Jak podříznout dveře bez demontáže závěsů

Jak řezat dýhované dveře. Oříznutí dveří zespodu

Po položení laminátové podlahy se podlaha zvedla o 2 cm., a jedny dveře je třeba dole vypilovat o 1-1,5 cm.

Vnitřní dveře, jednoduché laminované dřevotřískové desky s povrchovou úpravou. Na vnitřní straně jsou vlnky.

podříznout, dveře, demontáže, závěsů

Co lze použít k vyříznutí dveří tak, aby: 1) úroveň 2) bez třísek, „kartáčový“ efekt na řezu.

Viděl, s čím? Vezměte si ji na libovolné formátování. (Desková pila) Pila je ve všech velkých stavebních provozech, v truhlárnách. Nepokoušejte se o to ani skládačkou nebo pilkou na železo. Teoreticky byste to mohli udělat i s kotoučovou pilou, ale potřebujete k tomu velmi rovné ruce.

Podobná zkušenost existuje? Jen si nemyslím, že v nákupním centru budou rádi, když jim přinesu dveře a řeknu, že by měly být řezány na 1-1,5 cm. Neviděl jsem v nákupním centru, ale vypiloval jsem spoustu dveří ve spřátelené továrně.

Řezáno pomocí el.Použijete skládačku s maskovací páskou. Není to moc hezké, ale pokud se neplazíte po podlaze s pravítkem, není to poznat. Kolik jste odřízli? Kolik bylo odříznuto??

Je to, když řežete podél čáry, a pokud je vedení skládačky podél vodítka, vyrovná tenkou pilu, povede svisle. Snažil jsem se co nejlépe řezat 16 mm, střihač má rovnou čáru, ale svislé tyče. A tady je nápad s nožem woopschew všechny nápady.

Ne, nebude. Na překližce „čtyři“ budou. Na 40mm dveřním panelu. ne.Pomocí kotoučové pily. bude s největší pravděpodobností fungovat. Na vodicí liště.

V arzenálu Stroy. S největší pravděpodobností ji odříznou a cena bude směšná. Přinášel jsem jim 32mm dřevotřískové desky na řezání. Vezmeme si 35 rublů. pro tuto část. Mohou si účtovat stejnou cenu za dveře.

Obvykle není čepel silnější než 40 mm. To říkal i ten, kdo už instaloval druhé dveře.

Ano, 40mm dveřní křídlo. Jen to řezání dveří je velká zodpovědnost 😀 Ale dveře byly utěsněny, pouzdra uzavřena a nejsou vidět žádné zárubně.

Pokud máte 5 cm tyč a potřebujete odříznout 2 cm, není problém. Skládačka a jít (lepicí páska z „vousů“). Ale pokud se bojíte, aby viděl více než šířku baru (bude bolet záliv s vlnitou částí), je lepší, aby se ti, kteří mají speciální vybavení!

Navíc, pokud řežete bez vodicí lišty. ve svislém směru bude čepel méně rozložená. Protože je možné na skládačce trochu zatlačit doleva-doprava a ovládat tak čepel dlaždice (ne ji odvíjet, ale přesně vodorovně zatlačit)

Pilový kotouč vede dveře mnohem přesněji, a to až do zlomení, pokud to přeženete.

Děláte z toho velkou vědu! Tyto dveře lze běžně řezat pilkou na železo. и.skládačka. 😀

Po položení nového koberce, parket nebo laminátové podlahy může být obtížné otevírat a zavírat dveře.To znamená, že dveře musí být upraveny na požadovanou délku. To se často stává, když si koupíte krásné nové dveře. Pokud není výškový rozdíl příliš velký, můžete problém vyřešit tak, že ze spodní části dveří odrovnáte hoblíkem nebo obrousíte část materiálu. Pokud je však výškový rozdíl velký, je nutné část dveří odříznout.

Doporučený postup

Aby byl proces vkládání závěsu bez komplikací, je třeba stanovit a dodržet pořadí operací.

