STIHL ms 180 c k přehledu

Řetězová pila STIHL MS-180

Dobrý den, milí čtenáři mého blogu. Rádi bychom vás seznámili s legendární řetězovou pilou STIHL 180 a jejími technickými údaji. Jedná se o nejoblíbenější motorovou pilu, která se stala legendou na domácím i zahraničním trhu. A tak se pokusím vše vysvětlit popořadě.

Z čeho je tento stroj vyroben. Tato kompaktní řetězová pila pro domácnost je vhodná pro domácí použití a je známá svou kvalitou a účinností. Začneme technickými vlastnostmi této řetězové pily.

Popis pily

Model je benzínová řetězová pila s příčně uloženým motorem. Kryt je vyroben z lehké duralové slitiny. V místě, kde je umístěn motor, má mřížový výřez. Poskytuje potřebnou úroveň chlazení při práci.

Na místě ji drží dvě rukojeti. Jeden z nich je umístěn vzadu a ovládá také hladinu benzinu v karburátoru. Druhý je několik centimetrů od začátku taktu. Přímo před ním je ochranný kovový rám.

Dlaha se dodává ve dvou délkách: 35 nebo 40 cm. Součástí dodávky je také ochranný kryt.

Celková hmotnost nářadí 4,2 kg s prázdnou palivovou nádrží a nádrží na olej a 3,9 kg s odstraněnou pneumatikou.

Rukojeť startéru se nachází na levé straně skříně. Hned pod ním je víko palivové nádrže.

Automatická brzda řetězu po dokončení práce. To zabraňuje riziku zranění při používání.

Zakoupeno s dvouletou zárukou výrobce.

Úpravy v

Kromě základního modelu MS-180 existují i vylepšené modely:

Studujte každou verzi zvlášť.

Motorová pila STIHL MS-180 C-BE 14

Tato řetězová pila STIHL byla výrobcem dále vylepšena a váží 4,2 kg. Dvoutaktní pohonná jednotka je poháněna směsí benzínu a motorového oleje a má objem 2 litry. с. Vzduchem chlazený systém ErgoStart usnadňuje startování motoru zatažením za navíjecí startér. Systém QuickStop okamžitě zastaví pohyb řetězu, pokud je stisknuta přední zarážka.

Stálou spotřebu paliva a minimální emise výfukových plynů zajišťuje zabudovaný dilatační kloub. Menší rozměr pneumatiky. 14″ s následujícími specifikacemi 1,3 mm, 3/8″, 50 článků. Picco Duro je vybaven řetězem vlastní výroby, který se otupuje čtyřikrát pomaleji, je mimořádně robustní a spolehlivý.

Přepracovaný systém napínání řetězu, bez nutnosti použití nářadí. Systém Ematic maže řetěz tam, kde je to potřeba, což vede k 50% úspoře nákladů na mazivo. Antivibrační systém chrání obsluhu před zbytečnými vibracemi.

Pracovní objem válce 31,8 cm³
Délka pneumatiky 35 cm
Řetěz STIHL Oilomatic step/step 3/8″ P / Picco Micro 3
Power 1,5/2 kW/l.с.
Hmotnost 1) 4,2 kg
Specifická hmotnost 2,8 kg/kW
Hladina akustického tlaku 2) 98 dB(A)
Hladina akustického výkonu 2) 110 dB(A)
Úroveň vibrací vlevo/vpravo 3) 7,6/7,4 m/s²
Rozteč řetězu 3/8 “ P
Objem nádrže 0,25 л
Otáčky při volnoběžných otáčkách 2.800 otáček za minutu.
Rychlost Pmax 4) 9.000 otáček za minutu
K-faktor podle směrnice 2006/42/ES 2

Motorová pila STIHL MS-180 16 Picco

Hmotnost řetězové pily 3,9 kg. Jednoválcový benzinový motor s karburátorem o výkonu 2 litry. с. Dále je vybaven systémem snadného startování, zámkem řetězu, antivibračním systémem. Řetěz STIHL Oilomatic PICCO MINI 61 PMN, automatický systém mazání řetězu je součástí dodávky. Délka přípojnice. 40 cm. Spotřeba paliva, konstantní výkon řetězové pily a kvalita výfukových emisí jsou sledovány karburátorem.

