Nastavení laseru na pokosové pile Metabo

Nastavení laseru na pokosové pile Metabo. Tipy pro výběr konvenčních a kombinovaných modelů

Napsat recenzi bez registrace Zobrazit všechny (nejen špatné) recenze na Metabo KS 216 M Lasercut Použijte aktuální promo kódy k nákupu levněji!

– 2. Nafanya

Klady: Pevná značka, podsvícení a laser
Nevýhody: Velmi špatně provedené
Recenze: Mám nástroj Metabo Shurik skvělý snadné a spolehlivé, úhlová bruska se zdá zh vše v pořádku, ale to čelí nástroj. To je pardon hrůza, Podíval jsem se na jiné společnosti, všechny levnější o polovinu nebo polovinu zatraceně pochybuji, že jsou. Vůle hřídele nebo ložiska dhz, ale disk vůle a je to na tomto modelu všechny z nich, zkontroloval tři v obchodě leroy, ty levné nemají to! Laser není nastaven, při 45 je jeden úhel normální, druhá strana přiléhá k tělu. Není to Metabo, je to nejhorší ze všech domácích čínských!! Celá věc je prostě nepochopitelná, jak a z čeho je vyrobena! Kdyby tam bylo podsvícení na jiných levných, ale co, nebudu brát tuto firmu čelí nástroj už! Raději se poraďte s obchodem, jestli to potřebujete nebo ne, ale samozřejmě laser a světlo koupit, téměř nikde jinde jsem to neviděl

– 2. Alex D.

Klady: cena. mám ho za 7500. mobilní.
Nevýhody: v první minutě se polohovací páka pily částečně zhroutila. Neprozradil jsem to, přilepil jsem to sám. Pokusil se nastavit laser, bylo to k ničemu. není nastavitelný. seká velmi špatně. Snažil jsem se upravit úhly prorátu, alespoň někde, abych získal rovnou devadesátku, ale nepodařilo se mi to. I když jste ji nastavili do jedné polohy, je nutné odemknout zámek polohy. to je vše. Žádný pravý úhel v žádné rovině. Rám nelze sestavit rovně, pánové.) Rychle se zlomil, Ъ otvor, do kterého je svorka vložena. kov se jednoduše zlomí, i když je vynaloženo jen malé úsilí. Koupil jsem si ho domů a počítal jsem s tím, že bude pomocníkem v domácnosti. ale ne o tolik. Používám ho velmi zřídka a i při tomto použití se mi podařilo trochu rozbít (jak je popsáno). Co se s ním děje při častém používání. Má pravítko a laser pouze v případě, že potřebujete něco odříznout, nespoléhejte se na jeho přesnost.)
Recenze:

– 2. Betonov Andrei

Klady: Příšerný model
Nevýhody: Špatná kvalita
Recenze: Koupil ji doma, hledal šikovný kolem domu. Vezmi ho do opravny daleko, abych se s ním trápil. Přepracovaná elektrika, téměř okamžitě selhalo laserové pravítko. Utáhl to, dokonce to někde připájel, teď už to nebude problém. Zkažený disk, vyměnil jsem ho, naštěstí rozměry jsou standardní. Zjistil, že upevňovací prvky jsou uvolněné, začíná porušovat svůj vlastní omezovač. Utáhl všechny šrouby v kruhu, to je stále drží, ale materiál je trochu živý. Přemýšlím, jak a co v budoucnu změním. Stručně řečeno, místo toho, aby mi to pomohlo opravit, mám díru v rozpočtu a bolí mě hlava, takže s tím dělám víc, než abych to opravoval.

– 2. Vasilij Rjumin

Klady: Ne
Nevýhody: Nezpracovaný model je neúplný
Recenze: Tuto pilu jsem si koupil na opravu svého venkovského domu. Vyhozené peníze, propadl jsem tomu jménu. Nastavení laseru mi trvalo půl dne. Řez pily prostě neodpovídal trámu, a konkrétně. No, dal jsem se do práce a začal řezat. 1,5 hodiny používání a laser umírá, celkem. Dobře, jeďte 100 km do servisu hloupý. Myslel jsem, že to udělám takhle. Přesně tři dny. Přesně tři dny to fungovalo, dokud se neulomil okraj. Pila se samozřejmě krásně rozřezala. Vzal to do servisu a čeká na verdikt. UPD. Vidím, že nejsem jediná. Je to šarže, nebo kvalita obecně??

