skutečnost, že se na trhu objevuje stále více výrobců, kteří nemusí mít ve vaší oblasti vlastní servisní středisko. Т.е. Kromě samotné opravy se budete muset vypořádat přinejmenším s doručením. Zdá se, že právo je v tomto případě na straně spotřebitele a nutí prodejce zaplatit za doručení / V praxi je však opak pravdou, protože.к. kupující musí vyřídit všechny formality, vyřídit doklady atd., aby mohl zboží vrátit.п. zákazník si musí sám přečíst záruční podmínky v servisní příručce výrobce. A to je jen špička ledovce. jen jeden příklad možných komplikací, které oprávněně znepokojují většinu kupujících. Zákon nemůžeme změnit. Máme však právo a možnost poskytnout kupujícím vlastní certifikovanou službu TechnoService, s níž se můžete obávat nástrah záruční opravy. Hlavní výhodou je délka záruky. Místo standardní jednoleté záruky (pokud kupující!! záruční podmínky výrobce uvedené v servisní příručce, pak může být celá záruční doba prodloužena. Záruční doba je pouze 12 měsíců). získáním certifikátu TechnoService získáte 2 nebo 3 roky plného záručního servisu.

Pod pojmem Tekhnofavorit rozumíme bezplatné doručení zařízení z vašeho domova do servisního střediska k diagnostice a další opravě, opravu za výhodných podmínek v mimozáručních případech, zpětné doručení a převoz vašeho zařízení do vašeho domova po servisním středisku, všestrannou telefonickou podporu.

Zatím žádné dotazy k tomuto produktu

Položte svou první otázku k vyžínači trávy Oleo-Mac SPARTA 25 (61039109E1T)

Výhody: praktický, lehký, spolehlivý.

Výhody: Snadné objednání, rychlé dodání a platba po obdržení produktu.

Recenze: Dodnes jsem spokojen. Sekačka stará 10 let. ale šetrné zacházení

Výhody: Používám ji již tři roky. Spolehlivý „stroj“. se během chvilky roztočí. žádné vibrace. snadné použití.Tankujte pouze benzinový olej 95.

Recenze: Dvakrát dal příbuzný (na začátku) sekat trávu na svém webu, takže poté, co začal rozmarně. následně odmítl.Stroj je třeba používat v JEDNÉ ruce )))). Motor pracuje bez problémů již sedm let !

Výhody: Je v provozu již více než 12 let a vypíná se i za tepla! Montáž je vynikající, v průběhu let byla vyměněna pouze 1 zapalovací svíčka a 1 žhavicí cívka pro trimr. V posledních několika letech se navíjecí startér zasekával. startovací lanko se nechtělo vrátit zpět.

Slabé stránky: Spíše přání: 1) síla. má potíže s vysokou trávou a seká jen jednou za dva týdny. nutí vás to neustále přidávat plyn, což není dobré pro životnost motoru. 2) Ramenní popruh může být pro dlouhé sečení příliš těžký. Ideální by byl batoh.

Hodnocení: Jsem spokojen a doporučil bych ho někomu, kdo seká trávu alespoň jednou týdně a chce 10 let bezproblémového provozu. Pokud sekáte méně často nebo je tráva hustá či silná, poohlédněte se po modelu s vyšším výkonem

Výhody: výkonný a spolehlivý, kompaktní a lehký.

Slabiny: Žádná rukojeť (ale není potřeba, váží méně).) Každý rozbije spínač zapalování. Tlačítko sytiče na karburátoru usnadňuje také jeho vypnutí.

Hodnocení: Je to velmi dobrá sekačka na sekání trávy (kolem domu, na keřích, u plotu, na těžko přístupných místech). Velmi spolehlivý, pokud používáte čerstvý benzín a originální olej (STIHL a Husqvarna) a pravidelně jej používáte, vydrží 15 let a více! Také pro ženské ruce.

Výhody: Osobně mám sekačku více než 10 let a od prvního vyzkoušení jsem ji měl na volnoběh

Výhody: Používám ji už více než 10 let. Většinou používám disk na sečení a při chodu motoru se zapne plný plyn a pak se vypne na volnoběh. Je to jediný způsob, jak sekat.