Mistři radí jednat podle následujícího plánu:

 • Příprava materiálů a nástrojů.
 • Rozhodněte se, jakým směrem se budou dveře otevírat a zda jsou k dispozici vhodné závěsy.
 • Správné označení dveří. Nejprve na dveřním křídle ve vzdálenosti 20 cm od horního a dolního okraje.
 • Umístěte závěs a obkreslete jeho okraj. Řezejte ostrým nožem a řez proveďte frézou nebo dlátem a kladivem.
 • Ponořte kartu závěsu do prohlubně a upevněte ji pomocí šroubů.
 • Při umísťování panelu na svislý trám proveďte měření na trámu s ohledem na horní 3 mm mezery.
 • Podobnou drážku vytvořte i pro závěsy na rámu.
 • Závěsy zatlučte kladivem a upevněte je samořeznými šrouby.

Pokud je to nutné

Pokud se na dveřích vyskytují překážky, které brání jejich volnému otevírání, je to příležitost k podříznutí dveří. K tomu dochází v několika případech:

 • Po položení podlahy;
 • po použití samonivelační podlahy;
 • V případě deformace (pokud se dřevo prohýbá nebo bobtná).

Výše uvedené faktory jsou nejčastějšími indikacemi pro tento postup.

Pokyny pro kutily

Před zahájením prací vyjměte dveřní křídlo ze závěsů a připravte je odstraněním klik a dalšího kování. Dveře vyřízněte na pracovním stole, ale pokud pracovní stůl nemáte, můžete použít velký stabilní stůl.

Pokud je třeba panel z masivního dřeva přizpůsobit otvoru z důvodu prověšení nebo zvednutí podlahy, je nejlepší dveře zespodu oříznout. Proveďte 2 měření výšky: na části závěsu a na rámu dveří. Změřte dveřní křídlo a vyznačte nové rozměry od horního okraje. Provlékněte přímku 2 body pro trimr. Pro kontrolu pravých úhlů mezi hranami je vhodné použít dlouhé pravítko a čtverec.

Namontujte vodicí lištu na vyznačenou linii. Pokud používáte elektrické nářadí, je nejlepší použít kovovou lištu nebo pravítko. Pokud dveře řežete ruční pilou na dřevo, je vhodná vodicí lišta z rovných lamel. Šablonu připevněte k panelu nad označením pomocí šroubů.

Chcete-li zachovat vrstvu laku a dýhy na leštěných dveřích, zabruste je úhlovou bruskou. Čepel nástroje zanechá hladký řez, který nelze provést pilou. Veďte úhlovou brusku podél vodicí lišty. Před prací na sekací linii přiložte lepicí pásku a na povrch přiložte rovnou hranu.

Pokud nemáte úhlovou brusku, odstraňte lak z odstraňované části pomocí smirkového plátna a dýhu nařízněte ostrým nožem v obou rovinách listu a jeho okrajových částí. Dveře pak lze podél vodicí lišty odříznout.

Odstraňte svorky a ořízněte hrany úkosu pomocí smirkového papíru. Dýhované dveře by měly být opatřeny okrajovou lištou, jejíž odstín by měl ladit s odstínem dýhy. Pokud je masivní deska lakovaná, nalakujte nebo natřete zkosení. Zavěste dveřní křídlo na rám, odstraňte deformace a připevněte odstraněné kování.

Při výměně nože postupujte ve stejném pořadí: standardní rozměry nového výrobku lze změnit na výšku a šířku. Při provádění prací je třeba vzít v úvahu, z čeho je výrobek vyroben.

Budeme potřebovat:

 • pilka na železo s jemnými zuby,
 • Elektrická ruční kotoučová pila nebo úhlová bruska (běžně známá jako „úhlová bruska“),
 • Hoblík,
 • Truhlářské lepidlo a dřevěná prkna správné velikosti. Použijeme tyče. 30×30 mm.

Pokud používáte úhlovou brusku, je pro tuto práci nejvhodnější řezný kotouč na kov. Při práci bude produkovat hodně kouře a dýmu, ale umožní vám řezat bez štěpení nebo praskání na materiálech, jako jsou dřevotřískové a tvrdé desky.

Pokud zkracujete vnitřní dveře ruční kotoučovou pilou, použijeme kotoučovou pilu s jemným ozubením s maximálním možným počtem 80-112 zubů.

Proveďme potřebná měření a pak začněme se samotným procesem zkracování.