– 2. údaje jsou zatajeny

Klady: Řezy. Předinstalovaný kotouč umožňuje čistý řez.
Nevýhody: Laser téměř okamžitě selhal. Začíná selhávat podsvícení. Neodřezává obrobek až do konce (může být nutné seřízení). Žádný pozvolný start. Piliny létají sem a tam, ale ne do pytle.
Recenze: Zatím funguje

– 2. data jsou skrytá

Klady:
Nevýhody: Plošina není pevná, prohýbá se. Laser není nastaven (někdy se na dílu objeví dva pruhy laseru). Kotouč je uvolněný, řez je křivý
Recenze:

– 2. Alexandr I.

Klady: Komunikace je zdvořilá. Dodání včas.
Nevýhody: Dorazil již otevřený. Všechny rozmazané. Na to kurýr odpověděl, že byl zkontrolován. Jo, po opravě Kamazu musí mít špinavé ruce. Chtěl ji vrátit, ale opravdu ji potřeboval. Uvidíme, jak se bude chovat příště. Zpětná vazba však nebyla dobrá.
Zpětná vazba:

– 1. Lyiskov Vyacheslav

Klady: žádné. jen
Nevýhody: se rozbila první den používání, pily, pokud nejsou kontrolovány, vlastní šrouby, nic není utaženo v něm, druhý den používání, po opravě. laser zemřel
Recenze: získal tento výtvor pro své potřeby. se snaží postavit dům o víkendech, dobře, myslím, že Metabo, je to dobrá věc, to trvá dlouho s řídkým použitím, a pak to začalo. při druhém řezu se začalo kouřit a disk se neotáčel. V rámci záruky jsem ho odvezl do servisu. Služba je normální, pouze jeden v Petrohradě, myslel jsem, že se to může stát, znovu pracoval půl dne, vypnul ho, zapnul ho. laser nefunguje, zvednu ho nahoru, knoflík zámku náklonu se odpojí. opět musím do servisu na druhé straně města. verdikt. Nechcete problémy a potíže, chcete normální provoz. počkejte chvíli a kupte si makitu, nestojí to za třetinu ceny, čínský nome by byl spolehlivější, nedoporučuji to

Jak vybrat příčnou pilu

Ořezávací pily se liší technickými vlastnostmi a dodávají se v běžném (konvenčním) nebo kombinovaném typu, který poněkud rozšiřuje jejich funkčnost.

Rozdíl mezi kombinovanou pilou a běžnou pilou spočívá v tom, že je konstruována tak, aby ji bylo možné lehkými pohyby hlavních částí pily přeměnit ze šavlové na kotoučovou pilu.

Zubr ZPT-255-1800 s řemenovým pohonem a protahovačem

Kromě toho je funkčním prvkem i protah, který rozšiřuje možnosti stroje.

Pro stacionární instalaci je vhodnější používat modely s funkcí protahování, která umožňuje zpracovávat široké kusy dřeva.

Univerzální pokosová pila Makita Lh1040

Práce s pokosovou pilou

Abyste mohli s nástrojem začít pracovat, musíte zaujmout správnou pracovní polohu a postavit se ke stolu ve směru řezání. Stůjte mimo dosah pilového kotouče, aby na vás nepadaly třísky. Je třeba si uvědomit, že není vhodné opracovávat příliš krátké obrobky, protože je obtížné je dlouhodobě fixovat v pevné poloze.

Při řezání širokých nebo dlouhých obrobků použijte opěrné válečky. Před spuštěním pily se ujistěte, že je kryt pilového kotouče ve správné poloze, a stiskněte spínač na vnitřní straně rukojeti, abyste mohli začít pracovat. Nepřepilujte obrobek s nefunkčním pilovým kotoučem směrem dolů. při zapnutí by se mohl kotouč utrhnout a být vržen zpět.

Řezání obrobků různých šířek lze provádět s použitím funkce prodloužení hlavy nebo bez ní. Mimochodem, tato varianta pokosové pily je navržena s plynulým nastavením hlavy pily v úhlu. 460 až 460.

Zde je však doporučení pro složený řez pod úhlem: Pro takový řez pod úhlem zvolte požadovanou polohu hlavy pily a dorazu obrobku;

Pokud je třeba v průběhu řezání vyměnit pilový kotouč, je třeba postupovat takto. Dobrý pilový kotouč by měl vždy splňovat uvedené technické údaje, doporučujeme je pečlivě zkontrolovat. Odpojte přístroj ze zásuvky. Odstraňte kryt nože tak, že povolíte dva šrouby, které jej drží na místě, a vytáhnete kryt nahoru. Odjistěte hřídel pily pomocí spínače aretace hřídele pily a povolte přítlačný šroub pilového kotouče pomocí klíče.

