Sekačka na trávu nestartuje, když je horká

sekačka na trávu se nespustí, když je horká | | Sekačka na trávu se nespustí, když je horká

Diagnostika příčiny nestartujícího stroje. Rychlý test čínských a domácích křovinořezů s dvoutaktními spalovacími motory. Někdy dvoutaktní motor ve válci ani nezabliká a někdy se chytne a pak se vypne. Nebuďte smutní, tento čínský šmejd lze opravit přímo na koleně s minimem nářadí.

Než začnete diagnostikovat problém, ujistěte se, že se motor otáčí s malým odporem. Pokud nedochází ke kompresi, znamená to, že další práce je zbytečná a je třeba vyměnit píst (ani na tom není nic složitého, je to jako stavebnice).

Stránky o dače

08.12.2018 admin Komentáře Žádné komentáře

Proč se sekačka na trávu vypne po stisknutí plynu?? Sekačka na trávu se zastavuje při vysokých a volnoběžných otáčkách, zahřívá se nebo se otevírá vzduchová klapka. Co dělat, když se benzínová strunová sekačka rozběhne a pak se hned zastaví??

Benzínová strunová sekačka je pro majitele domů, majitele trávníků nezbytnou výbavou, a když se strunová sekačka v jednom bodě zastaví, práce na čištění plochy od trávy se zastaví. Samotný stroj je poměrně složité zařízení, takže existuje mnoho možných příčin poruch. Častější problémy jsou uvedeny v návodu k použití. Znát pozadí, proč se strunová sekačka zastaví, měli byste, takže bez pomoci ostatních dokonale provést opravu zařízení.

Kontrola přítomnosti a kvality paliva

Pokud nechápete, proč sekačka nestartuje, nejprve zkontrolujte, zda je v nádrži benzín. Začátečníci často zapomínají, že je nutné pravidelně přerušovat práci a doplňovat do nářadí směs benzínu a oleje. Pokud je nádrž sekačky prázdná, sekačka samozřejmě nenastartuje, ať se snažíte sebevíc.

Pokud je v nádrži palivo, ale zároveň nemůžete spustit nástroj motoru, nespěchejte s demontáží karburátoru. Zkontrolujte, zda je motor sekačky na trávu správně nastartován, jak je uvedeno v návodu k obsluze. Pokud je start proveden podle pokynů, je důležité vzít v úvahu následující body:

  • Potřebujete více než jen kvalitní benzín s vyšším oktanovým číslem. je to značka doporučená výrobcem. A ne vždy je benzín AI-95 nejkvalitnější. Pokud nevíte, jaký benzín pro sekačku použít, měli byste zvolit AI-92
  • Používejte olej určený speciálně pro dvoutaktní motory. Pokud má vaše sekačka čtyřtaktní motor, potřebuje čistou nádrž na benzin bez míchání s olejem. Na kvalitě motorového oleje pro vyžínače trávy byste neměli šetřit, stejně jako byste neměli šetřit na benzínu. Životnost motoru závisí na kvalitě používaného paliva
  • Správná příprava palivové směsi. Z pozorování vyplývá, že většina sekaček na trávu nejprve kontroluje pouze proces přípravy oleje s benzínem pro strunovou sekačku. Čím jste zkušenější, tím méně se staráte o míchání benzínu a oleje pro dvoutaktní motor. Poměr benzínu a oleje by měl odpovídat doporučení výrobce. Obvykle je poměr 25:1, to znamená, že na 1 litr benzinu potřebujete 40 ml dvoutaktního oleje (nelze použít motorový olej z automobilů a zejména odpadní olej)
  • Správné skladování palivové směsi. často se stává, že po přípravě palivové směsi je tato směs skladována po delší dobu než 2 týdny. Směs benzínu a oleje připravenou k použití neskladujte po dlouhou dobu, jinak se olej vysráží a dojde ke ztrátě vlastností obou olejových produktů. Ani pečlivé promíchání po delším skladování připravené směsi není důvodem pro její další použití. Proto se nedoporučuje míchat více než 2 litry paliva najednou

Zkontrolujte, zda byly provedeny všechny výše uvedené položky, a teprve potom začněte testovat stav zapalovací svíčky. Sekačka na trávu se nespustí z různých důvodů, z nichž většinu lze diagnostikovat vlastními silami. Demontáž karburátoru není účelná, pokud nelze motor nastartovat. Dalším krokem při odstraňování závad je kontrola stavu zapalovací svíčky.

