Jak navíjet šňůru křovinořezu STIHL

Jak správně navinout vlasec na strunovou sekačku: návod krok za krokem a videonávod

Krásný trávník může vypadat opravdu dobře pouze tehdy, pokud je pravidelně sečen. Sekačka na trávu je nejvhodnější pro náročný terén. Dříve nebo později se každý majitel nářadí setká s problémem, jak navinout vlasec pro vyžínač na cívku, protože nesprávný postup může nejen zhoršit kvalitu sečení, ale také poškodit zařízení. Dnes se v naší recenzi Homiusu budeme zabývat všemi zákoutími výměny vlasce a tím, jak vybrat správné vlákno.

Strunové sekačky jsou ideální pro sekání malých nebo obtížně přístupných ploch, např. vedle živých plotů, mezi záhony a podél cest. Výrobci dnes nabízejí širokou škálu benzinových, elektrických a bateriových modelů, které vyhoví potřebám každého majitele.

Jako řezný prvek se používá vlákno pro strunovou sekačku na trávu. V průběhu práce dříve či později dojde k vyčerpání její délky a majitel pak bude čelit otázce, jak správně vyměnit a opravit nit, zastrčenou do odnímatelné cívky.

Jak navinout strunu na strunovou sekačku na trávu

Předběžná příprava

Chcete-li navinout vlasec, musíte nejprve vyjmout cívku (cívku, cívku) ze strunové sekačky. určité úkony budou záviset na obtížnosti konfigurace a typu samotného výrobku:

Pro druhou a třetí verzi cívky, v závislosti na provedení, demontované různými metodami. U cívek s křídlem se křídlo odšroubuje a u cívek s úchytkami se stisknou úchytky úchytek a jedna část cívky se uvolní z druhé části. Jak navinout rybářský vlasec pro strunovou sekačku na trávu v levné strunové sekačce. 2. Na vašem webu. Pokud jsou poloviny cívky navlečeny dohromady, stačí je otáčet rukou v opačných směrech, dokud se zcela nerozpojí.

Jak správně navinout vlasec na cívku? Demontáž.

Nyní nejprve odšroubujte víčko. Otočte cívku na pravou stranu. Zde máme buben se zbytky staré linky. Rozřízněte ji. Kryt je nejčastěji uzamčen západkami, které lze otevřít šroubovákem přes otvory a lehkým tlakem. Kryt můžete také vytlačit a otočit jím ve směru šipky. Současně by měl být na místě držen samotný uzávěr.к. Navijáky s automatickým podáváním vlasce mají pružinu, která by v případě otevření mohla vysunout všechny části navijáku. Opatrně vyjměte cívku a odstraňte z ní zbytky vlasce.

Nyní vezměte 5 m nové čáry a přeložte ji na polovinu (abyste našli střed). Ve střední části navijáku je výřez (nebo v některých konstrukcích otvor), do kterého je nutné zachytit vlasec pro trimr. Na cívce je také šipka označující směr navíjení. Důležitý detail. pokud má naviják dvě přihrádky, naviňte jednu polovinu vlasce jedním směrem a druhou polovinu druhým. Po dokončení navíjení nechte 15-20 cm vlasce volných. Horní kroužek cívky má také dva zářezy, kterými je třeba tyto volné konce vést. Úspěšně jsme ji přitáhli.

Poslední fází procesu výměny vedení je opětovné sestavení cívky. Nejprve umístěte pružinu a podložky. Poté přidržte cívku jednou rukou a protáhněte konce vlasce otvory po stranách uzávěru. Poté naviňte cívku, napněte vlasec na střihači a dávejte pozor, abyste nevyvlékli pružinu. Když jsou všechny vnitřní prvky na svém místě, můžete cívku uzavřít krytem. Stačí vyvinout větší sílu, aby se západky dostaly do správné polohy. Voila! Žací hlava je připravena k použití!

Naviják se dvěma pracovními vlákny

U tohoto typu navijáku se zaměřte na počet drážek pro navíjení žacího vlasce, které leží na vnitřní straně navijáku:

Pro obě cívky potřebujete 2-3 m vlasce pro trimmer. Na jedné cívce se vlasec pro trimr navíjí do průchozího otvoru, konce vlasce (úponky) se složí k sobě a vyrovnají a poté se navíjí v opačném směru otáčení cívky na straně cívky s tyčí. šipka uvnitř obvykle označuje správný směr navíjení. Pokud jsou na cívce upevňovací drážky, konce vlasce se do nich zasunou nebo přidrží prsty volné ruky, zasunou se do průchozího otvoru vnější poloviny cívky, cívka se zajistí a připevní k liště vyžínače.

Rozdíl v navíjení vlasců v cívkách s dvojitou drážkou spočívá v tom, že se nejprve 2 až 5 m dlouhý vlasec přeloží na polovinu (aby se určil prostřední záhyb) a smyčka záhybu se vloží do speciální drážky mezi drážkami. Dvě antény šňůry se navíjejí každá podél své vlastní drážky, čímž se antény zajistí a cívka se znovu sestaví podobně jako u výše popsané verze s jednou drážkou.

První provedení tohoto postupu se může zdát zdlouhavé a poměrně časově náročné, ale s časem a zkušenostmi bude tento problém vyřešen rychleji a snadněji.

ČTĚTE, kolik oleje se dává do strunové sekačky na trávu na litr

Níže je názorně ukázáno, jak vložit vlasec do cívky trimmeru a jak jej správně navinout. Tato operace není složitá a s trochou trpělivosti se jistě podaří:

Jak navinout strunu pro strunovou sekačku na trávu

Na navíjení vlasce pro vyžínač budete potřebovat asi 10-15 min. Co je vyžínač trávy? Plastové tělo s kazetou uvnitř, která má speciální háček pro pohodlné navíjení vlasce. Prakticky všechny vyžínací cívky mají podobný princip uchycení, centrální šroub s tlačítkem, který po stisknutí umožňuje vytažení vlasce na požadovanou délku vyžínače. Zde je několik příkladů různých cívek pro zastřihovače.

Cívky ořezávačů, jejichž motor je umístěn u země, mají odlišné upevnění k ose otáčení, jejich cívka má na okrajích dvě tlačítka, která je třeba uvolnit, jinak se výměna nitě neliší od ostatních kazet.

Princip správného navíjení je ve všech výše uvedených případech stejný, proto se jako příklad podívejme na standardní verzi se dvěma úponky.

Chcete-li odstranit cívku rybářského vlasce odšroubovat šroub, který se nachází ve středu, ale všimněte si, že závit je vlevo, takže budete muset otočit ve směru hodinových ručiček, je vyroben speciálně tak, aby během provozu nebyl otevřen pod vlivem odstředivé síly.

Poté pomocí šroubováku demontujte hlavu a vytáhněte cívku, což je vlastně navinutý vlasec pro vyžínač. Po odměření požadované délky a přeložení na polovinu je třeba vlasec pro zastřihovač zastrčit do cívky tak, aby konce směřovaly k sobě (k tomuto účelu jsou zde speciální zajišťovací drážky).

Poté musíte hlavu sestavit v opačném pořadí, a to tak, že konce šňůry prostrčíte dvěma příslušnými otvory.

Navíjení linky

Pomalé dokončení demontáže cívky bez ztráty některé z jejích částí vám umožní přejít k hlavnímu úkolu. navíjení vlasce. Technologické vlastnosti konstrukce cívky a počet pracovních oček určují pořadí operací.

Naviják s jedním pracovním vláknem

Nejjednodušší způsob a nejjednodušší posloupnost:

  • Velikost cívky a délka původní tovární cívky určují doporučenou délku vlasce pro navíjení. 25 m.
  • Jeden konec vlasce se prostrčí zajišťovacím technologickým otvorem uvnitř cívky.
  • Šňůra pro vyžínač se navíjí na cívku v opačném směru, než se otáčí cívka vyžínače. šipka na vnitřní straně cívky obvykle ukazuje, kterým směrem se šňůra navíjí.
  • Malý úsek vlasce je ponechán volný, aby mohl být prodloužen směrem ven, a je upevněn v drážce na vnitřní straně cívky, aby držel na místě při sestavování cívky.
  • Zbytek vlasce se provlékne otvorem na vnější straně cívky.
  • Sestavte obě poloviny cívky a nasaďte je na hřídel zastřihovače.

Naviják se dvěma ovládacími úponky

U tohoto typu cívky je uvnitř cívky ponecháno několik drážek pro vlasec:

V obou případech se používá trimovací šňůra o délce 2-3 m. U jednopramenných navijáků se vlasec pro trimmer protáhne otvorem, jeho konce (úponky) se spojí a vyrovnají, pak se navíjí v opačném směru otáčení navijáku na ráhně. uvnitř bývá šipka ukazující správný směr navíjení. Pomocí zajišťovacích drážek se konce vlasce prostrčí nebo přidrží prsty volné ruky, provléknou se průchozí dírkou na vnější polovině cívky, cívka se uzavře a upevní na trimovací liště.

Rozdíl mezi navíjením vlasce na cívku a navíjením na cívku spočívá v tom, že se nejprve 2 až 5 metrů dlouhý vlasec přeloží na polovinu (aby se vymezil středový záhyb) a do drážky mezi drážkami se vloží smyčka. Obě vlákna vlasce jsou navinuta ve vlastních drážkách, zajištění vláken a sestava navijáku je podobná jako u výše uvedené verze s jednou drážkou.

Provádění tohoto postupu se může poprvé zdát časově náročné a poměrně zdlouhavé, ale s časem a zkušenostmi bude tento úkol mnohem rychlejší a snazší.

Níže uvedené video vám ukáže, jak zastrčit vlasec do cívky strunové sekačky a správně jej navinout. tato operace není nic složitého a s trochou trpělivosti bude úspěšná:

VAROVÁNÍ! typické problémy s vláknem

Ne nadarmo se říká: „Předem varován je předem varován

„. Uvědomění si možných problémů a jejich příčin jim může včas zabránit. Doporučujeme zapamatovat nebo zanechat poznámku.

Problém Důvod Řešením je
přerušení linky Kameny, větve a tvrdé předměty v trávě Vyhněte se kolizi
Nízká kvalita šňůr Nahraďte kvalitním analogovým zařízením
Opotřebované výstupní otvory v hlavě Díl musí být kompletně vyměněn
odvíjení struny trimmeru Pružina v cívce je uvolněná Zkontrolujte pružinu a v případě poškození ji vyměňte
šňůra trimmeru je slepená špatná kvalita vedení, která může způsobit roztavení vedení v důsledku tepla z vyhřívané hlavy vedení navíjejte méně vlasce nebo použijte kvalitnější vlasec

Pro lepší pochopení toho, jak vyměnit vlasec v cívce, se podívejte na videonávod od specialistů společnosti FUBAG:

Jaký vlasec zvolit pro svůj zastřihovač?

Než si pořídíte zásoby tohoto materiálu pro svůj vyžínač, musíte zjistit, který z nich je pro vás nejvhodnější. Klasická kulatá linka není jediným dostupným typem. Jak si tedy vybrat ten nejvhodnější?? Nejprve je třeba určit pracovní podmínky.

Výběr podle typu. kulatý vlasec je nejběžnějším střihacím vlascem. Až na výjimky se hodí na všechny cívky. Tento typ sekačky je vhodný pro sekání čerstvé, svěží trávy. Nemusí však být schopen sekat tzv. mrtvé dřevo. Pokoušet se sekat keře s touto linkou je přinejmenším nesmyslné.

Kromě obvyklých typů existují i jiné s ostrými hranami. Obvykle se vyrábějí ve vzorech „hvězda“ nebo „čtverec“. Hlavním znakem a klíčovým rozdílem mezi těmito závity je přítomnost ostrých hran.

Díky této vlastnosti jsou tyto typy vláken schopny řezat suchý plevel. Špičatá vlákna však nejsou bez nevýhod, z nichž hlavní je rychlé opotřebení a pevnost, která je znatelně nižší než u kulatého typu.

Kromě výše uvedených typů čar existují i další zajímavé a běžné druhy. Za zmínku stojí zejména rybářské vlasce s kovovým drátem uvnitř. Tento typ vlákna se často používá v benzinovém nářadí s motorem silnějším než jeden a půl koňské síly.

Příze s kovovým jádrem může být kruhová nebo s ostrým okrajem. Bez ohledu na typ průřezu jsou tato vlákna nejvhodnější pro překonávání obtížně řezatelných rostlin. Tento typ linky dokáže snadno sekat nejen suchou trávu, ale i malé keře.

Vlákna s drátem uvnitř jsou ve srovnání s ostatním spotřebním materiálem výhodná díky své neuvěřitelné odolnosti proti opotřebení. Tato vlastnost má však bohužel více než znatelný vliv na cenu tohoto typu. Cena vláken s jádrem je výrazně vyšší než u jiných typů vláken.

Výběr podle tloušťky

Kromě toho je třeba věnovat zvláštní pozornost tloušťce použitého materiálu. Pro sečení mladé trávy je vhodná nit o průměru jeden a půl milimetru. Čím větší průměr vlákna, tím sušší a hrubší plevel zvládne.

Při volbě čáry podle tloušťky existuje „ale“. Důležité je nejen posoudit možnosti materiálu, ale také zvážit vlastnosti strunové sekačky na trávu. Informace o požadavcích na řezací nástavce je nutné vyhledat v návodu k obsluze dodaném se strojem.

Použití nevhodného vlákna může způsobit poruchy. Použití příliš silného závitu by přetížilo motor zařízení. Příliš jemný závit mnohonásobně zvyšuje opotřebení ramene točivého momentu.

Proto byste měli správný vlasec vybírat stejně pečlivě, jako jej navíjíte do vyžínače. Jakmile jste našli a zakoupili vhodný vlasec pro váš vyžínač, můžete začít přemýšlet, jak jej navinout na cívku.

Pokud pracujete v rekreačním domě nebo máte velký pozemek u rodinného domu či chaty, je sekačka na trávu dobrým prostředkem k zachycení trávy a plevele. Pokud uvažujete o elektrické nebo benzínové sekačce, klikněte zde a najdete srovnání různých modelů.

Časem se struny sekačky opotřebují a je třeba je vyměnit. to můžete provést sami. Toto polyethylenové vlákno by mělo být vybráno v závislosti na modelu sekačky. Měli byste také sledovat ostatní části stroje. například nože sekačky Craftsman také podléhají opotřebení a mohou vést k nevratnému poškození.

Konstrukce cívky, do které se vkládá vlasec pro trimmer, je velmi jednoduchá. Liší se však podle toho, zda cívka pracuje s jedním nebo dvěma vlákny. Při výměně vlasce v cívce je důležité dodržovat bezpečnostní opatření.