Poté sejměte vnější přírubu a vyměňte pilový kotouč. Před instalací je však nutné vyčistit přírubu. Poté jej vraťte do pracovní polohy a utáhněte upínací šroub klíčem. Nasaďte zpět ochranný kryt.

Označení lokality Náklady
10 nejlepších pokosových pil Metabo
1 Metabo KGS 315 Plus 57 000 ₽
2 Metabo KGSV 72 Xact 42 000 ₽
3 Metabo KGS 216 M 18 000 ₽
4 Metabo KS 216 M Lasercut 8 000 ₽
5 Metabo KGS 254 M 21 000 ₽
6 Metabo KGS 305 M 26 000 ₽
7 Metabo KS 305 M 23 000 ₽
8 Metabo KGSV 216 M 18 000 ₽
9 Metabo KGT 305 M 39 000 ₽
10 Metabo KGS 254 I Plus 55 000 ₽

Metabo KGSV 72 Xact

Ruční pokosová pila pro práci se dřevem a kovem. Jedinečná kombinace panelu a vrtule.

Uživatel tak má možnost používat funkci tahu a symetricky nastavitelný dorazový systém.

Jednoduchý přenos úhlu z malého úkosu na dorazový systém zajišťuje čistý a přesný řez bez nutnosti dalších výpočtů.

Pro přesnou práci také dvouřádkový laserový pilový kotouč „multi cut“ s plochými lichoběžníkovými zuby.

Piliny jsou vyhazovány přes integrovaný zásobník, což usnadňuje další čištění.

snadno nastavitelná podpěra, ochranný kryt zabraňuje poranění obsluhy, chytlavé LED osvětlení osvětluje pracovní prostor, snadná výměna pilového kotouče díky aretaci vřetena (není třeba sundávat kryt).

Tyto funkce rozšířily funkčnost tak malého nástroje.

 • výkon. 1.8 kW;
 • výška řezu. 7.2 Pračka, šířka. 30.5 Pračka;
 • průměr kotouče. 21.6 Pračka, vrtaná. 3 Pračka;
 • úhel sklonu 47°, úhel natočení 50°;
 • Rychlost otáčení 6 300 otáček za minutu;
 • Kompletně s nožem, 2 nástavci stolu, upínací jednotkou, nástrojem pro výměnu nože, držáky kabelů.
 • robustní motor;
 • Plynulá regulace otáček;
 • Možnost připojení vysavače;
 • Vysoce kvalitní provedení;
 • Perfektní řezy do dřeva a kovu;
 • dvouřádkový laser;
 • bezpečný provoz.

Metabo KGS 216 M

Stolní pila s funkcí vytahování pro práci se dřevem a kovem. Kompaktní rozměry a nízká hmotnost, takže se snadno přenáší jednou rukou.

Díky robustní konstrukci z hliníkového tlakového odlitku dokonale odolává mechanickým nárazům a intenzivnímu používání.

Přesné a rychlé nastavení úhlu pomocí aretačních bodů.

nástavce stolu se plynule vysouvají a umožňují montáž dlouhých panelů, kolejnic a dalších prvků.

Hlava pily nakloněná doleva pro další úhly řezu.

Komfortní obsluha s integrovaným laserem a LED světlem, posuvné vysoké dorazy, upínání obrobku, omezovač, intuitivní ovládání, aretace vřetena pro snadnou výměnu příslušenství.

 • výkon. 1.5 kW;
 • výška řezu. 6.5 kW; šířka. 30.5 kg závaží. 13; 5 kg závaží;
 • průměr disku. 21.6 Pračka, výsadbový otvor. 3 Pračka;
 • úhel sklonu. 47°, úhel natočení. 47°;
 • Rychlost otáčení. 5 000 ot/min, při jmenovitém zatížení. 3 750 ot/min;
 • řezná rychlost. 57 m/s;
 • délka kabelu. 2 m;
 • kotouč, svorka, doraz řezu, klíč, sáček na prach;
 • rozměry. 76x34x47.5 Pračka;
 • hmotnost. 13.5 kg.
 • čistý a hladký řez;
 • uživatelsky přívětivý design;
 • vysoce kvalitní provedení;
 • dostatečný výkon;
 • prachový sáček;
 • dobré vybavení.
 • malé vychýlení laseru, frézy, lůžka;
 • bez funkce pozvolného startu.

nastavení a seřízení nástroje

Jakákoli společnost vyrábějící modely pil a jakákoli společnost vyrábějící pily musí být předem kalibrována. Takto funguje 1. technická služba. Od pily potřebujete především přesný úhel sklonu a natočení. Každá pila má možnost úprav, vylepšení a modernizace. Odstranění doplňků a rozšíření, např. klipů, z nástroje. Je třeba skalpel nebo malý nůž s neohýbající se čepelí. Odlitek je doprovázen otřepy, které je třeba odříznout, pokud brání údržbě.