Jak obložit vnitřní dveře. video

Jak správně oříznout dveře video Zdálo by se, že proč ořezávat dveře, které jsou již na svém místě a v pořádku? Někdy je to však nutné, například pokud jste již instalovali interiérové dveře a majitel potřebuje při další opravě instalovat laminátovou podlahu, ale výška dveří k tomu není určena. V takovém případě je mnohem jednodušší dveře zkrátit, než je nahrazovat novým designem. Otázkou je, jak to udělat správně a inteligentně.

Každý majitel domu, který. očekává, že jim nová stavba bude věrně sloužit, jak se říká, po mnoho let. Za tímto účelem si vybírá spolehlivé a kvalitní dveře od osvědčených výrobců nebo si je objednává u profesionálů a chce mít jistotu, že nebude muset své interiérové dveře opravovat. Ve většině případů tomu tak je, ale jsou situace, kdy je třeba výšku dveří zkrátit, například pokud by majitel chtěl při další opravě vyměnit podlahu a rozhodl se, že položení laminátové nebo dřevěné podlahy bude skvělou volbou. Jak je známo, při pokládce parket a laminátových podlah dochází ke změně úrovně podlahy, a proto je třeba zkrátit dveře, aby nedošlo k jejich poranění při zavírání a otevírání podlahové krytiny. Vždyť málokdo by přemýšlel o koupi a nové instalaci interiérových dveří, což znamená velké finanční náklady.

Teď přichází ta složitější část. Jen málo neprofesionálů ví, jak správně podřezat dveře, aby se předešlo případnému poškození a zkaženému vzhledu konstrukce. Samozřejmě, v ideálním případě byste měli kontaktovat odborníky, kteří provádějí instalaci a opravy interiérových dveří, a mají odborné znalosti a nástroje k provedení této, vůbec ne jednoduché operace. Pokud však majiteli domu tato možnost nevyhovuje nebo pokud to z jakéhokoli důvodu není možné, lze vnitřní dveře zkrátit i samostatně. A k tomu potřebuje buď ruční, nebo ruční. nebo ruční frézou, které jsou v arzenálu většiny domácích mistrů, a také videonávodem, jak přesně dveře oříznout, aby se nepoškodily.

podříznout, dveře, demontáže, závěsů

V tomto videu uvidíte, jak podřezat vnitřní dveře bez demontáže závěsů

podříznout, dveře, demontáže, závěsů

Složitějším, pracnějším, ale pohodlnějším způsobem zkrácení vnitřních dveří je použití ruční frézy. Druhé video ukazuje celý proces podrobně. Za tímto účelem vyjměte dvířka z pantů a pomocí svorek je upevněte na rovnou plochu stolu nebo pracovního stolu, přičemž shora přitlačte rovnou dřevěnou tyč, která bude sloužit jako vodítko pro frézu. Je důležité nastavit ji tak, aby fréza odebírala dřevo přesně ve správné vzdálenosti. Ořezávání dveří trvá déle s frézou než s kotoučovou frézou, protože je třeba provést několik průchodů a postupně pronikat do křídla. Tento způsob zkrácení dveří je však spolehlivější, zejména pokud domácí kutil není odborník a

Jak správně obložit interiérové dveře

Pokud jste museli dveře po montáži závěsů oříznout, znamená to, že jste špatně určili rozměry rámu vzhledem ke křídlu nebo jste udělali chybu při montáži závěsů. V druhém případě je lepší chybu opravit. Před nasazením dveří na závěsy se ujistěte, že křídlo je asi o 10 mm kratší než rám a o 4-5 mm užší, přičemž linie křídla a závěsů dveří musí být rovnoběžné. Současně se můžete ujistit, že svislý sloupek rámu na straně závěsu je dokonale rovný. to je velmi důležité.

Někdy vyvstává otázka. jak zkrátit dveře po nechtěné instalaci laminátu nebo parket? Internet je plný popisů, jak odvážní montéři zvládnou tuto operaci s kotoučovou pilou. Za všech okolností nedoporučujeme se touto radou řídit. Pokud můžete takovou operaci povolit na dveřích z dřevovláknitých desek, dýha vzácného dřeva by se pravděpodobně zničila. Potíž je v tom, že i ty nejmenší pilové zuby roztrhají částečky dýhy a vytvoří třísky a praskliny, takovou vadu nelze opravit.