Výhody: V sedmé sezóně používání, velmi spokojen. Auto startuje dobře, i když ne hned po zimě, ale po obvyklé manipulaci vše zapadne na své místo. Přemýšlíte, že ho v zimě odvezete do servisu a necháte ho opravit? Pouze 92 benzin bez aditiv, přísné dodržování poměrů benzinu a oleje.

oleo-mac, sparta, nespustí

Nevýhody: V letošní sezóně jsem zjistil malý únik benzínu z nádrže v místě, kde vstupují palivové hadice. ještě není opraveno. vyměnil palivový filtr a vzduch, stejně jako musel vyměnit palivovou hadici, jak čas prasklý.

Recenze: Koupil jsem si ji na začátku sezóny 2014. Vyrobeno v Itálii. Záběh podle pokynů a doporučení prodejce. Sekačka na trávu je dobrá. Plánuji koupit druhý, výkonnější, protože se moje zahrada zdvojnásobila.

Výhody: výkonný, vysoce kvalitní, robustní křovinořez. Okamžitě se spustí. Na horkém pásu. Kvalitní, vysoce spolehlivá strunová sekačka s žebry a pojezdem. Snažím se nesekat s kotoučem. Může chytit kámen a okraj se může roztříštit, jako kamarád na vojně. Džípy jsou požehnáním.

Reference: Používám pět let, sekám jen v srpnu, když jsem na dovolené, tráva je vysoká po pás. Zcela spokojen. Nezapomeňte nosit brýle a pečujte o své oči.

Hodnocení: Používám ji už 15 let, nikdy se nerozbila, čistím filtr, používám originální olej, od oka dolévám 5 l oleje.Láhev a vše je v pořádku.Chci si koupit další, hlavní věc je, že Itálie.

Výhody: Používám ho již 12 let, vše je v pořádku, dokonce i zástrčka je originální, rychle startuje.V zimě musím vyprázdnit veškerý benzín z nádrže.

Hodnocení: Používám ji již 12 let, vše v pořádku, dokonce i zapalovací svíčka je originální, auto startuje hned.Mám s nimi zkušenosti.

Výhody: Věřím italským společnostem.

Slabé stránky: Větší výkon by se hodil. Cena.Hloupý pokyn.

Recenze: Jednoduchý, robustní produkt. Nezapomeňte na T.О.

Pro zlepšení kvality služeb používá web soubory cookie a další podobné technologie k zobrazování relevantních reklam. Pobytem na našich stránkách souhlasíte s používáním těchto technologií

Uzavřená akciová společnost „PATIO“ 220036, Grigorievsky str. Minsk, Ave. Dzeržinského ul. 8, pokoj. 1302 (13. patro). Osvědčení o státní registraci společnosti CJSC „PATIO“ vydal Výkonný výbor města Minsku na základě rozhodnutí ze dne 18. prosince 2011.04.2001 91. UNP 100183195.

Datum vložení informací o internetovém obchodě 5element.do obchodního rejstříku Běloruské republiky. 11.04.2018.

Zákaznický servis společnosti CJSC „PATIO“ (k prověření stížností kupujících na porušení jejich práv): Tel.: 37517-359-23-83. E-mail: [email protected] Režim služby: od 9 hodin.00 až 21.00 denně.

Telefonní čísla městských spotřebitelských ombudsmanů 37517-368-80-69. Správa Moskevského okresu města Moskvy. Město Minsk; 37517-218-00-82. Hlavní odbor obchodu a služeb výkonného výboru města Minsk.

Režim provozu internetového obchodu: od 9 hodin.00 až 21.00 denně. Objednávky, které jsou zaregistrovány mimo pracovní dobu, jsou přijímány k práci ráno následujícího dne po registraci.