 • Zvedněte jednotku pily. Odstraňte boční zarážku.
 • U některých pil není v pravém úhlu k základní desce. Zarážka se dotýká základny ve 2 bodech. Základny těchto bodů musí být svislé. Pokud není v pravém úhlu kvůli nerovnoměrnému nátěru nebo otřepům, zbruste plochy. Nejprve odstraňte případné otřepy.

Zkušenost: Metabo KS 216 M Pokosová pila Lasercut. Vynikající nástroj ve své třídě

Už dlouho sním o koupi pokosové pily pro své domácí truhlářské práce. Konečně se mi splnil sen a vlastním Metabo KS 216 M. Původně jsem chtěl prltazhm pilu, ale cena byla daleko nad mým rozpočtem a nechtěl jsem kupovat z druhé ruky. Ve své třídě se tato přímočará pila vyplatí. Perfektní.

Původní pilový kotouč řeže dřevo čistě a bez štěpení. Laser je napájen a je dobře viditelný i za jasného slunečného dne.

Kromě toho je spotřebič vybaven také LED podsvícením. Laser a podsvícení lze zapínat a vypínat samostatně.

Tovární přednastavení laseru je překvapivě dobré, takže nebylo nutné provádět žádné další úpravy pily. Velmi snadno uchopitelná vodorovná rukojeť a poněkud chatrně vypadající pojistka spouště nekazí celkový dojem.Líbí se mi také nízká hlučnost motoru. Pila není objemná ani těžká, ale je velmi stabilní. Vše je dobře promyšlené. K dispozici je upínací zařízení na dřevo a pevné, odnímatelné nástavce na pracovní plochu.

Přibližně 40 % třísek se dostane do prachového sáčku, při použití vysavače se odstraní téměř 80 % třísek. Možnosti pily jsou omezeny velikostí dřeva, není k dispozici pozvolný rozběh.Přesto si zaslouží nejlepší hodnocení.

Recenze na Metabo KS 216 M Lasercut

Pravda Metabo ks 216 m lasercut recenze od Sidex. Všechny recenze majitelů zařízení metabo KS 216 M Lasercut.

Klady: Skvělá pila. Dobře pokrývá mé potřeby. Testované přímé řezy a řezy pod úhlem 45 stupňů. 45 je třeba upravit.

Klady:. Chytrá ergonomie v detailu. Cena. Funkce světla a laseru. Systém odsávání prachu dobře spolupracuje s vysavačem:. Chybí pozvolný rozběh (po práci s pokosovou pilou s pozvolným rozběhem je tento nedostatek obzvláště patrný). Navzdory dobrému balení tělo bylo v malých odřenin a čipů, není kritické, ale nepříjemné (například v DeWALT’a byl perfektní z krabice, ale rozdíl v ceně je téměř třikrát). Ideální pro ruční nářadí. Za 7500 Kč je podle mě perfektní, vzhledem k tomu, že za tyto peníze se dají koupit jen ruské modely s plastovým rámem nebo křivými odlitky. Je třeba provést úpravy, ale vyjmutí z krabice zabere asi 15 minut.

Klady: Je to skvělá pila! Jsem velmi rád, že jsem ho dostal i ve slevě) Funguje jako Cosmos! Zařízení se skvěle používá. Líbí se mi laser a osvětlení. užitečný doplněk. Nevýhody: Právě jsem viděl s různými nástroji, ale tento je opravdu snadné používat. A cítím, že to stojí za to!

Klady: kvalita provedení, funkce, cena! Je opravdu radost s ním pracovat, tomu se prostě nedá vyhnout. Viděla jsem spoustu různých, ale tenhle mě potěšil! Nenechte si ji ujít.