Nejčastější závady sekaček

Co se týče problémů s poruchami motoru nebo zasekáváním, ty se u sekaček s vozíkem, které jsme recenzovali v článku, prakticky nevyskytují. Tyto závady se častěji vyskytují u ručních benzínových sekaček a představují téměř polovinu důvodů, proč uživatelé sekaček volají servisní středisko.

Nikdy neskladujte palivo v plastové nádobě naplněné vodou. Při míchání palivové směsi vzniká statický náboj, který způsobuje riziko statického jiskření.

Proto čerpací stanice neumožňují tankovat benzín do plastových kanystrů. pouze do kovových. Před naplněním kovového kanystru benzínem je lepší jej položit na zem, aby se zabránilo vzniku statické elektřiny z pouzdra.

Existují však situace, kdy pouhá manipulace s křovinořezem nepomůže. Motor stále nenastartuje. V tomto případě kontrolujeme podávací a zapalovací systém podle pravidla „motor neběží, pokud nemá co hořet nebo co zapálit“.

Proč se sekačka na trávu nespustí: obecné závady a jejich odstranění

Jak je uvedeno výše, tyto situace jsou typické pro vyžínače, které byly delší dobu v nečinnosti. Jakmile je tedy zjištěn problém, musí být závada okamžitě odstraněna.

Palivo jako zdroj problémů

Prvním krokem je kontrola přítomnosti a kvality paliva. Nejdříve se ujistěte, že je v nádrži palivo. Ti, kteří si stroj koupili nedávno, často zapomínají, že je třeba strunovou sekačku doplnit. Pokud není k dispozici palivo, zařízení jednoduše nemůže fungovat.

sekačka, trávu, nestartuje, když, horká

Pokud je v nádrži palivo, ale sekačka na trávu se nechce spustit, musí majitel zkontrolovat, zda správně funguje. V takovém případě je vhodné si přečíst návod k použití. Pokud je stroj správně nastartován, může nesprávná směs způsobit.

  • Olej. Musí být speciální. určený pro dvoutaktní motory. Na výrobku nešetřete. na směsi závisí životnost vašeho stroje. Vyžínače trávy se čtyřtaktním motorem vyžadují čistý benzín. nemíchejte ho s olejem.
  • Není vždy nutné používat kvalitní benzín, ale značku doporučenou výrobcem pro určitý model. Pokud není možné zjistit, jaké palivo je potřeba, doporučuje se zvolit buď AI-95, nebo AI-92, přičemž druhý jmenovaný je oblíbený, protože obsahuje aditiva reagující s dvoutaktním olejem. Nepoužívejte jiné značky.
  • Příprava správné směsi pro benzínový vyžínač. Bylo zjištěno, že zpočátku je této fázi věnována maximální pozornost, ale později ji sekáči začnou míchat „od oka“, a to už je vážná chyba. Správný poměr benzínu a oleje je 25:1. Na jeden litr druhého, dvoutaktního oleje je zapotřebí 40 ml prvního. Motorový olej určený pro vozidlo není vhodný, protože při vysokých teplotách ztrácí (částečně) své mazací vlastnosti.

Důležité jsou správné podmínky skladování palivové směsi. Aby ušetřili čas, někteří majitelé si ji připravují předem, aby ji mohli použít v následujících týdnech. To není dobrá alternativa, protože palivová směs se rychle stává nepoužitelnou. Příčina. srážení oleje. Oba ropné produkty při této změně ztrácejí své vlastnosti. Ani opětovné spalování nemůže obnovit původní kvalitu paliva. Proto se doporučuje připravit určitý objem: 2 litry, max.

Pokud je s benzínem a olejem vše v pořádku, přejděte k diagnostice. zkontrolujte zapalovací svíčku.