Výkon l.с. 2
Řetěz STIHL Oilomatic Picco Micro 3 (PM3)
Hmotnost kg 1) 3,9
Měrná hmotnost kg/kW 2,6
Hladina akustického tlaku dB(A) 2) 97
Hladina akustického výkonu dB(A) 2) 110
Úroveň vibrací vlevo/vpravo m/s? 3) 6,6/7,8
Rozteč řetězu 3/8 “ P
Objem olejové nádrže cm 145

Příslušenství

Úložná taška pro řetězovou pilu

Pro bezpečné skladování a přepravu řetězových pil s vodicí lištou do délky 45 cm (není vhodné pro elektrické pily MS 441, MS 461, MS 661 C-M a MS 880).

Verze

Doporučená cena výrobce c 06.04.2022. Doporučenou maloobchodní cenu výrobce nelze zohlednit.

Pouzdro na řetězové pily

Pro skladování a přepravu všech akumulátorových a benzínových pil s délkou lišty do 45 cm (není vhodné pro elektrické řetězové pily MS 441 C-M, MS 461, MS 661 C-M a MS 880).

Výkonnostní varianty

Doporučená cena výrobce od 06.04.2022. Výrobcem doporučená maloobchodní cena není v nabídce zahrnuta.

Plnicí systém, palivo

Pro rychlé plnění nástrojů bez přeplnění. Kanystry na palivo STIHL, kanystry na benzín STIHL max. Až 5 l. Používá se u nádrží s otvorem větším než 23,5 mm.

Verze

Doporučená cena výrobce c 06.04.2022. Výrobcem doporučená maloobchodní cena není zahrnuta v propagační ceně.

Laserový zaměřovač 2 v 1

Dva v jednom: ukazatel směru a nástavec pro příčné řezání. Pro řezání krátkých kusů dřeva bez zdlouhavého měření, s ukazatelem směru pádu pro kontrolu kvality řezů a směru pádu, ukázkový klip na DVD. Můžete si také vybrat odpovídající držák pro svou řetězovou pilu.

K dispozici v různých verzích

Doporučená cena výrobce c 06.04.2022. Doporučená cena výrobce v rámci propagační nabídky se nezohledňuje.

Servisní sada

Servisní sada pro řetězové pily STIHL s veškerým nářadím potřebným k servisu řetězové pily STIHL. Pravidelný servis, jako je výměna vzduchového a palivového filtru a zapalovací svíčky, prodlužuje životnost stroje. Tímto způsobem můžete udržovat svůj stroj v nejlepším stavu a udržovat motor řetězové pily v optimálním a efektivním chodu.

Servisní sada obsahuje následující spotřební materiál pro standardní údržbu stroje:

STIHL zapalovací svíčka STIHL vzduchový filtr STIHL palivový filtr

Nový vzduchový filtr STIHL zajišťuje dobrou filtraci za všech provozních podmínek. Filtr zachycuje hrubé částice nečistot přímo na povrchu, zatímco jemné částice nečistot zůstávají uvnitř filtru. Motor řetězové pily je tak spolehlivě chráněn před vniknutím abrazivního prachu a pilin. Produktivita zůstává zachována, spotřeba paliva je nízká a vy můžete efektivně pokračovat v práci.

Pravidelně vyměňujte zapalovací svíčku, abyste udrželi výkon stroje. To je základ pro bezproblémový provoz motoru. Nová zapalovací svíčka usnadňuje startování stroje a palivová směs hoří bezchybně.

Palivový filtr zabraňuje vniknutí cizích částic do palivové směsi a do motoru. Chrání motor a karburátor a zajišťuje tak dlouhou životnost stroje.

Pro výměnu vzduchového filtru a zapalovací svíčky je nejlepší použít kombinovaný klíč dodávaný s řetězovou pilou STIHL.

Samotné balení servisní sady má integrovaný hák pro snadné a rychlé vyjmutí palivového filtru z nádrže. Díky tomu se snadno mění bez použití nářadí.

Pro řetězové pily STIHL MS 170 a MS 180 z aktuální modelové řady Obsahuje veškerý standardní spotřební materiál pro údržbu stroje Pohodlné úložné boxy

Na zadní straně obalu je také odkaz na instruktážní video.

Varianty produktu

Doporučená cena výrobce od 06.04.2022. Výrobcem doporučená cena není zahrnuta v propagační ceně.

Sortiment a specifikace výrobků se mohou lišit v závislosti na exportní verzi. Možné jsou konstrukční, technologické a cenové úpravy nástrojů a příslušenství.