Výhody: Perfektní řezání obličeje Pokud můžete odstranit plastový štít a vyměnit upínací podložky. Skvělý stroj pro řezání trubek a výztuže pod libovolným úhlem. 230mm Kovové disky Nevýhody: žádné Hodnocení: ok

Klady: Řeže přesně. K dispozici je laserové a podsvícení. Nevýhody: úhly a stupně je třeba znovu nastavit. Na začátku se zdálo, že je dokonale vyrovnaný. Ale musel jsem to trochu opravit

Výhody: výkonný, snadné použití, dobrý výsledek. Nevýhody: úhly řezu je třeba nastavit

Klady: Dobrá pila za ty peníze. Přiměřeně dobře postavený, s výjimkou níže popsaných závad. Nevýhody: Navzdory lité desce je v desce mírná vůle. Jak ji opravit. není jasné. Upínání (rukojeť) dodávané se sadou pouze pro malé díly: při tloušťce používané tyče do 50 mm. Recenze: Na internetu (youube) je spousta videí, jak toto zařízení nastavit, i když není těžké na to přijít sám. Pro pravý úhel používám rámeček / kryt mechaniky CD, i když existuje také několik úhlových kusů, ale je to pro mě pohodlnější.

Klady: Cena je levnější než u konkurence, doručení do druhého dne. Kvalita služeb. Nevýhody: Platí se pouze v hotovosti, takže není cashback.

Klady: Skvělý koncový zastřihovač.Všechny rohy jsou odkryté. Vytáhl jsem ho z krabice a začal pracovat! Osvětlená pracovní plocha, laser, kvalitní kotouč je součástí pily. Nevýhody: Za tuto cenu ne a nemůže být! Koupeno v Beru v roce 2020 za 6800r. (7300-500 dolarů). Recenze: Jako každý nástroj potřebuje hodně lásky, údržby, oleje, měkkého startu a pak vydrží celý život.

Klady: Cena, kvalita, Zápory: Žádný softstartér Hodnocení: Není to špatný nůž, řeže čistě), rovnoměrně. Používá se již 2 roky, funguje skvěle!

Klady: Kvalitní řemeslné zpracování Zápory: Žádné Hodnocení: Skvělé pro domácí dílnu. Kdo potřebuje přesnost na desetiny milimetru? Zakoupit zařízení na litinovém rámu.

Klady: Čistý řez, rovné, hladké řezání. laser a podsvícení. Výhodou je také to, že různé úhly řezu. Nevýhody: Malá čepel, při 45 stupních nelze řezat stojan širší než 90 mm. Velmi se za tento okamžik omlouvám

Klady: Za ty peníze skvělá, sáček na prach je pěkný, pilový kotouč se 40 zuby řeže jako pilový kotouč se 60 zuby. Samostatná tlačítka pro podsvícení a laser. Mírně upravený úhel řezu na 90. S koncovým zastřihovačem jsem však velmi spokojen. Nevýhody: Zatím jsem je nenašel. Recenze: Skvělý koncový zastřihovač.

Klady: Piluje dobře, bez řemínku!! Nevýhody: Laser je, ale dostane se na plastovou ochranu a trojit ji, nerozumím tomu, kde je linka pro střihač, můžete samozřejmě bez ní!!

Klady: Pila je bomba! Pily úžasné a má laser))) šikovný. Nevýhody: Řez je jen něco málo přes 100 mm. Ale 150 deska není úplně řez (((

Klady: Vše, co bych od tohoto nástroje očekával. Nevýhody: Plošina se trochu prohýbá, když ji nastavíte pod úhlem 45°. ale je to řešitelné a není to kritické. Recenze: Velmi snadné použití. Pro použití v domácnosti je to správná volba. Snadné řezání a montáž dveří a lišt. Původní disk vždy čistě a ostře řeže rohy. Právě jsem si to koupil a novější model má laser nahoře, zabraňuje vnikání prachu. U prvních dveří to trvalo trochu déle, protože.к. Laser neukazuje správné místo řezu, řezal o 1 mm dále, ale šlo to jako po másle. Doporučil bych ji všem, kteří chtějí provést opravy. nebudete litovat.

Klady: Dva roky života. Nevýhody: Drát je krátký! Re: Z krabice, funguje skvěle, používá ji po celou dobu, úhly jsou dobré, netrhá skládačky jednotky, není to špatné.Laser nikdy neselže, podsvícení svítí.Mám to za 4800 Sbera bonus, skvělé zařízení.