Složitější příčiny selhání sekačky na trávu

Pokud postup řešení problémů krok za krokem nepomůže a křovinořez se stále nedaří nastartovat nebo se vypíná, měli byste zkontrolovat karburátor a motor. Ucpaný karburátor může být jednou z příčin nestability nástroje. Existují zde tři hlavní problémy:

 • Ucpané porty nebo trysky. Ten lze vyčistit speciálními mycími prostředky nebo vyfoukáním silným proudem stlačeného vzduchu z kompresoru. Nepoužívejte jehly a dráty, protože by mohlo dojít k poškození trubic;
 • Opotřebované těsnění karburátoru. Řešením je výměna poškozeného těsnění;
 • Netěsné těsnění. Můžete jej zkontrolovat pomocí domácího tonometru a vyměnit tlakoměr za vhodný manometr. Sledujte hodnoty: pokud se nemění, je vše v pořádku, ale pokud tlak začne klesat, znamená to, že některá část karburátoru je vadná. Budete ho muset najít a vyměnit za nový.

Pokud je karburátor v pořádku, může se stát, že benzinová sekačka na trávu nenastartuje kvůli opotřebované skupině pístů. Pokud se na pístu nebo válci objeví známky vrypu, škrábance nebo rýhy, je třeba je vyměnit. Pístní kroužky podléhají povinné kontrole. Mírná vůle pístu při kývání ojnicí znamená, že je čas vyměnit kroužky. Tento postup je nejlépe provádět v odborné dílně.

Oprava sekačky Sparta 25 vlastníma rukama

V detailu: sekačka na trávu opravy vlastníma rukama Sparta 25 od skutečných mistrů pro stránky olenord.com.

Tradiční sekačky na trávu jsou nepohodlné a nebezpečné a vyžadují mnoho času a úsilí. Na fotografiích řetězových pil je vidět řada špičkových přídavných zařízení, která nabízejí řadu výkonnostních prvků, jako je vyšší výkon a dlouhá životnost.

Pohodlná a robustní sekačka na trávu je technické zařízení složené z jednotlivých mechanismů, dílů a součástí, které se mohou při intenzivním používání opotřebovat, poškodit a zničit.

I při pravidelných kontrolách, údržbě a pečlivém skladování vyžadují tyto spotřebiče a jejich jednotlivé díly opravu nebo dokonce výměnu, přičemž veškeré opravy lze provést svépomocí.

Sekačka na trávu se snadno opravuje, věnuje určitou částku z rodinného rozpočtu, rychlá a kvalitní oprava vlastníma rukama není o nic méně jednoduchá a pohodlná, pokud chcete pochopit konstrukci sekačky a opravit všechny problémy.

Hmotnostní a kusová konstrukce stříhacích strojů je založena na obecně uznávané technologii, typické konstrukční schéma se skládá z určitých prvků a dílů a je důležité je znát při provádění samostatných oprav:

 • horní část. Základ celé konstrukce, kde jsou smontovány všechny důležité prvky, jako je startér, karburátor a motor sekačky;
 • střední část. dutá hřídel, uvnitř které je kabel spojující motor a převodovku, která pohání řezací šňůru vyžínače. Tato část obsahuje držáky pro rozložení hmotnosti celé jednotky a pás pro upevnění vyžínače trávy na opasek osoby, která vyžínač trávy používá k určenému účelu;
 • spodní část. Zde se nachází převodovka a řezné prvky, které jsou z důvodu ochrany uživatele ukryty pod praktickým krytem. Kryt zajišťuje vyšší úroveň bezpečnosti tím, že zabraňuje vniknutí velkých částic nečistot, kamenů a skla do osoby obsluhující benzínovou sekačku.

Pokud jste obeznámeni s vnitřní konstrukcí a fungováním sekačky na trávu, můžete ji opravit nebo vyměnit opotřebované součásti sami podle návodu k opravě.

Nejběžnější a nejčastěji se vyskytující závady, které se dají samy opravit, jsou tyto

 • poruchy motoru, které způsobují, že sekačka nenastartuje nebo neběží;
 • Zvýšené vibrace lišty křovinořezu, které ztěžují jeho použití k určenému účelu;
 • Zvýšené přehřívání převodovky, její zrychlené zahřívání během provozu;
 • Pomalá a špatně fungující řezací linka při nedostatečných otáčkách;
 • ucpání startovací mřížky, což způsobí přehřátí motoru a jeho zastavení;
 • Rychlé a časté zanášení karburátoru v důsledku používání nekvalitního paliva;
 • ucpání vzduchového filtru při nedodržení pokynů k péči.