Příslušenství

Multifunkční nástroje

Praktické, vysoce kvalitní multifunkční nářadí v robustním polymerovém kufříku s 3,5mm drážkovým šroubovákem (pro seřízení karburátoru a čištění drážek), šroubovákem Torx TX27 a klíči na zapalovací svíčky 19-13 (pro kombinace 1129 890 3401) a 19-16 (pro kombinace 0000 890 3400). S nylonovým pouzdrem a poutkem na opasek.

Varianty designu

Doporučená cena výrobce c 06.04.2022. V nabídce není zahrnuta doporučená maloobchodní cena výrobce.

Kufřík pro uložení řetězových pil

Pro skladování a přepravu všech akumulátorových a benzínových pil s délkou lišty do 45 cm (není vhodné pro elektrické řetězové pily a řetězové pily MS 441 C-M, MS 461, MS 661 C-M a MS 880).

Varianty designu

1130 držák pro laser STIHL 2 v 1

Pro MS 017, MS 170, MS 170-D, MS 018, MS 180

Modely

Doporučená cena výrobce c 06.04.2022. V nabídce není zahrnuta doporučená maloobchodní cena výrobce.

Brašna na motorovou pilu

Pro bezpečné skladování a přepravu řetězových pil do délky 45 cm (není vhodné pro elektrické řetězové pily a řetězové pily MS 441, MS 461, MS 661 C-M a MS 880).

Varianty designu

Cena doporučená výrobcem c 06.04.2022. Výrobcem doporučená maloobchodní cena není zahrnuta.

Plnicí systém, palivo

Pro rychlé plnění nástrojů bez přeplnění. Pro kanystry STIHL, kanystry na benzín STIHL. až 5 l. Pro použití na nádržích s otvorem větším než 23,5 mm.

Verze

Doporučená cena výrobce c 06.04.2022. Výrobcem doporučenou maloobchodní cenu nelze zohlednit.

Laserový zaměřovač 2 v 1

Dva v jednom: ukazatel směru a příčná pila. Pro řezání krátkých kusů dřeva bez zdlouhavého měření, s funkcí ukazatele směru pádu pro kontrolu kvality řezů a směru pádu, ukázkové video na DVD. Můžete si také vybrat vhodné rameno pily pro svou řetězovou pilu.

Varianty designu

Doporučená cena výrobce c 06.04.2022. Výrobcem doporučená maloobchodní cena není zahrnuta.

Servisní sada

Servisní sada pro řetězové pily STIHL obsahuje vše, co potřebujete k údržbě řetězové pily STIHL. Pravidelný servis, jako je výměna vzduchového a palivového filtru a zapalovací svíčky, prodlužuje životnost stroje. Tímto způsobem udržujete svůj stroj ve špičkovém stavu a motor řetězové pily vždy běží správně a s optimální účinností.

Servisní sada obsahuje následující spotřební materiál pro standardní údržbu stroje:

STIHL zapalovací svíčka STIHL vzduchový filtr STIHL palivový filtr

Nový vzduchový filtr STIHL zajišťuje dobrou filtraci vzduchu za všech podmínek. Filtr zachycuje hrubé částice nečistot přímo na povrchu, zatímco jemné částice nečistot zůstávají uvnitř filtru. Motor je tak chráněn před vniknutím brusného prachu a pilin. Výkon je zachován, spotřeba paliva je nízká a vy můžete pokračovat v efektivní práci.

Pravidelně vyměňujte zapalovací svíčku, abyste udrželi výkon stroje. To je základem hladkého chodu motoru. Nová zapalovací svíčka usnadňuje startování stroje a palivová směs lépe hoří.

Palivový filtr zabraňuje pronikání cizích částic do palivové směsi a do motoru. Chrání motor a karburátor a zajišťuje dlouhou životnost stroje.

Pro výměnu vzduchového filtru a zapalovací svíčky je nejlepší použít kombinovaný klíč, který je součástí řetězové pily STIHL.

Samotné balení servisní sady má integrovaný hák pro snadné a rychlé vyjmutí palivového filtru z nádrže. To umožňuje pohodlnou výměnu bez použití dalších nástrojů.

Pro řetězové pily STIHL MS 170 a MS 180 z aktuální modelové řady. Obsahuje všechny díly standardní sady pro údržbu

Na zadní straně obalu sady najdete také odkaz na instruktážní video.