Klady: Skvělá kvalita za danou cenu, laserové značení Nevýhody: Žádný pozvolný start Hodnocení: Postavil dvoje interiérové dveře bez zkušeností, řezy pod různými úhly vycházejí perfektně! Viděl jsem to velmi rád!

Klady: Podsvícení a laser Zápory: Nemůžu najít kámen Hodnocení: Podsvícení je dobré, ale zatím nepoužívám laser, který se dobře a jasně smyčkuje, uvidíme, jak dlouho vydrží

Klady: Koupil jsem zastřihovač, když stál 5600. Uplynulo sedm let. Funguje jako zvíře. Žádné opotřebení. Jen výměna ráfků. Ugh. Ugh. Ugh.

Klady: S nástrojem nemám zkušenosti, takže nemám s čím srovnávat, ale jako začátečník jsem se s ním rychle naučil pracovat a bez problémů jsem se naučil řezat hliníkové základové desky (kotouč jsem si koupil zvlášť). dodává se pouze se dřevem). Po sestavení je vše dobré, působí to chytře. úhly jsou přesné. Nevýhody: No, moc se mi nelíbí způsob, jakým je svorka implementována. Kvůli tvaru lišt jsem ji musel neustále přerovnávat. A kolečko na něm je třeba vždy vynulovat atd.д. Recenze: Poměr cena/výkon se mi zdá být nejlepší

Speciální funkce:

Výrobce

Typ

Výkon, W

Průměr disku, mm

Max. Hloubka řezu 90°, mm

Max. Šířka řezu při 90°, mm

Max. hloubka řezu 45°, mm

Max. Šířka řezu při 45°, mm

Vytahování

Úhel kotouče, °

Typ motoru

Typ pohonu

Průměr montážního otvoru, mm

Volnoběžné otáčky, ot/min

Konstantní rychlost při zatížení

Laser

podsvícení

Pozvolný start

Ochrana proti náhodnému spuštění

Připojení k vysavači

Regulace rychlosti

Napětí, V

Hmotnost, kg

Země původu

Domovská stránka značky

Metabo
combi
1600
305
102
150
70
100
ne
45
sběrač
přímo
30
3700
ne
ano
ano
ano
ne
ano
ne
220
19.6
Německo
Německo

Výrobce si vyhrazuje právo na změnu specifikací, vzhledu, příslušenství a místa výroby bez předchozího upozornění.

Oprava pokosové pily Metabo vlastníma rukama

Pokusíme se odpovědět na otázku: Jak si sami opravit pokosovou pilu Metabo s radou skutečného mistra mechanika. s co největším počtem podrobností.

Několik minut práce s příčnou pilou a její nastavení vám pomůže dosáhnout přesnosti, o které jste od svého stroje snili. Vzhledem k tomu, že při výrobě čtvercového rámu se i ta nejmenší odchylka násobí osmkrát, je důležitost správného nastavení zřejmá. Ukážeme vám, jak zajistit přesnost.

Pokud stále používáte pilový kotouč, kterým byla vaše pila vybavena po zakoupení a který je většinou vhodný pouze pro řezání tvrdých desek na stavbě, je na čase koupit lepší kotouč pro truhlářské práce. Je lepší zvolit pilový kotouč se záporným úhlem sklonu, který zabraňuje zvedání obrobku při řezání. hledejte nůž o průměru 250 mm s 60-80 zuby a nůž o průměru 300 mm s 80-100 zuby. Tyto čepele zanechávají při příčných řezech a zkoseních málo třísek.

Zkontrolujte, zda je nový kotouč v pravém úhlu ke stolu stroje. Pomocí zkontrolovaného čtverce jej položte spolu s blokem na stůl a posuňte pravítko do roviny pilového kotouče, aniž byste se dotkli zubů (viz foto na začátku). V příručce ke stroji je vysvětleno, jak nastavit dorazy. Tyto úpravy proveďte tak, aby mezi čtvercem a kotoučem nebyla ani nejmenší mezera. Pak nastavte ukazatel na nulu na stupnici náklonu. Tento postup opakujte, abyste doladili sklon na úhel 45° (foto A).

Po dokončení těchto úprav přejděte k nastavení úhlů natočení. Nejprve vyrovnejte nůž v úhlu 90° k dorazu (foto B). Postup této operace závisí na typu zarážky, kterou máte na svém stroji.

Pokud se zarážka skládá z jednoho dílu (foto C), povolte seřizovací šrouby nebo šrouby na obou stranách a posuňte pravý nebo levý konec zarážky mírně směrem ke kotouči. Stačí pohnout pouze jedním koncem, protože druhý konec se automaticky otočí.