Svíčka a její stav

Více o této fázi diagnózy. Většina zkušených uživatelů, kteří již znají otázku, proč se strunová sekačka nestartuje, nejprve zkontroluje stav kontaktů zástrčky. Tento prvek se diagnostikuje takto:

  • Nejprve odšroubujte zapalovací svíčku a poté zkontrolujte. Pokud jsou elektrody v bezvadném stavu, měly by mít barvu sazí podobnou cihlové. Mokrý prvek nebo bílé či černé usazeniny na kontaktech indikují závadu. Růžová a červená barva elektrod je důkazem velkého množství aditiv v palivu. Směs musí být vyměněna.
  • Pokud je zapalovací svíčka mokrá, znamená to, že se ve spalovacím prostoru nachází nespálené palivo. Je ponechána na místě. Vyčistěte kontakty zapalovací svíčky a poté je vysušte (vypalování není povoleno). Po této fázi je svíčka připojena ke svícnu.
  • Pak zapněte zapalování a zatáhněte za rukojeť startéru. Pokud je prvek v pořádku, měl by vydávat stálou jiskru. Pokud je slabý nebo zcela chybí, verdikt je jeden. zapalovací svíčka musí být vyměněna.

Existuje ještě jeden důvod, proč se vyžínač plevele nespustí. Jedná se o velkou mezeru, která se objevila mezi kontakty zapalovací svíčky. Mezera 0,7 až 1 mm je normální. Pro správné nastavení mezery mezi elektrodami použijte speciální sondy.

Pokud takové zařízení není k dispozici, použije se tato lidová metoda. Žiletka je zlomená, její části jsou složeny dohromady. Pak se tato „měrka“ vloží mezi kontakty. Ideální jsou čepele, které dobře padnou.

Problém je v palivovém potrubí a karburátoru

Pokud se objeví jiskra, ale sekačka na trávu stále nejeví známky života, může být problém v přívodu paliva do spalovací komory. Chcete-li zjistit, zda se jedná o závadu sestavy, postupujte takto

  • naplňte stříkačku nebo plastový uzávěr láhve asi 20 ml paliva.
  • Palivo se pak opatrně vlévá do spalovacího prostoru otvorem pro zapalovací svíčku.
  • Zapalovací svíčka se vrátí na své místo, nasadí se zapalovací svíčka, motor se nastartuje

Pokud sekačka na trávu nastartuje, může být problém v palivovém potrubí a karburátoru. Pokud se neprojeví žádný účinek provedených manipulací, pokračuje diagnostika. zkontrolujte vysokonapěťový vodič. Při sebemenším podezření je spotřební prvek nahrazen novým.

sekačka, trávu, nestartuje, když, horká

Co dělat, když motor sekačky na trávu stále odmítá běžet?? V tomto obtížném případě se můžete řídit těmito doporučeními:

  • Pokud máte pochybnosti o zapalovací svíčce nebo vysokonapěťovém kabelu, je lepší je okamžitě vyměnit.
  • Pokud při kontrole nové zapalovací svíčky nevznikne jiskra, je téměř jisté, že je vadná zapalovací jednotka. cívka je vadná.

Chcete-li zkontrolovat, zda zapalovací svíčka správně funguje, odšroubujte ji a přidržte ji u těla sekačky. Pokud se jiskra neobjeví nebo se neobjeví při každém trhnutí startéru, je třeba vyměnit cívku. Tento prvek můžete nahradit také sami.

Kdy svolat seminář

Pokud je stroj v záruce, lze jej při prvních příznacích poruchy odvézt do odborného servisu. Opravy jsou bezplatné bez ohledu na povahu poškození, pokud k němu nedošlo vinou majitele. V případě poškození motoru je nejlepší okamžitě kontaktovat odborníka. V každém případě je to uživatel, kdo rozhoduje o míře závažnosti závady na stroji.

Shrnutí. Benzínové i elektrické vyžínače trávy jsou navrženy pro dlouholetý spolehlivý provoz. Většina výše popsaných problémů je způsobena nedostatečnou pozorností majitele vůči svému pomocníkovi. Pokud budete dodržovat pokyny výrobce a pravidelně provádět servis sekačky, bude její provoz bezproblémový a bez poruch.