Verze

Doporučená cena výrobce c 06.04.2022. Výrobcem doporučená maloobchodní cena není zahrnuta v propagační ceně.

Sortiment výrobků a informace se mohou lišit v závislosti na exportní verzi. Možné jsou konstrukční a technologické úpravy nástrojů a příslušenství, jakož i změny cen.

Praktické rady pro řešení typických závad palivového systému

Různé modely řetězových pil jsou vybaveny 14″ a 16″ vodicími lištami s pilovým řetězem STIHL Oilomatic 3/8″. Olej pro chlazení a správné mazání řezací lišty je přiváděn z nádržky o objemu 150 ml do řezacího ústrojí pomocí nenastavitelného olejového čerpadla.

Nezbytné vybavení zahrnuje napínací zařízení řetězu a systém blokování řetězu, který může být spuštěn zpětným rázem nebo jiným náhodným spuštěním. Řetěz se zastaví v co nejkratším čase lehkým poklepáním na zadní stranu bezpečnostní zábrany.

Kvalita a životnost strojů STIHL se dnes vyrovná nejlepším na světě i v Evropě.

Přípravná fáze

Údržbu a opravu jakéhokoli spotřebiče začněte přípravnými pracemi pila

STIHL 180 není výjimkou. Prvním krokem před zahájením demontáže řetězové pily STIHL 180 je sejmutí bočního krytu, řetězu a vodicí lišty. Poté je třeba z řetězové pily, pokud je vybavena kompresorem a kartáčem, odstranit všechny nečistoty, piliny, olej a další zbytky.

Při čištění řetězové pily je třeba věnovat zvláštní pozornost místu, kde je umístěno hlavní řetězové kolo řetězové pily. к. Jedná se o nejšpinavější část stroje.

V případě, že se olej nahromadí ve velkém množství, můžete jej smýt neznečištěným benzínem.

Rozložení a schéma

Řetězová pila STIHL 180 (stejně jako STIHL ms 660) není jednoduchá kvůli způsobu práce stroje. Podrobné seznámení s motorovou pilou STIHL ms 180.

Zde je schematický nákres řetězové pily se všemi podrobnostmi o jejích součástech a o tom, jak provést první a následné uvedení do provozu. Chcete-li udržovat stroj v dobrém technickém stavu a mít jistotu jeho funkčnosti, musíte znát základy jeho konstrukce a fungování. Pro dosažení nejlepšího výkonu je také třeba seřídit karburátor řetězové pily.

Standardní vybavení výrobků zahrnuje:

  • Vodicí lišta typu Ematic;
  • Řetězová pila Oilomatic;
  • Nastavitelné olejové čerpadlo, které zajišťuje rovnoměrnou distribuci oleje po celém řetězu a zaručuje vynikající výkon;
  • Karburátor STIHL se speciálním kompenzátorem pro regulaci optimálního výkonu motoru;
  • Vzduchový filtr;
  • Startovací páka (studená a horká);
  • Ovládací páka;
  • Rukojeť se speciálním antivibračním systémem.

– 5. Lusek

Klady: Kvalita provedení. S technikou si rozumím, ale tady není co řešit.
Nevýhody: Je těžké si zvyknout na to, že existují různé pily)
Recenze: Není snadné střídat práci s C-BE a výkonnějšími modely (mám STIHL doma i v práci). Ale ještě jsem neměl na pozemku jediný kmen nebo strom, který by C-BE nevzal. Hmotnost je podle mě optimální. Začal na první pokus, i když jsem četl další recenze. Více než pohodlné ovládání, není třeba být těžkopádný.

– 5. Hector D

Klady: Pro začátečníky je to ideální pila vůbec
Nevýhody: Musím se trochu omezit, zatím si nemůžu dovolit výkonnější pilu.
Recenze: STIHL ví, co dělá, naprosto jim věřím. C-BE se zásadně neliší od svých větších bratrů ve třídě (to už jsem zažil). Řetěz a další spotřební materiál jsou původní, takže s nimi nejsou žádné problémy. Překvapilo mě, že vibrační systém funguje tak dobře, myslel jsem, že je to jen reklamní trik.