Přesto je možné výšku dveří elegantně zkrátit. V Runetu se doporučuje používat výkonnou ruční elektrickou frézku a vodicí pravítko. Cesta je skutečná, ale spolknete spoustu prachu a tvarovaná rozeta ne vždy umožňuje spolehlivě připevnit pravítko. Tuto operaci je snazší provádět pomocí elektrického hoblíku, profesionální montáž dveří se bez tohoto nástroje neobejde. Zejména zručný truhlář vytvoří na svislé části křídla směrem k závěsu úhel jiný než 90°, otevřený směrem k rámu dveří pomocí elektrického pluhu. V důsledku toho jsou závěsy mírně pootevřené i v zavřeném stavu, čímž se uvolní napětí mezi rámem a křídlem.

Před oříznutím je třeba křídlo vyjmout ze závěsů a na obě strany spodní strany dveří nalepit maskovací pásku. To se provádí i v případě operace s frézou. páska zabrání vzniku třísek a ochrání lak před poškrábáním, které by mohlo vzniknout při kontaktu s plošinou nástroje.

Před ořezáváním dveří elektrickou truhlářskou frézou si tužkou vyznačte na maskovací pásku ořezávací čáru jako vodítko. Nepřibližujte hoblík k protější straně, aby nedošlo k jeho odštípnutí, odlupujte vrstvu po vrstvě na obou stranách listu. Snažte se umístit dveře na panty před dosažením značky tužkou. přílišným odříznutím se budete muset smířit s příliš velkou vůlí ve spodní části.

Nejlepším řešením je nechat práci provést řemeslníka z renomované firmy. Pozornost věnovaná vašemu problému v kombinaci s profesionálními dovednostmi zaručí úspěšný výsledek.

Po položení laminátové podlahy se podlaha zvedla o 2 cm., a jedny dveře musí být dole seříznuty o 1-1,5 cm.

Shora

Toto zkrácení se obvykle provádí v kombinaci se spodním ořezem, pokud je třeba zachovat symetrii designu nebo pokud je třeba ořezat dutý list o více než 1 cm. Samotný postup řezání je velmi podobný předchozí metodě. Je důležité zajistit, aby rozměry řezaného pásu byly ve spodní a horní části přesně stejné.

Rozdíl mezi řezáním shora a zdola souvisí se vzhledem dveřního křídla. Nedokonalosti v horní části jsou patrnější, proto je důležité dbát na rovnost linie řezu. K tomu je nezbytné pečlivé hoblování a broušení.

Pomocí frézy odřízněte 5 mm navíc ve spodní části dveří!

Jak jste si již uvědomili, s routerem nebudete muset trávit příliš mnoho času. A bude to trvat o něco déle než první verze obložení dveří. Budete se muset několikrát přiblížit a postupně pronikat hlouběji do listu. Nezapomeňte však, že tato metoda je spolehlivější a snáze se vyhnete neopravitelným chybám. Experimentujte, snažte se dosáhnout všeho sami, ale nezapomeňte, že vaše akce by měly být prováděny v mezích rozumu.

Každý profesionální řemeslník přesně ví, jak snížit výšku dveří, protože to vyžaduje určité dovednosti a samozřejmě zkušenosti. Poškození dveří je přece maličkost, ale jejich oprava je složitý a časově náročný proces. Nejideálnější možností je samozřejmě kontaktovat odborníka na telefonu 7 967 008 11 18, naši mistři mají pro tuto „operaci“ potřebné znalosti a nástroje. V dnešní době můžete být zmateni množstvím společností, které tyto služby nabízejí, natož abyste věděli, která z nich je pro vás nejlepší a nejvýhodnější. Ale nezoufejte, stačí znát několik pravidel:

Prohýbání vnitřních dveří je nevyhnutelný proces. Aby k této poruše došlo co nejpozději, je nutné provést správnou instalaci dveřní jednotky, zvolit kvalitní materiály, kování. Při používání dvířek byste měli dodržovat pokyny a nepoužívat je k jinému než určenému účelu.

Pokud dojde k prověšení, můžete se po posouzení příčin pokusit problém odstranit sami. V případě závažných závad je nejlepší povolat odborníka na montáž vnitřních dveří.