Jak sekačku používat a skladovat

Sekačku je třeba skladovat a provozovat v dobrých podmínkách, aby se v budoucnu dobře rozběhla:

  • Během provozu pečlivě sledujte chladicí systém a ujistěte se, že jsou kanály v karoserii a žebra startéru čisté a včas vyčištěné;
  • V případě potřeby použijte k čištění rozpouštědla, parafín nebo jiné čisticí prostředky;
  • nečistěte nástroj „horký“. nechte jej vychladnout;
  • Vždy se řiďte návodem k obsluze, jinak by mohlo dojít k přehřátí motoru;
  • Pokud sekačku v příštím měsíci neplánujete používat, vypusťte z ní palivovou směs, tj. к. časem se rozkládá na těžké frakce, které nevyhnutelně ucpávají průchody karburátoru;
  • Po vyprázdnění paliva nechte vyžínač běžet na volnoběh, dokud se nezastaví, aby se odstranily zbytky paliva.

Před zimním uskladněním proveďte následující kroky.

sekačka na trávu, elektrická i se spalovacím motorem (ICE), je v létě a na podzim nepostradatelným nástrojem pro majitele chat a chalup. Lze s ním snadno odstranit plevel, malé keře a zastřihnout trávník. Stejně jako všechny stroje však i vyžínače trávy selžou v ten nejnevhodnější okamžik. Aby mohl uživatel tohoto zařízení odstranit závady vlastníma rukama, musí nejprve zjistit příčinu jejich vzniku.

U sekaček na trávu a elektrických vyžínačů, pokud nepočítáme poruchy spojené s výložníkem a žací hlavou, se vyskytují především poruchy v oblasti motoru.

Poruchy benzínových vyžínačů

Typické poruchy benzínového vyžínače trávy, se kterými se majitelé tohoto přístroje nejčastěji setkávají, jsou následující:

  • porucha motoru;
  • problémy s karburátorem;
  • problémy se zásobováním palivem;
  • porucha tlumiče výfuku;
  • porucha převodovky;
  • Porouchá se startovací motor;
  • problémy se vzduchovým filtrem;
  • odvzdušňovací zátka v palivové nádrži.

Závady elektrických vyžínačů

Vzhledem k tomu, že elektrické sekačky jsou mnohem jednodušší než motorové sekačky, je důvodů jejich selhání jen několik.

Je třeba poznamenat, že odstranění některých z těchto problémů je lepší svěřit odborníkovi.

  • vadný elektrický kabel;
  • vadné ovládací tlačítko;
  • přepálené statorové vinutí motoru;
  • poškozené kontakty na motoru.

Jak sekačku správně uskladnit a vyhnout se problémům s jejím startováním

Správný postup při skladování strunové sekačky závisí na způsobu jejího spuštění. To platí nejen pro dlouhodobé skladování v zimě. Při skladování řetězových pil a vyžínačů je třeba dodržovat následující pravidla

  • Před uložením nářadí na zimu byste měli vypustit palivo z nádrže. Zbytky paliva je také třeba odstranit, což lze provést tak, že nastartujete motor a necháte ho chvíli běžet, dokud nepřestane
  • Nářadí je vhodné skladovat na suchém místě
  • Před nastartováním motoru po přestávce delší než 2-3 měsíce je třeba nejprve zkontrolovat elektrody zapalovací svíčky a hlavní součásti. vzduchový filtr, vysokonapěťové vedení atd
  • Při používání nářadí je důležité mít na paměti, že přehřátí motoru snižuje jeho životnost, a proto je nutné zastavit a pracovat, zejména pokud se používá dvoutaktní vyžínač trávy. Čtyřtaktní motory jsou nejen výkonnější, ale také robustnější
  • Po zimě je třeba nejprve nalít trochu oleje do otvoru pro svíčku a ujistit se, že jste píst zatlačili do vnějšího mrtvého bodu. Startovací motor benzínového motoru je nutné mazat, aby se zabránilo jeho nadměrnému opotřebení

Problém můžete najít a opravit sami pouze tehdy, když budete hledat správné příčiny, proč se sekačka na trávu nechce spustit. Navíc vůbec nemusíte být odborníkem a mít důkladné znalosti o konstrukci benzinových motorů. Pokud budete dodržovat postup popsaný v tomto materiálu, sekačka na trávu bude snadno obnovena do provozuschopného stavu.