Pásová svorka umožňuje snadné utažení všech čtyř rohů rámu. Ještě nemáte žádnou z těchto možností? Slepte díly v rozích maskovací páskou.

Pokud má zarážka stroje pravou a levou stranu, mohlo by se stát, že při zarovnávání v pravém úhlu ke kotouči nebudou vzájemně zarovnané. Správný způsob seřízení spočívá v instalaci pouze jedné části dorazu kolmo ke kotouči a zafixování této polohy utažením šroubů nebo svorníků. Druhá část zarážky je pak zarovnána s první částí (foto D). Nakonec by měl být ukazatel stupnice nastaven na 0°. Některé modely pil nemají nastavitelné dorazy (foto E), takže pilový kotouč a pilová jednotka musí být nastaveny v pravém úhlu k dorazu. Nejprve nastavte číselník na 0° a poté povolte šrouby upevňující číselník. Otáčejte stupnicí (a s ní i měřítkem), aby byl kotouč kolmý k dorazu. Poté utáhněte šrouby a zajistěte nastavení. Ostatní úhlové hodnoty není třeba upravovat.

Nejlepším způsobem, jak zkontrolovat přesnost přímočaré pily, je naříznout na každém konci čtyř kusů dřeva stejného průřezu a délky úhel 45° a poté úhelník nasucho zarámovat upnutím úhelníků pomocí pásové svorky. Uvolněný spoj v některém z rohů znamená, že je třeba znovu zkontrolovat jednotlivá nastavení a v případě potřeby stroj znovu nastavit. Nezapomeňte, že spoje na úkosu jsou atraktivní. Úhlednými úpravami můžete ostatní přimět k obdivu nad vaší prací.

A. Nastavení úhlu. Plastový rýsovací čtverec se skvěle hodí ke kontrole úhlů 45°. Má delší strany než úhelníky kombinovaného kloubu.

B. Nasaďte doraz v pravém úhlu ke kotouči. Přitlačte čtverec ke koncovému dorazu a zkontrolujte, zda mezi čtvercovým pravítkem a povrchem kotouče není mezera.

C. Nastavení jednodílného dorazu. tento jednodílný omezovač má spojenou levou a pravou stranu, které jsou spojeny obloukovým příčníkem. Když se jeden konec posune, otočí se i druhý konec.

D. Nastavení vícedílného ložiskového podstavce. Nejprve nastavte a zajistěte levou stranu zarážky. Poté k němu přitiskněte dlouhé pravítko tak, že jej položíte naplocho na stůl pily a zarovnáte s ním pravý konec dorazu.

E. Nastavení pevného dorazu. Povolte všechny šrouby, které zajišťují stupnici, a umístěte pilový kotouč kolmo k dorazu.

Oprava pokosové pily Metabo a předměstí bez náhradních dílů často není možná. Náhradní díly však většinou nejsou ve většině servisních středisek k dispozici. V našem poprodejním servisu zjistíte, že na náhradní díl nemusíte čekat 2 týdny. Vždy máme k dispozici správné náhradní díly pro profesionální opravy. Náš servis disponuje kompletním skladem náhradních dílů. Dbáme na to, aby nám nedošly náhradní díly, a proto objednáváme nové množství u prověřených prodejců s dostatečným předstihem. Náš servis se zavazuje poskytovat záruku na všechny díly, které naši řemeslníci při opravě vymění.

opravy pokosových pil Metabo se často zdržují kvůli nedostatku náhradních dílů. V našem servisním středisku proto nikdy nedojdou opravy. Náš sklad náhradních dílů nám dává značnou výhodu ve srovnání s jinými servisními středisky. To proto, že všechny náhradní díly, které potřebujeme k opravám, máme vždy skladem. Opravy provádíme rychle, čekací doby od 1 dne do několika týdnů jsou nepřijatelné. Proto dbáme na to, aby všechny potřebné náhradní díly byly vždy na skladě. Můžete si být jisti, že do vašeho stroje budou namontovány kvalitní náhradní díly.

Metabo KS 216 M Pokosová pila 619216000

Pokosová pila Metabo KS 216 M je přímočará pila pro příčné řezání dřeva, plastů a laminovaných desek. Vyrobeno z robustního hliníku, což zaručuje jeho spolehlivost a odolnost. Pro rychlé a pohodlné přenášení je pila vybavena bočními otočnými rukojeťmi.