– 5. Sanja Tarasenko

Klady: Pokud se za dva roky neporouchal, je to samozřejmě výhoda
Nevýhody: Myslím si, že tato označení modelů (například C-BE) pouze matou zákazníky, ačkoli kvalita výrobce nemá vliv na
Reakce: Měl trochu pochybnosti při nákupu, konzultant v obchodě nemohl opravdu poradit nic, nováček. Ale už jsem měl nože STIHL (na trávu), takže jsem o kvalitě nepochyboval. Žádný zvláštní problém, stroj je v pořádku, snadno se servisuje. Dostatečný výkon, poměrně nízká spotřeba paliva. Běžný domácí stroj

– 5. Victor Grevkov

Klady: Skvělá lehká, praktická pila. Koupil jsem ho asi před osmi lety. Nevím, kolik jsem toho rozřezal, ale bylo to hodně. Žádná porucha.
Nevýhody: Jediné, co se mi nelíbí, je startování. Pila je malá, ale komprese je velká, takže je trochu nepohodlné začít. Kromě pily Stihl mám ještě dvě další výkonné pily, ale ty se mnohem snáze spouštějí.
Recenze: Řekl bych, že rychlost řezání: STIHL zaostává za pilou o výkonu 3,5 hp, ale spotřebuje o polovinu méně benzínu. Ale řetěz je skvělý.

– 5. Vlad

Klady: snadná práce
Nevýhody: Bál jsem se koupit model C-BE, ale ty běžné nejsou skladem
Recenze: Jsem opatrný vůči úpravám dobrých modelů, ale v tomto případě to fungovalo dobře. STIHL MS-180C-BE se ukázal být stejně dobrý jako běžný model. Snadno se také spouští, účinně řeže prkna a pařezy. První sezóna skončila bezpečně.

– 3. Alexander

Klady: Neměl čas na detekci.
Nevýhody: Vadné zboží. Odmítnutí záručního servisu.
Recenze: Kategoricky nedoporučuji kupovat řetězovou pilu STIHL MS180 C. Moje zkušenost s nákupem této řetězové pily, její minutové používání a odmítnutí záručního servisu. Jsem si dobře vědom komentářů, které budou následovat pod mým příspěvkem. Pomůže mi však zdravý rozum, zkušenosti s dvoutaktními motory a důsledné dodržování návodu k obsluze řetězové pily. Jak to tedy bylo. Stroj jsem nemusel sestavovat. sestavil kamarád, který mi ho dal. Nalil jsem původní olej na řetěz, také směs ocelového oleje a benzínu. Zapnul motor na sytič (pro první start, v chladu). Řeknu vám na rovinu, že to nezačalo hned. Za šňůru jsem musel zatáhnout asi 15krát. Ale stal se zázrak. začal! Asi po 10 sekundách jsem vypnul sytič. Rozhodl jsem se počkat půl minuty, než se motor zahřeje, a položil pilu vedle sebe na betonovou mazaninu. Sedím, nedotýkám se pily a co vidím? Asi za 15 vteřin se z něj začal linout mírný dým. Znepokojený! Okamžitě ho vzal a vypnul. Kontrolováno. Vizuálně není co hlásit. Znovu ji spustil. a tentokrát to začalo svižně. Odpojil jsem brzdu a zkusil zrychlit. Řetěz se točí, ale kouř je zpět. Znovu začínám být napjatý. Tlumené. Kontrolováno. Řetěz je zcela suchý, i když nádrž je napuštěná. Pro jistotu jsem zavolal kamarádovi, který má s tímto druhem vybavení zkušenosti (byl to vlastně jeho dárek). Obdržel ujištění, že nová řetězová pila má někdy mírné zpoždění průtoku oleje. Podle rady jsem napínací pastorek pokropil olejem na řetěz. Rozhodl se zkusit něco odříznout. Znovu jsem nastartoval, sundal brzdu a přeřezal lištu 50100. Při pokusu o výrobu další pily se řetězová pila rozbila. Pomalu utichl a zastavil se. A tehdy se brzda zasekla. Když jsem se snažil sdělit podrobnosti o svém minutovém „použití“ motorové pily personálu oficiálního prodejce, byl jsem obviněn z „řezání na brzdě“. Stanovisko tohoto zástupce a výše uvedeného distributora. není záručním případem. Tento jednostranný přístup k zákaznické podpoře považuji za velmi urážlivý. Rozhodně na

– 4. Anatolij Rachmilevič

Klady: Hledal jsem lehčí pilu. Start-up. Stabilní, vše podle návodu.
Nevýhody: Při koupi jsem byl varován a ujistil jsem se. Slabý ve srovnání s mým 18″ starým McCulochem. Zázraky se nedějí!
Recenze: