Podložky pro rotační sekačku vlastníma rukama

Domácí sekačka pro motorové kypřiče. jak si ji vyrobit vlastníma rukama

Pro usnadnění fyzické práce člověka na pozemku usedlosti se nabízí více než sto různých baldachýnů k motorovému kypřiči. Ale ne každý si může dovolit koupit takové vybavení, protože náklady nejsou levné. Tento článek popisuje domácí sekačku pro motorový kultivátor, výhody a nevýhody oblíbených konstrukcí.

Nejdůležitější při sestavování takové sekačky je pořídit bezpečný a kvalitní model. Komponenty vyrobené jedním ze zemědělských strojů se často používají pro výrobu sekačky na píci s rukama. Hlavní účel, který sledují tvůrci domácích sekaček. úspora peněz a dosažení maximálních výsledků. Některé modely, které vymysleli obyčejní zahrádkáři, často překvapí profesionály svou promyšleností a jednoduchostí designu.

Označení rotační sekačky

Pokud se zemědělec zajímá o to, jak lze vlastníma rukama vyrobit traktorovou sekačku, je třeba se nejprve seznámit s jejím účelem a principem fungování. Takové zařízení je určeno k sekání nežádoucí vegetace na loukách, polích a dalších plochách, aby se udržely v optimálním stavu. Rotační sekačky jsou funkční zařízení, která lze použít k sekání plevele, keřů a dalších rostlin podél vozovky.

Protože jsou mnohem účinnější než vyžínače a jiná zařízení, jsou hojně využívány v zemědělství a komunálních službách. Rotační žací stroje jsou nepostradatelné při sklizni sena pro hospodářská zvířata, což z nich činí velmi oblíbený typ zařízení.

Sekačky vám pomohou rychle sekat

Odrůda

Při plánování stavby tohoto zařízení vlastníma rukama je třeba mít na paměti, že existují dva základní typy traktorových sekaček na trávu. Do první skupiny patří segmentové výrobky s kovovými čepelemi a nožem. Hlavním rysem této kategorie výrobků je jejich přijatelná cena, díky níž jsou mezi spotřebiteli velmi oblíbené.

Segmentové sekačky však nejsou příliš účinné pro sekání trávy, plevele, keřů a některých plodin. Z tohoto důvodu se pro tyto úkoly stále častěji používají rotační nástroje, které se vyznačují zvýšeným výkonem. Druhý typ je víceúčelový a lze jej použít pro širokou škálu plodin, seno a chov hospodářských zvířat.

Připojeno k traktoru

Když zjistíte, jak vytvořit rotační sekačku pro traktor vlastníma rukama, budete muset určit typ přídavného zařízení k zařízení traktoru. To ovlivňuje funkčnost zařízení i jejich výkonnostní charakteristiky.

  • polonesené stroje. Obsahuje pneumatické kolo, které umožňuje rovnoměrnější rozložení zátěže. Připevňuje se jako zadní závěs pomocí konzoly a lze jej zvedat/spouštět pomocí hydrauliky;
  • namontovaná zařízení. Standardní vybavení pro čelní montáž, vhodné do nejtěžšího terénu;
  • tažená zařízení. Namontované na hydraulickém systému traktoru, s minimálně 3 rotory, které jsou namontovány na zadní části stroje.

Při čtení výkresů by se měl instruktor seznámit se způsobem instalace sekačky a podle potřeby upravit zvolený model. Je třeba poznamenat, že nejjednodušší na výrobu jsou tažené modely.

Jednotka: 2/5 | Počet znaků: 2856

Rotační sekačka pro motorový kypřič: princip činnosti a vlastnosti

Tato verze je navržena i pro práci na nerovném terénu. Je k dispozici jako jednolistá pila (s jedním řezným břitem rotoru) a jako dvoulistá pila (resp. se dvěma rotory, jejichž listy se otáčejí, obvykle jeden proti druhému).

Mezi výhody rotační sekačky patří:

  • Zvýšená manévrovatelnost díky kompaktní a nižší hmotnosti pro dokonalé manévrování mezi keři a stromy;
  • Vhodné pro vodou i vzduchem chlazené kultivátory;
  • V závislosti na modelu se šířka sečení pohybuje mezi 52-80 cm a výška sběru plodin mezi 5-14 cm. To vše je samozřejmě nastavitelné, když je motorový kypřič provozován se sekačkou;
  • Pro lepší účinnost v těžko přístupných oblastech lze měnit úhel ostří. K tomuto účelu můžete také namontovat další lyže;
  • Speciální bubny pro protlačování rostlin, které zabraňují jejich ucpání, a to i u silných a houževnatých odrůd.

Určeno pro: sklizeň sena, pletí okrajů cest, prořezávání drobných křovin. Po sečení se odpadky ukládají do žlabu;. Rotační sekačka má také mnoho výhod.н. pokos, který je ideální pro pozdější sběr nebo likvidaci. Výstup je dostatečně rozmělněn, aby mohl být okamžitě použit k hnojení půdy, pokrytí rostlin a přípravě humusu bez použití další mulčovací sekačky.

rotační, sekačku, vlastníma, rukama

Speciální funkce

Žací stroje s minitraktorem jsou konstruovány jako mechanická jednotka připojená ke kloubovému hřídeli traktoru. Stroj má poměrně jednoduchou konstrukci, proto se jen zřídka porouchá a má velmi dlouhou životnost. Všechny typy sekaček se snadno opravují a nemusíte se starat o náhradní díly. Navíc kvůli nedostatku složitých sestav a celků si je někteří řemeslníci vyrábějí sami. Přeprava sekaček je díky jejich kompaktním rozměrům snadná a prostorově úsporná.

Moderní modely jsou často vybaveny možnostmi, které práci se strojem ještě více usnadňují a zpříjemňují. Některé modely jsou například vybaveny sběrným košem na trávu, speciálním boxem na trávu a hydraulickým vykládacím systémem, který uvolní koš, když je plný. Taková jednotka je užitečná pro sečení velkých ploch, jako jsou golfová hřiště a vysokohorské louky. Další možnosti zahrnují dostupnost rozrývače. Tento nástroj umožňuje nejen sekání a vytřepávání trávy, ale také její vytřepávání, což zabraňuje nebezpečí slepení trávy a eliminuje potřebu použití shrabovače.

Moderní trh nabízí širokou škálu sekaček, včetně drahých multifunkčních zařízení světových značek i levných modelů od málo známých výrobců. Například nejlevnější model lze zakoupit za 30 tisíc rublů. Nákup použité zbraně je levnější: 15 tisíc rublů, zatímco seriózní jednotky stojí 350 tisíc rublů. rublů a více. Nákup použitého nářadí je mnohem levnější: od 15 000 rublů výše, zatímco vážné nářadí stojí 350 000 rublů. RUB a více, v závislosti na typu jednotky a jejím stavu.

Blok: 3/6 | znaky: 1947

Návod na výrobu rotační sekačky pro minitraktor

Jedním z letních přídavných zařízení je rotační sekačka pro minitraktor, která se používá k sekání trávy. Tyto prefabrikované stroje jsou však pro mnoho zemědělců a zahrádkářů příliš drahé. Rotační sekačku lze vyrobit i ručně doma.

Jak vyrobit sekačku na kultivátor vlastníma rukama. možnosti

Téměř všechny tyto nástavce lze snadno vyrobit pro váš motorový kypřič. Jediným problémem je, že při montáži čelního zařízení mohou nastat problémy, protože je poměrně objemné a vyžaduje nákup mnoha kloubových mechanismů.

Mezi zemědělci-nadšenci jsou nejoblíbenější rotační a segmentové sekačky na motorových blocích. Mají jednoduchou konstrukci a nevyžadují specializované vybavení.

Princip fungování

Rotační sekačka pracuje na hřídeli rotoru. ten je vybaven lopatkami, které připomínají obdélníkovou tyč. Tato konstrukce zajišťuje důsledný a důkladný řez plodin.

Rotační sekačky se rozšířily díky své cenové výhodnosti. Rotující lopatky jsou poháněny energií dodávanou přímo trakční technologií. Pro jejich provoz proto není nutný žádný další příkon paliva ani samostatné připojení k centrálnímu zdroji elektrické energie.

Konstrukční detaily segmentové sekačky

Pokud srovnáte segmentové sekačky s rotačními sekačkami, je přídavné zařízení k motorovému kypřiči nebo minitraktoru. Hlavní rozdíl je v principu funkce lopatek. Pracovní část stroje se skládá z dlouhých úzkých nožů se zuby, které se otáčejí. Stroj lze uvést do provozu spuštěním hnacího řemene. Lze použít také kloubový hřídel.

Tyto konstrukční prvky závisí na modelu traktoru nebo nářadí, které chcete používat. Segmentová sekačka se používá k sečení trávy. Přenosné verze mají možnost práce na křoví. Převodové kolo je pevně spojeno s motorem.