Vyžínače trávy STIHL – kolik oleje do benzínu?

Olej pro sekačky Husqvarna, STIHL. směšovací poměr s benzínem, kolik přidat a jaký olej použít, video

Sekačky na trávu jsou oblíbenou technikou pro hubení plevele. Jak natankovat palivo do dvoutaktního vyžínače trávy? Jaký je běžný poměr benzínu a oleje?? Kolik oleje přidat na litr benzinu? Jak zvolit správný poměr pro váš model?

Správný poměr oleje a paliva pro správnou funkci křovinořezu není neobvyklý. Důvodem jsou zcela odlišné informace ve zdrojích. Údaje o poměru se mohou lišit o tucet nebo polovinu. To vás nutí přemýšlet, kolik oleje skutečně potřebujete na 1 litr benzinu: 20 ml nebo 40 ml. Máte však k dispozici technický list výrobku, který si koupíte v obchodě. Měl by zde být uveden popis zařízení, návod k jeho obsluze a pokyny k přípravě palivové směsi.

Je třeba vzít v úvahu informace doporučené výrobcem, protože pokud se křovinořez porouchá, měli byste jej vyřídit na reklamaci u výrobce, a ne u třetí strany. Pokud není k dispozici návod k obsluze, a tím spíše, pokud návod chybí, je vhodné se poohlédnout po jiném modelu sekačky na trávu od důvěryhodnějšího prodejce.

Pro všechny ostatní případy, kdy máte v rukou model sekačky a nemůžete znát její technické vlastnosti, existují standardní poměry pro nejpravděpodobnější složky palivové směsi pro dvoutaktní motory. Tyto stroje používají především benzín AI-92 a speciální syntetický olej, který obsahuje rozpouštědlo pro lepší promíchání s palivem. Takový olej se pomalu odpařuje a má schopnost zcela shořet ve válci, aniž by zanechal zbytky.

Standardní poměr syntetického oleje a benzínu je 1:50. To znamená, že na 5 litrů benzinu potřebujete 100 ml oleje, takže spotřeba oleje na 1 litr benzinu je 20 ml. Znáte-li množství oleje potřebné k naředění 1 litru paliva, můžete snadno vypočítat všechny dávky při přípravě paliva pro strunovou sekačku. Standardní poměr pro minerální oleje je často 1 : 40. Na 1 litr paliva tedy potřebujete 25 ml a na pětilitrový kanystr 125 ml.

Při provozu sekačky na trávu může člověk s malými zkušenostmi s tímto typem stroje snadno určit a opravit správné množství oleje pro konkrétní model. Pozornost je třeba věnovat pouze výfukovým plynům (barva, zápach atd.), cyklické stabilitě motoru, teplotě motoru a výkonu. Další informace o účincích smíchání nesprávného poměru benzínu a oleje najdete na jiném místě tohoto článku. Můžete se setkat s modely křovinořezů, které jsou poháněny benzinem AI-95. I to je třeba vzít v úvahu.

Pokud výrobce doporučuje palivo s tímto oktanovým číslem, je důležité toto doporučení dodržet, aby nedošlo ke snížení životnosti stroje.

Palivová směs pro dvoutaktní motory

Vyžínače trávy s dvoutaktním motorem nemají samostatný systém přívodu oleje k mazání pohyblivých částí. Z tohoto důvodu není nutné plnit tato zařízení čistým benzínem, ale směsí paliva a motorového oleje. Ten musí být speciálně konstruován pro dvoutaktní motory. Použití motorového oleje vede k předčasnému selhání motoru.

Příprava palivové směsi pro dvoutaktní motory

Dvoutaktní sekačka na trávu musí být poháněna 92° benzínem typu L. Použití AI-95 může způsobit přehřátí motoru a nepravidelný chod. Benzín a olej by se měly míchat v poměru 50:1, kde 50 je palivo a 1 je olej. Proto je nutné použít 20 ml oleje na 1 litr paliva.

Pokud je motor opotřebovaný nebo je nářadí provozováno při vysokém zatížení, je poměr 25:1. Pokud je maziva příliš málo, dochází ke vzniku otřepů na stěnách válce a povrchu pístu. Pístní kroužek se zničí a motor se zadře. Příliš velké množství není tak kritické, ale může způsobit znečištění. Pístní kroužek se pak ucpe, čímž se sníží výkon spotřebiče.

Poměr oleje a benzínu pro palivovou směs

Jaký druh benzínu do motorové pily??

Podle odborníků by se měla používat bezolovnatá aditiva s oktanovým číslem vyšším než 90 W. Zahraniční modely vyžadují vyšší třídy benzínu a originální oleje od výrobců nářadí. Ideálním palivem je AI-92. Jak namíchat benzín pro řetězovou pilu STIHL STIHL 180?? V tomto případě se předpokládá, že olej je ve směsi v poměru 1:40. Je pro něj docela vhodné i palivo AI-95, ale podle odborníků je lepší ho nepoužívat pro řetězové pily.

Skutečnost, že je vyroben na bázi AI-92 s určitými přísadami, které mění kvalitu paliva. Tyto součásti se usazují na vnitřních částech nástroje, a když dosáhnou kritického množství, začnou se odlupovat a zhoršují funkci mechanismu. Nejlepší volbou je postupovat podle pokynů dodaných s vybraným modelem. Doporučuje se používat čerstvý benzín, protože při dlouhodobém skladování v nádobách ztrácí své oktanové vlastnosti.

vyžínače, trávy, stihl, kolik, oleje

Seznam olejů v poměru kvalita/cena

Mazivo pro dvoutaktní motory:

  • 100 ml náplň. lze získat za 90 p., Přidejte ho do benzínu v poměru 1:50 (20 gramů oleje na litr benzínu). Tento výrobek byl vyvinut speciálně pro řetězové pily STIHL. Minerál v hlavní složce. K dispozici také pro další modely různých výrobců.
  • STIHL (objem 1 litr), vhodné pro pily STIHL. Zředěný 1 až 50. Minerální olejový základ. Cena v rozmezí 500 ccm.
  • Dávkovací olej STIHL (objem 1 litr). Zředěný v poměru 1:50. Cena kolem 600 p.
  • STIHL H. P. Ultra (objem 100 ml), 1:50. Vhodné také pro řetězové pily STIHL. Jedná se o syntetický olej. Má vysoký stupeň mazacích vlastností. Vhodné i pro jiné modely řetězových pil s dvoutaktními motory. Cena tohoto maziva se pohybuje kolem 120 p.
  • STIHL (objem 5 litrů), poměr produktu a benzínu 1:50. Složka. minerální přísady. Speciálně navrženo pro řetězové pily STIHL s dvoutaktními motory. Vhodné i pro jiné. Cena je 1500 p.
  • STIHL H. P. Ultra dávkovaný (objem 1 litr), ředěný v poměru 1:50, určený pro řetězové pily STIHL. Lze použít i pro jiné značky. Náklady 1100 p.

Výběr oleje pro sekačky na trávu

Vzduchem chlazené oleje 2T by měly být vybrány pro mechanicky poháněné motory vyžínačů se zdvihovým objemem mezi 50 a 200 cm3. Při nákupu oleje se v první řadě nehledí na cenu, ale na ochranné vlastnosti materiálu, protože malá úspora se později může pro majitele změnit ve skutečnou bolest hlavy a obvykle i ve velké výdaje.

Olej pro dvoutaktní sekačky na trávu

Zásaditost je hlavním faktorem, který určuje kvalitu oleje pro strunové sekačky. Tato složka zabraňuje oxidaci pohyblivých částí a zpomaluje jejich degradaci. Olej během používání postupně ztrácí svou alkalitu a oxiduje. Optimální hodnota kyselosti (Ph) je 8-9.

Viskozita oleje pro křovinořezy má také velký vliv na pracovní proces benzínového nářadí. To určuje, zda lze sekačku na trávu provozovat při různých teplotách. Například letní značky maziv houstnou i při mírném poklesu teploty. Vzhledem k tomu, že se sekačka používá pouze na jaře a na podzim, je správnou volbou olej s letní třídou.

Bod vzplanutí oleje pro vyžínače trávy musí být vyšší než 225C, jinak olej rychle vyhoří a pístní skupina se intenzivně opotřebovává.

Na co se zaměřit při výběru oleje?

Moderní dvoutaktní motory křovinořezů jsou poháněny směsí benzínu AI-92 a oleje s označením „2T“. Použití paliva s vyšším oktanovým číslem způsobí vyšší bod vzplanutí, a tím přispěje k vyčerpání maziva.

Různé typy olejů STIHL

Nejlepší olej pro vyžínače trávy je bezpochyby ten, který doporučuje výrobce, ale ne vždy je možné koupit originální olej STIHL. Odborníci doporučují mazivo Shell Helix Ultra založené na technologii Pureplus, která zlepšuje základní vlastnosti maziva.

Benzínové vyžínače STIHL HP Ultra, STIHL HP, STIHL HP S od německého výrobce STIHL by měly používat. Rozpočtovou náhradou mohou být výrobky společnosti Vityaz, které se svými vlastnostmi nejvíce podobají doporučenému materiálu.

Olej pro křovinořez. Jak si vybrat a jaké poměry použít

Mnozí z vás mají v domácnosti benzinové nářadí, například v soukromém domě se neobejdete bez motorové pily. Hodí se na výrobu palivového dřeva na zimu, na stavební nebo renovační práce a obecně je to opravdu užitečný nástroj. Pokud má váš příměstský dům také slušně velký pozemek, stačí vám k úpravě trávy strunová sekačka nebo sekačka na trávu, která také jezdí na benzín.