 • Kompaktní „lehká“, kterou lze přenášet jednou rukou;
 • Robustní konstrukce s hliníkovým krytem odlitým pod tlakem pro nejnáročnější podmínky;
 • Snadná přeprava díky ergonomickým rukojetím a uzamykatelné hlavě pily;
 • Efektivní odsávání pilin pomocí integrovaného trychtýře na piliny;
 • Přesné, rychlé a snadné nastavení nejběžnějších úhlů pomocí upínacích bodů;
 • Laser pro přesnou indikaci linie řezu (bez potřeby baterií);
 • Výsuvné nástavce stolu, odnímatelné, pro montáž pod dlouhé panely, kolejnice apod.д.;
 • Jasné pracovní světlo LED pro osvětlení řezné plochy (napájené ze sítě, bez nutnosti baterií);
 • Vysoké zarážky, které lze posunout do stran pro bezpečné řezání;
 • Svěrka materiálu pro bezpečné upnutí obrobku shora nebo zepředu;
 • Hlava pily se naklání doleva a má dodatečný úhlový rozsah pro podřezávání;
 • Všechny stupnice a ovládací prvky jsou viditelné z pracovní pozice a jejich ovládání je intuitivní;
 • Snadná výměna pilového kotouče díky aretaci vřetena; není třeba sundávat pohyblivý kryt kotouče.
 • Pilový kotouč s karbidovým ostřím (40 zubů);
 • 2 vestavěné nástavce na stůl;
 • Konečná zastávka;
 • Materiálová svorka;
 • Nástroj pro výměnu pilového kotouče;
 • Vak na materiál pro sběr pilin.

Pokud kliknete na odkaz nebo si zakoupíte zboží z publikace, může Pepper od obchodu obdržet provizi, která však nemá žádný vliv na to, jaké slevy jsou na webu zveřejněny. Další informace naleznete v sekcích Často kladené dotazy a O nás

Vítejte v největší nákupní komunitě v Rusku!

Více než 465 000 lidí, jako jste vy, se připojilo k naší komunitě a sdílelo s námi více než 200,31 milionu komentářů. kde lidé sdílejí své tipy, rady pro stříhání a názory odborníků.

Hlavní funkce

Balíček

Nová pokosová pila Metabo KGS 216 M. větší pracovní komfort s osvědčeným nástrojem.

Pokosová pila Metabo KS 216 M Lasercut 619216000

Pokosová pila na kov Metabo KS 216 M Lasercut Značka: Metabo Země původu: Německo Kategorie nástrojů: Profesionální. Více Typ elektromotoru : synchronní Výkon motoru, Wattáž: 1350 Průměr pilového kotouče, mm: 216 Otvor pro vrtání, mm: 30 Volnoběžné otáčky, ot./min: 5000 Řezná kapacita při 90, mm: 65×120 Kapacita řezu při 45, mm: 45×80 funkce protahování: Bez protahování S horním stolem: Bez horního stolu Nastavení otočného stolu vlevo/vpravo: 0-47 Nastavení úhlu sklonu: 0-47/0-2 Hmotnost, kg: 9,4 Záruka: 36 m.

Metabo KS 216 M Lazercut je přímočará pila pro řezání dřevěných obrobků a je ideální pro venkovní použití. stále v interiéru, protože je vybaven systémem pro zachytávání prachu a třísek. Vlastnosti KS 216 M Lazercut: lehké a kompaktní nářadí s pohodlnou rukojetí pro přenášení a mobilitu; systém odvádění prachu a třísek pro udržení čistoty na pracovišti; vestavěný laser a LED světla pro jasný a rovný řez obrobku; bezpečné řezání díky vysokým dorazům, které lze posunout do strany; je zde možnost nastavení stolu v požadovaném úhlu a naklonění pilového kotouče doleva o 47°; je vybavena bezpečnou sponou, která fixuje obrobek, což by se skvěle hodilo pro řezání dřevěných předmětů

Ohlasy majitelů

Po čtyřech letech středně náročného používání se výkon německého vyžínače Metabo prakticky nezměnil. Buď jsem měl štěstí, nebo se Číňané naučili tahat matice a další závitové spojovací prvky na doraz. Laser musíte čistit téměř při každém řezu. Andrei

Stroj je skvělý, ale potřebuje servis. Motor o výkonu 2000 W má mírnou rezervu točivého momentu a při plném zatížení se dlouhodobě neosvědčuje. Pro tvrdé plasty a hliník je nejlepší použít větší stroje. Vasilij Romanovič