Samozřejmě si je můžete koupit i elektrické, ale ne každý rád tahá 30metrový prodlužovací kabel, aby posekal plochy zarostlé trávou až po kolena. Proto většina lidí dává přednost práci s benzinovým nářadím. Jak víte, do benzínu je třeba přidávat speciální olej pro dvoutaktní motory. Zde se o tom budeme bavit, protože je to velmi důležitý aspekt, pokud olej nedoplníte a doplníte ho ve špatném poměru, váš motor velmi rychle „praskne“ a vaše cesta povede do servisu. Abyste se vyhnuli všem těmto potížím, musíte přidávat pouze kvalitní olej ve správném poměru.

Nejoblíbenější jsou řetězové pily, křovinořezy a vyžínače STIHL. Dodává se ve 2 baleních. 1 litr a 100 ml. Pokud jste pracovití, litrová láhev je vhodná pro většinu aplikací, ale malá láhev je více než dostačující pro jednorázovou práci. Litrová láhev stojí 250 a 10ml láhev 60. Pokud si koupíte větší, úspora je zřejmá.

Olej se přidává do benzinu v poměru 1:50, takže na 5 litrů benzinu připadá 100 ml. Jak vidíte, malá láhev je ideální pro doplnění 5 litrů benzinu do motorové pily nebo vyžínače na trávu. velká láhev má na boku označení, abyste viděli, kolik oleje jste z ní odebrali. Pokud si koupíte velkou litrovou láhev, kupte si v lékárně 20ml injekční stříkačku. Velmi výhodné. 1 stříkačka oleje na 1 litr benzínu.

Doporučujeme používat originální značkový olej pro váš stroj. je ideální, protože byl vyvinut a testován speciálně pro elektrické nářadí STIHL. Všimněte si, že Stihl má své vlastní značky, jako je VIKING (oblíbené modely benzínových vyžínačů). Také pro ně používejte olej Stihl a nebudete mít žádné problémy.

Druhou nejoblíbenější značkou oleje je neznámá Husqvarna. Samozřejmě, když se to tak vezme, motorové pily STIHL používá více lidí. alespoň všichni moji přátelé a jejich přátelé je používají k práci.

Jsou však lidé, kteří jsou do nářadí Husqvarna blázni, a já je chápu, protože osobně nevidím mezi Husqvarnou a Stihlem velký rozdíl, obě nářadí jsou velmi kvalitní. Ale viděl jsem spokojené majitele řetězových pil Husqvarna. říkají, že jsou skvělé. Vlastní pily jsem neřezal, ale vždycky poslouchám, co říkají ostatní. Pokud tedy máte elektrické nářadí Husqvarna, je lepší pro něj používat speciální značkový olej. Ale nic špatného se nestane, pokud benzín Stihl naředíte. Pokud však výrobce doporučuje používat pouze své výrobky, budeme tak činit.

V prodeji jsou litrové nádoby. Černá stylová láhev, stejné značení na boku jako u Stihl (abyste věděli, kolik oleje bylo z láhve vylito). Zdá se mi, že kvalita je naprosto stejná. Je to 270, trochu dražší.

Olej je kvalitní, stojí přibližně stejně a ředí se v poměru 1:50. Je lepší koupit jakýkoli olej, protože pak bude vše perfektní, přesně jak radí výrobce. Hodně štěstí při řezání, sekání a udržování elektrického nářadí v provozu po dlouhou dobu bez prostojů.

Kontrola převodovky sekačky a její mazání

Před spuštěním benzinové sekačky na trávu je třeba pravidelně kontrolovat převodovku. Nedostatek nebo malé množství maziva zvyšuje tření v převodovce, která pracuje při poměrně vysokých otáčkách. Výsledkem je přehřátí a přehřátí převodů. Porucha převodovky křovinořezu. Pravidelné kontroly pomáhají předcházet takovým poruchám během provozu.

Pokud se před spuštěním benzínové sekačky na trávu zjistí, že je v převodovce nedostatečné množství maziva nebo že v ní není žádné mazivo, vloží se do skříně „LITOL“. Za tímto účelem vyšroubujte šroub na ohybu převodové skříně a přidejte LITOL v množství 1-2 ml.

Po každých 8 až 10 hodinách práce s benzínovým vyžínačem namažte převodovku výložníku.

Jaký je nejlepší olej pro lodní motory?

Vezměte také na vědomí, že pokud tyto oleje nemají být použity v benzinové směsi pro lodní motory. Do lodních motorů 2T je nutné v provozním režimu plnit směs připravenou z benzínu s oktanovým číslem ne nižším než 89 a extra čistého oleje s detergentními přísadami označení NMMATC-W3 v poměru 1:50. 1:25 pro záběhový provoz (prvních 5-10 hodin). Výběr správného oleje.základem výkonu motoru, a proto každý výrobce doporučuje určitou třídu oleje, aby byla zajištěna co nejdelší životnost vašeho stroje. pro lodní motory tohatus 2t a 4t doporučuje servisní středisko používat německé oleje motul nebo americké oleje quicksilver. Pro lodní motory mercury je nutné používat pouze motorový olej quicksilver. Motul a statoil jsou preferované značky pro lodní motory Honda.

Užitečný tip

nedoporučuje se používat palivovou směs, pokud od její přípravy uplynuly více než dva měsíce.